Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.04.2018., 22:32   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
savjeti za stabilniji link?

nabavio sam ubiquiti powerbridge m5, kojeg sam danas montirao u svoj novi stan, na terasu... i od onda se patim sa konfiguracijom da to radi iole prihvatljivo.

da se razumijemo, radi se o privatnom linku.

AP je sxt 5, client je powerbridge. udaljenost je niti kilometar, ali radi se o gradskoj sredini, kuća di je sxt je na kat samo, a moj stan je također na 1. katu zgrade. LOS ne postoji, nasred linka je 1 kuća na kat, pol nebodera, i pol krova kuće preko. neovisno o tome uspio sam uspostaviti kakav takav link koji kad je dobre volje ide max 12 mbita. kad je loše volje, ne ide uopće.

"ubo" sam ga u najidealniju frekvenciju sxt-a, pri čemu imam oko -84dBm signala (micanje samo 50mhz gore dole i signal pada na -90dBm).
i od onda se igram, 10mhz, 20mhz, n standard, a standard...

signal varira, malo ide 10mbita, ccq skoro 90%, onda umre na 3 sekunde, ccq 10% i ping po pol sekunde, onda se opet vrati u normalu, pa stoji neko vrijeme na ccq 50% i radi oko 5-6 mbita.

ako prebacim na A standard, dođem do 8mbita. na 10mhz isto ide oko 8mbita.

s obzirom da za link koristim različite vendore, koristim klasičan 802.11 protokol.

da li bi imalo smisla probati sa LHG-om? pri ovakvom signalu ni nstreme ni nv2 nemaju ionako smisla (nstreme puca i inače, a nv2 je ultra stabilan ali je brzina koma, tako gdje nv2 gura 10mbita, nstreme gura 40 i puca. običan 802.11 je negdje između).

na zgradu nesmijem montirati client, tehnički mogu, ali nemam kuda povuć kabel, a da ga ne bude 100 metara.

evo par screenshota, prva na 20mhz wide kanalu, ostatak na 10mhz wide kanalu.








kao šta se vidi, CCQ stalno skače, a s njim i brzina.

ako netko ima mrvu više iskustva sa NE-LOS linkovima, nek mi da neki savjet. cilj mi je doć do 10mbita stabilnog neta.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 23:03   #2
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Nikako
Osim ako imas nekog na trecoj strani i da dobijes putem toga los
Po ovome sto si gore napisao, što sve smeta i na ovaj signal, čudno da i to imas
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2018., 23:17   #3
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
A možeš li ga postaviti na neku cijev/gredu i podići gore par metara? Ako ne, onda možda neki odbijanac od druge zgrade/zida? Što Dado kaže, dobro i ovo imaš.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 23:24   #4
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
..da, refleksija od druge zgrade koju vide obe antene tvog linka bi moglo biti rješenje pogotovo ako stoji pod kutem koji ti odgovara ( kao svjetlost na ogledalu).
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2018., 11:37   #5
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Nikako
Osim ako imas nekog na trecoj strani i da dobijes putem toga los
Po ovome sto si gore napisao, što sve smeta i na ovaj signal, čudno da i to imas
jbg. mislio sam na neku softversku optimizaciju. drkanje po kućicama, kvačicama, frekvenciji...

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
A možeš li ga postaviti na neku cijev/gredu i podići gore par metara? Ako ne, onda možda neki odbijanac od druge zgrade/zida? Što Dado kaže, dobro i ovo imaš.
nema se odakle odbijati po meni. cijev ne mogu i nesmijem staviti, nesmijem "izaći" na fasadu zgrade, tako da mi je ubiquiti montiran na bočnom zidu unutar terase, ali usmjerenje je takvo da gleda na van.

inače signal "zaobilazi" zgrade s oštrim kutevima (čitao sam o tome), naravno dođe do gušenja ali "napravi krug" i nastavi dalje, na tu spiku imam na drugom linku 100mbita a 30 metara ispred sxt-a je zgrada viša od one di je sxt.

Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
..da, refleksija od druge zgrade koju vide obe antene tvog linka bi moglo biti rješenje pogotovo ako stoji pod kutem koji ti odgovara ( kao svjetlost na ogledalu).
jedino šta mogu probati je sxt malo bolje usmjeriti i probat ga mrvicu zarotirat prema zemlji, na kući je sxt na krovu kojih 12 metara od zemlje, dok je meni ubiquiti na terasi ravno ispod plafona, šta je valjda 5 metara od zemlje.

varijanta 2 je probati ovo isto, na 2.4ghz ako mi kapne oprema.
inače za izbor frekvencije sam gledao ovo:


nažalost ne uspijevam naći istu stvar za sxt 2.
ps ovaj powerbridge je ogroman.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2018., 23:22   #6
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Ako možeš na 2.4 GHz, onda će to svakako biti kvalitetenije rješenje.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 00:56   #7
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
...što je viša frekvencija to su refleksije bolje ( jače) a 2,4 je bolji samo po manjem gušenju kroz prepreke (npr. stambeni prostor, granje) a trenutno je taj band previše zagušen da bi ga uopće spominjao.
Antena koju koristiš bi za istu dobit (dBi) na 2.4GHz trebala biti duplo veća .
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 09:26   #8
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
2.4ghz spominjem kao mogućnost jer imam neke dogovore da dobijem 2 sxt-a na 2.4ghz (koji šta se toga tiče komotno idu van banda pa tako zagušenost etera ne igra ulogu).

najprije ću se za vikend poigrat malo boljim usmjeravanjem sxt-a pa ako tu dobijem koji decibel, ići će to preko 10mbita.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 15:59   #9
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
ako je udaljenost manja od kilometar tu bi cak dobro trebala i raditi dva SXT-a na 2.4
Iako nikako ne bih preporucio 2.4 za linkove, ali opet... mozemo se iznenaditi
Javi rezultate samo
Sniper je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 18:00   #10
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Je, često je teorija jedno, a praksa sasvim drugo.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2018., 18:26   #11
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Citiraj:
Autor Sniper Pregled postova
ako je udaljenost manja od kilometar tu bi cak dobro trebala i raditi dva SXT-a na 2.4
Iako nikako ne bih preporucio 2.4 za linkove, ali opet... mozemo se iznenaditi
Javi rezultate samo

super 2x sxt radi za link na 2,4ghz .. imao i koristio jedno vrijeme
ali treba van legale otić
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 21:21   #12
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
koja je optimalna frekv. za sxt 2? ako se dobro sjećam, ide 2.1 - 2.7 ghz, ali rubne frekvencije su koma. tamo oko 2300mhz bi moglo solidno raditi?


PS, neki vendori su počeli gurati 256qam modulaciju na 2ghz bandu, pa tako na 20mhz kanalu dobiješ oko 150mbita realne propusnosti. na 40mhz bude skoro duplo. praktički su modulaciju za 5ghz AC prebacili na 2ghz. i koliko čitam, jako dobro radi.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2018., 09:01   #13
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Što se tiče SXT2 mogu ti prenijeti svoja iskustva.
Link je 1,2 km, nejednaka visina na oba kraja, ide kroz krošnje (dosta krošnji).
Prvo sa stavio dva SXT2 i, iako je radilo, nisam bio zadovoljan. Brzina jedva 15Mbit, bez obzira što ja radio na oba kraja (podizao, spuštao, "upucavao", itd.)
Zamijenio jedan SXT2 sa QRT2 i odmah dobio drastično poboljšanje (brzina oko 45Mbit).
Zamijenio i drugi SXT2 sa QRT2 i, nakon laganog podešavanja, dobio link koji spaja na 180Mbit, realno oko 80-95Mbit propusnost, testirano bandwidth testom a i laptopom skidanje fajla sa NAS-a s druge strane.
Znam da nije ista situacija i znam da je QRT2 dosta skuplji ali eto, čisto da imaš još nešto za usporedbe.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	QRT2.png‎
Views:	132
Size:	91.6 kB
ID:	19487  
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2018., 09:52   #14
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
ipak je to 14 dB razlike...
a i pitanje je koju si frekv podešavao na sxt-ima, ako si bio u legalnom bandu, moglo je tu biti svega. isto i sada... 90mbit udp ti se translatira na koliko tcp? oko 40?

