Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2011., 21:20   #31
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Andymur Pregled postova
Zapravo jesam i službene stranice i reviewe i ostalo ali opravdavanje tolike razlike ne vidim, pa možda vi znate obrazložiti?...a bilo koji od ova četiri monitora dobro iskalibriran koliko ja čitam performanse su skoro pa neprimjetne.
Oprosti na inzistiranju, ali zapravo i nisi

Prvobitno pitanje ja naslutilo da ne shvacas razlike, ali sad vidim da si jako brzo preletio, ako i dalje pitas stvari koje pitas. Pa cak i gdje se mogu vidjeti, jer sve je spomenuto u temi.

Zato se nisam libio ni pokusati objasniti nesto vise. Interna kalibracija/proofing... i sve ostalo u svemiru precizne boje, nema svrhe da pretrazujes.

Ne mislim ni trunke ironicno, vec zato sto samim pitanjem dajes odgovor sebi zasto nije za tebe. Dakle ne razbijaj glavu cijenom
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 00:28   #32
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Malo sam se ponovio. Sjeo je HP ZR2740w.


Ukratko jer žurim spavati. Anti glare je vidljiv, ak je to ono kaj ja mislim.
Tu bu trebalo malo privikavanja. Ko da je netko zrnca pijeska porazbacal po cijeloj površini.
Vidljivo samo na skroz bijeloj i svijetlijim podlogama. Lijepo se uoči kad se gleda PCE forum.
Druga mana je loš cable management. Za tu cijenu trebali su to bolje riješiti.
Filmeki i Dirt2 super izgledaju. Površine na bacanje.

Ostatak kad nađem malo vremena.

EDIT: mod molim da se ovaj post prebaci u Koji 27" monitor kupiti?
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija

Zadnje izmijenjeno od: NJUNJO_HR. 08.12.2011. u 07:42.
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2011., 09:59   #33
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Presao si na znatno vecu povrsinu, uz vise nego osjetnu ostrinu i opis koji dozivljavas je samo inicijalan kod vecine vlasnika. Oko analiticno promatra kroz novu promjenu Matte iz sela AG. Kao i mnogi drugi do sada, 99% ces nakon brze prilagodbe zaboraviti da te je ikad smetalo. Jednostavno ces gledati kroz "sloj" kao i svi ostali. Vecina ljudi tako reagira i nije nista neobicno.


Cestitam na monitoru i nadam se da neces imati nikakvih kvarova. Nadam se jedino da si na OSD manjkavost od pocetka racunao? Imas idealnu priliku bez povodjenjem za drugima, ili na 'prvu loptu' vlastitih dojmovima, staviti svog sadasnjeg Philipsa do novog HP-jca i vidjeti koliko ti cini naprezanje, ili odmor kad usporedis unos teksta na Philipsu ili HP-u. Ako je moguce i nisi prisiljen odmah prodati, ostavi Philipsa barem mjesec dana do HP-jca. Ako mozes, ostavi ga trajno, ali ako mora ici, nek ostane barem mjesec dana za objektivan sud. Jer 19" ti je perfekcija za email i sve unose.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 12:18   #34
Andymur
Premium
Moj komp
 
Andymur's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Murter
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Oprosti na inzistiranju, ali zapravo i nisi

Prvobitno pitanje ja naslutilo da ne shvacas razlike, ali sad vidim da si jako brzo preletio, ako i dalje pitas stvari koje pitas. Pa cak i gdje se mogu vidjeti, jer sve je spomenuto u temi.

Zato se nisam libio ni pokusati objasniti nesto vise. Interna kalibracija/proofing... i sve ostalo u svemiru precizne boje, nema svrhe da pretrazujes.

Ne mislim ni trunke ironicno, vec zato sto samim pitanjem dajes odgovor sebi zasto nije za tebe. Dakle ne razbijaj glavu cijenom
Hvala, cijenim konstruktivnu kritiku kad je ovako dobronamjerna...ja nisam rekao da se kužim previše u ovo ali daljnje istraživanje ove teme me zanima pa vidim da ste vi upućeni i da žustro se zauzimate za EIZO. Zanima me slijedeće ako bi mi možda nekim mogli objasniti. NEC PA 301W i NEC PA271W mi se čine jako dobri po svemu što ja mogu shvatiti mojim malim razumijevanjem pa me zanima Visage da li je vama bolji taj ili EIZOV CG275W i zašto? I zašto je kalibrator ugrađen u Eizo koji ne iskorištava pune performanse monitora -po tome je bolji izbor onda, čak u njihovoj liniji SX2762W-BK koji nema ugrađen kalibrator. Te zašto 30 inchni Eizotovi monitori nemaju display port?... i baš me zanima koji je po vama danas najbolji monitor te koji bi bio best buy?..SX2762W vs pa271w koje su vaše misli o tome?

