Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2022., 15:16   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
Lidl silvercrest DAB radio

Nije baš neka aj ti tema ali ajde...
kupio nedavno materi onaj lidl kuhinjski radio, taman je krepao radijić kojeg je imala u kuhinji pa reko ajde, ionako joj kazete ne trebaju, dosta će bit da sluša radio.



i sad se postavlja pitanje - jel samo moj govno, ili su svi govna?

govno krči, stalno krči, neovisno o signalu. živim nema pol kilometra od lokalnog FM repetitora, i lokalna stanica krči.



zvuk iz te kutijice je toliko užas, da sam montirao konektore za normalne zvučnike i prespojio to na zvučnike koji su od prije u kuhinji. zvuk je drastično bolji, ali to i dalje krči.



onda sam skenirao DAB, i našao je čitave 3 stanice (hrt1, hrt2, nacional) i čak i to - KRČI. iako je digitalni radio.



Pa me sad zanima - se tako ponašaju i ostali (ako je netko kupio pa može reć iz prve ruke), ili je neispravan?



To je ono maleno govance koje se može zavidat za kuhinjski element, bilo u lidlu sad pred 2 tjedna za 222kn.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 15:53   #2
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Kolega Jp_rv,

ne znam jel to najrecentniji model, ali to su "informativni" radio aparati, nesto sto ti stoji adaptirano uz element, da ti bude prakticno. Htio sam za more kupiti dva komada za kupaonicu i kuhinju (paljenje na salter) vratio ih isti tjedan. Ako imas racun, mozes ga i dalje reklamirati, pod kategoriju nezodovljstva, ili jednostavno reci da gubi signal ili nesto smisli. Oni ionako rutinski mijenjaju ili rade povrat.

Imas toliko mini linija na Njuskalu, s dobrim tunerima, cak s nekoliko preseta za stanice, na pojedinim modelima. Ljudi ako nemaju USB na uredjaju, ili najnovije stavke, prodaju linije po cijena dvije-tri Pizze.

Kad majka slusa svoju stanicu, glazbu koju voli, pa nek dozivi koji takt, izvan minijaturno i odrezanog zvuka.

S druge stane, kao primarno radijski slusatelj, mogu ti samo reci:

Analogija se ne moze unistiti, adaptivna i prilagodljiva prilici. Zaigras se malo s antenom, spojis se na gromobran od kuce, te na kratkom valu (8-10MHz) s tranzistorom (proizvodnje 1950-2022.) od 10 Jureka, lovis Singapur, Peking, Seul, ili Syssov omljeni Radio Morava, s najnovijim folk singlovima.

Digitalni borgovi, regulacije i ekonomizacije, odite u ....


...
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2022., 16:01   #3
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
A sta da ti kazem, zivimo na zapadnoj obali istre. Kad budes sljedeci put setao uz more digni fakica prema talijanima

Da se vratim na temu, meni npr u medulinu nijedna stanica ne radi normalno (maestral, pula, otvoreni). Cim prodjem tablu medulin, pocnu smetnje i cujem jebene talijane. Parkiram se u centar medulina ispred studija radio medulina - njihova stanica mi steka. Odem nazad u pulu, sve radi ko puska.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 16:02   #4
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
moja mama ima ovaj:

https://www.electronic-star.hr/HiFi-...ereo-Crna.html

i radi najnormalnije. čak štoviše je dosta dobar za te novce.

mi smo kod zaprešića, pa dodatno hvata 10-ak slovenskih DAB stanica.

ako tvoj krči, vjerojatno je zvučnik neispravan.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 17:30   #5
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
Nije baš neka aj ti tema ali ajde...
kupio nedavno materi onaj lidl kuhinjski radio, taman je krepao radijić kojeg je imala u kuhinji pa reko ajde, ionako joj kazete ne trebaju, dosta će bit da sluša radio.



i sad se postavlja pitanje - jel samo moj govno, ili su svi govna?

govno krči, stalno krči, neovisno o signalu. živim nema pol kilometra od lokalnog FM repetitora, i lokalna stanica krči.



zvuk iz te kutijice je toliko užas, da sam montirao konektore za normalne zvučnike i prespojio to na zvučnike koji su od prije u kuhinji. zvuk je drastično bolji, ali to i dalje krči.



onda sam skenirao DAB, i našao je čitave 3 stanice (hrt1, hrt2, nacional) i čak i to - KRČI. iako je digitalni radio.