ne kanim toliko love upucavati u ovo, kad već imam uređaje. treba mi 10tak mbita, bit će dovoljno. ionako mi je net 30...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2018., 10:23   #15
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ipak je to 14 dB razlike...
a i pitanje je koju si frekv podešavao na sxt-ima, ako si bio u legalnom bandu, moglo je tu biti svega. isto i sada... 90mbit udp ti se translatira na koliko tcp? oko 40?

ne kanim toliko love upucavati u ovo, kad već imam uređaje. treba mi 10tak mbita, bit će dovoljno. ionako mi je net 30...
Setup je identičan i kod QRT2 i prije kod SXT2. Ništa nisam mijenjao.
TCP je oko 75Mbit prosjek (u prilogu), sa RB2011 na drugoj strani na 100Mbit LAN-u.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	QRT2_2.png‎
Views:	135
Size:	69.3 kB
ID:	19488   Click image for larger version

Name:	QRT2-setup.png‎
Views:	135
Size:	20.8 kB
ID:	19489  
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2018., 10:53   #16
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
prebaciš na only N, npr 2490mhz 40mhz, i s obzirom da imaš samo 40tak dB SNR, prebaci sa nv2 na običan 802.11 standard, ima da ti ide 100mbit tcp.

kod mene, sa 50dB snr, imao sam oko 70tak mbit na nv2, kad sam prebacio na 802.11, imam 100mbit.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2018., 12:35   #17
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Alo, vi pozabili ovdje
Njemo zgrada cijela na putu

Daj slikaj taj los
Da vidimo situaciju
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 20:58   #18
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
LOS je los. hahah.
btw danas sam bolje usmjerio sxt i probao ga micat po krovu (imam 2 stupa, jedan nizak ali 3 metra dalje od ovog višljeg s kojeg više smeta zgrada preko).
na stupu na kojem je bio inicijalno (i na kojem je i sada...) mi je max bilo -76dB signala. kad sam ga spustio na drugi stup (jedno metar i pol niže, ali zgrada manje smeta) sam opet dobio oko -77dB. s obzirom da je s druge strane ubnt, nisam mogao testirati brzinu linka, a i sve sam radio preko moba.

uglavnom, na 10mhz sam dobio max 13mbita. prebacio sam na 20mhz, i dobio 22 mbita, kopirao sam 2 gige preko mreže, držalo je stabilnih 2.5MB/s

ovo je dio linka. drugi dio je čist, samo livade i dvorišta, bez kuća.


a ovo je screenshot ap-a, clienta i tc brzina kopiranja u mreži


na 40mhz ne radi, tj radi lošije...

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 06.04.2018. u 21:09.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2018., 23:49   #19
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
koji bi mogao biti razlog naglog pada brzine?
danas dođem doma s posla, i ne radi net. pogledam opremu, spojeno, signal uobičajen, ali ccq oko 10% i ništa ne radi. na powerbridge-u nisam NIKAD imao ccq ispod 99%, sad 10%.
prebacim link na 10mhz, ccq opet 99% i net ide oko 8mbita. (na 20mhz je isao 20tak). vratim na 20mhz, ccq opet padne na 10tak % i ništa ne radi.

skenirao sam frekvenciju koju koristim, ne nađe ništa osim mog linka. noise level ostao isti. samo ne radi.

u pregovorima sam sa frendom da na krovu njegove zgrade montiram omnitik.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2018., 21:04   #20
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
i onda se danas stvar sama od sebe vrati u normalu, ali signal pao na -88. fantastično.
probao sam i link sa 2 x 2.4ghz sxt-a, danas montirani, sa onom spikom da ce mozda gušenje biti manje. neće. prolazi samo 1 polarizacija, sa -84dB, druga je na -100db. i pri tom signalu izvuče oko 5mbita, ccq oko 50%.

