Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2020., 01:18   #2191
becarsb
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 33
Sve što imam od starijih kućišta je fotkano tako da na žalost nemam. Ako nekog sanima neko kućište nek slobodno zaokruzi ko u slikovnici i sibne u temu ili na PP. A može i na viber i wapp. To mi je i jednostavnije. A onda lagano buildlogovi u temu kad vam stigne ako smo se štogot dogovorili.
becarsb je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 01:37   #2192
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor becarsb Pregled postova
Sve što imam od starijih kućišta je fotkano tako da na žalost nemam. Ako nekog sanima neko kućište nek slobodno zaokruzi ko u slikovnici i sibne u temu ili na PP. A može i na viber i wapp. To mi je i jednostavnije. A onda lagano buildlogovi u temu kad vam stigne ako smo se štogot dogovorili.
Nema problema, pitao sam reda-radi

Tower sa slike je bio moj prvi kompjutor, prije Adisona (Intel 486, DX2) ali za razliku od Adisona koji je došao '98 nije imao karakter, i bilo je dosta towera koji su mu bili i više nego slični.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 22.11.2020. u 01:50.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2020., 04:06   #2193
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor becarsb Pregled postova
Sve što imam od starijih kućišta je fotkano tako da na žalost nemam. Ako nekog sanima neko kućište nek slobodno zaokruzi ko u slikovnici i sibne u temu ili na PP. A može i na viber i wapp. To mi je i jednostavnije. A onda lagano buildlogovi u temu kad vam stigne ako smo se štogot dogovorili.

Kad već tako lijepo sve čuvaš, može li obrnuta situacija, odnosno da nešto od starog hardvera pohranimo u tvoju pećinu?
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 09:26   #2194
becarsb
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 33
Postoji plan da se ove pecine presele u drugu ali naravno moram vidjet sa Mirjanom Mikulec da mi rijesi neko sponzorstvo pa da sredim još jedan dio podruma
becarsb je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 16:52   #2195
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor becarsb Pregled postova
Postoji plan da se ove pecine presele u drugu ali naravno moram vidjet sa Mirjanom Mikulec da mi rijesi neko sponzorstvo pa da sredim još jedan dio podruma
Hahaha, nikako bez Mirjane. Obavezno neke pastelne boje koje idu sa bež bojom hardvera
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 17:19   #2196
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor becarsb Pregled postova
Postoji plan da se ove pecine presele u drugu ali naravno moram vidjet sa Mirjanom Mikulec da mi rijesi neko sponzorstvo pa da sredim još jedan dio podruma

A ništ, pišem mail Mariji
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 21:34   #2197
becarsb
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 33
U svrhu ne rušenja vaših mokrih snova, ponavljam jos jednom, od starog hardvera imam kućišta, komponente su ko i Elvis, napustile zgradu ako bude još štogot samih komponenti stavit ću u temu naravno
becarsb je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 21:37   #2198
becarsb
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 33
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
A ništ, pišem mail Mariji
De stavi sliku od Marije da vidim jel može rješit sponzora ili ne
becarsb je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 10:53   #2199
becarsb
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Ajoj, ovo je stvarno ludnica ... toliko poznatih modela! Kad me sljedeći put uhvati želja da sastavim neki stari "AT" Pentium ili x86, znam kome se treba obratiti!

Znam da je nategnuto, ali da li možda imaš ovakav tower:
nemam takav ali evo njegova kopija sa Koridora, naljepim ti i markicu odozada od bosanske cole

becarsb je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 15:05   #2200
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor becarsb Pregled postova
nemam takav ali evo njegova kopija sa Koridora, naljepim ti i markicu odozada od bosanske cole

Hehe, ma ne treba, hvala. Pitanje je više bilo iz znatiželje, jer kad bih naišao na baš takvog vjerojatno bi ga uzeo. Ali kao što sam napisao jučer, taj tower nije imao karakter, bio je rađer po "cookie cutter" uzorku, gdje su svi toweri iz tog vremena bili više-manje isti. U stvari, nedavno sam obnovio jedan AMD 386, i njegovo kućište je JAKO slično ovom mojem. Uostalom, pogledaj i sam:


