Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2020., 16:39   #1
Kristian_RI
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4
Question A1 Flatbox i Port forwarding

Pozdrav svim clanovima PC Ekspert foruma.


Kako je Tele2 ciganski promjenio promet pokucnog sa 1TB na 200GB mjesecno, bio sam primoran promijeniti ISP - i naravno izbor je pao na A1 zbog toga sto jedini daju 1TB prometa mjesecno. Na Tele2 sam bio kupio samo SIM i kupio polovni Huawei CPE B593 na kojem sam imao spojenu vanjsku direkcionalnu panel antenu i sa malo podesavanja lovio sam oko 45-50mbit Up/Down - sto je bilo super je na zalost na toj lokaciji imam mogucnost jedino bakra i brzina iz 19. stoljeca. Koristio sam Tele2 skoro 2 godine i bio sam prezadovoljan. Na toj lokaciji koristim BlueIris - za one koji ne znaju to je je CCTV Security sistem za IP kamere. Bio sam normalno otvorio portove i sve je radilo zaista perfektno. 30.11. sam otkazao Tele2 jer mi je bilo neprihvatljivo smanjenje brzine na 2mbit-a nakon 200GB - iako sam prosjecno kako koji mjesec imao oko 300-350GB prometa. Otisao sam u A1 centar i htio kupiti samo SIM, jos sam nedavno kupio Huawei B535-232 kojeg sam mislio staviti i zamjeniti stari B593. Naravno, teta u centru govori da ne mogu uzet samo SIM nego moram uzet famozni ZTE (ne znam sad koji model) i platiti 400kn. Reko ajde dobro, ako je to jedini nacin - sta mogu. Dolazim doma, spajam ZTE, probavam brzinu unutra bez vanjskih antena - imam oko 16-18mbita. Spajam vanjske antene, okrecem - vrtim.. Maks sta sam dobio sa ZTE-om je bilo 30mbit-a preko nekog tornja gdje su mi RSSI i SNR bili znantno losiji nego na boljim parametrima signala. Al okej, reko idem isprobat novi Huawei B535-232. Cigani zalijepili naljepnicu preko SIM kartice - tako da ako izvadis SIM gubis garanciju - ne znam po kojoj logici to uopce smiju radit al nije mi ni bitno. Opet odlazim do antene, sa Huaweijem dobijam 50mbit-a /up/down preko jednog drugog tornja. Reko super, idem jos iskonfigurirat portove da mogu pristupit CCTV serveru iz vana (Port 81 TCP). Shvatim da mi je jedna vanjska IP u routeru, a druga na netu. Citam po forumu i vidim da moram zvat sluzbu za korisnike. Javlja se lik, objasnjavam mu da mi treba iskljucit CG-NAT i da mi treba javna IP adresa, ali kao da pricam kineski. Nakon toga je valjda zvao nekog menadzera i super - kaze evo sve je iskonfiguriano i sve 5. Probam na canyouseeme.org i vidim sve radi. Reko ajde hvala Bogu.

Odem s lokacije, probam se spojit putem web interfacea ili putem aplikacije - katastrofa. Znaci na aplikaciji (koja radi putem istog porta TCP porta 81) moram kliknut nekad par puta da se spoji - kad se spoji sve radi uzasno sporo, cak mi dolaze i greske na web interfejsu. Probao sam se spojit preko nekoliko ISP-a iz vana pa i preko VPN-a. Probao sam i vratit njihov ZTE - no i dalje isti problem. Putem Wiresharka sam radio capture paketa i imam puno TCP Retransmissiona - odnosno gubljenje paketa. Kad pingam vanjsku IP - sve radi OK - nema gubljenja paketa.

Zanima me slijedece, ima li netko na forumu tko koristi A1 Flatbox za slicne stvari i imaju li slicnih problema? Trenutno sam van HR, kuci imam optiku od T-Coma i Synology RT2600AC na kojem sam konfigurirao OpenVPN server i forsao staticku IP adresu za klijenta kojeg planiram spojit na BlueIris server da vidim ukoliko ce to rjesit problem. Poslao sam mail preko moj A1 portala - ali i dan danas nemam nikakav odgovor. Razgovor oko ovakvih stvari sa sluzbom za korisnike mozete samo zamisliti, nisam jos psihicki pripremljen.

Puno hvala na odgovorima i ispricavam se na poduzem postu.
Kristian_RI je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 16:58   #2
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Imam A1 sa istim Huawei routerom i iza njega svoj mikrotik router.

Na huaweiju sam dodao mikrotika u DMZ zonu i kompletan port forward i dyndns složio na njemu.

Port forward mi najurednije radi.

Edit:
Kod mene je ipak drugi router, 525-23.
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2020., 19:00   #3
Kristian_RI
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4
Radi i meni port forward - nije da mi servis nije vidljiv i nije da se ne mogu spojit. Probao sam stavit server u DMZ - probao i dva razlicita routera.



Probat cu sutra kad netko bude na lokaciji stavit OpenVPN client i forwardad sa svog ISP-a doma.
Kristian_RI je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 21:14   #4
Kristian_RI
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4
Spojio server preko OpenVPN servera na T-com optici, forsao staticku virtualnu IP klijentu i za ulaz iz vana idem preko VPN-a.. Sve radi bez greske. Zalosno ali eto, makar funkcionira kako treba.



Hvala svima.
Kristian_RI je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2023., 01:45   #5
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Imam Huawei B535-333 i da na glavu stanem ne prolazi mi port forward. Propuštam li što? Dodao sam pod Virtualni poslužitelj, WAN port i LAN port su mi isti, LAN IP definiran, WAN prazno. CGNAT isključen.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2023., 20:11   #6
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Bilo je i meni tako kad sam starcima nabavio A1 homebox, vec sam misilio odustat i prijeci na VPN, a onda se nakon mjesec il dva samo od sebe popravilo i port forward je prolazio. Ne mogu to nikako objasniti nego da je kod operatera nesto bilo makar su se kleli da je CGNAT iskljucen
daki je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2023., 01:16   #7
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Meni je definitivno CGNAT isključen, ali port forward ne prolazi nikako.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2023., 07:32   #8
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 361
Meni od nedavno u routeru pod sim number piše unknown, a i također više mi port forward ne prolazi (radi se o A1)...
Izgleda da je onda A1 stvarno nešto muljao oko homeboxa.
Pisao sam više u temi A1 - ex Vip homebox turbo..
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na