Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2017., 10:07   #661
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Možeš li staviti parametre parice? Identičan problem s power lampicom je imao još jedan član (u iskon temi)
Inače čini se da imaju neki problem s B verzijom i sada se čini da je A puno bolja.
A laž je da ti ne bi radilo.

Ako netko ima dojavu gdje da nađem iskonov fw, neka mi pošalje pm.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2017., 12:44   #662
FireM
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3
Sličan problem sam i ja imao sa B verzijom, da bi na kraju ustanovio da mi LAN 1 port radi problem. Premjestio kablove i sve proradilo...

Zadnje izmijenjeno od: FireM. 05.02.2017. u 13:36.
FireM je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 15:42   #663
elpucko
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Sibir
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Nakon puno neprekidnog rada, neprospavanih noći, 5 sprženih Zyxel B30B modela, tima od 5 ljudi.... napokon smo pronašli vrata iza kojih se skriva supervisor lozinka. Nikada ne bi očekivali da se tamo nalazi...


Sada svi vlasnici B modela, koji imaju optiku, FTTB ili samo ovaj model mogu odahnuti.
Provjereno radi na V5.11(ABCJ.2)E0->C0. Uskoro ću uploadati i fw za njega.

username:supervisor
password:
Code:
Y}Mp+fj!U)&9*<#NS[uW
radi :V5.11(ABCJ.3)b2 (a/vdsl)

jedno pitanje, da li imas tu verziju iskonovog rom-a , dakle, mislim upgrejdati na abcU.1 verziju , zadnja na zyxel support ftpu , pa ak nest prdne
da ga mogu vratit na taj

ili, ako postoji shema da ga downloadam na komp sa rutera, npr. kao na starom P660 (ima shema sa dva telnet cli-a) ... no kako ovaj nema cli (samo web?) , osim linuxa
nemam pojma ka to izvest

-na ovoj iskonovoj verziji ... nesto je sumnjivo oko upnp-a , Log ne radi kako treba, ftp na usb stick je sje**an , ... vdsl veza je ok ide preko 35/5
inace logovi su na mnt/ particiji i mogu se pristupiti preko ftp-a , bez passworda ..
ali su nepotpuni (okrljasteni) kao namjerno? da salju samo a/vdsl statistiku na iskonov syslog (ofkors dizejblano)

puno thanks

Zadnje izmijenjeno od: elpucko. 06.02.2017. u 15:55.
elpucko je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 16:34   #664
Dom Mar
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
provjeri da li ti je WLAN kanal postavljen fiksno ili je na Automatic, jer ako je na Automatic to je vjerovatno uzrok tvojih problema, kada router promjeni wlan kanal, wlan kartici na kompu treba kratko da ulovi novi kanal i nastavi sa prijenosom podataka
Mi može molim Vas netko objasniti kako da provjerim je li WLAN kanal postavljen fiksno ili na automatic?
Dom Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 17:00   #665
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Za ovaj Zyxel od Iskona sa browserom ukucaj IP adresu 192.168.5.1 i upiši Administrator/Administrator , uđeš onda dolje u "Network setings - Wireles postavke i pod channel postavi odabrani kanal koji želiš fiksno i onda potvrdi na dnu sa "Apply" .
Normalno izađeš iz rutera sa "Logout"
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2017., 23:37   #666
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Ima netko sa novom B verzijom ruterom problema u dodjeli stalne ip adrese za komp (DHCP), ja ga odaberem da je zapamti ali ruter nikako da zapamti, ima neko rješenje za to.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2017., 23:41   #667
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Zašto ne postaviš na kompu?
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2017., 10:10   #668
aka47
Registered User
 
aka47's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: zg
Postovi: 37
mene je stvarno krenulo sa tim zyxelom

dobio sam ga tek u ponedjeljak da bi u utorak upisao podatke za no-ip dyndns te nakon što sam stisnuo "apply" ruter nije više bio dostupan (internet je radio još 2-3 minute) nakon čega se restart-ao i sve je opet šljakalo.

Nakon trećeg pokušaja ruter odlazi u grešku kada POWER treperi zeleno i nema mu više spasa. Ne prolaze nikakvi resetovi ili isključenja iz struje.

Iskon mi odmah poslao drugi dan (srijeda) novi ruter.

Kako nisam imao mira, pokušao sam istu stvar i naravno opet nakon trećeg smrzavanja - isti problem.

Nadam se da će mi danas dofurat drugi; ovaj put ne diram ništa.

Jel netko imao isti / sličan problem kao ja ili je samo bad luck?

