Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.06.2019., 16:16   #5491
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518


pale cijene fire tv, i limit 1 only za kupit
dadoremix je offline  
Staro 21.06.2019., 16:58   #5492
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Bolje zanemarite ovaj popust i čekajte onaj 25/35, onda bude limit dva od svakog po narudžbi.
franzD je offline  
Staro 24.06.2019., 12:33   #5493
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Koristi li netko CoreElec na S905x ili S912 boxevima, koje su mu prednosti u odnosu na LibreElec osim novije verzije Kodija ?
Nešto je srugaćija i procedura postavljanja remote.conf jelda ?
Ante M je offline  
Staro 03.07.2019., 12:34   #5494
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Koristi li netko CoreElec na S905x ili S912 boxevima, koje su mu prednosti u odnosu na LibreElec osim novije verzije Kodija ?
Nešto je srugaćija i procedura postavljanja remote.conf jelda ?

Coreelec-i su optimizirani za rad sa Amlogic chipsetom, načelno nema bitne razlike u odnosu na libreelec, ali ima redovni update. I što reći, radi izvrsno!
Daljinski možeš skonfigurirati na dva načina, oba rade i ja ne vidim neku bitniju razliku. Teoretski možeš ganjati i neki skroz lijevi remote koji nije od tog uređaja.


Uglavnom, ja sam migrirao na Coreelec i nisam požalio





divacic je offline  
Staro 03.07.2019., 16:11   #5495
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Koja su to 2 načina konfifuracije daljinskog ako ti nije teško brzinski ?
Ante M je offline  
Staro 04.07.2019., 10:33   #5496
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Koja su to 2 načina konfifuracije daljinskog ako ti nije teško brzinski ?

Više se stvarno ne sjećam, ali mislim da jednom moraš definirati koja tipka radi što, a drugom ubaciti odgovarajući fajl (za taj daljinac) na odgovarajuće mjesto.


Sigurno ćeš naći odgovor ovdje:
https://discourse.coreelec.org/t/which-dtb-do-i-use/389




divacic je offline  
Staro 04.07.2019., 12:32   #5497
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Pitam jer sam kod LibreEleca samo ubacivao adekvatni remote.conf file u root sd kartice, nije trebalo ništa dalje podešavati.
Budem proučio ovaj link šta si postavio jer namjeravam zbog novog Kodija preći na CoreElec. Hvala.
Ante M je offline  
Staro 04.07.2019., 13:33   #5498
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Alo ekipa, ne pratim baš najbolje ovaj segment pa tražim savjet / best bay,
nije za mene pa treba da radi ok out of box,
Android, da vrti Kodi glatko, nije uvjet ali bi bilo dobro da podržava 4K,
4 GB ram, 64GB (eMMC) je valjda dosta, ethernet (zahebi WiFi), HDMI, ...
cca 50 - 60 $ / €

nabavljalo bi se sa Amazon.de, ejeb uk ili de

zainteresirani je "našao" > https://www.ebay.com/itm/Q-Plus-TV-B...4/283522405321

Molim cijenjeno pučanstvo komentar / prijedloge

Nikky
Nikky je offline  
Staro 04.07.2019., 13:56   #5499
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Ako mora raditi out of the box, za te novce mi se najbolje čini pričekati 6 dana do Amazon prime day, kad bi mogao opet biti firestick 4k 35 EUR + shipping. Plus ethernet adapter ugreen ili slično, kolega franzD ih je fino istestirao , ima u temi negdje.
Ovi čajna boxevi su ok ako su podržani od libre/coreeleca , ali daleko od ootb rješenja.
schetz je offline  
Staro 04.07.2019., 14:07   #5500
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ma dobro, nije problem ako treba "neki app" potegnit / instalirati.
Zar nebi trebalo biti bolje rješenje (barem jači hw) ovi "box" varijante od stick (štapić) varijante ?
Nikky je offline  
Staro 04.07.2019., 14:35   #5501
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Trebalo bi potražiti na freaktabu koji je od tih boxeva podržan Custom Rom-ovima. Bilo AndroidTv ili Stock verzije Nexusa. Moja iskustva sa S905x i S912 chipsetom i custom romovima od tamo su izvrsna. Brzo i pouzdano fercera.
Vidim da ima dosta podržanih i novih s905x2 boxeva, ali kod njih trenutno ne rade Eleci, ako je to uopće bitno.

