Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2006., 12:46   #61
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
znači poanta je da ljudi moraju klikati linkove da bi vi dobili neke pare od googla?
__________________
..smartphone...
Lesa je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2006., 13:17   #62
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova
znači poanta je da ljudi moraju klikati linkove da bi vi dobili neke pare od googla?
ha od toga je najveća lova... dok recimo onaj banner za instalaciju firefoxa nam donosi pare ako netko instalira firefox prek tog referrala. onaj adsense i adwords desno dolje na stranici nam donosi lovu ak se netko prek toga referira i uđe u adwords i adsense programe i zaradi/potroši neku lovu... ima svega i svačega, al lova dolazi i od prikazivanja. jedino kaj bi moglo biti problem je kaj od maničnog kliktanja nikakve koristi jer google to uredno prepoznaje... klik tu i tamo i sve 5. generalno... vidli bumo kolka je korist od toga kad se malo stabilizira (mjesec-dva) pa odlučili kak ćemo to kombinirat sa dosadašnjim načinom oglašavanja... pošto domaće firme još ni danas nisu skužile da imaju veću publiku i korist od online oglašavanja, nego od fakin duplerice u nekom časopisu (duplerica je desetke tisuća kuna, dok je online daleko jeftinije...)... zakaj "marketinški stručnjaci" u domaćim firmama ne prate trendove? onak... godinama se već kroz suradnju pokazuje da mi, kojima to nije osnovna djelatnost, znamo više o tome nego oni.... onak... kad neka domaća firma (izuzev tri za koje znam) uzme banner, ponašaju se ko da su zakupili reklamu na panou... onak... mi njih moramo tlačit da promjene banner, ciljaju tržište, ciljaju proizvod a ne brand, prate CTR, itd... onak... zakaj se ne školuju ???
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2006., 13:41   #63
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
A sad svi fino odlepirjate sa ove teme, nadjite se u kavani pa raspravljajte uz djumbirov sok kako blokirati oglase. Zaboga...razumijevanje i nivo tolerancije equal nula.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10

Zadnje izmijenjeno od: atha. 10.12.2006. u 15:02.
atha je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2006., 13:43   #64
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Ma potpuno vas razmem. Morati si i vi kruga i nove kompjutore zaslužiti. Ak treba bum svaki dan jednpu kliknul ka bu vam lakše. Mene ionak nikaj ne košta, a vama dobro dojde. A ovi sračkiji ko ih znate kaj. Lako je govoriti nekaj ali kad iz svojeg džepa date novaca za nekaj od čega nemate koristi onda vam baš nije svejedno. Samo da ne budu previše upadljive reklame i to je to. A i svi
će se bezo priviknuti.

I da. Kakva je isplativnost toga? Planiram tak nekaj uvesti na forum gdje sam administrator jer mi se neda davati svoj novac za server i domenu svaku godinu, a nemam pol posto koristi od toga. A planiramo preći i na vbuletin (sad na phpbb-u), a to košta. Mislim ono 10-tak eura mjesečno bi bilo dosta za pokriti troškove. I možda još euro dva za kavu meni i drugom adminu.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera






