Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.06.2016., 16:48   #1531
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Citiraj:
Autor Poggiali Pregled postova
Zanima me kako na marshmallow-u mogu otvarati Facebook poruke bez da imam instaliran messenger? Jer preko kojeg god browsera da pokusam, kad kliknem na poruke tjera me na messenger :/
U chromeu klikni na request desktop site. Nakon toga vise ne pita za messenger
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2016., 00:43   #1532
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Jel zna netko jel ima neki sotware anti-theft s kojim nebi bilo moguće kad je ukraden mob da se ne prepegla samo novi rom (ili reset) i da se tako onda izbrišu svi podaci? Imao sam samsung prije i to je imao po defaultu sad imam lg i toga nema....Recimo eset ima zaštitu za sim karticu (da ne možeš ubaciti drugu - odmah ga zloka). Ali što ako bi resetiro mob ili stavio novi rom?
denied je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2016., 06:46   #1533
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Cerberos.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2016., 09:46   #1534
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Cerberus

Poslano sa mog SM-G930F
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2016., 11:17   #1535
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Jel zna netko jel ima neki sotware anti-theft s kojim nebi bilo moguće kad je ukraden mob da se ne prepegla samo novi rom (ili reset) i da se tako onda izbrišu svi podaci? Imao sam samsung prije i to je imao po defaultu sad imam lg i toga nema....Recimo eset ima zaštitu za sim karticu (da ne možeš ubaciti drugu - odmah ga zloka). Ali što ako bi resetiro mob ili stavio novi rom?
Ne znam kakav ti je trenutni setup al ukratko imas 2 opcije i obje ti nece zakljucati mob od lopova te ce on moci na jedan ili drugi nacin formatirati mob, obrisati tvoje podatke i normalno nastaviti koristiti mob:

1) koristis stock+enkripciju i onda si barem zastitio svoje podatke. Ovisno o mobu, moguce je mob prefleshati i onda se mozes slikati ukoliko mob nije na low level razini zakljucan (ne znam ni da li to postoji u android svijetu, neka vrsta lockanja uredjaja kao sto to radi iphone). Primjera radi, cak i stock MM i najnoviji N, ako napravis factory reset iz recoveryja ili lockas mob preko android devicesa, imaju sigurnosni bug da mozes bez beda proci FRP zastitu. FRP ukratko radi na nacin da >moras< unijeti google account koji je prethodno bio podesen da bi prosao setup proceduru i nastavio koristiti mob normalno.

2) ako si otkljucao bootloader i rootao, ukratko, pozdravi se sa podacima i mobom. Mozes ugasiti i enkripciju jer ces barem imati bolje performanse moba. Na ovaj nacin si lopovu otkljucao vrata straznjeg dvorista. Mozes staviti Cerberus (imao ga godinama dok nisu sjebali nas stare paid usere) iako sam unazad godinu dana skuzio da nema smisla, dovoljan je android devices app. Cerberus recimo ima dobru foru da zalocka mob i pocne javljati poziciju i slati slike s prednje kamere kad je mob upaljen vez simice ili u airplane modu. To mi je jedino bilo pozitivno jer lopov mozda nece na prvu misliti o tome i probat ce kresnuti mob. Minus je sto bez simice sa zakljucanim mobom i bez wifija opet si u klincu. Podaci se salju cim se mob spoji na net jasno.

Ako je lopov glup, mozda ces si kupiti malo vremena. Ako je netko tko je ikad visio po xda forumu onda jbga
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 20:17   #1536
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 23:29   #1537
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Exclamation

Može preporuka za neki ''light'' custom ROM-a za Alcatel onetouch Idol Alpha 6032X: http://www.gsmarena.com/alcatel_idol_alpha-5671.php

-mob je na androidu v4.2.2. i počeo je štekat (jako se uspori, ne mogu se javit kad netko zove, display se neće uključiti odmah itd itd) pa si mislim ili nadogradit na v6 Marshmallow ili staviti neki custom ROM...

-znam da nitko nema taj mob, ali mob mi je inače super, ne bih ga mjenjao (za sada), a koristim ga samo za pozive, viber, mail, malo kamera i to je to (mob je došao sa hrpom instaliranih sranja pa ga to vjerovatno usporava)... P.S.: mob je radio odlično pola godine i onda kad sam stigao u Irsku počeo se usporavat i tak je već 2 mjeseca, jučer sam ga vratio na tvorničke postavke i sad je malo življi ali to vjerojatno neće dugo.

