Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.04.2008., 07:31   #121
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Kad ti eksterni disk zvize od pod ionako ti je svejedno kakav je case na autodijagnostici se vidi da je HDD dobio udarac, a posljedice padanja se vide na caseu i da je od titanij karbida napravljen jer postoje izgrebana boja, ulubljeni uglovi i sl...

Moja nokia (mob naravno nije isto ko hdd ali eto) je naravno plastična i padala mi je par puta i ništa joj nije bilo osim kaj se izgrabala, tako da plastika nije nužno loš materijal...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 12.04.2008., 07:51   #122
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Evo jedan od boljih Icy Boxova koje sam koristio, link, dok ovaj model izgleda puno lošije link što se konstrukcije i fensy izgleda tiče. Što se tiče perfomansi i sl isti su!
Baja 001 je offline  
Staro 12.04.2008., 10:57   #123
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Neznam, ja nisam previse odusevljen s tim passportom osim time sto sigurno trazi samo jedan kabel. Izgleda dobro, al je plastican i ak ti padne razbit ce se. A ja svoj prijenosni znao cesto posudivat i sansa da nekome padne jos je veca. Tesko je to objasnit na reklamaciji. Meni se kuciste icy box 250st-u-b dosta svidjelo. Cijelo je od metala, kad ga sklopis dosta je cvrsto, izvrsno hladi. Ak se pokaze danijelova tvrdnja da onaj fujitsu s tim icy box radi s jednim kablom ja presretan jer mislim da cu svakako uzet tu kombinaciju.

Samo mi sad treba da mi HG pokusa uvalit neku staru seriju diska.
Hodam od frendova do frendova, i netreba mi 2 kabel,
zaboravio sam na njega uopće, disk radi, bez brige,

ma lako ti je provjerit, na ambalaži imaš godinu proizvodnje(bar ja imam)
i piše 2007, a neče ti uvalit niš staro, budi pametniji od njih
dj_dannijel je offline  
Staro 12.04.2008., 11:46   #124
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Stvar je ako ja nemam gotov komplet jos uvijek mogu izvadit disk i samo njega nosit na reklamaciju. Ako se izgreba kuciste nikome nista, ovi koji su mi prodali HDD obicno njega dobiju vizualno neostecenog jer obicno ja to zasebno kupim. I tad se nadam da nece "skuzit" sto se desilo. Meni obicno ne padaju stvari, u biti skoro nikad. No imam frenda kojemu nije cudno da nesto padne, a ja znam redovito posudivat disk. Pa tu uvijek postoji bojazan da pukne plastika negdje, iako ne tvrdim da hoce.

Sto se kucista tice, Baja ja sam ti imao prije nego sam se rijesio ovo drugo (250st-u-b, koje sad ima i danijel) kuciste i bio njime zadovoljan. Kupio bi eSATA modele, mozda 266 ili 290 icy box, no kod nas ih nema, a bilo bi ok jer disk ne bi bio zakocen USB-om. Bar ne kod mene koji bi imao esata da ga spojim.

Sto se diska tice ovaj model iz danijelovog reviewa je "friski" model, neznam dal ima fujitsu sto novije, standard 2 ploce i izgleda da mu je dovoljan jedan USB. Model kojeg sam imao prije (a na zalost neznam tocno koji) nije radio s jednim USB-om. Problem kod mene je sto sam iz KC pa svaki dio hardvera u "svoju" HG poslovnicu moram narucit pa ako posalju drugi model, ja ga odbijem, i opet narucim isti disk, malo ce me cudno gledat. No ljudi smo, dogovorit cemo se.
Rain Man je offline  
Staro 12.04.2008., 11:50   #125
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Stvar je ako ja nemam gotov komplet jos uvijek mogu izvadit disk i samo njega nosit na reklamaciju. Ako se izgreba kuciste nikome nista, ovi koji su mi prodali HDD obicno njega dobiju vizualno neostecenog jer obicno ja to zasebno kupim. I tad se nadam da nece "skuzit" sto se desilo. Meni obicno ne padaju stvari, u biti skoro nikad. No imam frenda kojemu nije cudno da nesto padne, a ja znam redovito posudivat disk. Pa tu uvijek postoji bojazan da pukne plastika negdje, iako ne tvrdim da hoce.