Ako je nešto za "pali vozi" , onda i moj glas ide za Fire4K Stick, pogotovo ako se opet cijena vrati na 35 eura.
Ante M je offline  
Staro 04.07.2019., 14:43   #5502
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Te jače boxiće bih osobno uzimao samo u slučaju da su podržani od strane coreelec/libreelec( u principu lightweight linux distribucije). Uobičajeno se instaliraju na SD karticu, ali može i na internal memory.
Ne znam kako stoje noviji kinezi s podrškom, ali obično nemaju Android TV već neke benave launchere. Upitno im je također kako odrađuju refresh rate, surround etc.
Ako bi uređaj služio za gledanje filmova via coreelec, sigurno ne mora imati 4GB RAM-a da bi vrtio kako spada. Doma imam neki generički (ubi me kako se zove, tanix/ manix tako nešto) kineski box, ima 1GB RAM-a, vrti mi sve živo. Naravno na Coreelec.

Mana toga je , ako mu zatreba neka aplikacija ili slično, prije će to dobiti na Firestick (npr Netflix)
Nemam Fire stick 4k, ali tu ih je dosta kupovalo koliko vidim, i svi zadovoljni. Pogotovo za te pare.
schetz je offline  
Staro 04.07.2019., 14:51   #5503
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Je, samo poanta je da njemu prvenstveno bitan Android kako je naveo gore.

Beelink, Mecool ,Tanix, Vorke i tako ti par brendova imaju ili su imali itekako dobru podršku na Freaktabu i ti su Romovi izvrsni i ima ih pregršt ovisno kakvu verziju Nexusa želiš. Pričam o s905x i s912 chopsetima, starijoj generaciji.

Ove nove S922 i S905X2 nisam dosad probao pa za njih ne bih znao, mada vidim da i za njih ima poprilično verzija.

https://forum.freaktab.com/forum/tv-...-roms-tools-do
Ante M je offline  
Staro 04.07.2019., 15:07   #5504
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Je, samo poanta je da njemu prvenstveno bitan Android kako je naveo gore.
true, potpuno omaših taj dio
schetz je offline  
Staro 04.07.2019., 15:29   #5505
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Samobor
Postovi: 590
Koliko citam dosta vas je imalo više tih kineskih boxeva.. I to kad se zbroji sve, ispadne da ste komotno mogli uzeti shield za nekih 130eura kad bude na akciji i bit mirni..
LeskiRM je offline  
Staro 04.07.2019., 15:58   #5506
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Svi Android boxovi, s izuzetkom Mi Boxa (S), Nvidia Shielda i Fire Stickova (i par lokalnih inačica koje nisu lako dostupne), nemaju L1 certifikaciju od Googlea što automatski znači da vam sve legalne Android TV verzije aplikacija koje zahtijevaju DRM (Netflix, HBO GO, Prime Video, Arene i slično) neće raditi u najvišoj kvaliteti slike/HD-u.
Može imati petput brži procesor od ovih navedenih i 4 GB rama, a slika će opet biti muljavo smeće u SD-u

Ja bih onako okvirno ovako složio hodogram odabira.

Ako trebaš samo streaming servise i eventualno castanje Youtubea/Netflixa, uzmeš Fire Stick 4K za 35€.

Ako trebaš samo Chromecast, onda uzmeš samo Chromecast, ali ga platiš više od Fire Sticka 4K i pomiriš se da ćeš sve morati raditi mobitelom.

Ako trebaš streaming servise i puni Chromecast s voice remoteom/Google Assistantom, a ne smetaju ti povremene mušice, onda uzmeš Mi Box (S) za 70-ak dolara.

