Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.05.2009., 15:39   #1
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,203
Koji tablet

evi sta vi ljudi preporucate meni je u oci upa Genius G-PEN 450 s obzirom da je jako jeftin a meni netriba nista ekstremno ovako amaterski
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 16.05.2009., 16:42   #2
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
prema riječima iskusnih, sve osim Wacoma je bacanje novaca, pa i za amatersku upotrebu.
imaš u Melcompu Bamboo One za ispod 400 kn, ako se možeš protegnuti toliko (ja ciljam na Bamboo standardni, vjerojatno ga uzimam idući tjedan).
fler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2009., 11:14   #3
Killer_99
Ubojito stvorenje
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Irland
Postovi: 97
Da ne dizem novu temu bezveze, trebam preporuku za ne preskupi prijenosni tablet
Tocnije mislim na neke ovak: Link
Treba mi za biljeske i skiciranje po terenu. Tocnije bavim se snimanjem i legaliziranjem postojećih obiteljskih kuca pa bi mi takva stvarcica podosta olaksala posao.
Dimezije bilo bi ljepo kad bi bila A4 ali ni A5 nije za odbaciti buduci da ju kupujem u vlastitom angazmanu ( citaj firma je malcice skrta glede tehnikalija)
Bilo bi mi korisno kad bi jos napiso netko dojmove u koristenju slicnih uredaja
Zahvaljujem unaprijed na odgovorima i strpljenju.
__________________
Im here to kill You
-----------------------------


Zadnje izmijenjeno od: Killer_99. 18.05.2009. u 12:15.
Killer_99 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 13:42   #4
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Iskustvo je to da kao sto fler vec rece sve osim wacoma je bacanje para (probaa sam nekog genuisa i jos nesto vise se ni nesjecam imena), a wacom je nazalost skup (nebi ni oni mogli drzati tu cjenu da nisu bolj od ostalih ). Ja imam Wacoma A5 Grapphire 2 vec 5 godina i sve radi. A4 ti za terenski rad definitivno netreba, prevelik je i za stol u vecini slucajeva i on je najpogodniji za ekipu koja skicira/crta brzim - dugim pogretima ruke. Za razliku od monitora kod tableta ti nije uvijek sto vece to bolje .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 13:57   #5
Killer_99
Ubojito stvorenje
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Irland
Postovi: 97
Mozda sam se i malo krivo izrazil. Nebi ja tablet kao takav. Mislio sam na Digital Notepad / Tablet Nesto slicno samom tabletu samo kaj je ovo notez koji ima u sebi neku vrstu memorije a radi na principu tableta tako da registrira kaj pisete po njemu/blokicu te sprema to na svoju memoriju.
Nisam ni sad siguran kak se to uopce bi moglo definirati, zato sam dal gore link kak bi to trebalo zgledati. Po meni predobra stvar samo kaj neznam bas previse kolko je to pouzdano/osjetljivo i kako to funkcionira u praski?
Kaj se cjene tice iso bi do kojih 300$.
Sad ako tko zna gdi bi to mogo kupiti/nabaviti/isprobati, svaka sugestija dobro dosla.
@ Lewis- Bi ti bilo tesko sugerirati neki model za moj slucaj?
__________________
Im here to kill You
-----------------------------

Killer_99 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 16:53   #6
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,203
slobodno ti upadni u temu nema problema jer san se ja usprkos vasim uputama odlucio za Genius G-PEN 450 govre ljudi da nije nista posebno al za amatersko PS i 3d crtanje prolazi super
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 17:53   #7
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Nadam se da tema nije prestara za dizanje

Htio bih si kupiti tablet kojemu bi trenutna namjena bila isključivo OneNote. Dakle, zamjena svih bilježnica direktno u digitaliju.

Ono što me zanima je radi li ink to text na eksternim usb tabletima ili je za to potrebno imati baš tablet pc.

OneNote je 2010 beta, OS je Windows 7, googlanjem sam pronašao samo činjenicu da na xp-u to nije radilo i da je sve tretirano kao slika, što mi nije od neke koristi.

U slučaju da je netko isprobao i radi, koji tablet bi mi preporučili, a da je dostupan kod nas. Nemam nikakvu namjeru crtati bilo što na njemu, isključivo za pisanje, bilješke, eventualno neko korištenje u SketchUpu, ako tablet ima ikakvih prednosti nad običnim mišem u takvom, nefreehand okruženju.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 21:16   #8
luks 88
Premium
Moj komp
 
luks 88's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 477
luks 88 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2010., 21:00   #9
therrlu
|crew boarder|™
 
therrlu's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: home
Postovi: 54
Genius tableti

Dakle, da pitam one koje imaju dosta iskustva s tim.. nemojte mi niti pokušavati preporučivati WASCOM, znam da je daleko najbolji, ali brate šta košta.. s obzirom na opseg posla i potrebnu preciznost, još uvijek mi nije potreban, ali svjestan sam njegove kvalitete.



Moram si kupiti tablet, treba mi za rad u photoshopu, autocadu, avidu(pinnacle), najviše autocadu.



Dajte mi neke preporuke.



Trenutno sam zapeo za dva modela, obadva geniun g-pena



Geniun G-Pen F610

Geniun G-Pen M712



Favorit mi je naravno M712 najviše zbog dimenzija, problem mi stvara što niti jednog modela trenutno nema u hrvatskoj, dolaze tek za 6-8 dana, ima li tko kakva iskustva s tim modelima? i da li netko možda zna da li ih ima gdi na skaldištu.