Zadnje izmijenjeno od: Andymur. 08.12.2011. u 21:46.
Andymur je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 21:36   #35
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Priča koja se veže uz ovaj monitor je donekle zanimljiva i zašto je sve vodilo k tome da baš
on bude nasljednik ovog 19" Philipsa. Sve je počelo kad je mlađa sestrična odlučila starog
s754 "Atalona" zamjeniti sa novim GMO crncem, bržim, jačim višim i zgodnijim.
Tako je brat nabavil sve dijelove za novi komp, spojil i drugi dan je napajanje odlučilo
doživotno zaštrajkat. Za vrijeme čekanja novog "radnika" koji će isporučivat elektrone
crncu, ja si posudio monitor koji je nezadovoljno stajao ugašen.

To je bila griješka. Oduševljen tim nekim 22" TNcem i veličinom novog dvorišta,
nešto veselijim bojama, počelo me kopkati da i ja svoje dvorište povećam. U meni se javio
klasičan više/bolje/veće... A reko sam da ću da menjam Philipa kad više ne bude sa nama.

Obzirom na neke nove preinake u sobi, slabo paljenje CRT TVa koji je s moje desne strane
kad sam za stolom, novog položaja zvučnika u sobi (prije su bili oko TVa), starih SUBova
koji su dugo dugo ko Trnoružica spavali u Koprivnici a sad su u belom gradu, krenule su
trojbe oko monitora.

Za nastavak priče moramo se vratiti u pretprošli vikend, kada mlađahan braco nije bia
u stanu te ja odlučih posuditi njegov 22" monitor da vidim kolko je to veliko kad gledam
sa kreveta. Bilo mi to na knap, mora sam monitorček na rub stola staviti i opet mi je bio
malo mali (i dalje je ).

$$$$ situacija mi je dopuštala da preskočim TNce i razmišljam o "kak spada" monitorima.
(To kaj možda nebi videl razliku između jednih i drugih, nije trenutno tema).
Prvo kaj se nameće 24" je famozni Dell U2412m. Fina reza, malo više točkica u visinu
u odnosu na Philipa. Ali.... ali.... samo 2" ili ti ga 5,08cm više u odnosu na 22".
Još je 16:10 i za gledanje audio-vizualnog sadržaja sa kreveta zvanog film, crnih štrafa
na sve strane. Aaaaa..... i samo 2" više od 22".
Kaj dalje imamo. Pa imamo 27". Pa dobro kaj se nudi u nas. 27" FullHD od raznih stvaratelja
slike te Dell U2711 i novi HP.

U kombinaciju sa 24" monitorčekom sam ubacival i neku plazmicu.. jer opet 2". A plazmetina
ima inača na bacanje. Ali kaj kad nemam kam oboje na meni zadovoljavajuć način smestiti,
da ne pobacam ormare iz sobe koji mi čak trebaju. Tak da kompromis
od toga dvoje ili troje ili kak nazvati to 27".

Zašto HP ZR2740w. Noviji model, manje troši od Della. Jedino me brinulo na HPu mali brojček
ulaznih konektora. No nakon malo gruntanja zaključio sam da mi više ni ne treba.
Jer sva AV zabava mi ide sa pipi-piceka. Boja, delte, i još miljardu onih stvari koji meni nisu
bitne su mi isto spolovilo kako na HP tako i u Dellu. HP je noviji.

U četvrtak ga naručil, u petak došel, pobral ga u Protisu (najbliži mi je), ajme velike i
debele kutije. Nabrzaka ga sprobal i moral sam za KC. Kroz tjedan je bilo radno i tek sam
si sad uspel pred njega sesti kak spada.

To je priča o dolasku novog princa.
A sad,
odgovori će ti Luke ili ti ga ja,
Visagu moj
na pitanj' ili dva.

Na AntunGustava se budem naviknul, zapravo sam očekival iz priča
da je to nešto strašnije, nešto ko 2012....
Ak se pokvari, budem se zvikal na njega, a to ne želimo čuti, jer ko curica zvučim.

Philips ide u zasluženu mirovinu, tj služit će ko backup ako se nedaj bože kaj desi.
Ali da, tvoj savjet budem poslušao i vratio na neko vrijeme staru 19ticu za direktnu
usporedbu. Uglavnom sad mi je start traka na levom rubu ekrana tako da mi je cela
visina slobodna. Jer levo-desno mesta ima na bacanje. Radna povrišina mi je sad ko
sa dve stare 19tice + još ima visine.

Slova su manja a i ikonice jer je i dot manji. Čak mi je na prvu ruku možda malo presitno
bilo, ali vidim da se lagano navikavam.

