Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.05.2008., 17:35   #31
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Nije samo ICH9R u pitanju jer True Image ne radi ni na ranijim Intelovim RAID kontrolerima. Mislim da bi ti najbrže bilo vratiti image na običan SATA disk, Norton Ghostom napraviti novi image i onda ga prebaciti na RAID 0 polje.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2008., 17:56   #32
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Nije samo ICH9R u pitanju jer True Image ne radi ni na ranijim Intelovim RAID kontrolerima. Mislim da bi ti najbrže bilo vratiti image na običan SATA disk, Norton Ghostom napraviti novi image i onda ga prebaciti na RAID 0 polje.
Ghost podrzava taj kontroler?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2008., 18:00   #33
bruno_x
Premium
Moj komp
 
bruno_x's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: split
Postovi: 240
pa zar funkcija raida nije da ako ti rikne jedan hdd da na drugom imas sve???
stavi treci hdd pa nek ti se nade...
jel ko od vas ikad stavija hdd u ogledalo ja stavija 3 ogledala u kuciste i nista!
bruno_x je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2008., 18:37   #34
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ghost podrzava taj kontroler?
Da, najnormalnije radi...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2008., 19:09   #35
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor bruno_x Pregled postova
pa zar funkcija raida nije da ako ti rikne jedan hdd da na drugom imas sve???
ovisi o vrsti polja
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2008., 21:48   #36
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Evo me nazad sa spusta biciklom po kamenjaru sljemena.
Problem rijesen na sveopce zadovoljstvo sirih masa
Naime problem je u sljedecem, boot CD(od Acronisa ofc) koji ima integrirane SVE do danas poznate RAID drivere(bar se tako hvalie) se moze kreirati samo sa Echo enterprise Server instalacije.....znaci uvjerljivo najskuplje opcije(oko 10.000kn), nadalje driverski version code je 9.5.8076 dok noviji 11.0.8053 i stariji 9.1.3666 nemaju tu mogucnost. Nadalje,(citaj: međutoa) sam proces restora je gotovo savrsen i jako brz(oko 1GB/min) i totalno user frendly.
PS
Za Ghost znam i prije sam ga koristio(jos u doba Floppyja) ali po preporuci sam odlucio apsolvirat Acronis TI.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2008., 09:55   #37
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Nadalje,(citaj: međutoa) sam proces restora je gotovo savrsen i jako brz(oko 1GB/min) i totalno user frendly.
1 GB/min je "relativno" OK. To je 16 MB/s, moze i bitno bolje.

Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
PS
Za Ghost znam i prije sam ga koristio(jos u doba Floppyja) ali po preporuci sam odlucio apsolvirat Acronis TI.
Moja preporuka je da izaberes alat koji radi, kako god izgledao i koliko god bio "user-friendly" ili ne.

Ovo je jos relativno jednostavan problem, zamisli da imas malo skuplji kontroler na nekom monstrumu od servera, Ghostu jos mozes customizirati boot i dici drivere kojima bi to mogao rijesiti, Acronisu je malo teze. Da ne govorim koja je komplikacija dizati pravi ASR.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2008., 12:14   #38
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Migracija RAID-a na novi kontroler

Pročitao sam cijeli thread ali nisam uspio nać odgovor na sljedeće pitanje:
Što se dogodi s, recimo RAID 0 poljem, ako se diskovi prebace na drugi kontroler? (npr. promjena matične) Radi li ko da se ništa nije dogodilo, treba li ponovo konfigurirat polje, gube li se podaci...
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2008., 12:28   #39
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Tu ćeš čuti svakakve priče jer u nekim slučajevima radi, a u nekima ne. Ja sam selio s jedne ploče na drugu, ali obje su imale isti kontroler i radilo je bez ikakvih problema. Ako su različiti SATA kontroleri, manja je mogućnost da će raditi, a ako i radi, pitanje kako će raditi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2008., 12:46   #40
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Zato se na RAID 0 samo system stavlja. Znaci, OS i programi. Svi ostali podaci poput multimedije i slicnih stvari, ide na druge diskove u kompu.

Meni je sinula ideja da stavim 2x160GB ili 2x80GB Seagate ili Samsung diskove u RAID 0 za OS, a ostalo mi bude za multimediju.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2008., 13:13   #41
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor vodokotlic Pregled postova
Pročitao sam cijeli thread ali nisam uspio nać odgovor na sljedeće pitanje:
Što se dogodi s, recimo RAID 0 poljem, ako se diskovi prebace na drugi kontroler? (npr. promjena matične) Radi li ko da se ništa nije dogodilo, treba li ponovo konfigurirat polje, gube li se podaci...
S bilo kojim poljem (RAID 0, 1, 10, 5, koje god) se dogadja isto: ovisno je o tome kako radi kontroler i sto sprema na diskove.