Zadnje izmijenjeno od: Bran. 10.12.2006. u 14:09.
Bran je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2006., 14:00   #65
marko05
Banned
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 84
I mene interesira ovo kaj je Bran pitao. A što se tiće tih reklama, meni ne smetaju.
marko05 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2006., 14:15   #66
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor marko05 Pregled postova
I mene interesira ovo kaj je Bran pitao. A što se tiće tih reklama, meni ne smetaju.
Citiraj:
Autor Bran Pregled postova
I da. Kakva je isplativnost toga? Planiram tak nekaj uvesti na forum gdje sam administrator jer mi se neda davati svoj novac za server i domenu svaku godinu, a nemam pol posto koristi od toga. A planiramo preći i na vbuletin (sad na phpbb-u), a to košta. Mislim ono 10-tak eura mjesečno bi bilo dosta za pokriti troškove. I možda još euro dva za kavu meni i drugom adminu.
ovisi o posjećenosti. nebuš dobil 10€. mora se akumulirati 100$, tek onda plaćaju. pogledajte u njihovom helpu, tam sve piše. ako se idete prijaviti to pliz napravite prek desnog bannera na PCE-u pa da svi skup nekaj zaradimo
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2006., 14:19   #67
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
oprostite ali PC Ekspert postoji vec dugo koliko sam shvatio. da fali love primjetilo bi se. znaci firma zeli vise novaca. sto se admina i modova tice. molim lijepo. pogledajte si sigove. dakle i vi zelite vise love. ako se to uopce vas tice. sori, ali ne, nemam razumjevanja. ako je ovo zajednica ljudi koji svakodnevno ugodno cavrljaju o zanimljivim im temama, iz ciste pohlepe i teznje za "jos jos jos" novaca tlaciti iste te ljude reklamama.... ne, nemam razmjevanja.

sto se tice komentara sa "ad blockom" - to je rjesenje. ali to je rjesenje koje tjera ljude da imaju nesto sto im ne treba. da rade nesto sto ne zele. za sto nemaju vremena mozda. a zasto? da bi se zastitili od reklama na forumu koji upale ujutro dok pijuckaju kavicu. tportal, net, vecernji, pcworld, pcekspert... stvarno volite biti "kao svi ostali" ili vam se jednostavno nije svidalo imati barem jednu kvalitetu koju stvarno rijetko tko ima.
mat je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2006., 14:21   #68
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Citiraj:
mi njih moramo tlačit da promjene banner, ciljaju tržište, ciljaju proizvod a ne brand, prate CTR, itd... onak... zakaj se ne školuju ???
poanta je da se cilja brand, ne proizvod eventualno high end ili nešto što drugi nemaju. Proizvode svi imaju više/manje iste, ne zaboravi da najveći dio prodaje čine low-end i middle-end proizvodi koje prodaje percipirana kvaliteta branda, ne njegove karakteristike.

@Mat: ja stvarno neznam što te više drži uz ovaj forum? Toliko negativnu osobu nikad nisam sreo u životu. Nabroj svoja volontiranja u ovakvim ili bilo kakvim projektima pa da vidimo sa koje pozicije drugima spočitavaš želju da se PCE postavi na neku zdraviju financijsku konstrukciju.
__________________
..smartphone...

Zadnje izmijenjeno od: Lesa. 10.12.2006. u 14:33.
Lesa je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2006., 14:33   #69
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova
poanta je da se cilja brand, ne proizvod eventualno high end ili nešto što drugi nemaju. Proizvode svi imaju više/manje iste, ne zaboravi da najveći dio prodaje čine low-end i middle-end proizvodi koje prodaje percipirana kvaliteta branda, ne njegove karakteristike.
sve to stoji, ali razgovarati o tome se može jedino uz neku duuuuugu kavu/pifu. generalno, na PCE-u i ostalim site-ovima specifične tematike daaaaleko veći uspjeh imaju proizvodi. to se dosta dobro prati kroz CTR i vrijedi za bilo kakve bannere i oglase, osim ako je riječ o kampanji vezanoj za novi/promjenjeni brand, namjerno mijenjanje branda i slično. za etablirane brandove su (IMHO, ne mogu dokazati) uspješniji drugi oblici marketinga, konkretno davanje stvari na testove i reklame u medijima nevezanim za dotičnu tematiku (FM/TV, definitivno plakati, playboy i cosmo, općeniti portali, itd). eh sad... to što se svi furaju na velike jer ne znaju, pa misle da mogu progurati svoj brand je sasvim drugi par opanaka.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2006., 14:42   #70
Bull
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
Ako ce ovo pridonijet tome da bude vise recenzija i da bude server brži samo tako nastavite, kad god budem imao slobodnog vremena cu vam klikat na reklame.
Bull je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas