Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2013., 18:37   #91
silasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Ako si platio po istaknutoj cijeni i dobio potvrdu plaćanja, moraju ti prodat po toj cijeni. To što je došlo do greške u njihovom sustavu tebe se apsolutno ne tiče
Naravno da sam dobio potvrdu o kupnji gdje piše da je roba plačena, artikal i datum dostave
I šta sad da radim?
silasara je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2013., 18:55   #92
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Da smo normalna država, ti bi moga to tražiti da ti isporuče po navedenoj cijeni.
Nažalost nismo, pa teško da ćeš dobiti išta. Možda kontaktirati inspektorat?

Znam da u Njemačkoj, plaćaš istaknutu cijenu, jer tebe apsolutno ne zanima ako su pogriješili ili ne.

Vrlo često u našim supermarketima vidim istaknute jedne cijene, a druge ti pišu na računu, naravno - skuplje.
I onda kad im to skužiš, blagajnica na minimalcu ti se ispričava
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2013., 19:05   #93
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Da smo normalna država, ti bi moga to tražiti da ti isporuče po navedenoj cijeni.
Nažalost nismo, pa teško da ćeš dobiti išta. Možda kontaktirati inspektorat?

Znam da u Njemačkoj, plaćaš istaknutu cijenu, jer tebe apsolutno ne zanima ako su pogriješili ili ne.
Kako da ne, ja naručio SSD sa Amazona, isto pogrešna cijena, preniska, i lagano idući dan dobijem odjeb, kao pogrešna cijena i poništava se narudžba.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 03:48   #94
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Da, ali Amazon se drži zakona na način da ti ne uzme novce s računa odmah, nego kad potvrde narudžbu.
Tako da tehnički ti nisi platio sve dok čovjek ne potvrdi tvoju narudžbu.
Ukoliko ponište narudžbu, obično se dobije i kupon za par eura popusta kod iduće kupnje.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 13:25   #95
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Ukoliko ponište narudžbu, obično se dobije i kupon za par eura popusta kod iduće kupnje.
Pa zapravo sam i išao na to, nije mi trebao taj SSD i pretpostavljao sam da ga neće prodati po toj cijeni ali reko ajd da probam, Amazon je ogromna firma pa računam da će možda dati par eura popusta - ali ni to nisu dali.
Što je ok, netko se jednostavno zeznuo kod cijene i šta ja sad imam inzistirati da oni meni išta šalju? Ispričaju se i to je to.

Tako i kod ovih naših webshopova, malo-malo kriva cijena, netko pogriješi kod upisivanja (događa se), a ljudi se odma slete ko lešinari i kupuju i onda još traže pravne načine kako da oni to dobiju, mislim ono... ciganluk.

Pa baš kako netko kaže 'da smo normalna država oni bi to isporučili', ja mogu reći 'da smo normalni ljudi mi ne bi ni tražili da nam se to isporuči'.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 13:29   #96
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ali da li je ono gore bila greška ili kalkulacija?
Nije da je cijena bila 299kn pa da je nerealna.
Još ako je izložbeni model, vraćena kupnja i sl., zašto ne?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 14:08   #97
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 886
Super mi je vidit da se nekoga proziva za ciganluk samo zato jer je platio nešto po istaknutoj cijeni. Vidio sam i veće akcije od ove, nije da je TV koštao 2 kune
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 14:10   #98
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Ako si platio po istaknutoj cijeni i dobio potvrdu plaćanja, moraju ti prodat po toj cijeni. To što je došlo do greške u njihovom sustavu tebe se apsolutno ne tiče
Nije baš tak0.

Citiraj:
Ispunjenje ugovora u roku
Članak 52.

(1) Trgovac je dužan ispuniti ugovor o prodaji robe ili obavljanju usluge sklopljen na daljinu u roku od 30 dana od dana kad mu je potrošač poslao narudžbu, osim ako su strane drukčije odredile.
(2) Ne ispuni li trgovac ugovor u roku, pa makar i zbog toga jer naručeni proizvod nema na zalihi ili nije u mogućnosti pružiti naručenu uslugu, mora potrošača.
Ovaj dio je bitan. Ugovor je ispostavljeni račun. Dakle, vi platite na koji kod način i ako dobijete račun - to je onda ugovor.

Ako samo platite po ponudi, onda je to problem. Tako danas svi posluju, tj nitko od web shopova ne izdaje račun unaprijed, po placenoj ponudi, već na isporuci.

Iz mog iskustva, platio sam po ponudi, ali nisam dobio račun. Tužio sam inspektoratu okvirno krajem 5og mjeseca. U 8 mjesecu sam dobio telefonski poziv od inspektora da sada moraju slati dopis na tumačenje u neko drugo ministarstvo...još uvjek nemam riješenja.

