Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.07.2009., 18:19   #1
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Problem sa Shuriken hladnjakom

Evo, riječ je o Scythe Shuriken hladnjaku za proc. Kupljen pred tek pola godine, već imam problem s njim. Naime, počeo je zujati kad upalim komp. Nikad mi nisu otišli lageri na nekom ventu, pa neznam kak to zvuči, al moglo bi biti?
Dakle, počne tak zujati ponekad kad upalim komp (ne uvijek) i vidim da se pri tome vrti na manjoj brzini. Zvuk je sličan npr. premotavanju kazete u VCR-u. Ako ga rukom prekinem (zaustavim vent) i ostavim da se ponovo pokrene, onda normalno dalje vrti bez zujanja.
Ima netko ideju što bi moglo biti, da ga ne moram svaki put prislilno zaustavljati rukom, a i vjerojatno time štetim ventilatoru...
agm7007 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2009., 19:05   #2
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Meni se čini da su ti vrisnuli ležajevi u ventu, nakalemi neku drugu 12-icu na hladnjak i vozi
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2009., 19:46   #3
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Thx, i ja sam mislio da su ležajevi u pitanju, ali onda bi valjda trebalo zujati za stalno, a ne ovak ponekad..
Najbolje da ga odnesem na reklamaciju u hardveraj (još je i pod garancijom godinu i pol), samo je malo problem kaj se to ne javlja uvijek, pa onda dal će se vidjet kvar tam kod njih ili ne itd.
agm7007 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2009., 21:49   #4
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
provjeri kablovinje da nije neš ošlo. a i ono kaj kolega veli, stavi 12 centimetarskog gore i piči.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 13:29   #5
ThePunisher
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
jel to zuji na pocetku i onda ti zaustavljas rukom?valjda ti je otisao vent....sporazumijeva se....ako imas garanciju odnesi i to je to....a ne tu se zezat oko toga....
ThePunisher je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 13:56   #6
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor ThePunisher Pregled postova
jel to zuji na pocetku i onda ti zaustavljas rukom?valjda ti je otisao vent....sporazumijeva se....ako imas garanciju odnesi i to je to....a ne tu se zezat oko toga....
Strašna zezancija, skoknut do PC shopa uzet neku još bolju 12-icu, našarafit na hladnjak i uštekat Veća zezancija bi bila kad bi čovjek odnio reklamirati pa čekao ove puževe na servisu da ustanove kvar i dok pošalju novi hladnjak ako ga još ni nemaju tamo na lageru i još ako kolega nema zamjenski cooler za to vrijeme pa je i bez kompa Ovako si staviš kvalitetniji vent koji će ti bolje hladiti proc a ne da opet za 6 mjeseci čuješ škriiiiiiiip kad upališ komp
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 16:55   #7
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Mozda mu se samo jedna od kopci otkacila. Jer kad nije dobro vent stegnut pravi takve zvukove, cuo jucer bas kad sam svog rastavljao.
Nego sto ste navalili na 12cm vent? To je premal cooler za njega. Orginal 100mm ga cijelog prekriva a kopce su predvidjene za 92mm
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 19:36   #8
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Da, baš to... Još bi i najradije stavio neku tihu 12-icu gore, al bi morao improvizirati duže kopče jer inače ide 100mm vent.
Ma, još ću ostaviti ovak, možda se oporavi s vremenom.
Ak nebude i ne skužim u čemu je stvar, onda ide na reklamaciju...
agm7007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na