Sto se kucista tice, Baja ja sam ti imao prije nego sam se rijesio ovo drugo (250st-u-b, koje sad ima i danijel) kuciste i bio njime zadovoljan. Kupio bi eSATA modele, mozda 266 ili 290 icy box, no kod nas ih nema, a bilo bi ok jer disk ne bi bio zakocen USB-om. Bar ne kod mene koji bi imao esata da ga spojim.

Sto se diska tice ovaj model iz danijelovog reviewa je "friski" model, neznam dal ima fujitsu sto novije, standard 2 ploce i izgleda da mu je dovoljan jedan USB. Model kojeg sam imao prije (a na zalost neznam tocno koji) nije radio s jednim USB-om. Problem kod mene je sto sam iz KC pa svaki dio hardvera u "svoju" HG poslovnicu moram narucit pa ako posalju drugi model, ja ga odbijem, i opet narucim isti disk, malo ce me cudno gledat. No ljudi smo, dogovorit cemo se.
pa i ja sam moral naručit u Varaždin, vele mi da imaju navalu i masovnu prodaju tih diskova,

znači dobit češ iz skladišta isto kaj i ja, ovaj lik je naručil meni i još 7 komada,
prodaje se, jer jeftino je to za 200gb+5g garancije
dj_dannijel je offline  
Staro 14.04.2008., 22:12   #126
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
ubacujem se u temu:

1. imam već ata 2,5" eksterno kučište
2. sad mi treba 2,5" hdd

jer je to ata hdd, nemam baš velik izbor u rijeci
našao sam u ventexu ovaj: hdd1
a u adm preko nabava.net ovaj: hdd2

hdd1 je WD 120GB 2.5" 5400 rpm 8MB SCORPIO = 480 kn
hdd2 je Seagate Momentus 160Gb 5400rpm 8MB cache ATA100 2.5" = 439 kn

naravno, uzeo bih odmah ovaj drugi koji je 40kn jeftiniji a 40gb više, i moram tu uračunati dostavu (45kn)
ALI strah me dostave tog harda, tko zna kako bi se dostavljač ( HP Express ili City Express) odnosio s tim hardom pa da ne dobijem sheban hard, pa tu tražim vašu pomoć/savjet
zanima me da li je tko već na taj naručivao hdd i da li bih mogao imati problema s dostavom harda?

ja mislim da ne bi trebalo biti problema....

EDIT: naručio hdd, pa što bude bude
jollyb je offline  
Staro 14.04.2008., 22:20   #127
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Nemaš se što brinuti... Onaj koji šalje vjerojatno zna kako treba zapakirati, a i 2.5" diskovi su manje osjetljivi na udarce od 3.5" diskova tako da ti to ide u prilog. Osim toga, ako i ne bude radilo, imaš garanciju i mogućnost povrata robe u trajanju 7-8 dana.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 17.04.2008., 14:31   #128
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Evo danas mi konacno stiglo kuciste u koje cu da stavim jucer kupljen HDD. Model diska je MHY2200BH i parkirao ga u crni icy box 250st-u-b.

Nakon mojeg razocaranja s 120GB modelom, ovaj je disk deklariran na 0.6A potrosnje i u kombinaciji s kucistem radi bez problema na jednom USB-u iako ih ja imam skoro sve popunjene.

Upravo se formatira, 186GB nakon formata sto je 37GB vise nego 160GB gotov model koji je bio u razmatranju. 5 godina garancije na HDD, cvrsto metalno kuciste i obilje prostora su moji razlozi da preporucim ovu kombinaciju.