Ono što se kažnjava sa 100%, to je neodgovaranje na dopis ili mail u roku od 15 dana.

Moj savjet bi bio da se ne zahebavate sa tužakanjem, osim ako to sami nisu tražili (čitaj nekultura, bahatost i sl).
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 14:14   #99
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 886
Nigdje ne piše da je ugovor račun. Po tumačenju "mog" inspektora, ugovor je potvrda o plaćanju po ponudi.

Zato većina web shopova ima korak između narudžbe i ponude i tada imaju vremena provjerit je li s narudžbom sve u redu, je li artikal dostupan itd. Čim izdaju ponudu (ili ako nema tog međukoraka), obavezali su se prodat ti artikal po istaknutoj cijeni.

Naravno, praksa je drugi par opanaka, tako da se slažem s ovom zadnjoj rečenicom. Uostalom i sam sam postupao po istom savjetu
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 14:20   #100
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Slažem se, katastrofa je to što se zakon tumači od inspektora do inspektora.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2013., 11:18   #101
silasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Da se nadovežem na svoj problem:
Iznos od 2399 kn je uredno VIDLJIV da je potrošen na kreditnoj kartici
silasara je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2013., 11:33   #102
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Da, i? Ti si platio po ponudi i nisi dobio račun. Dakle, ti nemaš ugovor jer je račun=ugovor.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2013., 12:18   #103
silasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da, i? Ti si platio po ponudi i nisi dobio račun. Dakle, ti nemaš ugovor jer je račun=ugovor.
A što če bit sa iznosom na kartici?
Vidit ču sljedeči mjesec dal če mi doč na naplatu
I što ako dođe?
Platio, a robe nema
Super
silasara je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2013., 12:54   #104
PURSUIT
Premium
Moj komp
 
PURSUIT's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: POŽEGA
Postovi: 261
Citiraj:
Autor silasara Pregled postova
A što če bit sa iznosom na kartici?
Vidit ču sljedeči mjesec dal če mi doč na naplatu
I što ako dođe?
Platio, a robe nema
Super
Ne moraš se bojati za svoj novac.
Ta sredstva su rezervirana na tvom računu.
Ako nemaju te robe na lageru rezervacija će se poništiti i tebi se vraća novac na
račun.Maksimalno ćeš čekati 8 dana(uvijek bude prije tog roka)
PURSUIT je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2013., 09:27   #105
silasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Citiraj:
Autor PURSUIT Pregled postova
Ne moraš se bojati za svoj novac.
Ta sredstva su rezervirana na tvom računu.
Ako nemaju te robe na lageru rezervacija će se poništiti i tebi se vraća novac na
račun.Maksimalno ćeš čekati 8 dana(uvijek bude prije tog roka)
Iznos i dalje stoji na kartici i piše da sljedeči mjesec ide na naplatu
silasara je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2013., 11:12   #106
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
A jesi kontaktirao ekupi? i pitao sto sa tvojim novcima na kartici? Kontaktirao banku iliti vlasnike kartice?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2013., 13:00   #107
silasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
A jesi kontaktirao ekupi? i pitao sto sa tvojim novcima na kartici? Kontaktirao banku iliti vlasnike kartice?
Danas sam postavio upit ekupi pa ču vidit što če odgovorit
silasara je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2013., 16:44   #108
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Ja sam imao... iskustvo s njima. Na kraju je ispalo pozitivno, ali je bilo čudno dok je trajalo.

Naime, kupovao sam dvije stvari, Corsair H110 i G.Skill Ripjaws Z 4x4Gb 2133 MHz. Kod njih sam kupovao jer su imali neuobičajeno nisku cijenu (Ripjawsi 999 kn i H110 769 kn, i to još na AMEX na rate beskamatno). U svim ostalim trgovinama memorije te brzine i kapaciteta su bile preko 1.500 kn, a H110 najjeftiniji oko 900 kn.

Prvi put kada sam napravio narudžbu rekli su mi da nema memorije i da storniraju narudžbu, premda sam već platio sve. Rekao ok, H110 mi i tako ne treba, pa sam odustao od kupnje. Uredno su mi stornirali kupnju na rate i nisam imao dodatnih troškova na kartici.

Tjedan dana kasnije, još uvijek su imali tu memoriju označenu kao raspoloživu. Nazvao sam ih i upitao zašto je još uvijek raspoloživa, onda su mi se ispričavali da je greška u sustavu, pa da je kod dobavljača neraspoloživa i onda su rekli da su kontaktirali dobavljača i da ima još jedan kit. Ništa, ponovo sam napravio narudžbu, ponovo platio i napokon dobio potvrdu narudžbe, uz napomenu da mi paket dolazi idući tjedan.

Dva dana kasnije gledam njihov site, kad tamo H110 košta 970 kn i već razmišljam kako će mi otkazati narudžbu.