Ako trebaš sve gore navedeno, a imaš viška para i želiš garanciju da neće biti mušica, onda uzmeš Nvidia Shield

Ako trebaš SAMO najbolju moguću podršku za Kodi, a ne trebaš ni Android ni Chromecast, onda bilo koji kinez baziran na S905(x)/S912 čipsetu to odrađuje pod CoreElecom bolje od svih naprijed navedenih. (30-50 dolara, nevažna količina RAM-a).

Po meni su svi ti ostali noname kinezi s hrpom rama beskorisni bez odgovarajućih licenci i pravog, legalnog Chromecasta i Leanback launchera.
franzD je offline  
Staro 04.07.2019., 16:20   #5507
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Po onom šta mi je do sada rečeno (preneseno od budućeg vlasnika), ovo je "najbliži" opis:
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Ako trebaš SAMO najbolju moguću podršku za Kodi, a ne trebaš ni Android ni Chromecast, onda bilo koji kinez baziran na S905(x)/S912 čipsetu to odrađuje pod CoreElecom bolje od svih naprijed navedenih. (30-50 dolara, nevažna količina RAM-a).
Dakle, šta bi bili prijedlozi ?
Da ima žičnu mrežu, HDMI izlaz, podrška za 4K ali nije uvjet, ...
Nikky je offline  
Staro 04.07.2019., 16:28   #5508
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Da ima žičnu mrežu, HDMI izlaz, podrška za 4K ali nije uvjet, ...
To svi imaju, jedino na gigabitnu mrežu moraš posebno paziti. Pronjuškaj po LibreElec/CoreElec/Kodi forumima, negdje je bila lista preporučenih kineza.

Samo mala ograda od moje gornje preporuka, govorimo o Kodiju kao media playeru za lokalne/LAN medije i/ili streaming koji ne zahtijeva DRM. Može gore neki build, ali čim je u igri Netflix ili obaveza da Youtube bude u 4K, za to već nisu idealni
franzD je offline  
Staro 04.07.2019., 16:34   #5509
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Svi Android boxovi, s izuzetkom Mi Boxa (S), Nvidia Shielda i Fire Stickova (i par lokalnih inačica koje nisu lako dostupne), nemaju L1 certifikaciju od Googlea što automatski znači da vam sve legalne Android TV verzije aplikacija koje zahtijevaju DRM (Netflix, HBO GO, Prime Video, Arene i slično) neće raditi u najvišoj kvaliteti slike/HD-u.
Može imati petput brži procesor od ovih navedenih i 4 GB rama, a slika će opet biti muljavo smeće u SD-u

Ja bih onako okvirno ovako složio hodogram odabira.

Ako trebaš samo streaming servise i eventualno castanje Youtubea/Netflixa, uzmeš Fire Stick 4K za 35€.

Ako trebaš samo Chromecast, onda uzmeš samo Chromecast, ali ga platiš više od Fire Sticka 4K i pomiriš se da ćeš sve morati raditi mobitelom.

Ako trebaš streaming servise i puni Chromecast s voice remoteom/Google Assistantom, a ne smetaju ti povremene mušice, onda uzmeš Mi Box (S) za 70-ak dolara.

Ako trebaš sve gore navedeno, a imaš viška para i želiš garanciju da neće biti mušica, onda uzmeš Nvidia Shield

Ako trebaš SAMO najbolju moguću podršku za Kodi, a ne trebaš ni Android ni Chromecast, onda bilo koji kinez baziran na S905(x)/S912 čipsetu to odrađuje pod CoreElecom bolje od svih naprijed navedenih. (30-50 dolara, nevažna količina RAM-a).

Po meni su svi ti ostali noname kinezi s hrpom rama beskorisni bez odgovarajućih licenci i pravog, legalnog Chromecasta i Leanback launchera.