Dok su Adison toweri bili (i ostali) unikatni, nisam imao prilike vidjeti puno takvih towera sa vertikalnim vratima. A i imao je jednu "ludost" koju nitko drugi nije napravio, vezanu uz indikatorske LEDice. Na drugoj seriji tih towera zamijenili su crveno i zeleno iz nekog razloga. Pa je crvena LEDica bila "Power", a zelena LEDica je bila HDD. Takav je bio moj i takav je prvi Adison kojeg sam pokupio početkom 2020. Ova tvoja dva međutim su jedno godište stariji (starija revizija), i osim što imaju manje razlike u rupama za nogice primjetio sam da koriste standardizirane indikatore - crveno za HDD i zeleno za power ... iako to namjeravam promijeniti kad ih krenem sastavljati
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2020., 21:13   #2201
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Nego, stigli su mi jučer Adison toweri... Ova dva su neusporedivo bolja od prvog, pa mislim da u ovom slučaju slike govore i više od tisuću riječi!

Prvi tower:

Drugi i treći:


Prvi tower:

Drugi i treći:


Prvi tower:

Drugi i treći:


A zahvaljujući kolegama @Alien_200581 i @becarsb nabavio sam jednog od dva BTC CD-ROM pogona kakve sam tražio, BTC BCD24X

Ali želio bih iskoristiti priliku i komentirati činjenicu da moderniji BTC pogoni zapravo uopće više nisu bili BTC, nego ih je napravila korporacija "TOP-G", za BTC... U stvari, nije ni čudo da ova zadnja serija više nije nalikovala starim BTC pogonima..!

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 23.11.2020. u 22:04.
  Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 21:41   #2202
becarsb
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 33
Sad iz zajebancije ono prvo powder coat u neku bosansi bezobrazno kričavu boju hhhhh
becarsb je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 22:01   #2203
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor becarsb Pregled postova
Sad iz zajebancije ono prvo powder coat u neku bosansi bezobrazno kričavu boju hhhhh
Hehe... Prvi tower, sa hrđom je već bio obojan u tamno plavo sa šminkerskim "tetovažama"!


Nisam siguran što je to točno bivši vlasnik pokušavao napraviti, ali izgledalo je grozno i bilo glavni razlog zbog kojeg sam dao case na pjeskarenje i bojanje u bijelo

Edit
Zamijenio sam crvenu i zelenu LEDicu na dva nova towera od jučer. Staviti crvenu na mjesto zelene i suprotno baš i nije toliko teško, same diode se uguraju u nosač ali trebalo je i promijeniti konektore da budu kompatibilni:

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 24.11.2020. u 00:46.
  Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 14:04   #2204
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
bi imalo ovo kakvu vrijednost među retro-manijacima? nisam dugo vidio cdrw sa play/stop komandama pa pitam...


https://www.cdrinfo.com/d7/content/c...e-cw038d-cd-rw
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 14:33   #2205
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Gledate sličice kompa / nogometaša ...
Nitko nije primijetio i komentirao oznaku modela "ADISON Multimedia HIT 15" ??
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 15:53   #2206
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
bi imalo ovo kakvu vrijednost među retro-manijacima? nisam dugo vidio cdrw sa play/stop komandama pa pitam...


https://www.cdrinfo.com/d7/content/c...e-cw038d-cd-rw
Sve ima svoju vrijednost nekome. Meni osobno ne znači ništa, dok nekome drugom taj CD-RW vrijedi jednako kao i meni "BTC". Samo trebaš pronaći pravu osobu

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Gledate sličice kompa / nogometaša ...
Nitko nije primijetio i komentirao oznaku modela "ADISON Multimedia HIT 15" ??
Ja sam primjetio, naravno Riječ je o ekranima, koji su dolazili u paketu sa kompom ... iako, (sad kad sam to rekao) to nije uvijek bilo pravilo. Recimo, moj "Open Space 17" je došao sa Shamrock 15" ekranom. Evo ti katalog Adisona, pa baci oko...
  Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 16:34   #2207
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Gledate sličice kompa / nogometaša ...
Nitko nije primijetio i komentirao oznaku modela "ADISON Multimedia HIT 15" ??
Pa kaj se tu ima komentirat, case je pravi pogodak kaj ne Mislim inače, sa ovima tetovažama i ne baš, možda hit u oko hahaha
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 17:05   #2208
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Hmm, koliko sam ga ja razumio mislio je na broj iza imena ... 15". Možda griješim? Točnije, multimedijski komp sa ekranom od 15"

Inače, imam cijelu Adison literaturu, uključujući i njihov ručni sat. Pa ako ima interesa budem stavio sve te slike ovdje na forum. Naravno, napominjem da je firma propala još početkom 2000-ih, stoga se ne može tumačiti kao reklama
  Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 19:18   #2209
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Evo još jedan update vezano za moj komp, danas mi je Trekkie uručio glavnu nagradu, a usput smo razmjenili i još neke poklone i iskoristili lijepo vrijeme da malo popričamo na suncu (uz pridržavanje svih mjera kao što i priliči uzornim građanima kakvi jesmo).