...radi se o B verziji na VDSL-u...firmware: v5.11(ABCJ.3)b2
aka47 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2017., 10:40   #669
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nemoj ništa dirati, vidiš da je kva'lteta ko od jelovine čačkalice.
Ako možeš stavi negdje drugo klijent za promjenu ip adrese.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2017., 11:44   #670
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Opet im šalji mail da ti je krepao i traži B30A, ovaj noviji "B" model je puno lošiji.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2017., 14:33   #671
aka47
Registered User
 
aka47's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: zg
Postovi: 37
evo upravo javili da bi kroz pola sata došli (ponovno ) zamijeniti uređaj; svaka im čast na brzini i brizi svojih klijenata
aka47 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 02:29   #672
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
supervizorom sam ušao u web GUI na B30A
Kako izvucem PPPoE password? Kad ga unmaskam onda se jedna vrsta zvjezdica pretvori u drugu.
Pokušavam eliminirati VMG...
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 08:56   #673
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
supervizorom sam ušao u web GUI na B30A
Kako izvucem PPPoE password? Kad ga unmaskam onda se jedna vrsta zvjezdica pretvori u drugu.
Pokušavam eliminirati VMG...
Sluzbeno se treba slat mail na prijava@iskon da te prebace u bridge (only official way), s tim da ekipa radi od 9-17h pon-pet samo A sad, dal se more kak izvuc s supervizorom, ajde nek nas neko educira.

PS: Ak imas net only, mos bacit vmg bez problema. Ak imas i telefon, sretno ti bilo. Tv se isto da srediti, ali telefon je problem jer tcom koristi sip proxy servere a iskon sip registrar servere i nemos pretuci podatke...
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 15:21   #674
pero78
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 97
Imam jedan cudan problem pa ako itko moze pomoci ili ima ideju sto da probam,

znaci na iskonu sam i imam ovaj router, jedan komp se spaja bezicno preko d-link DWA-123 (comp A), drugi preko zice (comp B), na oba sve radi savrseno osim kad odlucim na compu B gledati video koji se nalazi na compu A, nakon nekog vremena pocne zapinjati video i brzina spajanja compa A s routerom se spusti na samo 1Mbps a link quality ostaje visok

provjerio sam instalirani su zadnji driveri
kanali nisu zaguseni ima samo jos 1-2 konekcije u okolini sto ih vidim
ne dogada se svaki put, velicina videa ne igra ulogu nekad zapinje niska rezolucija a u vecini slucajeva 720p prolazi, ali u zadnje vrijeme sve cesce i cesce sve zapinje

unaprijed zahvaljujem
pero78 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 15:35   #675
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Igraj na kuklo sa kompom A u pravcu routera,
ako stvar proradi maltene u prostoriji gdje je router > sve ti je jasno.
Šroteks WiFi u routeru i/ili tom DWA-123 ili preveliki razmak za njih.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 16:27   #676
pero78
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 97
Definitivno je tu problem komp A router ali zasto nema problema npr kad gledam twitch na comp A i s vecim bit rateom nego neki od videa,

probat cu s produznim usb kabelom priblizit router i adapter i vidjet sto ce se dogadati
pero78 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 17:44   #677
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Usb kabal do 5m ...inače i ruter i tvoj adapter na PC su bez vanjskih antena ( unutrašnje su).
Ukoliko imaš još koji smartfon koji koristi wifi dovoljno je da ti naprave povremene probleme.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 21:25   #678
pero78
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 97
vec mi je bilo palo na pamet da mob mozda usporava nesto ali ni kad je samo adapter na wifi-u ista je stvar,

stavio sam na produzni cca 2m i odgledao jednu seriju i sve je proslo ok bez zapinjanja, ako u sljedecih par dana ne bude nikakvih vise problema to je to, samo onda trebam naci blize mjesto za router i adapter a da bas ne strse
pero78 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2017., 20:03   #679
Vitzco
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Pozdrav ljudi, novi sam ovdje... Skicam ovu temu vec neko vrijeme (u biti od kad sam presao na iskonov vdsl pred godinu, godinu i nesto).

U pocetku mi je taj vdsl bio preporod nakon muka sa zyxelovim bijelim adsl ruterom, kojem su internet i wifi bili stran pojam. Nakon dosta prigovaranja sam dobio onaj veliki siemens koji je radio ok za net, ali je telefonija svako malo ludila.

Prelaskom na vdsl i ovaj ruter, sve je to nekako palo u vodu i nekih godinu dana je sve radilo super... Internet, telefonija... Imao sam duo hit paket 20/5 (mislim da se tako zvao). Nedavno sam odlucio preci na onu 50/10 varijantu, pa koliko mogu isporuciti (38/7 u mom slucaju) sto je tek 10 kn mjesecno poskupilo pretplatu.

Nekako, paralelno s tim povecanjem brzine, pocinju i moji problemi sa internetom... Prije toga je bez problema odvrtio 24-satni ciklus kojeg sam ruter/iskon prekida. Ono, ako se dogodio koji nasumicni prekid neta u mjesec dana... Radilo kao podmazano.

Sada, tesko skupiti i jedan dan​ bez prekida. Nerijetko se prekidi zaredaju po nekoliko njih unutar sat-dva, svaki deset-petnaest minuta do pola sata prekid. Znanstvena fantastika je kad odradi 24 sata u komadu. I tako zadnja 2-3 mjeseca (slucajno ili ne) od kad sam podigao brzinu.

