Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.01.2009., 08:48   #61
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Neće se uvoditi ništa, a ponajmanje broj postova za ostavljanje oglasa. Kako Plavi oglasnik i slična mjesta oglasa ne odgovora za istinitost istih, kao ni za poštenje oglašivača - tako ni PCE ne može to činiti, a neće niti uvoditi ograničenja gore spomenutog tipa. Zna se kako se trguje preko interneta, tako da tu ne vidim problema. Ako želite nekome vjerovati na riječ, a nikada ga niste vidjeli, nego tek preko neta stupili s njim u kontakt - e onda nažalost internet nije mijesto za vas. Tužno ali realnost je takva.
http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1052
tor je offline  
Staro 27.01.2009., 15:24   #62
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
na www.avforums.com forumu ima rijeseno tako da se vidi broj uspjesnih trgovina ispod avatara(trades:13)i tako da mozete odmah znati kakav je prodavac
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2009., 16:52   #63
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Vi ne shvaćate da bi tržnica trebala biti manji dio ovog foruma, da ne velim potpuno sporedna. Umjesto da se bunite oko kvalitete i spama na drugim podforumima, Vas najviše tangira baš tržnica ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 27.01.2009., 17:07   #64
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Vi ne shvaćate da bi tržnica trebala biti manji dio ovog foruma, da ne velim potpuno sporedna. Umjesto da se bunite oko kvalitete i spama na drugim podforumima, Vas najviše tangira baš tržnica ?
Osjecam se strahovito lamentatorski te se nadam da je tor psihofizicki sprijecen intervenirati bar dok se stvar malo ne zahuska ali... kvaliteta i odgovarajuci S/N ratio na ovakvom tipu foruma?

PcE je generalni hardver/softver discuss forum. Manji i sporedni djelovi foruma? Pa "Svastara" i Trznica su dva najfrekventnije grupe, gdje ih jedva prati konurbacija foruma Softver (gdje polovica postova otpada na Igre(!)).

Ostatak price svodi se na nekoliko manje ili vise korisnih threadova (mada thread na forumu nakon sto predje trecu stranicu postaje totalno beskoristan bez obzira na sadrzaj, cisto zbog oblika foruma i weba kao takvog) te beskonacnih postova koji se mogu odgovoriti sa 10 sekundi truda u omiljenom pretrazivacu ili su vec sedamstosest puta spomenuti.

Naravno, posve je jasno da je ovo pamflet - drakonizirajuci forum odbio bi 80% korisnika i pretvorio ga u elitisticko ognjiste. Elitisticko ognjiste ne privlaci mase, to implicira manjak posjeta, manjak love i manjak kredibiliteta u maloj sredini kao sto je Hrvatska.

Poanta citave price jest da se *veci* dio foruma (koji predstavlja "manji" dio foruma) vrti oko Svastare i Trznice - izbaci ta dva pa ce dobar dio "eminentnih" clanova ovog foruma izgubiti igraliste. Drugim rjecima, mozda je konkretno profiliranje trznice zaista jedan od nacina nastavka uspjesnog poslovanja i zadrzavanja renomea? Bolje ce se cuti da je "PcE trznica uredna, bogata, ustrojena i obilna" (na stranu sto to nije "core business" e-zinea) nego da se po avliji prica da je na "PcE hrpa makinatora i dzambasa koja dozvoljava muljaze i prevare na trznici".
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 27.01.2009., 19:36   #65
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Je bolje je, no u ovom trenutku definitivno nismo u poziciji da tako nešto i napravimo, stoga nam ne ostaje ništa drugo nego se ograditi i postaviti na cijelu stvar kao "Plavi oglasnik". U krajnjem slučaju, ako dođe do biranja - mislim da bi prije išli na odbacivanje tržnice i svaštare te se u potpunosti prebaciti na usko specijalizirani forum s postojećom tematikom. Postavljanje tržnice je vrlo zanimljiv i obećavajući projekt, koji ima puno potencijala pogotovo s ovolikim brojem korisnika, no jednostavno je neizvediv. U ovom trenutku činimo što možemo s onim što imamo - a to su pravila sankcije, brisanje postova itd. Kao što sam gore i napsiao - ako netko želi nekome koga je prvi put "vidio" i čuo na webu poslati pare na neviđeno - za njega nije ni internet, kamoli internet trgovina. Takvima nažalost neće pomoći niti vrhunski organizirana i postavljena tržnica, oni će jednostavno uvijek uletjeti u takve i slične situaicje....
tor je offline  
Staro 31.01.2009., 18:37   #66
Boopsy
Premium
Moj komp
 
Boopsy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 208
Malo sam bas prelistavao Prljave pokvarene trgovce i jedino sto bi dodao je mozda neki sticky gdje bi bili opisani nacini trgovina gdje je puno manja mogucnost da vas neko zajebe. Gledam te trgovine gdje neki clanovi uplacuju novce ljudima koje ne poznaju ili posalju neki komad hardwera postom bez otkupnine i onda kad ih neko zajebe, mi im kazemo trebao si tako i tako napraviti...
__________________
C2D e6320, AC freezer Pro
Asus P5B Deluxe wifi
Sapphire 2900Pro
HDD Hitachi 80Gb
4x1Gb DDR2 800
Corsair 450
Boopsy je offline  
Staro 31.01.2009., 18:46   #67
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Pao i meni jedan prijedlog na pamet . Kako je poplava mobitela na trznici , i oglasi su cesto vrlo manjkavi sa opisom stanja i opreme te kodiranosti , predlazem da uz cijenu i garanciju , kao obavezno za mobitele stavi i da li je kodiran na neku od nasih mreza te da OBAVEZNE budu i slike na kojima se moze vidjeti stanje samog aparata , i naravno da se svi oglasi bez slika odmah brisu bez upozorenja .
Router je offline  
Staro 31.01.2009., 22:35   #68
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
slike na kojima se moze vidjeti stanje samog aparata , i naravno da se svi oglasi bez slika odmah brisu bez upozorenja .
Niti to nije neko rjesenje, slike se lako postave bilo koje sa neta
Ovo sto je neko napisao da se stave broj uspjesnih trgovina nije losa ideja ali vjerojatno tesko izvodljiva - tko ce obaviti prebrojavane svega toga i voditi evidenciju plus ponovno prekrajanje foruma sa rizikom da izbiju problemi
Znam samo da mi ova poplava prodaje mobitela u zadnje vrijeme ide na k˝˝˝˝˝
i da joj treba stati na kraj. A u klinac, svaki treci post mob, dosta vise
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline  
Staro 01.02.2009., 01:41   #69
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Možda su svaštara i tržnica prvotno bili zamišljeni kao dodatak forumu, ali sad su postali nešto veće .