Pa evo još malo slika iznutrica, MMX je pojačan sa Voodoo2 8MB a usput sam dobio i 8x CD-ROM tako da sada vise ucitavanje sa CD-a ne zvuči kao da po Plesu rula nekaj iz flote Croatia Airlines-a Da ukompletiram radove sam utrpao unutra i 120mm vent nek puše po ovim penzionerkama, neka se nađe.

IMG-20201124-175137 IMG-20201124-175148 IMG-20201124-184758
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 19:25   #2210
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Evo još jedan update vezano za moj komp, danas mi je Trekkie uručio glavnu nagradu, a usput smo razmjenili i još neke poklone i iskoristili lijepo vrijeme da malo popričamo na suncu (uz pridržavanje svih mjera kao što i priliči uzornim građanima kakvi jesmo).

Pa evo još malo slika iznutrica, MMX je pojačan sa Voodoo2 8MB a usput sam dobio i 8x CD-ROM tako da sada vise ucitavanje sa CD-a ne zvuči kao da po Plesu rula nekaj iz flote Croatia Airlines-a Da ukompletiram radove sam utrpao unutra i 120mm vent nek puše po ovim penzionerkama, neka se nađe.

IMG-20201124-175137 IMG-20201124-175148 IMG-20201124-184758
Jako lijepo! Uživaj i javi ako trebaš još nešto. Ja i dalje tvrdim da bi se ta Voodooica bolje snašla u nekom Pentiumu 2 ili 3, možda recimo od 350MHz pa na više
  Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 19:59   #2211
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Jako lijepo! Uživaj i javi ako trebaš još nešto. Ja i dalje tvrdim da bi se ta Voodooica bolje snašla u nekom Pentiumu 2 ili 3, možda recimo od 350MHz pa na više
Vidim ja kaj ti hoces rec haha, da trebam još jednu w95 i w98 mašinu haha
Npr w95 sa p2 i Voodoo2 i w98 sa recim p4 i nekom FX 5000 serije

Možda in the near future, budemo vidjeli, nikad ne reci nikad
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 20:07   #2212
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Vidim ja kaj ti hoces rec haha, da trebam još jednu w95 i w98 mašinu haha
Npr w95 sa p2 i Voodoo2 i w98 sa recim p4 i nekom FX 5000 serije

Možda in the near future, budemo vidjeli, nikad ne reci nikad
Ma kakvi, to ti je tek dio priče! W95 za DOS i stare Glide igre, zatim W98 za one sa kraja 90ih i početka 2000-ih, i zatim Win2k ili XP (SP1) za igranje onih "novijih" iz 2004, 2005. pa na dalje!

A možda bi si trebao sastaviti i nekakav 386 ili 486 za DOS i Win 3.11
  Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 20:21   #2213
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Sve ima svoju vrijednost nekome. Meni osobno ne znači ništa, dok nekome drugom taj CD-RW vrijedi jednako kao i meni "BTC". Samo trebaš pronaći pravu osobu
mislio sam više da li navedeni cdrw spada u neku kategoriju uređaja koja nešto "vrijedi", ne sad nekome individualno.
spasio sam iz ralja preše jednu p3 konfu i mislio ubacit taj cdrw unutra. moja matsonik ima sve kondiće nabumbane pa se teško pali (pali iz 4.-5. pokušaja) a ova koju sam našao, na prvi pogled, djeluje ispravno, iako ju nisam palio još. vidio samo da je p3@1300 unutra, 3 keksa sdrama i to je to. kučište je neko random bijelo, cd uređaj neznam koji je. imam još neki no name dvdrom kojeg nisam čupao iz kučišta koje ide pod prešu, i sličan cdrw kao gore samo veće brzine, ali je na dnu palete s ostalim smećem i zaista mi se neda trošit vrijeme da to iskopam.
ovako na prvu ima još 3-4 p4 s478 konfiguracija sa soltek pločama i nekakvim low end grafikama
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 20:49   #2214
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
mislio sam više da li navedeni cdrw spada u neku kategoriju uređaja koja nešto "vrijedi", ne sad nekome individualno.
spasio sam iz ralja preše jednu p3 konfu i mislio ubacit taj cdrw unutra. moja matsonik ima sve kondiće nabumbane pa se teško pali (pali iz 4.-5. pokušaja) a ova koju sam našao, na prvi pogled, djeluje ispravno, iako ju nisam palio još. vidio samo da je p3@1300 unutra, 3 keksa sdrama i to je to. kučište je neko random bijelo, cd uređaj neznam koji je. imam još neki no name dvdrom kojeg nisam čupao iz kučišta koje ide pod prešu, i sličan cdrw kao gore samo veće brzine, ali je na dnu palete s ostalim smećem i zaista mi se neda trošit vrijeme da to iskopam.
ovako na prvu ima još 3-4 p4 s478 konfiguracija sa soltek pločama i nekakvim low end grafikama
Realno gledano, mislim da ne vrijedi puno (ali neka me slobodno netko ispravi ako griješim). U stvari, imam jedan dosta sličan CD-RW, za kojeg čak mislim da ga je proizveo "BTC", koliko god ironično zvučalo. Evo slike:


Brzina mojeg je 52/32/52
  Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 20:50   #2215
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
A cuj koliko vidim 40/12/16 brzine, realno za retro mašine zanima me samo read speed. Pržu kupiš za 100tinjak kuna novu koja friga sve živo i na njoj si pržiš cd-e, dvde i kaj god te veseli za retro kante.

40x je po meni... OK. Bilo bi bolje po meni da je 32x ili sporiji jer ja bi ciljao neki kompromis između brzine i koliko je drive glasan. Meni je dosta smetala buka od 52x, a cini mi se da ima dosta ljudi koja ide ili na tiše pogone ili da su period correct. Što bi značilo u neku ruku da vrijednosti ide obrnuto proporcionalno sa brzinom (bar mi se tak nekak čini). I koliko sam skužio čim više ovih dodatnih tipki/kotačića/konektora ima to je bolje.

I ofc ako je plextor onda ga spremaj jer kolko sam primjetio ljudi imaju neki fetiš na plextor.

Dizajn ovog tvog je meni osobno zgodan i drugaciji od vecine. Ja bi ga osobno spremio čisto zato jer je sporiji od 52x i to je vec kod mene plus, ali to je moje subjektivno mišljenje.

Tak da to je sve individualno zapravo kako Trekkie veli, nekom je to unicorn a vecini ce bit "ok 40x cd-rom"
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 19:25   #2216
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Malo updateova uz Adison... Danas sam išao provjeriti BTC BCD 24X CD-ROM pogon koji mi je stigao neki dan i shvatio da ne čita CDove.

Ne mogu glumiti da sam iznenađen, očito je da je to stajalo godinama, i da se za svo to vrijeme "nagutao" prašine, pa sam ga išao rastaviti, te sam mu temeljito počistio laser i mikro prekidače, kao i tipke za play/stop, uz naravno potenciometar za slušalice

Inače, @Stef - ova žuta maskica bude išla tebi na obradu kad stigneš/možeš, ali barem za sad u ovom trenutku ne mogu ništa više napraviti po tom pitanju pa sam je ostavio na miru i vratio natrag.



Zanimljivo da je BTC koristio Philipsovu elektroniku (i mehanizam?), možete jasno i glasno vidjeti oznake sa strane mehanizma gdje pišu tehničke informacije!



Za razliku od 99% drugih CD i DVD uređaja na tržištu, ovaj je građen na malo neobičan način. Naime, da bi se pristupilo gornjoj polovici pogona (i uopće došlo do lasera i motora), potrebno je "ući" sa druge strane, kroz elektroniku, i onda odspojiti mehanizam od metalnog kućišta, koje je suspendirano na 4 gumena amortizera. Vjerojatno su ga napravili tako da bi smanjili buku i vibracije na kućište, ali rezultat je vrlo komplicirani dizajn kakav nije lagano rastaviti.



Na sreću imam nešto malo iskustva sa ovim BTC pogonima, pa sam ga lijepo složio natrag, spojio na modano napajanje (koje povremeno koristim za testiranje komponenti i ventilatora) i gle čuda, najnormalnije je proradio!



Vidite ljudi, OVAKO se sluša glazba! Nikakav iTunes, MP3 ili mobitel ... pravi geek hoda uokolo sa napajanjem, CD-ROM pogonom i slušalicama, te sluša kad (i što) želi!

