Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2017., 19:55   #1
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Asus g751j ne daje sliku

Dobio sam navedeni asus koji nije pokazivao nikakve znakove zivota...rastavim ga i vidim da je kod konektora struje na maticnoj par stvari pokidano, zalemim to i sve uredno. Nakon toga laptop se pali, sve backlight i tipkovnica pizdarije rade ali nema slike. Probam hdmi kabel na vanjski monitor i radi. Ude u bios. Primjetih da neke tipke ne rade na tipkovnici i odlucim dignit bios na zadnji. Sve uredno prode ali i dalje nema slike na lcd ekran na vanjski preko hdmi sve uredno. Uvalim neki disk sa instaliranom windowsima od nekog drugog starog lapa i uredno ga digne, medutim u windowsima ne mogu nikako prebaciti na ovaj original lcd..iskreno i ne znam kako. E i jos jedna stvar, kad je ukljucen konektor od lcd-a nakon update biosa ne daje mi na vanjski ekran iako je hdmi prikljucen, nego moram konektor skinuti sa maticne i onda mi daje opet na vanjski. Posudio sam i jedan ekran od jednog drugog asusa ali izgleda isti konektor...i sipak i na njemu nema slike. Prijedlozi ?

Zadnje izmijenjeno od: prowler. 08.01.2017. u 09:41.
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 10:19   #2
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Update...instalirao sam drivere od grafičke 980m i stanje je slijedeće...kad idem u postavke grafičke i odabreme dual view nudi mi i vanjski monitor i original laptop monitor, što znači da ga očitaje ali i dalje nema slike kad izaberem original lcd. Ali kad stavim ovaj drugi lcd sa istim/slicnim konektorom njega ne ocitaje, što ukratko znači da bez obzira što imali isti ili sličan konektor za matičnu ovaj ne radi na ovoj matičnoj (rastavljanjem i skuzim da je original 30 pinski a ovaj zamjenski 40 pinski lcd). Sad opet u teoriji prnio je sam lcd original, pa sam ga rastavio i nađem tragove korozije.... ali sad sam u problemu jer je to 17,3 30 pin lcd kojeg moram nabaviti da provjerim...ovaj drugi šta sam ga prištekavao zamjenski je kao što sam rekao 40 pinski.
prowler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na