Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.07.2014., 12:16   #1
Jaaa
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Restart ne funkcionira, ali paljenje normalno i gašenje da??

Hy ljudi,
Ovako imam stariji komp HP d530
https://h10057.www1.hp.com/ecomcat/h.../05/DG061A.htm
Problem je taj što kad odem na restart, kod paljenja se pojavi prvi ekran s mogućnošću ulaska u bios i ostalo, te nakon toga crni ekran, što znači ne da piše no signal na monitoru ili tako nešto nego jednostavno crni ekran.
Ako komp ugasim na shut down i upalim normalno na gumb to se ne dešava.
E sada što sam sve probao.
Prvo sam izvadio bateriju od BIOS-a jednu večer i drugo jutro probao, ništa. pa sam update-ao novi BIOS (doduše iz Windows-a) i dalje ništa. Ali ući u BIOS naravno mogu normalno i vidim da je update bio uspješan.
Nedavno sam bio kupio nove rame-a 4x1GB i novi processor 3,2ghz. i shvatio da mi se previše grije, pa sam vratio stari procesor. I radilo je neko vrijeme normalno, tako da ne mislim da je to uzork, ali sam probao vratiti stare rame i sve slotove probao (da npr samo jedan stavim) i dalje ista greška. Probao sam s novim hard-om (i novi windows stavio par puta). ista stvar. Imam dodatnu grafičku (ima i integrirana) pa sam mislio možda je ona, ali kako onda sve to radi kad ga normalno palim a kad odem na restart ne.
Mislio sam reko možda mogu raditi na kompu bez da koristim restart, ali je problem recimo kad update-a windows u nekim funkcijama ga automatski restarta, kao recimo kod prvih update-a nakon instalacije windowsa.
Mislio sam možda reko pinovi se nakrivili tokom izmjene procesora ili ram-a, ali zar onda nebi uopće radio.
Stvarno mi ne pada niti jedna ideja još na pamet.
Ako tko još ima neku ideju samo pišite, hvala unaprijed.
Ja sam ostao bez
Jaaa je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 12:26   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jesi probao to sve raditi samo na int. vga bez dodatne u kompu?
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2014., 12:31   #3
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
HP-ovi su imali problema sa lošim elektrolitima (kondenzatori) provijeri si po ploči da nema koji napuhani/procureni, i ovo definitivno što kolega kaže probaj samo sa integrirušom.
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 12:43   #4
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
530/7100/7600 su stvarno najdugotrajniji kompovi koje smo imali i nisam naletio na kond probleme moram priznat, možda koji komad ali mi ne pada na pamet.

što se nemre reć za dell (745 sff) i lenovo (m55).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 13:09   #5
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Radim sa rabljenim računalima i ovo stoji za 7100 i 7600 što se nemože reći za 7700, a imao sam i dosta d530, dovoljno je i 1 kondić (fizički ni netreba biti vidljivo) da se počnu javljati dječje bolesti, 7800 i 7900 toweri isto svaki treći kondići kod memorijskih utora ili NB-a,...
Lenovo M55 2 kondića blizu integriruše, riješi se samo tako =), dell 745 katastrofa dok već 755 niti jedan do sada, naravno sve ovisi i koliko je ustvari mašina korištena, netreba ubiti ni značiti da je loš kondić već loše izveden strujni krug (nekog inžinjera jebe matematika ).
Ali kolegi sam čisto sugerirao da provijeri nema šta izgubiti.

BTW Syssa, di radiš ako nije tajna? Može i na PM
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 13:16   #6
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
syss, to i mene zanima, makar već nagađam na jednu veliku firmu
domis je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 13:21   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
530 desktopi nisu neka sreća, naprotiv, ali toweri su stvarno dugovječni... najčešće na njima su odlazila napajanja, ali tu pričamo generalno o mizernim brojkama u odnosu na količinu s kojom smo raspolagali.

zadnje primjerke smo ukinuli prošle godine i još uvijek su normalno radili nakon ~10 godina.

iznad 7600 nismo više hp-ove imali.

riješim ja i m55 i 745 za tren oka sa izravnim kontaktom kante za smeće još veseliji je bio 745 sff sa dualhead grafom koja ima na sebi samo pasivni kuler i to drito iznad veselih kondića

755 se ni ja ne sjećam da je neki krepo ili imao problema nekih, ali njih nismo ni imali puno.