OSD, fali? Ne. Samo bi čačkal nekaj i namještaval. Na Philipsu si mogel sve mjenjati
i stalno sam tandrkal i uvek sam si mislil, dal bi mogel kaj bolje napraviti.
Jedini problem koji unosi nedostatak OSD je da ne znate di ste sa točnim postotkom
svjetline. Ali raspon minimuma i maximuma je (moram to sad sa velikim slovima) OGROMAN.
Meni je svjetlina složena blizu minimuma. Prvi put kad sam išel probati namjestiti
stisnem ja + i nikaj. I tipkam ja + i tipkam kad nist. Uglavno regulacija je fina i raspon je,
ono ne, ograoman .

I da, ak neko slučajno pita, monitor je tih ko prazno groblje. Baza i zglob fenomenalni.
A za zglob imam osjećaj da mi mogel vrteti ga danima bez prestanka i on bi mi se
smejo u facu i reka bi, mesi mesi mesi mali, mesi jošššš!!!


Zadovoljan? Odgovor ću da dam rečenicom sa kojom sam se nedavno upozna,
Nemoj me jest!!! Ili ti ga, a kaj me pitaš gluposti.

Evo ukratko .
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 23:10   #36
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Andymur Pregled postova
Te zašto 30 inchni Eizotovi monitori nemaju display port?... i baš me zanima koji je po vama danas najbolji monitor te koji bi bio best buy?..SX2762W vs pa271w koje su vaše misli o tome?
A kak bi znao koji je najbolji kad nitko tu nije vidio EIZO-a na djelu, za NEC-a isto sumnjam? Pitas brda pitanja, a nigdje svrhe. Za sta ti treba monitor? Zbog cega te grizu cijene 30" profi monitora od 3-4000 dolara (eura u HR)?

Pitas opcenita pitanja na koja je glupo davat odgovore. Koji je najbolji monitor? Koji je najbolji automobil? Koji je best buy... Ma bla, hrpa beskorisnih pitanja. Je_iga frende, stavi cijenu koju mislis spi_dit na monitor i mi cemo ti preporucit sto bi mi kupili, a ti odluci dal' po nasim postovima mislis da seremo napamet ili govorimo iz nekog tebi vrijednog iskustva, pa shodno tome i bar 5 procitanih reviewa odluci sto ces kupit.

I uz sve to, mozes se najcesce s tim misljenjima ... pa da ne budem prost - slikat. Recimo, meni je best-buy monitor Dell koji imam. Zasto? Jer sam si ga mogao priustit i jer mi se isplatio visestruko. Sto zbog kvalitete slike, sto zbog lakseg rada na njemu - laksi rad - manje izgubljenog vremena. A znas i sam sta kazu za vrijeme...

(imam filing da ce se javit sad netko ko je vidio EIZO 30" CG na djelu i j..at mi sve po spisku )
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 07:58   #37
Andymur
Premium
Moj komp
 
Andymur's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Murter
Postovi: 111
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
A kak bi znao koji je najbolji kad nitko tu nije vidio EIZO-a na djelu, za NEC-a isto sumnjam? Pitas brda pitanja, a nigdje svrhe. Za sta ti treba monitor? Zbog cega te grizu cijene 30" profi monitora od 3-4000 dolara (eura u HR)?

Pitas opcenita pitanja na koja je glupo davat odgovore. Koji je najbolji monitor? Koji je najbolji automobil? Koji je best buy... Ma bla, hrpa beskorisnih pitanja. Je_iga frende, stavi cijenu koju mislis spi_dit na monitor i mi cemo ti preporucit sto bi mi kupili, a ti odluci dal' po nasim postovima mislis da seremo napamet ili govorimo iz nekog tebi vrijednog iskustva, pa shodno tome i bar 5 procitanih reviewa odluci sto ces kupit.

I uz sve to, mozes se najcesce s tim misljenjima ... pa da ne budem prost - slikat. Recimo, meni je best-buy monitor Dell koji imam. Zasto? Jer sam si ga mogao priustit i jer mi se isplatio visestruko. Sto zbog kvalitete slike, sto zbog lakseg rada na njemu - laksi rad - manje izgubljenog vremena. A znas i sam sta kazu za vrijeme...

(imam filing da ce se javit sad netko ko je vidio EIZO 30" CG na djelu i j..at mi sve po spisku )
Bolje pitat nego skitat.
Andymur je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 11:11   #38
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor NJUNJO_HR Pregled postova
...budem poslušao i vratio na neko vrijeme staru 19ticu za direktnu usporedbu.
Razborita odluka. Dual prikaz navika da ne spominjem, pa mozda ti bude tesko ostati s jednim monitorom, nakon sto se naviknes na dual rad. Jer bas imas najboljeg kandidata za email + izvrsnu veliku radnu povrsinu i MM.

