Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.06.2016., 01:05   #1
radoznalko
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 288
Modecom MC-MHF60U a ne logitech z533

Bog ljudi..
Nadam se da smijem pisati o prijedlozima za kupovinu a da me admin ne nogira..a ako ne molim izbrišite post i sorry.. hvala
Prije par dana su mi nakon 7-8 god konačno riknuli zvučnici 2.1 logitech z4...iskreno bio sam vrlo zadovoljan sa njima te sam tražio zamjenu i vidio sam da mnogi sitovi hvale logitech z533 takodjer 2.1 te sam ih odlučio uzeti..
Došli su me nekih 635 kn i cjenovno su bili u rangu prošlih koje sam imao - logitech z4... medjutim još prilikom raspakiranja sam vidio da to nije isto - kvaliteta izrade kabeli - sve se srozalo, a kad sam ih uključio - gledam šta je ovo..visoki lagano piste bas se mulja -u odnosu na z4 - neizrečeno i nejasno..totalno razočaranje..mislim - rade oni al ni blizu z4 (mada ni z4 nisu neki top vrhunski proizvod al su meni bili sasvim ok)..odmah sam požalio za kupnju te sam promijenio realtek drivere i provao sa equilizerom nešto iščeprkat - al kakvi - ne možeš od govna pitu dobit što se kaže..
Razočaran počeo sam kopati za alternativom među artiklima prodavača gdje sam ih uzeo..i tamo naletih na neke - do tada nikad čuo za firmu - modecom mc-mhf60u..čista egzotika - pođoh na google kad ono poljaci - vrlo malo linkova i samo 2 reviewa - onda sam uzeo google prevoditelj i prevodio to i po poljskim forumima se zakopao i gledao..uglavnom - odlučih riskirat..nakon 3 dana slušanja z533 i čitanja o modecom zvučnicima mislio sam pa i da budu gori od ovih logitech z533 neću izgubit puno jer ovi z533 bar po meni su bezveze..
Problem je bio što su mi z533 tehnički mislim bili bez greške te sam molio prodavača da mi ih promijeni za ove modecom a tamo su vidjeli da sam i zagrebao satelite pošto je neka glossy površina tako da sam skoro odustao na reklamaciju tj molbu.. No cura koja radi tamo me uvjeravala da ce ih mozda ipak zamijeniti i na moje čudjenje nakon 2 dana tj danas dobih poziv da su mi odobrili zamijenu uz moju nadoplatu - 50 kn (toliko su skuplji modecom - dakle nekih 690kn koštaju)..ako admin dozvoli reći ću o kojoj je prodavaonici riječ - za sada ništa
I evo sada sviraju laganu jazzyanu ti modecom 2.1 zvučnici dok ovo tipkam..
Šta reći - još dok sam ih otvarao vidio sam razliku - u modecoma pakiranje sa stiropolom - logitech samo kartončići...modecom kabeli se spajaju zicano i sve se spaja - logitech - sve skoro viri iz subwoofera škrtari se na kvaliteti kabela itd..modecom mdf drvo - logitech plastika..tehnički oboje 60w rms...logitech sateliti 2.6 zvučnici subwoofer 5.25 - modecom sateliti 1.5 inča visoki 3 inča srednji subwoofer 5.25..Uglavnom - dosta bolji zvuk - nije premijum al očito bolji čišći topliji i prostraniji tako da mi se rizik sa egzotičnim poljakom isplatio
Eh da - ima bit da je modecom pravljen u kini a poljska je firma al to zbilja nema veze jer je jedno 3x više love ukucano u izradu u modecom a zvuk - ako je logitech 630kn modecom bi trebao biti bar 900-1000...možda pretjerujem al meni se tako čini..evo čak je i moja žena na prvu vidjela razliku ...
Ovo sve pišem ako netko kupuje 2.1 pa da baci oko i na taj modecom pa nek vidi..mene su iznenadili..nije to sad top topova al ok je za svakodnevno slušanje i ne nerviram se dok sviraju kao sa ovima z533 (od muke)..
Evo par linkova...

http://zakupek.pl/test/glosniki/rece...com-mc-mhf60u/
http://pclab.pl/art47654.html

E još nešto - gledao sam rast i pad cijena u njemačkoj - z533 proizveden 2015. - tada je bio 90 eura u padu do danas na 63...modecom proizveden 2012. - cijena u njemačkoj tada 57 eura a zadnje po godine oko 100 eura..valjda i to nešto govori..
Pa eto malo egzotike..hmm sorry ja se raspisao..jazz cigara itd..uživajte
radoznalko je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2016., 15:59   #2
Rambo3
najbolji
Moj komp
 
Rambo3's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 85
ja ih gledam ali nema ništa na netu o njima, jedino na poljskom

gledam kako ih spojit, piše usb i stereo 3.5 mm jack a ja imam karticu koja ima izlaz na dvije banane tako da mi malo ne odgovara s te strane

Zadnje izmijenjeno od: Rambo3. 14.06.2016. u 16:11.
Rambo3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na