jedna osiguravajuća kuća... da sad baš ne reklamiram gdje se informatika sastoji od pr0 hax0r informatičara
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 13:41   #8
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Haha kanta za smeće, ja ih refresham i potestiram, najčešće će raditi još slijedećih par godina, što se napajanja tiče SFF imaju uglavnom više problema, a ima i mašina koje rade baš 10-ak + godina, što je danas već rijetkost

Znači održavanje računala za osiguravajuću kuću,... lijepo

@Jaaa http://h30499.www3.hp.com/t5/Busines...0#.U8kJIUDm4RA korisnici sa istim problemom, najčešće Vista i Win7 useri, ima par koji su riješili problem dok drugima ništa nije pomoglo.

Jedno od riješenja npr:

"I found out that my boot partition is not marked as active (in disk management)
Instead of that 100 Mb reserved space for operating sistem was marked as Active.

I marked boot partition as active and restarted.
After that I needed to fix boot problem by booting from DVD and using Startup recovery tool"

Ima toga još za isprobati,....

Zadnje izmijenjeno od: virus1. 18.07.2014. u 13:51.
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 13:54   #9
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma povaditi diskove, ramove i ostalo zbrinut ekološki, nema se tu vremena maltrat sotime + kod w7 apgrejda smo definirali koja je minimalna konfiguracija koja će biti u opticaju, a to nije ni jedan od gore navedenih hp-ova ili spomenutih dellova i lenova.

prije sam se bavio s kompovima, sada nadzirem ove koji se bave, a ja neke druge admin funkcije obavljam
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 13:56   #10
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
tvoj posao je ubijanje nade ljudima na forumu da budu nešt osvojili?
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2014., 14:03   #11
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma povaditi diskove, ramove i ostalo zbrinut ekološki, nema se tu vremena maltrat sotime + kod w7 apgrejda smo definirali koja je minimalna konfiguracija koja će biti u opticaju, a to nije ni jedan od gore navedenih hp-ova ili spomenutih dellova i lenova.

prije sam se bavio s kompovima, sada nadzirem ove koji se bave, a ja neke druge admin funkcije obavljam
Jasno pogotovo za neke zahtjevnije radnje, inače i DC7100 sa 1 gigom rade u Win7 ali ljudi to uzimaju najčešće za kase dok kod uredskog rada , malo ipak zastarijelo, barem neki C2D ili Dual Core je potreban s time da M55 može i dan danas fino raditi s nekim C2D ali ako je bio P4 u njemu najbolja je baja haha, ali sve ovisi o potrebama na kraju što ste i sami u firmi vidjeli, jel dugoročno je ipak bolje staviti nešto novije.
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 14:11   #12
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@domis... ot si skupa s nama

@virus... ide i d530 sa 2gb osjetno bolje sa w7 sp1 nego sa xp sp3 i generalno se može normalno raditi na njemu, ali ako to masovno počne krepavati onda si u velikim problemima jer trebaš kante novih kompova, a tu su rokovi, budžeti i tako dalje i tako bliže.

m55 može bez greške raditi i njih smo zapravo ostavljali sada kada malo bolje razmislim pošto su svi bili c2d + dodavanje rama, dellove smo izbacivali jer su ih polako ali sigurno počeli nagrizat kondići, a i generalno su crkavali... mislim nije da m55 nisu, ali u osjetno manjem broju.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 14:14   #13
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
eh, kaj bi bilo da nebi jednom tjedno malo naljutil upravljački kabinet ovog foruma?
domis je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 14:16   #14
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Kara ih datum proizvodnje , inače ja neznam kamo na forumu ovdje tema nije išla u OT xD + OP nas je narajcao da se sjetimo svega, neču više majkemi spamat, čekamo da se OP javi.
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 14:21   #15
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma jašta da ima stat, ali smatram da svaka izmjena korisnih informacija u današnje doba upitnih prioriteta te nebitnih diskusija je dobrodošla, pa makar i ako tema ode u drugom smjeru
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 14:22   #16
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma jašta da ima stat, ali smatram da svaka izmjena korisnih informacija u današnje doba upitnih prioriteta te nebitnih diskusija je dobrodošla, pa makar i ako tema ode u drugom smjeru
Potpis, evo opet ja
virus1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na