Ali šalu na stranu, već samo zvuk mehanizma ali i LEDica ovog BTCa budi nostalgiju, i ne mogu dočekati da u njega ubacim kakav "Hack CD" i nasnimam tonu gluposti baš kao što sam to i onda radio

A riješio sam i još jedan golemi problem... Sjećate se da sam govorio o tome kako mi nedostaje prekidač za paljenje Adison kućišta? E, pa našao sam jednog u kutiji viška, kojeg imam već najmanje 10-ak godina ali mi do sad nije trebao.


Za razliku od pravog, originalnog prekidača kakav bi došao uz Adison (slika dolje, u nastavku) ovaj je dosta grub i glasan, te ima jako izražen "škljoc" kad ga se stisne. Najvjerojatnije deklariran za 220V upotrebu, mislim da uz ovakav mehanizam ne bi bilo nikakvih problema sa višim naponom. Bilo kako bilo, dimenzije prekidača su gotovo jednake, kao i montažne rupice pa iako ga još nisam pokušao montirati, smatram da bude odgovao kao zamjena


A i zanimljivo je to da razliku od originalnog sa plavom žicom i "S/B SW" oznakom, na ovom piše "Remote SW" i crvene je boje.
  Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 22:20   #2217
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
O pa fini si ti to raskopao.

Drago mi je da CD-ROM šljaka, a posebno lajkam one gumice, vjerovatno bude bio i tih, super

Ja sam se igrao malo sa grafom, DOS je mega cirkus i odustao sam od njega ali Win95 (nakon inicijalnih peripetija sa service packom, dx-om i sličnim patchanjem) je puno više friendly tako da sam uspio uz malo tweakanja sve kaj sam probao danas složiti. Da ne govorimo o izboru igara koji je jedno 10x veci nego pure DOS...

Razlika je više nego evidentna, posebno kad upalis soft quake vs 3dfx quake, ili glide carmageddon. Stvarno su ti počeci 3d-a bili ogromna revolucija.

Evo par slikica

IMG-20201125-195741 IMG-20201125-195758 IMG-20201125-205809 IMG-20201125-220110
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 22:48   #2218
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Kak se zove ova motocross igra? Mislim da sam svojedobno ubijao jedan shareware te igre sa bug cd-a...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 23:06   #2219
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
O pa fini si ti to raskopao.

Drago mi je da CD-ROM šljaka, a posebno lajkam one gumice, vjerovatno bude bio i tih, super

Ja sam se igrao malo sa grafom, DOS je mega cirkus i odustao sam od njega ali Win95 (nakon inicijalnih peripetija sa service packom, dx-om i sličnim patchanjem) je puno više friendly tako da sam uspio uz malo tweakanja sve kaj sam probao danas složiti. Da ne govorimo o izboru igara koji je jedno 10x veci nego pure DOS...

Razlika je više nego evidentna, posebno kad upalis soft quake vs 3dfx quake, ili glide carmageddon. Stvarno su ti počeci 3d-a bili ogromna revolucija.

Evo par slikica

IMG-20201125-195741 IMG-20201125-195758 IMG-20201125-205809 IMG-20201125-220110
Morao sam ga otvoriti jer nije čitao... Nije čak ni vrtio, ali mislim da je bilo ili do kontakta, ili do činjenice da nije prepoznavao CD i mislio da je ladica prazna. Inače bi ga ostavio u jednom komadu jer me bilo strah da ne pukne neka plastika ili jedan od ona 4 gumena amortizera. To bi onda stvarno bio gadan problem

Vidim po splash screenu da si na kraju ipak uzeo noviji, reference driver?

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Kak se zove ova motocross igra? Mislim da sam svojedobno ubijao jedan shareware te igre sa bug cd-a...
Nisam siguran, ali izgleda mi kao Microsoft Motocross Madness. Jedino što je MM izašao krajem 90-ih, i imao hardversku akceleraciju, dok mi ovo više izgleda kao da je u software modu (ili barem nekakvo starije, DOS izdanje).
  Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 23:17   #2220
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Da nisam vidio ovaj "screenshot" ne bih se najvjerojatnije nikad niti sjetio - to je bila jedna od najprvijih igara koju sam zaigrao na mom prvom piceku - celer 300a za kojeg je ćaća dao para tolko, da ga je mater najradije htjela razapet. Ali dobro da je, mene uvelo to u svijet koji je i trenutno aktualan za mene
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na