Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2019., 00:20   #421
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Inverter motor je obicno prodavanje muda pod bubrege. Manje struje trosi i tisa je (jer se polako zalijece), ali na kraju balade - kod vesmasine struju trosi grijac i to bas trosi, motor je tu sam da vrti jebeni bubanj
E sad da li je pametnije dati 400-500 kn više i kupiti tu sa inverter motorom, ili uštedjeti i kupiti Končara. Čitam malo o perilicama i svi spominju te inverter motore kao nešto must-have...
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 00:24   #422
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
@Dizel
Zaboravio si jednu bitnu stvar, baš zato jer ima inverter - polako se zalijeće je u prednosti, ne kao kod klasike kad ukopča centrifugu da skače ko koza ...

@HAL 9001
Već smo spominjali u temi, dužina garancije (i to striktno navedena crno na bijelo) je jako bitna kod takvih proizvoda.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 09:11   #423
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova
Ima dva modela Beko male razlike u cijeni

1. BEKO WMY61283MB3

2. BEKO WMY71283LMB2

Oba dva modela imaju inverter motor, ali za prvoga ne piše da ima 10 g. garancije. Pogledao za taj model i na ostalim mjestima i nigdje ne piše da ima 10 g. garancije, pa je očito tako. Da li je bolje dati malo više za taj inverter motor sa 10-godišnjom garancijom.
Da li je drastična razlika između "običnog motora sa četkicama" i inverter motora?

Candy je definitivno ispao iz bilo kojih kombinacija za bilo koju buduću kupnju.

https://www.jutarnji.hr/arhiva/moja-...ilica/1521948/
kombinirane perilice i sušilice su u pravilu sranje i ja sam imao Candy u isto stalno neka sranja. Sad imam samo perilicu Candy i oduševljeni smo. 5 godina garancije

Pazi da ovih 10 godina nije samo na motor a na ostatak 2 godine .

Drugi link to je 7 kg a prvi 6 kg. To si vidio?

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 09:19   #424
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Kupit najjednostavniju masinu tipa stare Gorenjke, sam izbijes lezajeve koji kostaju 30kn (SKF 6204), semering isto jeftinjak, remen, vodena pumpa itd...kod ovih sofisticiranih mos samo sjest k plakat kad nest crkne...
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 10:42   #425
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@HAL 9001
Već smo spominjali u temi, dužina garancije (i to striktno navedena crno na bijelo) je jako bitna kod takvih proizvoda.
Da, očito onaj prvi Beko model nema 10 g. garancije na inverter motor, a ovaj drugi model ima. Mene samo zanima je li prednost tog inverter motora tolika(kažu da se manje kvari), da dam 400-500 kn više za perilicu u ovom cijenovnom rangu. Ne bi mi bilo žao dati više ako je to ulaganje u pouzdaniju i izdržljiviju stvar.

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
kombinirane perilice i sušilice su u pravilu sranje i ja sam imao Candy u isto stalno neka sranja. Sad imam samo perilicu Candy i oduševljeni smo. 5 godina garancije

Pazi da ovih 10 godina nije samo na motor a na ostatak 2 godine .

Drugi link to je 7 kg a prvi 6 kg. To si vidio?

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Razočaran sam takvom servisnom podrškom i odnosom prema kupcu, ne bih se volio naći u sličnoj situaciji. Nadam se da ti nećeš imati nikakvih problema sa svojom.

Jesam, ne igra mi to neku ulogu pošto je ova Bosch sada od 5 kg.

Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Kupit najjednostavniju masinu tipa stare Gorenjke, sam izbijes lezajeve koji kostaju 30kn (SKF 6204), semering isto jeftinjak, remen, vodena pumpa itd...kod ovih sofisticiranih mos samo sjest k plakat kad nest crkne...
Možeš predložiti neki konkretni model za koji znaš da je lako naći djelove i nisu skupi. Končar je turski Vestel, pa mislim da bi trebalo biti djelova kao i za Beko.

Sad mi je samo odlučiti ići na inverter ili ne.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 16:51   #426
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Podizanje teme iz mrtvih!

