Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.06.2013., 21:38   #31
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Nema na čemu.
Baci komentar jel to šta valja jer ju gledam već duže vrijeme a nikako da namaknem para za 2.5" disk.
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies
osspaljeni je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 16:49   #32
3alfa3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
Kupio bi ovo http://tinyurl.com/pho8lyx (dobili su ih ponovo) da nisam narucio ovo http://tinyurl.com/pefrg4r
3alfa3 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2013., 17:11   #33
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Pozdrav

Zna li netko ima li koji dućan u ZG ili neki webshop koji prodaje ODD ladice za HDD/SSD (caddy) za laptope? Ili možda vani ali da stigne prilično brzo (7-10 dana)?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2013., 18:23   #34
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Pozdrav

Zna li netko ima li koji dućan u ZG ili neki webshop koji prodaje ODD ladice za HDD/SSD (caddy) za laptope? Ili možda vani ali da stigne prilično brzo (7-10 dana)?

http://www.links.hr/artikl-016.024.006

Ako ti nije preskupo.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2013., 00:53   #35
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Huhu, olimpijski. Mislim da ću pričekat onda eBay
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2015., 00:43   #36
inline
Premium
 
inline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zadar
Postovi: 77
Pozdrav ekipa

Nisam siguran gdje pitati ovo ali čini mi se kao da bi moglo ići ovdje.
Imam laptop Dell inspiron 17 3737 i namjeravam optical drive zamijeniti nekim ssd-om. Jasno mi je da bi trebao kao neko kućište ili ladicu (gledao sam neke tutoriale na youtubeu) - kako se to već zove za ssd kupiti. Sad postoje tu vjerojatno neke dimenzije ili što ja znam pa neka preporuka bi mi dobro došla. Nije mi bitno koja je marka iskreno ako radi kako treba a što se tiče veličine onda neka je ili 100 ili 200gb.

hvala
inline je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2015., 03:50   #37
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor inline Pregled postova
Pozdrav ekipa

Nisam siguran gdje pitati ovo ali čini mi se kao da bi moglo ići ovdje.
Imam laptop Dell inspiron 17 3737 i namjeravam optical drive zamijeniti nekim ssd-om. Jasno mi je da bi trebao kao neko kućište ili ladicu (gledao sam neke tutoriale na youtubeu) - kako se to već zove za ssd kupiti. Sad postoje tu vjerojatno neke dimenzije ili što ja znam pa neka preporuka bi mi dobro došla. Nije mi bitno koja je marka iskreno ako radi kako treba a što se tiče veličine onda neka je ili 100 ili 200gb.

hvala
Trebaš 9.5mm caddy (na ebayu u pola cijene) i u njega ubaciš SSD. Preporuka je da ipak SSD ubaciš umjesto HDDa, a HDD u caddy jer caddy nekad nije butabilan, a često je samo HDD slot SATA3, dok optički bude SATA2.

Što se SSDa tiče, Adata SP550 ili Patriot Blast će biti sasvim ok. Samo odredi koju veličinu trebaš i nađi najpovoljniju ponudu na Nabavi.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 19:51   #38
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Performanse SSD-a i/ili HDD-a spojenog na mjesto DVD čitača