Kad ih ulastis i finalno poredas....

baci koju sliku u teMu.

Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
A kak bi znao koji je najbolji kad nitko tu nije vidio EIZO-a na djelu, za NEC-a isto sumnjam?
ccc

Slabo si onda citao forum. Buduci da sam vise puta opisao svoje dojmove uz CG seriju. Bas zato sam i ostao pometen dojmom i nicim ih nisam mogao usporediti. Jednaku vrstu nevjerice kao kad sam vidio prve 24-bit adaptere za Apple II seriju. Posebno zbog toga, sve PVA/IPS rasprave u Eizo prici me nikad nisu dirale jer ono sto sam vidio je pricalo drugu pricu. U Hr je svega nekolicina CG-a, cak i nisu u punoj grafickoj okolini. Nec 24xx cak i manje, ali u ovom slucaju manje zbog cijene, a vise zbog donedavnog Nec kaznjavanja prodaje u EU. Finder je pronasao ponesto kupaca u svojoj redovitoj Lacie ponudi, a ostatak je najvise na Apple monitorima. Zbog malog trzista i ponesto blazeg Hr Cinema konformizma + dostatantnost kalibracije... sto se negdje pokaze i kao adekvatan alat. Cinema je ustaljena kao limit investicije kod mnogih - cak i kad je na njihovu stetu.

Za ostalo se slazem, jedino bi malo blaze Andymura uputio da prosiri znanje

Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
(imam filing da ce se javit sad netko ko je vidio EIZO 30" CG na djelu i j..at mi sve po spisku )
CG 30-icu sam vidio jedino u Beckom DS-u kojeh spomenuh u Eizo temi. Ali po spisku je vjerojatno neko pjevao Vemilu i Verici, buduci da je vise od godinu dana, 30-ica Flex stajala otpakirana i gutala prasinu upaljena na polici

Tko zeli, bas satima ispitati sve modele CG serije, Avnet koji u DE zastupa Eizo, svake ih godine prikazuje na Photokina sajmu. Svi do jednog poredani i to u vise primjeraka po modelu. Bilo bi njih znatniji broj prodanih kod nas, ali se nisu dovoljno promovirali. Bilo bi nepravdeno reci da ih Melcomp nije oglasavao, ali tek odnedavno je poceo precizirati namjenu onima koji jos ne poznaju ponudu Eizo obitelji.

Citiraj:
Autor Andymur Pregled postova
Zanima me slijedeće ako bi mi možda nekim mogli objasniti. NEC PA 301W i NEC PA271W... ili EIZOV CG275W i zašto?
Spomenuta 30-ica je ganz novi model i po specifikacijama jednako odlican monitor. No tvoju dilemu (zasto je skuplji?) mozes i na njega prebaciti umjesto opet skupljeg CG-a. Jer taj NEC je opet skoro 3x skuplji od prvog mu 30" Dell/Hp/Iskra... 30" Samsung je uvijek bio skuplji od HP/Dell ponude, pa onda i njega mozes analizirati slicnom logikom.

i tako mozes nastaviti do istom izaslih AOC IPS-ova koji se prodaju za svega soma kuna. Nekome je za ovu cijenu i najpovoljnija 30" neobjasnjivo rasipanje i jednako zbunjujuca kao tebi CG/Nec razlika. Ne zaboravi da je Adele i tih soma kuna za AOC, daleko preplacena svota, jer ona moze za istu lovu zimnicu jastuka sloziti za godinu dana

Bez shvacanja namjene nema smisla pricati dalje. Stoga sjedi i citaj...

Citiraj:
Autor Andymur Pregled postova
I zašto je kalibrator ugrađen u Eizo koji ne iskorištava pune performanse monitora -po tome je bolji izbor onda, čak u njihovoj liniji SX2762W-BK...
Ovdje si otisao u brda i doline i tesko je pratiti, a kamoli pokusati odgovoriti nekim smislom. Ako je tvoja znatizelja iskrena, a vjerujem da je, poslao sam ti PM da se malo bolje "osvjezis" nekim elementarnijim stvarima. U suprotnom, tvoja neinformirana znatizelja se brani svakim novim Zasto i zasto i zasto...

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 09.12.2011. u 11:41. Razlog: kupus od teksta na 12" minijaturi
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 18:40   #39
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
@ Visage

Sad si me zaje***, meni je njunjof 19" trebal doc ko podrska na lg w2246 i sad njemu ostal da drustvo pravi velikom hp-u i osjeca se nedovoljno velik...
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 14:30   #40
Andymur
Premium
Moj komp
 
Andymur's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Murter
Postovi: 111
Otišli smo daleko danas ali vjerujem da je ova tema još aktuelna tako da je prebacujemo u novu rubriku. http://forum.pcekspert.com/showthrea...58#post3102358
Andymur je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na