Pitanje za eksperte koji se razumiju u ves masine.

Cura je prala ves i u jednom trenu se cuo 'udarac'. Prvo sto sam primjetio jest da se ona guma na donjem dijelu kod vrata malo gužva dok se bubanj vrti. Kad sam probao bubanj mrdati nekako imam dojam da pleše više nego inače (jedini doticaj osim ovog s masinom je dok sam je unosio pa je to subjektivno). Skidanjem poklopca vidim da bubanj dosta plese dok radi. Dvije opruge odozgo su ok, odozdo imaju sva plasicna "amortizera" na oko - OK. Prije nego ih izvadim i sj** ima li tko savjet?
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 17:12   #427
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
Nisam ni ja expert,ali znam da mi je mama imala isti problem,znalo je par puta tako lupiti kao da će se raspasti. Zvala je Mielle servisera,i kaže da je sve ok i ništa nije mijenjano,nakon toga oprala ''milion'' puta robu.
Mislim da je serviser rekao,da se roba zna nakupiti na jedan dio bubnja i kad se zavrti,baci ga valjda na drugi dio,i zato vjerojatno strese amortizere i zato su znali lupnuti tako jako.
Probajte opet oprati robu pa vidi hoće li biti isto.
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 18:10   #428
Mr. X
Registered User
Moj komp
 
Mr. X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 45
Citiraj:
Autor vision19 Pregled postova
Podizanje teme iz mrtvih!

Pitanje za eksperte koji se razumiju u ves masine.

Cura je prala ves i u jednom trenu se cuo 'udarac'. Prvo sto sam primjetio jest da se ona guma na donjem dijelu kod vrata malo gužva dok se bubanj vrti. Kad sam probao bubanj mrdati nekako imam dojam da pleše više nego inače (jedini doticaj osim ovog s masinom je dok sam je unosio pa je to subjektivno). Skidanjem poklopca vidim da bubanj dosta plese dok radi. Dvije opruge odozgo su ok, odozdo imaju sva plasicna "amortizera" na oko - OK. Prije nego ih izvadim i sj** ima li tko savjet?
Pretpostavit ću da nema greške na displayu (u slučaju da postoji dijagnostika kvarova) te nema curenja ili oštećenja npr amortizera ili bubnja.
Pokušaj ponoviti ciklus pranja (neki kraći program npr) da vidiš radi li sve ok i po mogućnosti budi blizu perilice da ju isključiš brzo ako bude problema.
Mr. X je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 18:39   #429
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Hvala obojici na odgovoru. Nema nikakvih ostecenja. Veceras ide probno pranje pa cemo vidjeti. Sto se kolicine tiče moguće jer je cura prala onu duplu deku a to je mokro tesko k'o vrag
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 19:50   #430
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Može biti da je neki od amortizera otišao pa promijeni oba, nisu skupi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 15:21   #431
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
To moze biti isto, odradila je vec par pranja, i perilica radi ali nekako cudno bubanj stoji, kao da nije okomito na sasiju i kao da je mrvicu nize. Probati cu zamjeniti ta dva amortizera pa cemo vidjeti. Hvala svima na savjetima!
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 15:50   #432
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Koja mašina i koliko je stara?

Nedavno sam zamijenio amortizere na vešmašini, malo starija (10g) i nije to nešto što se isplati. Idem u nabavku nove jer u tim godinama već su i ležajevi koma, a posao je ispao zeznutiji nego što sam mislio. Manje lupa, ali i dalje je nemirna, nije to to. Novo je novo.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 21:28   #433
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Onda je takva mašina, a 10 g i nije tako stara mašina i na tim serijama je štednja već vidljiva. Ja sam ih mijenjao i na puno starijim mašinama i svakako se isplati jer su kvalitetnije nego nove mašine. Ako se pravilno koriste i redovno čiste, stare mašine rade praktički dok cijelo kućište ne zahrđa.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 22:37   #434
Mr. X
Registered User
Moj komp
 