Izvrstan post!
Trebalo bi ga postaviti kao f.a.q. za sva pitanja oko predmetne problematike.





divacic je offline  
Staro 04.07.2019., 17:29   #5510
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Po onom šta mi je do sada rečeno (preneseno od budućeg vlasnika), ovo je "najbliži" opis:


Dakle, šta bi bili prijedlozi ?
Da ima žičnu mrežu, HDMI izlaz, podrška za 4K ali nije uvjet, ...



https://www.geekbuying.com/item/H96-...OX-404910.html


nađi si ovaj negdje i prst u uho
sve radi, nema mušica


a pretpostavljam da su rk 3328 čipset je ok
dadoremix je offline  
Staro 04.07.2019., 19:12   #5511
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Ozbiljno pitanje, što izdvaja taj box od ostalih kineskih čudesa? Ne otvara mi link jerbo je shareasale , brzi gugle će mi donijeti hrpu plaćenih rivjua, pa da ubrzamo
Ima li podršku za HD Netflix? Ima li pravi Android TV ili neki njihov launcher?
Ako su odgovori negativni, onda opet idemo ili u instalaciju coreeleca, ili nekog ROMa s freaktaba ,a hrpa RAMa mu je tu ionako više fore radi. Ako govorimo o filmovima i ino.

Kolega @franzD je napravio pravi sticky post, sve objašnjeno po pe esu.
@Nikky , u ovom slučaju,i dalje stojim pri tome da se uzme Firestick 4k + Ethernet adapter, i to kroz 6 dana na akciji, valjda bude.
schetz je offline  
Staro 04.07.2019., 20:50   #5512
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Izdvaja ga da sam ga osobno koristio i stvar sljaka bez ikakvih modova i kerefeka
Out of box working
A bogme sam se ih nakupovao i koristio sve i mnogo njih ima mana
Prvi i najveci
Pospremis ga u stndby i ne budi se svaki put
Pa se griju vecina njih i postane nestabilan
Kodi radi isto kao i na libre i ostala elec klapa, isprobao i ja to sve šta vi pišete i bogme ne vidim prednost, na ovom androidu radi sasvim normalno kao i na rpi3 i na windows platformi
Ako se bas hvatamo za licence netflix i amazon.... nema