Pravi kontroleri stavljaju zasebne podatke o stanju polja na sam disk (tj. na sve diskove u polju) i u slucaju kvara kontrolera drugi zamjenski kontroler (cak ni ne mora biti isti u nekim varijantama) procita podatke s diskova i nastavi raditi dalje.

Kucni kontroleri sumnjam da imaju takve opcije.

Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Zato se na RAID 0 samo system stavlja. Znaci, OS i programi. Svi ostali podaci poput multimedije i slicnih stvari, ide na druge diskove u kompu.

Meni je sinula ideja da stavim 2x160GB ili 2x80GB Seagate ili Samsung diskove u RAID 0 za OS, a ostalo mi bude za multimediju.
Ne smije se tako generalizirati.
Brdo onih koji stvarno koriste opremu za multimediju upravo radi obrnuto: OS na RAID1 (sto je i inace klasicni profi setup) i podatke na RAID 0 radi brzine, a backup ionako postoji.
__________________
Igor Batinic

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 24.07.2008. u 14:31.
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2008., 14:10   #42
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Ja mislim bas obrnuto (ne znam dal se varam), ali npr. ti kad pokrenes neku pjesmu ili bilo kaj drugo, nije sad toliko bitno, prvo ti se mora pokrenut program (koji bi meni bio na RAID 0), pa tek onda cita s diska s podacima. A u tom slucaju je logicnije da je sistem s programima na RAID-u 0.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2008., 14:19   #43
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Ja mislim bas obrnuto (ne znam dal se varam), ali npr. ti kad pokrenes neku pjesmu ili bilo kaj drugo, nije sad toliko bitno, prvo ti se mora pokrenut program (koji bi meni bio na RAID 0), pa tek onda cita s diska s podacima. A u tom slucaju je logicnije da je sistem s programima na RAID-u 0.
Logicno nije uvijek i ispravno.

Pokretanje programa je jedna stvar, zastita OS-a i aplikacija od nedostupnosti je bitno druga. K tome, cacheiranje podataka na novou OS-a bitno smanjuje upravo takve situacije, a ne zaboravi da dva diska u RAID-u 1 imaju istu brzinu rada u gornjem primjeru kao i RAID 0 (naravno, ako kontroler ima ikakvu vrijednost).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2008., 14:39   #44
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Ne treba meni nikakva zastita ili bilo kaj drugo. Pucam samo na brzinu.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2008., 14:42   #45
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Ne treba meni nikakva zastita ili bilo kaj drugo. Pucam samo na brzinu.
Zato i kazem da se ne smije generalizirati. RAID 1 ima istu brzinu citanja (koja je ionako skoro 99% operacija koje disk standardno radi), a dobitak u citanju RAID-a 0 u odnosu na reparaciju sustava u slucaju kvara jednog diska je neznatan.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 23:40   #46
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Spašavanje RAID0 polja

Pozdrav.
Buduci da mi je maticna stradala, i RAID0 polje neka tu druga posudena maticna ne vidi, zanima me dal ce nova maticna koju dobijem sa garancije (ista) prepoznati to polje? Vec mi se ruke tresu... Mislio sam da ce mi RAID otici radi kvara jednog od diskova, al oni su čitavi.
Maticna koja je otišla je DFI Lan Party UT P35 T2R.
Hvala.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 23:51   #47
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
znamo svi za tvoju ploču, pa napisal si kvalitetan review....
....ako su diskovi ispravni, mislim da bi nova ploča u svakom slučaju morala prepoznati Raid polje....

....na kojoj si trenutno ploči ?....sumnjam da podržava Raid (pošto je Smoked šit )
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 23:58   #48
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
mislim da bi ti se trebali podudarati southbridgevi

Ja sam prebacivao sa ove maticne koja ima VT8237 na ovu koja takoder ima taj southbrige. I radilo je.


Koliko vidim tvoja maticna ima Intel® ICH9R southbridge, dakle gledaj da nova maticna ima isti taj. Mislim da jos i postoji obican ICH9 tako da gledaj svakako uzeti (dobiti) ICH9R. Tko zna mozda ce raditi i na ICH9 ali.... tko ce ga znat.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2008., 00:00   #49
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Sad sam na nekom 3200 ati chipsetu. Diskovi su u redu. Samo nisam siguran kako je chipset na p35 ploci pamtio RAID. Po podacima na diskovima ili ploci?
Dana je na garanciju, prvi pregled je prosla pa se nadam da ce je i zamijeniti.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2008., 00:08   #50
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Sad sam na nekom 3200 ati chipsetu. Diskovi su u redu. Samo nisam siguran kako je chipset na p35 ploci pamtio RAID. Po podacima na diskovima ili ploci?
Dana je na garanciju, prvi pregled je prosla pa se nadam da ce je i zamijeniti.
bezveze se opterečuješ....sad si na tom šitu od ploče i normalno da ti Raid ne radi kad ti ploča niti ne podržava Raid