Mr. X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 45
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Onda je takva mašina, a 10 g i nije tako stara mašina i na tim serijama je štednja već vidljiva. Ja sam ih mijenjao i na puno starijim mašinama i svakako se isplati jer su kvalitetnije nego nove mašine. Ako se pravilno koriste i redovno čiste, stare mašine rade praktički dok cijelo kućište ne zahrđa.
Apsolutno se slažem s tobom. Pravilno korištenje i održavanje može jako produžiti vijek trajanja perilica. No to pravilo vrijedi i za mnoge druge uređaje
Mr. X je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 19:38   #435
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Onda je takva mašina, a 10 g i nije tako stara mašina i na tim serijama je štednja već vidljiva. Ja sam ih mijenjao i na puno starijim mašinama i svakako se isplati jer su kvalitetnije nego nove mašine. Ako se pravilno koriste i redovno čiste, stare mašine rade praktički dok cijelo kućište ne zahrđa.
Nedavno sam mijenjao amortizere na bosch mašini staroj 10g. Ne isplati se. Lupa i dalje, ležajevi su načeti i nema tu sreće. Posao je koma jer te perice već godinama nisu predviđene za servis.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 20:08   #436
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Kada ležaj ode, onda imaš struganje sve jače i jače, na kraju bubanj krene udarati od kadu i grijač i ode sve u PM. Kod tebe je onda bila pogrešna dijagnostika.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 21:40   #437
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Ma ne, ti si po opisu zamislio neku kojoj su totalno otišli ležajevi

Bili su potpuno krepani amortizeri, ali ono baš kao da ih nema. Ležajevi imaju vrlo malo lufta, ali ga ipak imaju - ne čuje se posebno kad se zavrti bubanj, ali se osjeti radijalni pomak. Nakon zamjene amortizera - zamjenski 20€ jer nisam lud da dam 150 za original, nešto je bolje, ali ne potpuno. Još i dalje se čuje lupkanje. To je bila privremena mjera da se pokrpa da izdrži još neko vrijeme.

Sad je "umirena" u smislu da neće pobjeći kada, neka vrti još malo, ne vjerujem da će dugo jer kad ležajevi jednom krenu onda to brzo ide. Već se traži druga, ali u ovo doba korone cijene su otišle gore, a ponuda slaba pa nije baš idealno vrijeme za nabavu
Ali, nije u tom stvar, hoću reći da je novije perilice vrlo teško servisirati. Npr. kod Boscha je kada plastična, nosači amortizera su izliveni u jednom dijelu s kadom, to se buši itd. Za promijeniti ležajeve je još veći posao i nitko to ne voli raditi jer nema računice. Kada je spojena plastičnim kvačicama koje se moraju odsjeći i onda se stavljaju dodatni šarafi. To kad otvoriš nikad ne znaš što ćeš naći unutra. Obično se i osovina pojede na dosjedu semeringa i kad i staviš sve novo, ne traju dugo. A ako znaš što radiš imaš dan posla s time. Ja volim šarafiti, ali nema šanse da bi išao mijenjati ležajeve. Teraš dok ide i kupiš drugu
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 23:34   #438
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
I koju perilicu bi preporučio ? Nažalost i moja Bosch se lagano bliži kraju. Naime guma na vratima je lagano podljevala i promjenjena je, danas iskočio prsten koji ju drži, vratio nekako i namjestio ali neće još dugo jer je onaj rub šta drži sav prohrđo tako da ću i ja lagano u potragu.

Jel ima išta pametnih na tršištu, iako sam svjestan da hrpa elektronike ne valja ali .... ili je domet još uvijek samo dijagnostika odnosno izbacivanje greške ?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 23:38   #439
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,527
gledaš .. čim jeftinija, čim duža garancija
i to je to a++ ili +++ i vozi
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2020., 23:58   #440
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
gledaš .. čim jeftinija, čim duža garancija
i to je to a++ ili +++ i vozi
Nažalost, u današnje vrime potpis na ovo.
Koliko god da kupiš skupu,još su skuplji kvarovi.