A ako je to bas bitno, bogme onda ides kupovat njihove uređaje, jer u protivnom nom nemas support ako zagusti jelte?
dadoremix je offline  
Staro 05.07.2019., 01:47   #5513
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Frame rate switching i sve kombinacije bitstream audija su tradicionalno zeznute za dobiti na Androidu kao podlozi za Kodi, baš zbog toga je Linux odnosno Libreelec puno stabilnije i fleksibilnije rješenje ako ti je to jedan od zahtjeva. Kodi će glatko raditi i s 1 GB rama, dok pod Androidom trebaš puno više, što automatski diže cijenu odgovarajućeg boxa.
Sve ovisi što nekome treba, ali po mom mišljenju nonejm kinezi u tom cjenovnom rangu kojeg si predložio nemaju nikakvih prednosti u odnosu na ostale preporuke jer ne popunjavaju niti jednu nišu.
Niti su dovoljno jeftini, niti zadovoljavaju "legaliste", niti "out of the box" u potpunosti zadovoljavaju ljude koji preko Kodija žele gledati, recimo, BD ripove s Dolby Atmos zvukom kojeg žele pustiti AV receiveru/soundbaru i kojeg žele gledati s izvornim refresh rateom.
O kineskim boxovima i bilo kakvom supportu bolje da ne pričamo. Svi do jednog ih podržavaju godinu, dvije dok ne izađe sljedeći čipset i to je to, ne možeš računati na novu verziju Androida osim ako se netko na freaktabu ne smiluje i napravi neki frankenštajn-firmware.
franzD je offline  
Staro 05.07.2019., 02:58   #5514
Pero666
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Sl
Postovi: 46
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Frame rate switching i sve kombinacije bitstream audija su tradicionalno zeznute za dobiti na Androidu kao podlozi za Kodi, baš zbog toga je Linux odnosno Libreelec puno stabilnije i fleksibilnije rješenje ako ti je to jedan od zahtjeva. Kodi će glatko raditi i s 1 GB rama, dok pod Androidom trebaš puno više, što automatski diže cijenu odgovarajućeg boxa.
Sve ovisi što nekome treba, ali po mom mišljenju nonejm kinezi u tom cjenovnom rangu kojeg si predložio nemaju nikakvih prednosti u odnosu na ostale preporuke jer ne popunjavaju niti jednu nišu.
Niti su dovoljno jeftini, niti zadovoljavaju "legaliste", niti "out of the box" u potpunosti zadovoljavaju ljude koji preko Kodija žele gledati, recimo, BD ripove s Dolby Atmos zvukom kojeg žele pustiti AV receiveru/soundbaru i kojeg žele gledati s izvornim refresh rateom.
O kineskim boxovima i bilo kakvom supportu bolje da ne pričamo. Svi do jednog ih podržavaju godinu, dvije dok ne izađe sljedeći čipset i to je to, ne možeš računati na novu verziju Androida osim ako se netko na freaktabu ne smiluje i napravi neki frankenštajn-firmware.
Ovo sve sta si napisao je tocno. Na androidu sam uvijek imao problema sa refresh rateom gdje mi slika prilikom gledanja filmova recimo znala trzat, ili nekim drugim stvarima, sve dok nisam stavio Libreelec pa kasnije Coreelec. Tu nema greske, sve radi ko podmazano jel si sam rikta refresh rate zavisno od materijala koji se gleda. Isto tako mi je spojeno na AV receiver gdje isto nema greske bilo koji audio format da mi bude.
Pero666 je offline  
Staro 05.07.2019., 14:40   #5515
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Pero666 Pregled postova
Ovo sve sta si napisao je tocno. Na androidu sam uvijek imao problema sa refresh rateom gdje mi slika prilikom gledanja filmova recimo znala trzat, ili nekim drugim stvarima, sve dok nisam stavio Libreelec pa kasnije Coreelec. Tu nema greske, sve radi ko podmazano jel si sam rikta refresh rate zavisno od materijala koji se gleda. Isto tako mi je spojeno na AV receiver gdje isto nema greske bilo koji audio format da mi bude.

Točno, ali i mali milijun puta ponovljeno na raznim mjestima, pa i na ovom threadu.


Android kao podloga za kućni media player ne može ni prismrditi glatkoći XXXElec distribucijama. Ali zato imaš android, tj, mogućnost i ostalih aplikacija.


Ovce i novce nikako dobiti.




divacic je offline  
Staro 05.07.2019., 14:47   #5516
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
ima li tko iskustva sa Xiaomi box S kao IPTV?
markotornic je offline  
Staro 06.07.2019., 14:27   #5517
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Nema razloga da ne radi, jedino što ne radi deinterlacing, ali to je standardna boljka većine android boxova.
franzD je offline  
Staro 06.07.2019., 15:01   #5518
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,865
Citiraj:
Autor LeskiRM Pregled postova
Koliko citam dosta vas je imalo više tih kineskih boxeva.. I to kad se zbroji sve, ispadne da ste komotno mogli uzeti shield za nekih 130eura kad bude na akciji i bit mirni..

Ja uzeo jedan A95X prije par godina i danas taj isti rokam kao i prvog dana.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online  
Staro 08.07.2019., 11:12   #5519
eduard7
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 6
Ljudi pozdrav!

Molim vas preporuku za media box u koji cu ubacit iptv listu a da sve radi glatko i bez prekidanja. Iskreno, pogubio sam se totalno u moru ovih postova. Cijena nije presudna ali definitivno ne mislim davat 500 eura za nvidiu (i realno, jel fakat toliko ispred svih?)

Hvala!
eduard7 je offline  
Staro 08.07.2019., 15:29   #5520
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Ja ponavljam svoje gradivo
Tanix tx3 mini 35€
H96 max plus 50€
Fire tv 40/60€ obicni/4k ili cekas akciju 25/40€ na akciji
dadoremix je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na