Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2019., 17:32   #31
freddy2
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Salzburg
Postovi: 19
Nije apsolutno nista pomoglo. Pokusao sam sve kako ste savjetovali, i preko easy2Boot, ali jednostavno u svim slucajevima dodje do logoa i tako se okrece u nedogled, da vise nema smisla cekat da se bilo sta desi. Mislim da je ovdje do maticne, da je maticna u kvaru, jer jednostavno ne moze da krene instalacija.
freddy2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 17:46   #32
SajkoCro
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Požega
Postovi: 10
Citiraj:
Autor freddy2 Pregled postova
Nije apsolutno nista pomoglo. Pokusao sam sve kako ste savjetovali, i preko easy2Boot, ali jednostavno u svim slucajevima dodje do logoa i tako se okrece u nedogled, da vise nema smisla cekat da se bilo sta desi. Mislim da je ovdje do maticne, da je maticna u kvaru, jer jednostavno ne moze da krene instalacija.
A da jednostavno digneš windowse na drugom kompu pa samo preštekaš HDD na ovaj komp, windows 10 bi trebao sam poštelati matičnu?
SajkoCro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2019., 19:33   #33
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Neznam kaj bi rekao,imam doma 5 ili 6 gigabytovih ploča i sa svima sam uspio komunicirati preko USB-a i instalirati windowse ...


Sad da li sam trebao sa stranice skinuti program za instalaciju na USB, nisam siguran,ali sve ploče su sa Win 7 ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 20:16   #34
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
ma reklamiraj ploču i bok....osobno mi se nikad nešto slično dogodilo ni sa gb a niti jednom drugom pločom...ako je medij sa kojeg pokrečeš install i i disk na koji instaliraš ,i mema u redu jednostavno bi moralo raditi
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2019., 15:57   #35
freddy2
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Salzburg
Postovi: 19
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
ma reklamiraj ploču i bok....osobno mi se nikad nešto slično dogodilo ni sa gb a niti jednom drugom pločom...ako je medij sa kojeg pokrečeš install i i disk na koji instaliraš ,i mema u redu jednostavno bi moralo raditi
Sve uredu sve testiro, danas odradio i ono sto je Spirit preporucio i sto je on radio sa HDD om kao bootabilnim medijem, nije proslo. Zastopa kad se pojavi LOGO wina i tako okrece i okrece.
freddy2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2019., 19:22   #36
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Pošto sam neki dan morao reinstalirati sistem,na njihovoj stranici od drivera sam našao (pod utility) program za kreiranje bootabilnog usb-a ...


Windows USB Installation Tool
(Note) Support Intel 100/200/X299 series motherboards.


OS: Windows 7 64bit,Windows 7 32bit



sad da pogledaš pod svojom pločom/driverima ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2019., 23:38   #37
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
..vjerovatno do MBO , neznam da li je kod flešanja bios-a izabrana prava revizija ploče i odakle je skinut bios (da nije ubačeno što zloćudno).
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2019., 15:08   #38
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Ja bih probao drugi SATA kabel, kao i drugi SATA port na ploči. Po mogućnosti onaj koji koristi nativni SATA kontroler, pogledaj u manualu koji su to portovi (pretežno oni koji su prvi po redu, SATA1, SATA2 itd)
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2019., 22:30   #39
freddy2
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Salzburg
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ja bih probao drugi SATA kabel, kao i drugi SATA port na ploči. Po mogućnosti onaj koji koristi nativni SATA kontroler, pogledaj u manualu koji su to portovi (pretežno oni koji su prvi po redu, SATA1, SATA2 itd)
Probao sam svaki sata port, cak i neki bijeli kojih ima 2 komada. Ukupno na maticnoj su 4 plus ta 2 bijela. Ne ide. Imam 4 sata kabla. Probao svaki. Ne ide.

Svaki OS ucita lijepo, kad je u pitanju win 7, ide loading files zavrsi, i dodje do onog loga windowsa koji kao lebdi, i tako lebdi. Ma lebdi on, mogao bi po cijeli dan lebdid. Znaci ne zakuje, ne zaledi, nego samo lebdi, krece se, i to je sve. Kad se pojavi taj logo u tom trenutku moze se cut nesto u HDDu kao neki karakteristican zvuk koji traje dio sekunde i to je sve. Isto ponasanje kod svakog OS. Zadnji put sam instalirao Xp. I uspjelo je. Komp se resetovo ono kad zavrsi kopiju fajlova. Nakon reseta vise ni u bios ne mogu da udjem. Jednostavno crna slika i to je sve. Racunar se sam resetovo nekoliko puta posle tog prvog reseta tokom instalacije xpa. Ja sam se nekad davno bavio servisom, prije 6 7 godina, imam puno iskustva, mada ne sa novijim plocama, ovo zadnje sto se desilo nakon xpa, govori da je maticna rikavela.
freddy2 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2019., 10:19   #40
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
U toj fazi se inicijaliziraju driveri od svih hardverskih podsistema matične ploče.
Ako je neki od njih u kvaru, može se desiti ili pucanje s plavim ekranom ili ovakav freez koji se dešava kod tebe.
Koliko ja vidim matična ti je neispravna
trex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2019., 14:04   #41
freddy2
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Salzburg
Postovi: 19
Sto se tice mog problema rijesio sam ga. U pitanju je bio problem Procesora. Procesor je u kvaru bio. Eto uglavnom za sljedece narastaje i generacije, kad se ovako nesto pojavi, izmedju ostalog problem moze bit i u procesoru, pa eto. Nikad se ne moze sa sigurnoscu znat sta je u kvaru. Ova tema moz pod kljuc.
freddy2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na