Uzmeš najjeftiniju sa najduže garancije.


Svježi primjeri:
Bosch suđerica,plaćena 4k kn, nakon 4 godine otiša motor u garanciji

Druga Bosch suđerica 3.5k kn - 1x motor, 1x pumpa van garancije
Electrolux top loader, plaćena 3000kn - elektronika, ne gasi grijač,prokuva voda- istekla gara ima po godine
Druga Electrolux, starija, puka remen, i pumpa malo radi malo ne,slab protok


A onda dodjemo na žnj marku,jeftileni.
Najjeftinija Beko perilica (1600kn), suđerica (2000) i sušilica (3000) svo troje radi ko po špagi već 3 godine. Ne znači da sutra neće riknit

Zadnje izmijenjeno od: webstartm. 18.04.2020. u 00:03.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2020., 12:38   #441
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Nije Beko tako loš, ne očekuj čuda od opcija, ali barem radi. Mislim da mi kod dide Beko radi 10-ak godina bez problema, ali ne pere tako često. Kolega isto ima i ne žali se.

Zadnje od Boscha što sam popravljao je naravno veš mašina i elektronika je bila spaljena. Gazda je rekao da je smrdila sve više i više, muljala programe i onda stala. Našao negdje polovnu i vozi dalje.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2020., 14:32   #442
gazda099
Premium
Moj komp
 
gazda099's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 163
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Nažalost, u današnje vrime potpis na ovo.
Koliko god da kupiš skupu,još su skuplji kvarovi.


Uzmeš najjeftiniju sa najduže garancije.


Svježi primjeri:
Bosch suđerica,plaćena 4k kn, nakon 4 godine otiša motor u garanciji

Druga Bosch suđerica 3.5k kn - 1x motor, 1x pumpa van garancije
Electrolux top loader, plaćena 3000kn - elektronika, ne gasi grijač,prokuva voda- istekla gara ima po godine
Druga Electrolux, starija, puka remen, i pumpa malo radi malo ne,slab protok


A onda dodjemo na žnj marku,jeftileni.
Najjeftinija Beko perilica (1600kn), suđerica (2000) i sušilica (3000) svo troje radi ko po špagi već 3 godine. Ne znači da sutra neće riknit



sve će to Biljana riješit
gazda099 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 13:33   #443
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
U obitelji imamo tri Miele perilice sušilice, pa ono, da napišem dojmove.

Prvo i osnovno, sve imaju oko sto kila. Kad se otvori gornji poklopac, vidi se da se nije štedjelo, dapače, sve izgleda kao da bi moglo izdržati nuklearni udar.

Prva mašina je stara više od deset godina. S njom apsolutno nije bilo nikakvih problema osim što prije tri-četiri godine je trebalo očistiti neku posudu u njoj od kamenca. Količina kamenca koji je bio unutra je bila zapanjujuća. Mašina i pol.

Druga mašina je stara sedam godina, za razliku od prve, ima plastični rotor ventilatora koji se raspao nakon pet godina. Popravak je bio parsto kuna. Serviser je našao neki prepolovljeni metalni komad unutar bubnja za koji nismo uspjeli utvrditi što je, samo ima Miele žig na sebi. S vremenom je postala malo bučnija nego na početku, ali osim toga, nikakvih posebnih problema, radi kao urica.

Treća (moja) je kupljena prije tri i pol godine uz jako dobar popust jer je dolazio noviji model i uspio sam ju ćopiti na rasprodaji. Dakle, tvornički zapakirana mašina sa normalnim jamstvom. Dvije godine je radila bez iti jedne greške. Mjesec dana nakon isteka jamstva, sušilica je prestala raditi i pojavila se greška F5. Nakon peripetija sa ovlaštenim servisom, skužili su da je uzrok slab kontakt na nekom elementu na termostatu. Cijena popravka: 400 kn. Prije mjesec dana, počela se pojavljivati greška "dovod vode". Dijagnosticirano je začepljenje mlaznice vode u sušilici. Objašnjenje je da zbog štednje vode mlaznice u "novijim" modelima imaju manji promjer i lakše se začepe nego nove. I kao, bar jednom tjedno je preporučljivo koristiti sušilicu. Nisu imali odgovora na moju konstataciju da imam malu djecu i da koristim sušilicu skoro pa svaki dan. Cijena popravka: 350 kn.
Poslao sam im jedan lijepi mail i kao ispriku dobio veliki paket Miele deterdženata.