U vezi tržnice PCE bi mogao otvoriti i neki biznis. neki primjeri.
Plaćanje članarine na tržnicu,mjesečna ili godišnja.
Uzimanje postotka od vrijednosti dogovorene prodaje.
Plaćanje 5kn po obavljenoj trampi.
itd..... mogućnosti je mnogo.

Zauzvrat PCE bi imao sve podatke o prodavaču i kupcu.
Ime, prezime, adresa, broj fiksnog telefon, broj mobilnog, sken ili slika osobne...

Ne trebaju to biti neki veliki iznosi, ali dovoljni da onaj koji vodi računa o svemu
tome i PCE ima neke koristi od toga. E sad... ako nema volje onda se najbolje jako
paziti prilikom trgovine. To je najbolji lijek.

Imamo zadnji primjer domine. Prijatelj mi je i nažalost sam si je kriv jer ponesen
novim procesorom nije opće pazil kak kupuje.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline  
Staro 01.02.2009., 02:27   #70
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Bogami, tržnica na PCE je toliko postala popularna da bi se mirne duše mogla komercijalizirati sa nekom vrst članarine. Mjesečna, šestomjesečna i godišnja. Sumnjam da bi se tko bunio ako cifra nebi bila preko 50kn godišnje. Mislim na aktivne forumaše a ne postaše sa nula postova ali 100 postova na tržnici.

To za sebom vuče obaveznu registraciju, podatke dostupne glavešinama foruma i što je najvažnije, mutljaroši bi sami pobjegli na newse ili negdje drugdje.
Vidiš, triba problem prebacit drugima

Oglasi NIKAD neće izumrt, to je ziher a PCE bi nešto sitno i zaradio.
Ovu bi ideju trebalo dobro razradit i koliko kod se činila nepopularna ne treba ju odbaciti tek tako jer ima smisla. Besplatni oglasi ali upad ( članarina ) se plaća....
stuc je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2009., 02:53   #71
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Bogami, tržnica na PCE je toliko postala popularna da bi se mirne duše mogla komercijalizirati sa nekom vrst članarine.
/rez
Besplatni oglasi ali upad ( članarina ) se plaća....
Ne budali...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 01.02.2009., 03:25   #72
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
A zašto ne ? Pravo na budaliranje držiš isključivo za sebe ?
stuc je offline  
Staro 01.02.2009., 09:43   #73
LUXX
Vodenjak :)
Moj komp
 
LUXX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Križevci
Postovi: 667
Fini prijedlozi.
Samo zašto ne jednostavnije?

Svi potrebni podatci(Ime, prezime, OIB , Adresa,telefon,mob, broj gaća)
se daju nekom od redakcije koji te podatke provjeri.
Nakon provjere napravi se neka vrst liste "Provjerenih trgovaca"
Dakle kao što ima lista crnih i dobrih tako i listu provjerenih.
Dakle ljudi kojima se apsolutno može vjerovat.
Gdje bi tu bio problem?
Ili eventualno ugradit u forum kad takav "provjereni" nešto prodaje da automatski stoji da je provjereni trgovac.
I s time bi problem bio riješen.
Dakle nebi ni trebalo placat (smeta možda nekom ) Šala mala
Uglavnom nekako bi trebalo razvrstat ljude od povjerenja i muljatore i lopove te dati neku vrstu sigurnosti kupcima i prodavacima.
Ak ništa drugo bio bi to dobar glas za PCE koji bi svi clanovi pozdravili

Eto toliko od mene
LUXX je offline  
Staro 01.02.2009., 10:20   #74
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Svi su nešto puni nekih ideja u vezi tržnice u zadnje vrijeme.A da sami to sve napravite?
Baš me zanima jel gubite vrijeme na prijedloge iz dosade ili ne znajući zbilja kakvu će tor recimo imat reakciju na ovo?Evo mali hint

Pošteni, dobri i odgovorni trgovci
Tržnica

Kao što je Dizel jednom rekao
Citiraj:
Uvijek u vreći punoj pica možeš izvuć jedan debeli
tako i ovdje.Ako uz sve ovo što imamo,prljave i poštene trgovce i onaj Hammov blog,koji je pod upitnikom održava li ga čovjek uopće zbog očitog interesa korisnika kojima je jako stalo da ne budu zajebani,ti uspiješ izvuć taj jedan debeli,onda neka ti ga.Ne mogu reći da mi je žao konkretno domina primjera,jer za njega internet trgovina očito niti nije.Može ti biti prijatelj 1000 puta,ali to je činjenica.
Evo jedan savjet u vezi tržnice-okanite se kindergarten ideja i pamet u glavu.Tako ćemo najbolje smanjit broj ovakih i onakih trgovaca
žile je offline  
Staro 01.02.2009., 11:07   #