Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Memorije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 29.11.2008., 01:24   #1
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
2x2GB ili 4x1GB?

Nije baš pravi hardverski problem (zasad), ali zanima me, kada bih išao nadograđivati memoriju (iz konfe), bi li mji bilo bolje prodati ovu i kupiti 2 keksa od 2GB, ili samo dokupiti još 2 od 1GB? Ako može svi plusevi i minusevi za jedno odn drugo. Meni je zasad što mi pada na pamet u prednosti kupiti još 2x1GB jerbo me dođe nešto manje ako kupujem rabljeno, tj isplativije mi je. No kako nije riječ o velikoj razlici, volio bih čuti savjete, jer tko zna, možda bolje radi 2x2 iz nekog razloga? Utori mi nisu problem samo da kažem, na ovom piceku sigurno neću stavljat za njegova trajanja više memorije od tih 4GB, tako da što se tiče one priče da ako stavim 2 keksa od 2GB, da ću imat mjesta za još nadogradnju na 8GB, to mi ne igra ulogu.

Pa eto, primam sve savjete (te isto tako ako netko prodaje memoriju u nekoj kombinaciji koje sam naveo, neka napise ovdje ili na PM, pa ovisno o odgovorima i tome što nudite, možda odmah i kupim)
ABuser je offline  
Staro 29.11.2008., 01:31   #2
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Nemoj.

Ja imam 4 x 1GB, i rješio sam se već 2. Ako dosta radiš zahtjevne poslove, i treba ti RAMa svakako je bolje 2GB stickove uzimat. Ako ti samo treba jeftini upgrade, na malo veću količinu onda ajde na 4 x 1GB.

Prednost kod 4 x 1GB je ta da ćeš postići lakše CL4, ali opet zavisi od modula. Isto tako 4 x1 više opterećuje memorijski kontoler!
Baja 001 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2008., 10:21   #3
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Nemoj.

Ja imam 4 x 1GB, i rješio sam se već 2. Ako dosta radiš zahtjevne poslove, i treba ti RAMa svakako je bolje 2GB stickove uzimat. Ako ti samo treba jeftini upgrade, na malo veću količinu onda ajde na 4 x 1GB.

Prednost kod 4 x 1GB je ta da ćeš postići lakše CL4, ali opet zavisi od modula. Isto tako 4 x1 više opterećuje memorijski kontoler!
Šta "nemoj"? 4x1, 2x2 ili uopće apgrejdat?
ABuser je offline  
Staro 29.11.2008., 10:42   #4
privano
Premium
Moj komp
 
privano's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZADAR
Postovi: 80
Ja sam sebi za novi komp prvo nabavio 2x1Gb pa se predomislio i to prodao a kupio nove 2x2Gb i mislim da će tako biti bolje (još da mi je proc ubosti povoljno) a razlika u cijeni je stvarno zanemariva .
privano je offline  
Staro 29.11.2008., 18:30   #5
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor ABuser Pregled postova
Šta "nemoj"? 4x1, 2x2 ili uopće apgrejdat?
Definiraj što radiš trenutno.

Ako:
  • igraš igre - 4 x 1GB je dovoljno, i povoljno (ne planiraš dalju nadogradnju)
  • ako radiš sa PSom (dosta ) i sličnim softwareom, 2 x 2GB za početak
  • ako samo povremeno igraš manje zahtjevne igra, i koristiš komp u manje zahtjevne svrhe - 2 x 1GB je ok!
Eto malo sam ti pojasnio!
Baja 001 je offline  
Staro 29.11.2008., 18:40   #6
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
ako samo povremeno igraš manje zahtjevne igra, i koristiš komp u manje zahtjevne svrhe - 2 x 1GB je ok!!
Baja, valjaš gluposti samo da nije u tebi. Najbolje sad da je 2GB memorije dovoljno tek za "manje zahtjevne" radnje na računalu Spusti se na zemlju.

S druge strane, ajde pogledaj si prve dvije točke svog pametnog posta. U obje situacije opisuješ istu količinu memorije, ali s drugim opisom.

I onda na kraju svega toga ne pojašnjavaš čovjeku ono što je zapravo pitao - što, kako, zašto (ne)... 4x1 ili 2x2.