Pa me sad zanima - se tako ponašaju i ostali (ako je netko kupio pa može reć iz prve ruke), ili je neispravan?



To je ono maleno govance koje se može zavidat za kuhinjski element, bilo u lidlu sad pred 2 tjedna za 222kn.
Bio sam neki dan u lidlu i čovjek je vraćao radio taj kuhinjski koji je kupio početkom 11. Mj i kaže da krči stalno tako da očito nije do tebe nego cijela serija
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 18:22   #6
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
da sad ne citiram redom:
visage - danas na radiju nemaš šta slušat. na SW su samo kinezi ionako.



kod sebe imam mali stari cd radio tranzistor (pričamo o kuhinji), i nabavio sam si usb bluetooth fm transmiterić koji sasvim fino radi. jednostavno na fm-u više nema ničega slušljivo. jedino informativne emisije ultra lokalnog karaktera koje obuhvaćaju nekakve događaje i novosti koje pokrivaju radijus od 5km oko mene, a i to sjebu kad odmah na to zakelje neku modernu hrvacku pevaljku koja em nema sluha em nema glasa a tekst pisao google translate. da nema zampa, vjerojatno bi 90% takvih postalo kruha gladno.



xlr - meni talijani ne smetaju , dapače. odrastao sam na njima i njihovim tv i radio kanalima i to je jedno 5 škalina iznad ičega šta su hrvati sposobni emitirati. postoje 2 kanala koja imaju full dobru muziku (radio80 i radio gelosa) ali ne hvatam ih baš najbolje s ove lokacije. 103.00 i 107.10mhz.

okreni koji put ako se love dole.





hoću reć, nije stvar u smetnjama, nego da to lidl đubre krči samo po sebi.
tako da ako je točno to šta buljaka kaže, ode ovo na reklamaciju.



jedino, htio bi dobit novog ispravnog, jer smo već probušili rupe u elementu.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 18:42   #7
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,682
ma kakav zemaljski radio više?
nekad da jer je glazba bila raznovrsna. danas svi kopija kopije.

ja sam samo na internetu. bez krčanja, smetnji, reklama. biram žanr što mi je po volji i bez
preseravanja kakvo imaju hr voditelji " život je lijep, tra la la, pazite ljudi vikend počinje biće gužve..."
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 20:24   #8
ringoffire2017
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2022
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 5
I ja sam mislio uzeti DAB radio i na kraju sam uzeo Xiaomi pametni zvučnik za 399 kn.Prezadovoljan sam.Njime palim/gasim svjetla,radijatore i dostupne su mi tisuće stranica koje pokrećem glasovnom naredbom ili preko Tune in aplikacije.
Naravno,bez frke svira Spotify i sl.servise.

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
ringoffire2017 je online   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 21:13   #9
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
Na SW su samo kinezi ionako.
Od Albanije do Zambije

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
jedino, htio bi dobit novog ispravnog, jer smo već probušili rupe u elementu.
A onda ga mijenjaj, pa stavi zamjenu. Mislim, da sam Lidl temi, nabrojao dva top modela iz tih kuhinjskih. Bas kad sam ih vracao. Najbolji im je bio RDS iz 2019/2020, znam jer sam bas citao komentre sajta koji komentira FM aparaturu svih klasa po zvuku.


Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ma kakav zemaljski radio više? nekad da jer je glazba bila raznovrsna. danas svi kopija kopije. Preseravanja kakvo imaju hr voditelji " život je lijep, tra la la, pazite ljudi vikend počinje biće gužve..."
Ako ti, ili bilo tko drugi samo trazi playlistu glazbe sa slusanje, to je u redu. Samo nema puno veze sa FM i radijom, kao primarnim nacinom slusanja. To je dnevna kulisa, pasivnog slusanje. Reci da nemas sto slusati, isto je reci da ga ne poznajes. Kako velis "Tralala" radijski Antena i exHrvacic derivati formatiranog oblika radio stanica, preuzeti su preko bare, vode ga menadjeri kojima je vise od pola dnevnog funkcioniranja na mrezi, u foto/insta/fb idiotizmu. Njihova koncepcija je upravo to, napraviti prepoznatljivost sadrzaja, kao dnevna kulisa na radnim mjestima/centrima, gdje se radi slusa u pozadini. Te kroz satna obnavljanja agencijskih vijesti.

Reci da nema nista na radiju, jednako je uci knjizaru ili antikvarijat knjiga, te reci da se nema sto citati. Postujem ako tebe ne zanima kultura, umjetnost, povijest, filozofija... da trazis samo glazbenu kulisu. Ali, nemoj urednike koji i dalje stvaraju program, brkati s Antena i format radio stanicama.

Prije dvije godine, sreo sam jedno TV lice, kompletan je oblikovan u americkim serijama, stajali smo na sprovodu, iznenada preminlog radijskog imena, pa se rugao u drustvu HKR-u (recimo, primjer) misleci da se tamo samo slusaju molitve. A onda mu je bilo neugodno, kad sam mu objasnio, kakvu redakciju ima isti radio, te da zemaljsku informativu, radi urednik koji je prije radio na 101, te koji mu je prije bio kolega. A da imaju govorne emisije i goste, koje nisu dobro dosli na TV dalekovidnicu ili privatne medija. A kako se tek zacudio prijatelj, kad je shvatio da ista stanica ima dugogodisnju metal emisiju, koju vodi - svecenik!

Samo primjer kad se ne slusa, pa se generalizira. Pretpostavljam da nikad nisi upalio HR3? Te, da ne nabrajam dalje, radijske arhive koje rastu svake sekunde. Inace, na PCE-u, imamo mladjeg forumasa, koji je radio u kulturi HR3-a, te jednog HR2, od onih koje znam da su regani.

Jedna od najvecih OT Arhive, a ima ih na stotine iz citavog svijeta, iz svih sfera ljudskog interesa.


.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 08:45   #10
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Svaki radio koji drži do sebe ima i web stream. Pa neki pametni zvučnik ili stari mob ili uradi sam rješenje kao Raspberry sa https://moodeaudio.org. Može biti i prva serija, najstarija, najjeftinija, sa najjeftinijim USB audio čipom ako si fensi, meni je i onboard izlaz bio ok za te namjene. Kontrola preko mobitela ili ekrana, ako imaš DIY sklonosti. Mada je i kontrola kao takva rijetko potrebna, kad se upali nastavi gdje je stao i drnda u pozadini

Nekad prije 5+ godina sam u kuhinji imao Volumio na RPi-u upravo zbog tih razloga. Krči, šušti i samo par lokalnih stanica... na drugom dijeli kuće ista linija na istoj "anteni" (komad tanke žice zapravo) je čuda lovila ali u kuhinji kao u crnoj rupi


Čudo taj mali Raspberry Pi, prva serija, mali A model 256MB RAM sa 1 USB. I dalje radi, sa CoreELEC instaliran i vrti video prezentacije na projektoru


Iščupaj utrobu tog Lidl govanceta (iako, jbg, gro stvari sam kupio tamo i redom sve ok ako ne i odlično) i uvali RPi unutra. Kad si već izbušio rupe u elementu

Zadnje izmijenjeno od: Dac. 25.11.2022. u 08:52.
Dac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na