....al ako su diskovi ok, onda će na identičmoj DFI-jki koju si imao i prije, sve uredno šljakati....to se radi o Speedy-ćima, jel je ??
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2008., 00:10   #51
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ne mora ni biti indenticna ploca, cak ni SB na njoj. ja sam svoje setao poprilicno, moze se reci da su diskovi seoske kurve i nikada nije bilo problema a spajani su na sve moguce soft raide na intel/amd/nvidia plocama.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2008., 00:17   #52
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor karlito Pregled postova
sad si na tom šitu od ploče i normalno da ti Raid ne radi kad ti ploča niti ne podržava Raid
Pod pretpostavkom da ima DFI LANParty UT ICFX3200-T2R/G, onda je to daleko od ploče koju ti nazivaš "šitom". Po takvome su tvoja i njegova ploča također "šit", kad se pogleda ko ih proizvodi.
Ploča baš kao i vaše P35 podržava RAID, a kaj se tiče performansi "šit" od ploče je najbolje kaj se može kupiti, tj. kaj se moglo kupiti za LGA775, a da je bazirano na ATi čipsetu.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2008., 00:23   #53
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Pod pretpostavkom da ima DFI LANParty UT ICFX3200-T2R/G, onda je to daleko od ploče koju ti nazivaš "šitom". Po takvome su tvoja i njegova ploča također "šit", kad se pogleda ko ih proizvodi.
Ploča baš kao i vaše P35 podržava RAID, a kaj se tiče performansi "šit" od ploče je najbolje kaj se može kupiti, tj. kaj se moglo kupiti za LGA775, a da je bazirano na ATi čipsetu.
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Sad sam na nekom 3200 ati chipsetu.
na ovo sam mislil....
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2008., 00:29   #54
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
McG ima praf. Ta je ploca, nije mi se dalo pisat jer sam na mobitelu na GPRSu. Ploca je zakon, samo kaj djeluje da njezin SB gleda na RAID sa drugog stajališta. Čak sam naso sad program za spasiti diskove preko software spajanja u RAID neovisno o RAID chipsetu. Samo se nadam da to nece biti potrebno.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2008., 00:29   #55
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor karlito Pregled postova
na ovo sam mislil....
No i na temelju toga sam ja napisal prijašnji post. ATi CFX3200 čipset je u svoje vrijeme bil vrh ponude za Intelove procesore i ako on ima ploču s tim čipsetom, to je miljama od bilo kakvog "šit" proizvoda.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2008., 00:36   #56
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ne znam sada da li Promisove SATAe mogu u RAID. Mozda one prepoznaju, sad budem probal.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2008., 00:36   #57
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
No i na temelju toga sam ja napisal prijašnji post. ATi CFX3200 čipset je u svoje vrijeme bil vrh ponude za Intelove procesore i ako on ima ploču s tim čipsetom, to je miljama od bilo kakvog "šit" proizvoda.
slažem se, al on je u moj komp pod MBO napisal Smoked šit....
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2008., 00:42   #58
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
S tim je mislil na P35 koja mu je krepala i o kojoj je pisal recenziju. Dok si se ti s "šitom" nadovezal na ovu koju ima sad (za zamjenu ili kaj već), a ta je bazirana na CFX3200.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2008., 00:53   #59
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,962
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Ne znam sada da li Promisove SATAe mogu u RAID. Mozda one prepoznaju, sad budem probal.
Sto ces vise petljati po tim diskovima to su ti manje sanse za izvuci podatke. Cekaj istu plocu s reklamacije i onda spajaj i radit ce polje kao i prije.
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2008., 00:58   #60
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
S tim je mislil na P35 koja mu je krepala i o kojoj je pisal recenziju. Dok si se ti s "šitom" nadovezal na ovu koju ima sad (za zamjenu ili kaj već), a ta je bazirana na CFX3200.
neznam baš da ovu DFI P35 smatra šitom, pošto je ploča zakon, a i sam je bio oduševljen istom....i nije krepala, nego ju je grom strefil...

Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Sad sam na nekom 3200 ati chipsetu.
a iz ovoga zaključujem da baš i nije oduševljen tim CFX3200 čipsetom i da jedva čeka natrag svoju staru ploču....al ok...to o čemu mi raspravljamo nije uopće bitno....
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na