Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.05.2012., 02:00   #1
diegos281
kamikaza777
 
diegos281's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hr
Postovi: 59
Auto punjač za HP

Pozdrav svima... Trebao bi mi neki punjač za koristiti laptop u autu. Zanima me isplati li se kupovat neku jeftiniju verziju, npr. nešto ovako:

http://www.dealextreme.com/p/car-cig...r-3438?item=46

S obzirom da ne znam koliko valja ovo... Ili pronaći nešto kvalitetnije?
Laptop je HP nx9105 i na njemu piše za input 18.5V, 6.5A, a u autu bi trebao raditi i do par sati u komadu.

diegos281 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 12:57   #2
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Ovak, mislim da u autu imam punjač identičan tome gledajući sad po slici (a i korišten je također uz NX 9105) i radio je ok (valjda radi još uvijek, nisam ga koristio već jedno dvije godine),... s time da sam ga ja kupio u Linksu prije 5-6 godina,... i da, imaš na njemu klizni prekidač kojim podešavaš jakost struje,... mislim da sam ga ja držao na 18V i da je davao dovoljno struje da lap radi i bez baterije no mogu ti to provjeriti jer mi je i NX još uvijek živ,... ak te još kaj zanima pitaj,...
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2012., 13:27   #3
diegos281
kamikaza777
 
diegos281's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hr
Postovi: 59
Ajde ako imas volje provjeri, meni to nije hitno... Za 2 tjedna bi mi trebao stić konektor napajanja za na matičnu pa ako to bude ok onda bi mi trebao i punjač... Inače trebam napajat taj laptop bez ekrana, ako to išta znači...
diegos281 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 13:37   #4
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Nije problem, napravim to danas poslijepodne, najkasnije sutra ujutro,...
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 18:00   #5
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
imam jedno tehničko pitanje, malo je OT...

Budući da sad svi mobiteli imaju jednake konektore za punjenje baterija, no njihovi punjači ne daju iste vrijednosti napona, što će se dogoditi ako punjač, deklariran na 5V, sojimo na mobitel čiji je originalni punjač deklariran na 4.7V ili manje?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 12:34   #6
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Evo, provjerio sam, kod mene se radi o ovom punjaču:





… i spojen da puni NX-a:



Punjenje na:


18V



19V



… ispod 18V ne ide, odnosno prebacuje se na bateriju, a na 20V ili više nisam nikad ni isprobavao,…

… i da, pogledao sam i svoj originalni (zidni) punjač od 90V i na njemu piše da je ouput 18,5V 4,9A, a ovaj tvoj podatak za input 18.5V i 6.5A nisam nigdje našao

Pitao si da li se isplati kupiti jeftini auto-punjač za lap,… pa kako ćeš ga koristiti za lap koji sad već ima skoro 10 godina na leđima bilo što više od onih 12-ak $ s linka kaj si postao po meni nije isplativo,…



... i da, imaj u vidu i to da ove konektore što ćeš dobiti uz punjač vjerojatno nećeš moći koristiti na novijim prijenosnicima

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 26.05.2012. u 02:58.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 16:30   #7
diegos281
kamikaza777
 
diegos281's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hr
Postovi: 59
One podatke sam očitao s laptopa, piše na njemu ispod baterije. Baš me zanima sta piše kod tebe...
A zidni punjač kaže output 20V, 6A...
diegos281 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 02:57   #8
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor diegos281 Pregled postova
One podatke sam očitao s laptopa, piše na njemu ispod baterije. Baš me zanima sta piše kod tebe...
A zidni punjač kaže output 20V, 6A...
Evo, ponovno pogledao adapter 18,5V~4,9A i na lapu imput 18,5V~6,5A,... ali mislim da to nema posebne veze, razlika je vjerojatno od serije do serije ili konfiguracije,... sve dalje bi bilo malo OT na tvoje pitanje,... ja sam s ovim zamjenskim koliko sam ga koristio bio super zadovoljan, grije se, ali ne previše, žice su malo krute izvedbe, ali ništa nije puknulo, znao sam raditi na lapu po par sati i ljeti i zimi, a u vrijeme kad sam ga kupovao originalni HP-ov je bio tri puta skuplji tako da moj glas ide zamjenskom,... na kraju i ova baterija što je sad u njemu je zamjenska s dealextreme-a pa je uz ženino loše održavanje baterije nakon skoro tri godine još relativno ok i da se izvući kojih sat i po života iz nje,...
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 13:01   #9
diegos281
kamikaza777
 
diegos281's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hr
Postovi: 59
Hvala puno!!
Ako uspijem ovo popravit onda cu i punjac nabavit obavezno
diegos281 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na