Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2010., 17:33   #1
skocimis
Premium
 
skocimis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Pokraj Vinkovaca
Postovi: 41
Umrežavanje dva rutera

neznam mozda je vec bilo. dakle, imam dva adsl rutera; dlink neki od tcoma i thomson st780 od tcoma.
pitanje glasi:
dlink modem nije bezicni, dakle on se spaja na internet. a thomson ruter je i bezicni pa planiram spojiti thomsona LAN kabelom na taj dlink s ciljem da imam internet i network kada se spojim bezicno na taj thomson. kako to izvesti?, pokusao sam jednostavno spojiti ih lan kabelom, medjutim nema interneta iz thomsona.
ako me kuzite?
skocimis je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 20:53   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
A zašto kompliciraš ? Zamjeni kompletno D-Link 584T sa tim ST780.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2010., 22:56   #3
skocimis
Premium
 
skocimis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Pokraj Vinkovaca
Postovi: 41
znam da je teoretski to najjednostavnije rjesenje, ali u praksi je stvar malo kompliciranija. thomson mora biti udaljen od dlinka nekih 15-20 metara i planiram ih povezati s UTP kabelom. razlog te udaljenosti je sto thomson treba biti sto blize jednoj drugoj odvojenoj prostoriji kako bi ta prostorija kroz zatvorene prozore imala kvalitetan bezicni signal. dlink ruter se nalazi u drugoj prostoriji kraj kompa koji se na njega spaja UTP kabelom...
ps: prije je bio spojen bas ruter na taj dlink i radio je nekih par dana i pregorio, tako da sada preostaje da ga pokusam zamjeniti sa thomsonom. dakle thomson bi sluzio recimo kao nekakav wlan repeater..ali ne kuzim kako ga staviti u repeater mode i da li se to uopce moze
skocimis je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 23:54   #4
sexan
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: split
Postovi: 6
ruteru na koji ces se spajat wlanom iskljuci DHCP tako da glavni koji daje internet ce dijelit IPove svima i to je to,sada ti ne radi jer ti je ukljucen na tomsonu
__________________
Zapalit cu vam forum!
sexan je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 10:50   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Najprije promjeni ip ST780 na 192.168.1.2 (da nebude u koliziji sa 584),
isključi DHCP server u ST780 ili podesi u oba uređaja DHCP Pool da se ne preklapaju,
uređaje spajaš Lan1 - Lan1,
eventualno bi trebao promjenit Gateway u WL780 u 192.168.1.1 (ip 1. routera), ovo nekad neželi promjenit kroz web konfig nego treba kroz CLI.

Možda bi jednostavnije bilo da ST780 staviš na željeno mjesto (zbog wireless - a) a do njega dovućeš adsl liniju (iz razdjelnika) i Lan kabel sa kompa(ova), ako imaš više kompova stavi switch na mjesto gdje je broj i dužina lan kabela najmanja a da ih sve spojiš.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 20:43   #6
skocimis
Premium
 
skocimis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Pokraj Vinkovaca
Postovi: 41
hvala probat cu
skocimis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na