Pri kupnji novog laptopa nekako mi je bedasto ić bez SSD-a. Nemam neki veliki budzet. Laptop za internet i office. Mislio uzet neki noviji Intel i3 , 4GB RAM, Intel HD grafika ili takvo što. Pa sam mislio uzeti i HDD caddy i umjesto optike staviti SSD disk. Ili pak HDD staviti na mjesto optike, a SSD na mjesto HDD. Ako to ima smisla? Nadam se da ni jedan disk neće imati nekih problema. Da uopće neće raditi ili da će raditi na 30%? Da li se isplati tak nešto napraviti ili bolje kupiti laptop sa već ugrađenim SSD-om?
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2016., 00:19   #39
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Ssd na mjesto hdd-a, hdd u optiku. Prije kupnje provjeri dostupnost ladica za taj laptop, mora biti za taj model
Radia san to na svom pavilionu dv6, dobra je fora, ali tad san ladicu platia 300tinjak kuna ako se dobro sican
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2016., 01:41   #40
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Ja sam isto napravio sa svojim laptopom, kupio Samsung EVO 850 od 250GB i kad sam izvršio mjerenja brzine, bilo je 250MB/s, znači 50% od mogućnosti brzine dotičnog SSD-a, zapravo je to brže od HDD-a ali radi se o velikim novcima za malo boost-a... Stvar je u tome da jeftini laptopi na matičnoj imaju 'samo' SATA2 standard što je i logično. Ja sam na kraju vratio SSD u dućan i ostavio original HDD u laptopu.
Jedino da kupiš laptop za koji znaš da ima SATA3 brzinu na matičnoj, tad bi iskoristio sav potencijal SSD-a.
Eto...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2016., 11:10   #41
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Ja san ima sata2 s ssd-om i primjeti se brutalna razlika hdd-ssd. Benchmark me ne hebe.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2016., 12:26   #42
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
Ja san ima sata2 s ssd-om i primjeti se brutalna razlika hdd-ssd. Benchmark me ne hebe.
Točno to, pogotovo naspram ovih HDD u laptopu koji se vrte na 5400.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2016., 12:45   #43
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Ja sam isto napravio sa svojim laptopom, kupio Samsung EVO 850 od 250GB i kad sam izvršio mjerenja brzine, bilo je 250MB/s, znači 50% od mogućnosti brzine dotičnog SSD-a, zapravo je to brže od HDD-a ali radi se o velikim novcima za malo boost-a... Stvar je u tome da jeftini laptopi na matičnoj imaju 'samo' SATA2 standard što je i logično. Ja sam na kraju vratio SSD u dućan i ostavio original HDD u laptopu.
Jedino da kupiš laptop za koji znaš da ima SATA3 brzinu na matičnoj, tad bi iskoristio sav potencijal SSD-a.
Eto...
Wtf
SSD na SATA1 razvali apsolutno i totalno HDD na SATA3.
Ako samo gledas sequential read/write, onda ti je dobar i DVD drive....
Stvarno, no comment...
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2016., 12:58   #44
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Stvarno no comment na ono vraćanje SSD-a na temelju benchmarka
Pa ljudi stavljaju SSD-ove u stare core duo laptope, kao što reče Nick7...

Međutim, s obzirom da se radi o novom laptopu, provjeri ima li M.2 slot za SSD jer u tom slučaju možeš imati oba diska i optički pogon. U slučaju vađenja optike, savjetujem provjeriti visinu i naručiti s ebaya ladicu za desetak baksa.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2016., 18:01   #45
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Samo što si u zadnje vrijeme ograničen na mjesto dvda. Proizvođači stavljaju naljepnice na šarafe i u pravilu ga ne smiješ otvarati, jer rijetko koji već ima sevisni poklopac.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2016., 21:03   #46
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
Ssd na mjesto hdd-a, hdd u optiku. Prije kupnje provjeri dostupnost ladica za taj laptop, mora biti za taj model
Radia san to na svom pavilionu dv6, dobra je fora, ali tad san ladicu platia 300tinjak kuna ako se dobro sican
Za 99% laptopa odgovara jedan od dva tipa ladica, 9.5mm ili 12.7mm.
Istina, neki selleri na ebayu se dosjete da u naziv artikla stave neki model laptopa pa prodaju istu stvar po višestrukoj cijeni.

Npr. mogao si proći mnogo jeftinije i ti sa svojim Pavilionom, radi se o običnom 12.7mm caddyju kakvi su po 100kn na nabavi ili par dolara na ebayu.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 01:33   #47
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
U redu onda. Onda cu napraviti tako.
Dal' se možda isplati isto napraviti na jednom starijem laptopu? i3 380M, 4GB RAM ??
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 01:46   #48
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ako nofčeki nisu problem, zašto ne ?
Ne treba nabrajati prednosti.

Šta se tiče hdd via caddy na mjestu optike, to će raditi a perfomanse ovise o konkretnom modelu tj. jeli "ravnopravni" sata port ili je jeftinjak štednja / kemijanje proizvođača.
Čak i lošija varijanta ako je na hdd samo pohrana a os na ssd - u daje dobre rezultate.
Nikky je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na