@autor teme - prelistaj si podforum Memorije. Imaš otvorenu temu.
Razer je offline  
Staro 29.11.2008., 18:42   #7
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Baja, valjaš gluposti samo da nije u tebi. Najbolje sad da je 2GB memorije dovoljno tek za "manje zahtjevne" radnje na računalu Spusti se na zemlju.
Potpis , ja na oba kompa imam 2gb (2x1)i sasvim mi je dovoljno i za igre ,i programe ,i zauzece nikad nije islo preko 60-70%
U idle je 30% sa ukljucenim firefoxom (5-6 tabova) everest,foobar,xfire,msn,u torent ,antivirus....
webstartm je offline  
Staro 29.11.2008., 18:54   #8
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Rezlike između 4*1Gb i 2*2Gb su minorne i nije vrijedno spomena, a što se tiče overclocka teoretski bi 2*2Gb kombinacija trebala iči više, ali imaš i 4*1Gb kombinaciju konkretno Crucial Ballistix (neznam kak se piše) koji idu bez problema preko 1000Mhz, ali opet nevažno jer tu veću brzinu nemožeš primjetiti.
Bravo je offline  
Staro 29.11.2008., 18:55   #9
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,944
ja danas presao s 2x1 gb na 4x1 gb na jednom kompu, i 2x 2 gb na drugom kompu, i ne osjetim razliku u igrama jer sam na Xp-u , mozda stari osjeti tih 3,2 gb u PS-u
Gemmy je online  
Staro 29.11.2008., 19:24   #10
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Uzmi si 2 x 2 GB posto je memorija tako bezobrazno jeftina da je bezveze zauzimati utore na maticnoj sa 1 GB keksicima....
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2008., 19:32   #11
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
2x2,pa još 2x2,kao ja.
thedream je offline  
Staro 29.11.2008., 19:56   #12
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
S druge strane, ajde pogledaj si prve dvije točke svog pametnog posta. U obje situacije opisuješ istu količinu memorije, ali s drugim opisom.
  • 2 x 2GB za početak
  • 4 x 1GB je dovoljno, i povoljno (ne planiraš dalju nadogradnju)
Citiraj:
Baja, valjaš gluposti samo da nije u tebi. Najbolje sad da je 2GB memorije dovoljno tek za "manje zahtjevne" radnje na računalu Spusti se na zemlju.
Ti valjaš gluposti NHF, za današnje prilike Vista + Crysis, nikako ne idu na 2GB, znam po sebi!
Citiraj:
I onda na kraju svega toga ne pojašnjavaš čovjeku ono što je zapravo pitao - što, kako, zašto (ne)... 4x1 ili 2x2.
Ne na 4 x 1GB, zato sam mu nave te točke!
Baja 001 je offline  
Staro 29.11.2008., 20:00   #13
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ti valjaš gluposti NHF, za današnje prilike Vista + Crysis, nikako ne idu na 2GB, znam po sebi!
Čovječe, koji argument, mislim da si me pobio totalno. Koliki je postotak ljudi koji samo igraju Crysis i koriste Vistu?
Razer je offline  
Staro 29.11.2008., 20:03   #14
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Na XP-u, u igrama nisam vidio nikada više od 1500MB korištenog rama. Tako da 2x1Gb za XP je optimum.
Gilbert5 je offline  
Staro 29.11.2008., 20:04   #15
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Je...Baja vrti neke svoje filmove...već neko vrijeme. Od igranja moderatora pa nadalje...
Razer je offline  
Staro 29.11.2008., 20:05   #16
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ti valjaš gluposti NHF, za današnje prilike Vista + Crysis, nikako ne idu na 2GB, znam po sebi!
Ali nemreš gledati po sebi, jer ne žele/nemaju svi Vistu za OS i ne igraju svi Crysis. Druga stvar je kaj masa ljudi to tvoje mora imati/probati, jer to imaju "svi" ostali, pa se "svi" vode za tim da apsolutno svaki korisnik ima iste zahtjeve. Kaj se tiče Photosopa, Paint.NETa i sl. programa, more se bez ikakvih problema raditi u njima i "samo" s 2GB memorije, jer opet ne rade svi isto i nemaju svi otvoreno po stotinjak 80MB-nih Kristen Bell izdanja u takvim slučajevima. Istinabog memorija je jeftina, ali kupovati samo radi toga jer je jeftina, bez da se ima neka direktna korist od sve te količine memorije, IMHO nema baš nekog prevelikog smisla.
McG je offline  
Staro 29.11.2008., 20:13   #17
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
A bolje lupit u memoriju,nego u grafu.Opet,znam po sebi. Kad je to popularno tako izgovarati. Od viška glava ne boli,osim ako ploča jebe pa neće radit sa max kapacitetom kako spada,a ima ih hvala Bogu,ili pak sa svim slotovima popunjenim.
thedream je offline  
Staro 29.11.2008., 20:16   #18
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Je...Baja vrti neke svoje filmove...već neko vrijeme. Od igranja moderatora pa nadalje...
Mislim i dalje da tebe jedino pucaju filmovi, a to što ti neke moje postupke smatraš manje korisnima javi Tor-u!
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ali nemreš gledati po sebi, jer ne žele/nemaju svi Vistu za OS i ne igraju svi Crysis. Druga stvar je kaj masa ljudi to tvoje mora imati/probati, jer to imaju "svi" ostali, pa se "svi" vode za tim da apsolutno svaki korisnik ima iste zahtjeve. Kaj se tiče Photosopa, Paint.NETa i sl. programa, more se bez ikakvih problema raditi u njima i "samo" s 2GB memorije, jer opet ne rade svi isto i nemaju svi otvoreno po stotinjak 80MB-nih Kristen Bell izdanja u takvim slučajevima. Istinabog memorija je jeftina, ali kupovati samo radi toga jer je jeftina, bez da se ima neka direktna korist od sve te količine memorije, IMHO nema baš nekog prevelikog smisla.
Samo kažem da je za igre u današnje vrijeme dobro imat 4GB. Isto tako za ikakvo jače bavljanje Photoshopom / Flashom / Primerom je dobro imat 4GB i više, vjeruj mi.
Isto tako ako se vrti XP sa igrama 2GB je OK kako je Gabre rekao.

