Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.08.2017., 12:40   #1
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Nadzorni sustav i komunikacija

Zanima me komunikacija iz centra nadzora i udaljene prijamne točke, radi se o centru nadzora kamera i dojave i ljudi na terenu, u ovom slučaju, na objekt bi se postavile kamere koje bi se nadgledale u nekoj sobi, i istovremeno bi se kontaktirali ljudi na terenu, u slučaju intervencije, dakle vjerojatno bi trebali imati onu "filmsku" komunikaciju u ušima sa mikrofonom..pa ako ima tko iskustva sa takvim stvarima ako može pojašnjenje..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 12:59   #2
Kamby
Premium
 
Kamby's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Istra
Postovi: 132
Drugih baš opcija i nema koliko mi je poznato.

Onaj koji sjedi u nadzornom centru javlja na telefon terencima koji obavljaju pregled kritične točke na objektu.
Najpovoljnije je uzeti te bluetooth slušalice za terence pa da se u svakom trenutku mogu javiti na telefon pritiskom na jedan gumb u uhu.
Kamby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2017., 13:04   #3
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor Kamby Pregled postova
Drugih baš opcija i nema koliko mi je poznato.

Onaj koji sjedi u nadzornom centru javlja na telefon terencima koji obavljaju pregled kritične točke na objektu.
Najpovoljnije je uzeti te bluetooth slušalice za terence pa da se u svakom trenutku mogu javiti na telefon pritiskom na jedan gumb u uhu.
Kako funckioniraju te slušalice? Tj.to su obični mobiteli u pitanju sa takvim slušalicama ili inear monitoring?
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 13:15   #4
Kamby
Premium
 
Kamby's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Istra
Postovi: 132
Obična bluetooth slušalica. Stavi se iza jednog uha i ima jedno dugme za odgovorit na poziv.
Spaja se preko mobitela i njegovog bluetootha, normalno. Ima ih od 80kn do 400kn.
Kamby je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 13:18   #5
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor Kamby Pregled postova
Obična bluetooth slušalica. Stavi se iza jednog uha i ima jedno dugme za odgovorit na poziv.
Spaja se preko mobitela i njegovog bluetootha, normalno. Ima ih od 80kn do 400kn.
A kako onda ovaj u centru kontaktira? Sa svakim pojedinačno? Ne može se napraviti neka grupa pa da su cijeli vrijeme svi online..?
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 13:23   #6
Kamby
Premium
 
Kamby's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Istra
Postovi: 132
Pa dovoljno je da jedan čovjek obiđe poziciju. Ukoliko nije, može se napraviti konferecijski poziv preko telefona i oba telefonska broja nazvati u isto vrijeme (uhoda se nakon nekoliko probi).
A u krajnjem slučaju, ne znam koliko bi bili udaljeni terenci i čovjek iz nadzorne sobe? Možda postoji solucija preko 'motoroli', tj voki-tokija?
Kamby je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 13:27   #7
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor Kamby Pregled postova
Pa dovoljno je da jedan čovjek obiđe poziciju. Ukoliko nije, može se napraviti konferecijski poziv preko telefona i oba telefonska broja nazvati u isto vrijeme (uhoda se nakon nekoliko probi).
A u krajnjem slučaju, ne znam koliko bi bili udaljeni terenci i čovjek iz nadzorne sobe? Možda postoji solucija preko 'motoroli', tj voki-tokija?
Pa recimo da se radi o osiguranju javnih okupljanja..znači svi bi trebali bi stalno na vezi jedni sa drugima..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 14:48   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
U tom slučaju su bolji voki-tokiji. Jest da je komunikacija jednosmjerna (ili slušaš ili govoriš), ali svi mogu čuti isto.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 14:55   #9
Kamby
Premium
 
Kamby's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Istra
Postovi: 132
Može se napravit konferencijski poziv i svi da budu na jednoj liniji, ali onda opet može doći do ulaženja u riječ i šuma ako se dogodi nepredvidiva situacija ili neka vrsta panike.
Ja bi to rađe napravio preko voki-tokija, svakom dao ime ili oznaku (T1, T2, T3,...) da se zna koga se zove ili tko zove. Al ono što je coconut napisao, komunikacija je jednosmjerna.
Kamby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na