Kuciste se inace moze nac za 130kn, dok me disk kostao 539kn u HG-a. Po meni ovo je trenutni best buy kombinacija u usporedbi s raspolozivim prostorom.

Zaboravio napomenut, hvala danijelu sto je isprobao ovu kombinaciju i mene uvjerio da radi s jednim kablom jer ipak lakse je nosit sa sobom jedan kabel.
Rain Man je offline  
Staro 17.04.2008., 18:38   #129
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Pa reko sam ti,

Ti mi nisi vjeroval LOL
dj_dannijel je offline  
Staro 17.04.2008., 19:03   #130
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Vjerovao sam ja tebi. Tocnije trebao sam nekog da potvrdi jer nitko na netu za takve kombinacije ne radi testove. Kad si potvrdio da radi s jednim USB-om meni je odlika pala.
Rain Man je offline  
Staro 17.04.2008., 19:23   #131
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
da

pa meni je hard trebal, slučajno sam pogodil da radi s jednim usb,om

i da radi s tri nebi mi bio problem haha
dj_dannijel je offline  
Staro 21.09.2008., 19:32   #132
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
INTERNI IDE HDD Adapter za 2.5" na 3.5"

ima li toga kupiti gdje osim u diskont24 i protisu? npr ve-mil, hgspot, links (ne radi mi web). tražio sam na netu od ova tri dućana ali ne mogu naći... :/
ako može info, da ne moram šetati po gradu (rijeka) sutra cijeli dan...
jollyb je offline  
Staro 21.09.2008., 19:44   #133
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor jollyb Pregled postova
INTERNI IDE HDD Adapter za 2.5" na 3.5"

ima li toga kupiti gdje osim u diskont24 i protisu? npr ve-mil, hgspot, links (ne radi mi web). tražio sam na netu od ova tri dućana ali ne mogu naći... :/
ako može info, da ne moram šetati po gradu (rijeka) sutra cijeli dan...
Ima u Chipoteke. Ti tražiš adapter da ga možeš spojit na IDE u compu.
Baja 001 je offline  
Staro 25.02.2009., 21:17   #134
mali_ggo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 11
evo i moj problem

imam externi hard disk tj prenosivi disk..do neki dan kmi ga je komp uvijek ocitao no sada vise nece nikakko,ja ga ukopcam sve zasteka nece ga vise ni pokazati,kako ga pronaci? tj vratit da radi hvala
mali_ggo je offline  
Staro 21.05.2009., 03:33   #135
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Koje je 2.5 kuciste oke do nekih 200kn za uzet? Imam doma 2.5 hard http://www.amazon.co.uk/Hitachi-Trav.../dp/B000W9ODP2 koj sam izvadil iz laptopa pa da mi ne skuplja prasinu u ladici.
karuro je offline  
Staro 21.05.2009., 14:08   #136
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Doink the Clown je offline  
Staro 21.05.2009., 14:20   #137
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 21.05.2009., 14:28   #138
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Pa znam kolega ali čovjek ima granicu do 200 pa nek' se isprsi ako može
Doink the Clown je offline  
Staro 21.05.2009., 14:39   #139
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
'Skuplje' ne mora značiti i 'bolje'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 21.05.2009., 20:24   #140
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
malo sam gledao ovu ponudu u linksu i vidim da su kucista podjeljena na serial ata i usb 2.0 .... Koja je razlika između tog dvoga i kaj je bolje?
karuro je offline  
Staro 21.05.2009., 20:46   #141
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
U spajanju na komp. Usb verzije se očigledno spajaju samo na usb port. SATA verzije se mogu spojiti i putem SATA kabela jer neke ploče (kao npr. moja) imaju posebne brackete s konektorima gdje se može direktno spojiti disk.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 22.05.2009., 00:06   #142
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
tnx.
karuro je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na