Pa pišite.
__________________
NO JE SIGURNO!
therrlu je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2010., 23:24   #10
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor therrlu Pregled postova
Dakle, da pitam one koje imaju dosta iskustva s tim..
Ako lupis u trazilicu "Tablet" ili Wacom, pronaci ces prilican broj postova u kojem smo vise manje sve korisno spomenuli.

Citiraj:
Autor therrlu Pregled postova
nemojte mi niti pokušavati preporučivati WASCOM
Wascom ti sigurno necu preporuciti jer za njega ces morati prvo nabaviti akreditaciju

Citiraj:
Autor therrlu Pregled postova
Moram si kupiti tablet, treba mi za rad u photoshopu, autocadu, avidu(pinnacle), najviše autocadu.
Postoje neke aktivnosti gdje frekventnost koristenja i jednostavnost namjene uopce ne trebaju Wacome. Posebno danas kad su Geniusi ipak pomakli mogucnosti na ponesto visu razinu. Ali, malo si previse stvari nabrojao i ako je stvarno PS primarniji alat, onda ce biti razborito da gledas na Wacoma.

Prvo cijene pocetnih modela nisu vise neki bauk. Kad se zbrojis, vidis da i nije neka uzasna usteda ako ces za koji tjedan poslati zamjenskog bestraga. Ako nisi radio s tabletom ili stekao neko radno iskustvo do sada, radije se postedi zablude generaliziranja letecim komentarom kako je "za sada" dovoljan Genius. Prva stvar koja ti ide na zivce je nezgrapna olovka koja mora tegliti bateriju jer nije obdarena kao Wacomova da zivi na prani. Itekako iritantno ako ces ordinirati satnicom uz sve spomenute aplikacije.

Kod mene Intuos stoji vise od godinu dana u kutiji, buduci da mi previse mjesta zauzima na stolu. Vec neko vrijeme nemam koristi od povrsine i zamjenski Bamboo sasvim fino pokriva sve ostalo. Wacoma kojeg god da kupis - "prerastao ga" ili ne - uvijek ces imati kupca. Za Geniusa to nazalost neces moci ocekivati. Sigurno ne bez barem dvostrukog gubitka na cijeni. Imaj to na umu buduci da je najvecem broju "ostalih" vlasnika, prva pomisao da baci/proda zamjenskog i kupi Wacoma.


Citiraj:
Autor therrlu Pregled postova
Trenutno sam zapeo za dva modela, obadva geniun g-pena Geniun G-Pen F610 , Geniun G-Pen M712
Moras si vise korisnih pitanja postaviti prije kupovine. Tek onda ces znati koliku povrsinu doista trebas. Testova ima po citavom netu za koji god model zelis. Vece i skuplje Wacome, gotovo je preporuka da ih kupujes iz vana. Usteda je itekako osjetna.
.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 06.05.2010. u 23:36. Razlog: zijev, zijev... zzz
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2010., 07:18   #11
therrlu
|crew boarder|™
 
therrlu's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: home
Postovi: 54
Da pročitao sam i shvatio sam da je sve ispod WACOM ( tipfeler jel ) tak tak, dobro ali ne kao wacom.

Najviše mi treba za rad u autocadu, u ps nisam profić pa sumnjam da će mi trebati nešto jako jako kvalitetno, radio sam sa tabletom, ali nekim starim, više od 7godina, tako da će prelazak na ovog novog kod mene biti revolucija.

Koja bi to pitanja trebala biti?
__________________
NO JE SIGURNO!
therrlu je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2010., 09:53   #12
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
CalComp

Citiraj:
Autor therrlu Pregled postova
Najviše mi treba za rad u autocadu
Ne znam dal su CalComp i dalje igraci za CAD pa provjeri po adekvatnim grupama i forumima. Ali znam da su zbog artiljerije gumba bili jako popularni i da velikih dasketina ima cesto po eBayu za simbolicne svote. Jedino nemam pojma tegle li i dalje baterije u olovkama? Neka me neki Autocadovac ispravi, ali koliko me pamcenje sluzi, Autocad nema koristi od osjetljivosti pritiska i nekih stvari koje cine bolje Wacome znatno skupljima u drugoj bransi. Tako da osim vaznosti dobrih drivera i nije potrebno neku grdu lovu trositi za pocetnika.


Citiraj:
Autor therrlu Pregled postova
Koja bi to pitanja trebala biti?
Imas brdo video tutoriala po Jubitubiju. Posveti koji sat i dobit ces solidan uvid u osnovne stvari. Po svemu sto sam procitao iz tvog opisa; trebao bi se drzati zlatnog pravila u izboru kvalitete naspram velicine. Posebno ako si pocetnik. Dakle nikakva SF gradacija i ocigledno bez potrebe za viskoim rezama = detaljnji rad. Ako ces kupovati novi kod nas, radije odi na pocetni Wacom ili snimaj eBay i mozda ti se posreci veci brat po simbolicnoj cijeni. Odluka je tvoja i sretno.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2010., 12:46   #13
therrlu
|crew boarder|™
 
therrlu's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: home
Postovi: 54
smtaram da će mi za početak biti dobar jedan od ova dva,a kasnije ko zna, ako se pokaže potrebnim i ako ulovima neku dobru wacom priliku, uzet ću ga, to nije upitno

hvala na uputama/odgovoru
__________________
NO JE SIGURNO!
therrlu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na