Istina da je RAM jeftin, ali svatko ga kupuje prema potrebama.
Baja 001 je offline  
Staro 29.11.2008., 20:20   #19
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor Baja001
Mislim i dalje da tebe jedino pucaju filmovi, a to što ti neke moje postupke smatraš manje korisnima javi Tor-u!
Hvala na informaciji, bez tebe nebih znao što učiniti u ovako kriznoj situaciji

Citiraj:
Autor Baja001
Samo kažem da je za igre u današnje vrijeme dobro imat 4GB. Isto tako za ikakvo jače bavljanje Photoshopom / Flashom / Primerom je dobro imat 4GB i više, vjeruj mi.
Bitno da si ti navro na svoj Photoshop, Flash i Premiere, a ne koristiš nijedan...
Razer je offline  
Staro 29.11.2008., 20:27   #20
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Samo kažem da je za igre u današnje vrijeme dobro imat 4GB. Isto tako za ikakvo jače bavljanje Photoshopom / Flashom / Primerom je dobro imat 4GB i više, vjeruj mi.
Malo ti to generaliziraš i usput zaboravljaš da ljudi imaju različite definicije za jače bavljenje programima koje spominješ. Oni koji znaju raditi i zarađuju s takvim programima ne trebaju tebe, mene ili nekog desetog da im veli kolko memorije da kupe. Oni koji su pak na samoj granici vandalizma i koji cijele dane naglašavaju kak se bave ovim-onim, produkcija muzike, audio-video obrada, njima su tak i tak puna usta gluposti u 99% slučajeva. Takvi su prvi koji budu instalirani Vistu, bez da prouče o čemu se opće radi i prvi su koji kasnije seru o tome kak ne valja. Takvi su prvi kad se preporučuju quad mašine za skidanje torrenta i JubiTo spotova Žanemari Lalić. Takvi su prvi koji nakrcaju disk od 250GB s crackanim igrama, pa kad ni uz sve žive prohode i šifre nemreju proći prvi nivo, dolaze na forum da su igre prezahtjevene, da su neoptimizirane i da za to treba bar 16GB DDR1066. Tak da u današnje vrijeme prvo treba imati zdrav razum i jasno defeinranu potrebu i namjenu, pa onda krenuti s kupnjom i preporukama.
McG je offline  
Staro 29.11.2008., 20:30   #21
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ja mislim da nam je prije Bajinog eventualnog hlađenja i locka teme potrebna jedna dobra pica,McG gledamo,nadmaši samog sebe.
thedream je offline  
Staro 29.11.2008., 20:33   #22
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Bitno da si ti navro na svoj Photoshop, Flash i Premiere, a ne koristiš nijedan...
Bitno da ti znaš šta ja koristim

U biti potvrdi svima da ni nemam komp, kad si već tako vidovit

Nego neću u daljnu raspravu jer ja uvijek nastradam
Baja 001 je offline  
Staro 29.11.2008., 20:37   #23
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Bitno da ti znaš šta ja koristim

U biti potvrdi svima da ni nemam komp, kad si već tako vidovit
Naravno, zar ti nije poznato da svi moderatori redom imaju kristalne kugle?

Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Nego neću u daljnu raspravu jer ja uvijek nastradam
I nijednom ti nije palo napamet, da si ti sirotan, ponekad zapravo, kriv?
Razer je offline  
Staro 29.11.2008., 20:41   #24
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Naravno, zar ti nije poznato da svi moderatori redom imaju kristalne kugle?
Ako i imaju onda se sigurno nisu hvalili kao ti
Citiraj:
I nijednom ti nije palo napamet, da si ti sirotan, ponekad zapravo, kriv?
Pa da ali ima i neopravdanih situacija, a nisam niti jedini član kojem je to zasmetalo (pritom nemislim na skroz mlade članove)
Baja 001 je offline  
Staro 29.11.2008., 20:47   #25
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ja mislim da nam je prije Bajinog eventualnog hlađenja i locka teme potrebna jedna dobra pica,McG gledamo,nadmaši samog sebe.
Čak nije ni off-topic.


McG je offline  
Staro 29.11.2008., 20:48   #26
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Hijaoo, vidi slikica
Razer je offline  
Staro 29.11.2008., 20:52   #27
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Čak nije ni off-topic.


To kralju,mogu van.
thedream je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na