šta je tu je. preživit ću sa nešto sporijim netom dok ne montiram omni kod frenda, nakon toga se nadam 50mbita.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2018., 00:41   #21
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Neko ti na frekvu dosao
Probaj vidjet sa freq usage na wifi kartici
Mozda je hidden pa ga normalnim putem ne vidis
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2018., 09:54   #22
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
ja sam na 5550mhz.


s time da sad nema prometa jer sam na poslu, pristupam tiku preko remote-a.
da li ovo znači da je netko na frekvenciji? jer scan ne nađe ništa.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2018., 12:33   #23
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Pa po toj slici izgleda da ima nekoga / nešto na susjednim kanalima,
bit će da je probavao na istom kanalu kad ti je "pala brzina" ...
Sad igrajte na kukalo da si međusobno ne smetate i izvučete max. link.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2018., 13:08   #24
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
to može biti i aktivnost mog linka, jer snooper pokazuje freq usage, ali ne pokazuje traffic usage. s obzirom da je moj kanal 5540-5560mhz, taman bi mogla biti aktivnost mog linka.

s time da smo jučer imali pljusak, i signal je pao na -92 do -94dB, realno sam imao oko 2mbita. smrdi mi da je neko stablo prolistalo, pa da je sinoć zbog kiše glumilo zid. sad sam na -84, i ide oko 12mbita (bandwidth test).

s obzirom da nisam dirao usmjerenje ni sxt-a ni ubiquitija, sken ne nađe ništa, zaista bi problem mogla biti zelenjava...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2018., 15:20   #25
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Kad ti snifaš frekve usage
Onda nebre biti tvoj link
Jer z jednim skeniras
Ili ti link radi,a skeniras sa trecim?
Odi 40mhz nekamo... gore dole pa vidi
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2018., 16:34   #26
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
napravio sam cijeli đir + - 50mhz, i za sad je najbolje na 5500, ide 12mbit kad je 1 polarizacija, i potegne do 18mbita kad se uspije spojit na 2. na ostalim frekvencijama sam uvijek ispod 10mbita.
psmtr.

mislio sam da ono pokazuje aktivnost mog linka, ali i dalje se vidi aktivnost, a ne kuzim sta je, jer ni scan ni snooper ne nađu ništa. (možda radar? jer je tik javljao radar detected).
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2018., 19:18   #27
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
napravio sam cijeli đir + - 50mhz, i za sad je najbolje na 5500, ide 12mbit kad je 1 polarizacija, i potegne do 18mbita kad se uspije spojit na 2. na ostalim frekvencijama sam uvijek ispod 10mbita.
psmtr.

mislio sam da ono pokazuje aktivnost mog linka, ali i dalje se vidi aktivnost, a ne kuzim sta je, jer ni scan ni snooper ne nađu ništa. (možda radar? jer je tik javljao radar detected).
Ako je radar, imaš non dfs kanale, pa probaj s njima.
5180-5240, odnosno 36-48.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2018., 20:00   #28
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
ne tangira me radar, drzim na superchannel. nizi dio banda ne radi ionako, preslab signal, dobit antene je dosta manja ispod 5300mhz pa se link jedva spoji, a ako se i spoji onda bude ispod -90dbm.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2018., 10:58   #29
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
dogovorio sam načelno montažu omnitika na najvišu zgradu u điru, čiji vrh vidim sa obe lokacije. još moram na uvid , iako očekujem da ima struje gore jer su razni wifi linkovi već gore.

brine me samo - šta napraviti kad se omnitik zablokira? do sada mi se desilo samo jednom da kad je lupio grom full blizu lokacije di je bio omnitik, da se on restartao, dok se ostala mrežna oprema na tom krovu zablokirala.

omnitik će bit pod ključem, a vlasnik ključa nije uvijek u blizini.

koje su mi opcije? ima li ih uopće? imam utičnicu sa bežičnim daljincem, ali nemam bateriju za njega. visinska razlika je oko 40 metara i armirani beton. da li da uopće pokušavam s time ?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2018., 11:03   #30
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
watchdog


kad nema ping nekamo .. ajmo reboot
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na