Help, help!



Hvala.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2016., 22:33   #1538
zhecky
Semper iratus
Moj komp
 
zhecky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Solin
Postovi: 483
možda sam ovdje prvo trebao napisati; marshmallow za huawei p8 lite; dođe mi instalacija do 4% i onda failed i reboot, trebala bi biti moguća za europu, zna li netko o čemu se radi?
zhecky je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2016., 11:01   #1539
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Može preporuka za neki ''light'' custom ROM-a za Alcatel onetouch Idol Alpha 6032X: http://www.gsmarena.com/alcatel_idol_alpha-5671.php

-mob je na androidu v4.2.2. i počeo je štekat (jako se uspori, ne mogu se javit kad netko zove, display se neće uključiti odmah itd itd) pa si mislim ili nadogradit na v6 Marshmallow ili staviti neki custom ROM...

-znam da nitko nema taj mob, ali mob mi je inače super, ne bih ga mjenjao (za sada), a koristim ga samo za pozive, viber, mail, malo kamera i to je to (mob je došao sa hrpom instaliranih sranja pa ga to vjerovatno usporava)... P.S.: mob je radio odlično pola godine i onda kad sam stigao u Irsku počeo se usporavat i tak je već 2 mjeseca, jučer sam ga vratio na tvorničke postavke i sad je malo življi ali to vjerojatno neće dugo.

Help, help!



Hvala.
nema za to nikakvog drugog roma, možeš ga probati rootati pa eventualno pobrisati nepotrebne apk.
imart je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2016., 18:34   #1540
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
nema za to nikakvog drugog roma, možeš ga probati rootati pa eventualno pobrisati nepotrebne apk.
Blast! OK, hvala za info!
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.07.2016., 16:52   #1541
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 276
Pozdrav ljudi Ima li netko da se je igrao sa Samsung Galaxy S3 root-anjem u zadnje vrijeme pa da moze preporuciti nacin roota i koji ROM koristiti? Unaprijed hvala na pomoci
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2016., 16:13   #1542
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Kako da iz Google tipkovnice maknem dodatne hr znakove? Znači do zadnjeg updatea je sve bilo normalno i hr znakove sam dobivao dugim pritiskom na c, s, z. Sada su svi simboli na tipkovnici, manja je i ne mogu biti jednu riječ napisati a da ne fulam nekoliko slova. Pomaže jedino deinstalacija updatea, al opet se sugava tipkovnica nadogradi nakon par sati..

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2016., 17:06   #1543
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
Kako da iz Google tipkovnice maknem dodatne hr znakove? Znači do zadnjeg updatea je sve bilo normalno i hr znakove sam dobivao dugim pritiskom na c, s, z. Sada su svi simboli na tipkovnici, manja je i ne mogu biti jednu riječ napisati a da ne fulam nekoliko slova. Pomaže jedino deinstalacija updatea, al opet se sugava tipkovnica nadogradi nakon par sati..

Sent from my MI 4W using Tapatalk


Poslano sa mog SM-G930F
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2016., 18:50   #1544
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
To je to. Thx!

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2016., 23:04   #1545
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Postoji sad jedan problem s tom tipkovnicom ako napravim tako kako je buljaka opisao.
Dugim pritiskom na slovo S ne dobivam prvo ponuđeno slovo š nego meko š, jako iritantno.
Ne znam otkud se to slovo uopće pojavilo.

P.S. Isto vrijedi i za slovo ž.
__________________
...

Zadnje izmijenjeno od: wooden. 18.07.2016. u 23:18.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2016., 23:30   #1546
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Ma totalno su je zeznuli. Dugi klik na tipku vise ne pokazuje alt.simbol nego hr znak ima prednost. Na kraju sam se prebacio na uk (qwertz) layout i bok.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2016., 16:42   #1547
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Onemoguci automatsku nadogradnju aplikacija u postavkama googleplaya. Ja isto koristim tipkovnicu od prije jer mi je laksa i tapatalk 5.8.5 jer mi je 6.0+ prespor
Imas tu na apk mirror ili deinstaliras azuriranje za tipkovnicu.. Samo izaberi koji proc imas. Stari arm 32 bit ili novi 64 bit..

http://www.apkmirror.com/apk/google-...22203-release/
imart je offline   Reply With Quote