Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2002., 21:02   #1
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
video capture

Htio bih digitalizirati svoju VHS kolekciju.
Imam ABIT GF3 VIO i nisam zadovoljan kvalitetom slike.
Slika izgleda dosta jadno i nikako nemogu uhvatiti svaki frame.
Mislim da je problem u sporome disku WD13.1GB 5400 1/s, nekompresirani video zauzima oko 5 MB/s što je za moj jadni disk previše, a nvidia-in "HDTV" je čisto govno pa se video ne može kompresirati u neki od popularnih formata u realnom vremenu, na
TB1.2@1.33 te neznam kako uključiti overlay prilikom snimanja jer on bitno poboljšava kvalitetu videa.
Zanima me dali je neko imao kakvih iskustva s video capture-ingom i koji je software i hardware koristio.


Hvala!
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2002., 22:14   #2
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
E samo da znas... Radi se u PCEu na tome.
Testirao sam TV kartice koje su uvod u sve to, ali nikako da napisem clanak (Ozren me ganja, ali mislim da ce mi ovo tvoje pitanje biti veliki poticaj za pisanje). Trenutno se igram (na zalost nemam mnogo vremena za to) s Pinnacle DV500+, a ideja je isprobati i DVD przilice, a kako se cini, mozda padne i koji Canopus.

Naime, krenuo sam s time jer i ja imam istu zelju kao i ti, prebaciti s VHSa u digitalni oblik sa sto manjim gubitkom kvalitete.

Potrudit cu se da napisem clanak do sljedeceg tjedna.

U svakom slucaju, tvoj disk je prespor. Uostalom, za imalo ozbiljnije obavljenje digitalizacija neophodan je SCSI disk. Zaasto? Vidis, vidis, mislim da bi mi u PCEu mogli napisati clanak o SCSI i IDE suceljima i njihovim osobinama.
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na