Kad tamo, paket uredno dolazi Overseasom, sve dobro zapakirano, na računu 20% popusta za H110 jer je očito to bila greška u njihovom cjeniku pa su morali na tu cijenu dati popust kako bi račun štimao... uglavnom, na kraju sam ipak zadovoljan s njima jer su bili fer i korektni.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2013., 12:25   #109
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,233
E ovako, ako može mala pomoć. Naime kupio sam 9.12. na ekupi božićnu jelku i božićne lampice. Bila mi je označena dostava 11.12. dan prije dostave dolazi mi mail da nažalost dobavljač kasni s isporukom i da se isporuka pomiče na 12.12. Mislim si ok, nije tako hitno ni ništa. Isti dan ali malo kasnije dolazi još jedan mail da nažalost zbog pogreške dobavljača nisu u mogućnosti uopće isporučiti artikle i da im pošaljem broj računa da mi vrate novac. Od tada je prošlo 2 tjedna još uvijek nisu vratili novac. Bilo je par poruka u međuvremenu di su rekli da bi trebalo biti uplaćeno do kraja prošlog tjedna, ali ni to nisu ispoštovali. šta sad ?
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2013., 14:06   #110
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
kupio galaxy s3, same pohvale, dosao drugi dan
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 14:57   #111
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,690
Koliko često oni mjenjeju cijene - popodne skuplje, ujutro jeftinje pa opet popodne skuplje...?
Gledao sam isti HDD par dana.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2014., 14:44   #112
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
Isplati li se na e-kupi uzet monitor? mislim na ostvarivanje garancije, brzinu dostave, sigurnost u naruceni proizvod?

hvala
H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2014., 15:54   #113
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Pa zašto ne, ako su povoljniji od drugih. Nema razloga brigi, masu puta narucivao od njih i uvijek sve stiglo brzo i sigurno Samo ja sam uvijek gledao da narucim stvari za koje su oni uvoznici (msan)
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2014., 16:30   #114
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
A kako se na ekupi znati za koje stvari je M SAN uvoznik?
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2014., 16:51   #115
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
ja vec napamet znam

ak te šta zanima, pitaj pa ti velim tko je
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 16:27   #116
Kinez
Premium
Moj komp
 
Kinez's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Split
Postovi: 111
Kupio napajanje Seasonic S12G-650 Gold 650W, naručio u ponedjeljak, dostavljeno sutradan, online plaćanje na rate radi bez problema, sve 5.
__________________

[Opteron 165 + TT 120]***[TwinMos 4x512 MB CL2]***[DFI NF4 LanParty]***[ATI HD4850]
[Hitachi 1TB HDD]***[Seasonic S12G-650G Gold 650W]***[Razer Lycosa]***[NZXT Beta Black Metal Edition, SCYTHE Kaze Master II KM05-BK]***[Samsung 22" B2230]

Kinez je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 22:01   #117
godrdana
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
iskustvo s kupnjom hladnjaka na ekupi.hr

Ima netko iskustvo s kupnjom i dostavom hladnjaka kod njih?

Sutra bih trebala napraviti uplatu ali što više razmišljam sve bih nekako odustala jer je zadnji na skladištu i sve mi nekako nesigurno, a opet s druge strane uspjeli smo dogovoriti dobar popust.
godrdana je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 22:15   #118
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor godrdana Pregled postova
Ima netko iskustvo s kupnjom i dostavom hladnjaka kod njih?

Sutra bih trebala napraviti uplatu ali što više razmišljam sve bih nekako odustala jer je zadnji na skladištu i sve mi nekako nesigurno, a opet s druge strane uspjeli smo dogovoriti dobar popust.
ekupi je Msanova trgovina, dakle sigurna kupnja, nema zafrkancije, što platiš to i dobiješ, jedino budi oprezna prilikom preuzimanja, provjeri da li uređaj ima kakva oštećenja, ne samo zato što to kupuješ preko weba nego je to standardan postupak da se uvjeriš da je roba neoštećena.

http://www.msan.hr/default.aspx?tabi...articleId=3493
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2015., 19:40   #119
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ne znam jeste li vidjeli ali Ekupi danas ima akciju da je besplatna dostava na sve.
Još sam dobio i kupon od -35kn.

Ne treba mi ništa, ali sam si kupio par kemijskih i gumica od 2kn.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2015., 20:09   #120
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ne znam jeste li vidjeli ali Ekupi danas ima akciju da je besplatna dostava na sve.
Još sam dobio i kupon od -35kn.

Ne treba mi ništa, ali sam si kupio par kemijskih i gumica od 2kn.
Super, poklon bon mi je dosao na mail prije par dana. Upravo narucio micro SD karticu od 8gb ( doduse class 4 al majci za pohranu slika u mobu sasvim dovoljno ) i ispalo me 2.76kn.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na