Prekid se dogodi, samo nestane (resetira se) internet konekcija. Vidio sam da se nakon prekida neta resetira ipv4 uptime brojac u ruteru (ako to nekome sta znaci). Imam redovito puno uredjaja spojeno putem wifija dvanaestak i dva do max tri putem kabla (isto ih je bilo i prije kad je radilo ok). Iskon tv ne koristim.

Pokusavao sam svasta, od iskapcanja disk stationa koji koristim za torrente, mijenjanja wifi kanala, gasenja drugih uredjaja... Resetiranja rutera. Nikako naci uzrok.

Pa ako netko ima kakvu ideju, bio bih zahvalan.
Vitzco je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2017., 20:22   #680
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
vjerojatno su ti trenutne brzine preblizu maksimale koju linija podrzava pa bi trebalo malo spustiti profil.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2017., 20:33   #681
Vitzco
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
vjerojatno su ti trenutne brzine preblizu maksimale koju linija podrzava pa bi trebalo malo spustiti profil.
Mogu li sam nekako ili?

Ima ono pod network settings/wireless opcije max upstream i downstream, ali to je za wireless samo?

Zadnje izmijenjeno od: Vitzco. 21.03.2017. u 20:39.
Vitzco je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2017., 21:08   #682
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ne možeš sam, oni trebaju smanjiti max. up/dn na portu.
Ako je na 20/5 sve bilo ok, na 38/7 je maksimum linije sa x pucanja ...
Možda je pametnije se vratit na stabilnih 20/5 ili eventualno tražiti optimum (vjerojatno nešto između 20 - 30 / up koliko "ispadne".
Ako je vidljiva statistika xDSL linije u routeru usporedi brojke sa onima u "kvaliteta linije" temi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2017., 21:31   #683
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Vitzco Pregled postova
Mogu li sam nekako ili?
Mozes i sam.

Logiraj se kao supevisoror sa putty u router kroz telnet.

Kucaj:

xdslctl

pa onda... opet kucas:

xdslctl configure --bitswap on --sra on --trellis on --i24k on --maxDataRate 36555 6555 50000

Onda kada se router resinka logiras se kao supervisor bas direktno u njega i tamo negdje pod opcijom firmware nadji opciju "save to ROM" i sejavas...

To se bude pospremilo tako da dokle god oni ili ti tvornicki ne rebootas router bice sinhronizacija koju si ustimao.

To bi na speedtestu trebalo biti oko 35Mbps, ako i dalje puca onda smanjis prvo download recimo na 35555 a upload prvo ne diras, testiras... puca i dalje znaci smanji i upload na 6000 i tako dok ne dobijes stabilnost.

Ovih 50000 stalno isto... to ne mjenjas mada se u nekim kombinacijama i sa tom stavkom da se limitirati download ili upload.

Poslje svakoga resinkanja obavezno "save to ROM" jer ako se iskljuci iz struje ili bude prekid struje ili iskopcas zicu on se bude opet sinkao max moguce prema profilu sa dslama.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2017., 21:54   #684
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Mislim da ti to spremanje na ROM-D ništa ne donosi, opet kod gubitka veze/reboota će se resinkati na target marginu postavljenu na dslamu.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2017., 21:58   #685
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
opet kod gubitka veze/reboota će se resinkati na target marginu postavljenu na dslamu.
Krivo mislis..

2 dana sam resinkavao router pokusavajuci dobiti maximalu dok se nisam sjetio da sam 2 dana prije slucajno sejvao u ROM.

Cim sam restorirao ROM dobio maximalu... ostavljam mogucnost jedino ako su nesto promjenili ali dok sam ja koristio spremanje u ROM je to radilo uredno.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2017., 16:51   #686
danhr
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: croatia
Postovi: 2
bok,
jel moze pomoć?
imam od iskona Zyxel B30B i htio bi sa gigasetom sx 763 složit repeator mode.
bio bih vam zahvalan za pomoc.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 28.03.2017. u 17:30.
danhr je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2017., 17:35   #687
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Koji je fw na SX - u ?
Ako je origigi onda jedino kao dodatni AP, žicom (Lan) spojen na Zyxel - a.
Za Repeter bi trebalo ubaciti OpenWRT, potraži temu, baš se kolega friško muči sa istom svrhom.
Samo pazi, sve skupa nije jednostavno i za "početnike".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2017., 19:16   #688
danhr
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: croatia
Postovi: 2
sx 763 je od iskona,presao na vdsl dobio zyxel,imam jos i thomson st 780i wl sa tvornickim fw.mozda mogu njega koristit kao repeter?
danhr je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2017., 19:21   #689
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
ja sam na SX-a flashao open wrt iz 4 pokusaja a to mi je 2 ruter koji sam flashao.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2017., 22:30   #690
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Za taj porijeklom od Iskona treba netko sa iskustvom precizno utvrditi jeli odgovara,
imali su stariju verziju koja nije kompatibilna kao noviji porijeklom od T-Kome.

ST780WLi može samo kao switch + AP, kao Repeter ne može.
Nikky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na