Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.07.2014., 19:32   #1
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
(riješeno) DVI Dual Link i 2560x1600 rezolucija - problem (artefakti)

Pozdrav,

uzeo sam 30" 16:10 (2560x1600) monitor i imam 1,8 m DVI DL kabel no bez obzira što je kratak kolko je kratak baca artefakte. Zanima me vi koji koristite iste rezolucije sa DVI kablovima koje kablove koristite. Volio bi točan model da se ne zezam puno sa pokušaj-pogreška.

Jel bi ovaj kakti "premium" bio ok?:
http://www.links.hr/?naziv=kabel-del...kl=202.100.079

kolko vidim u službenim specifikacijama su napisali:
• Data transfer rate up to 10,2 Gb/s
• Resolution up to Full-HD 1080p

komentari.tnx.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2014., 13:13   #2
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
ne bi li ti bilo jednostavnije uzeti HDMI? ja bih za svaki slucaj probao sa nekim drugim DVI kablom (vecina ih ima). mozda ne treba novi skupi kabel
Zagorhac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2014., 13:23   #3
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
osnovni preduvjet je da preko HDMI-a preneses 2560x1600 da grafička ima HDMI v 1.4 , moja ima, isprobao sam sa HDMI to DVI dual link adapterom+ DVI DL kabel na taj adapter, to ne radi....ali nisam jedini, vidim po svuda da tako uredno ne radi....dobiješ 1280x800 rezolucija (točno 4 puta manje od nativne) , dakle HDMI otpada a monitor ima samo DVI DL priključak. Radi se o Samsungu 305t.


Cjeli vikend čitam o tome i ustanovio sam da ili imam loš (neispravan DVI) ili mi ATI 6850 na tom portu i toj rezoluciji radi probleme, ne bi bio jedini, evo:
http://hardforum.com/showthread.php?t=1479054

kod mene se ne pojavljuju zelene crte preko ekrana već zelene točkice , mjestimično i ponekad (pretpostavljam kada je bandwidth prevelik za moj kabel) a može biti da je i do grafičke.Stvarno ne mogu znati. Idući tjedan ću probat sa drugim DVI kablovima i drugom grafom pa ću vidjet.



Zaključujem da problem nije do monitora je sve uredno radi na 1280x800 piksela, nema nikakvih artefakta, na 1920x1080 i 2560x1600 zelene točkice se pojavljuju.

Do sada ovu grafičku nikada nisam imao spojenu na DVI pa neznam kako se ponaša, možda je stvarno do ATI-ja kao i kod ljudi sa linkanog thread-a.

Ako netko ima još neku ideju, slobodno
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2014., 16:59   #4
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Problem riješen. Novi DVI Dual Link kabel i nema artefakta. Pa sad, digitalno je digitalno, ili ima signala ili ga nema logika pada u vodu po treći puta kod mene
sodom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na