Uglavnom, da opet kupujem, opet bi kupio Miele, no ni oni nisu savršeni i čini mi se da su se počeli klizati prema prosjeku. Za ilustraciju, puničini prijatelji iz Njemačke imaju Miele perilicu staru 40 (!) godina koja dan-danas radi.
Evo mali update za drugu i treću mašinu.

Druga mašina: već godinu dana ne radi sušilica.

Treća mašina: sušilica prestala raditi prvi put u 12/2018 (popravak i čišćenje besplatni), drugi put prije par dana (kvar prijavljen, čekam da se smiri ova situacija s koronavirusom). Javim kako je prošlo. Sama perilica radi besprijekorno.

On brighter side, ova veš mašina je tenk, izložena na ulazu u Gorenje na Slavonskoj:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	A77D49E4-147F-41C8-8CD6-E5D8E88B7D40.jpeg‎
Views:	623
Size:	1.88 MB
ID:	22213   Click image for larger version

Name:	96D4EE4C-751C-4ACD-81E6-FEFC70EDDF12.jpg‎
Views:	411
Size:	782.5 kB
ID:	22214  
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 15:31   #444
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Ja sam odvagivao par dana da li uzeti novu Bosch perilicu za 4+ tkn ili adekvatni Samsung za 2.5tkn.

Na kraju uzeo Samsunga, 5g garancije, 8kg, veliki bubanj, po speckama sve isto kao i na boschu. Neka izdrži 5g garancije i može na otpad.
Žena trpa u starog Boscha zadnjih dana deke, poplune,... sve veliko i glomazno što prije nismo htjeli s ciljem da je dokrajčimo prije nego dođe nova, lupa li ga lupa, ali nikako da se razleti :-)


Bosch suđerica napunila 6g i počela je glasno zvrndati odvodna pumpa. Radi uredno još uvijek, ali izgleda da će i ona trebati servis uskoro.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2020., 10:14   #445
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Jamstvo bi još trebalo važiti, no do čega bi ovo moglo biti, elektronika non-stop škljoca
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2020., 10:40   #446
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Jamstvo bi još trebalo važiti, no do čega bi ovo moglo biti, elektronika non-stop škljoca
bice programator... al sto te sekira, ako ima garancije... zovi servis

ovaj momak je popravljao dvije iste tvoje masine...

https://www.youtube.com/watch?v=zFQETLYdSHg&t=11s
https://www.youtube.com/watch?v=OMULrXKF02k
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2020., 12:35   #447
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Novost, išao sam isprobati, da nije možda "proradila", stavio program od sintetike cca 1h ukupno je trebalo trajati, radi par minuta, uzme vodu normalno, kratko vrti i brzo počnu problemi, totalno poludi, svakih par sekundi čuje se kao da uzme vodu pa pola sekunde kasnije prestane, unutar vrtnje u jednom smjeru pokrene vrtnju u drugom, počnu se paliti lampice za centrifugu, sve lampice prestanu svjetliti, stalno se čuje škljocanje i nakon par minuta takvog ludila ovo se dogodi:



"dosta mi je i izbaci vodu uz tu poruku greške", toga nema nigdje u uputama da sve lampice svjetle, što bi to trebalo predstavljati?

Izbacilo je vodu ali roba je ostala dosta namočena s deterdžentom (kada program nije uspio dogurati ni do centrifuge)
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2020., 12:44   #448
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ja ne kužim zašto se tu zajebavaš na forumu umjesto da nazoveš servis? Ovo je PC ekspert a ne forum servisera bijele tehnike. Ajd još bi i razumio da nije pod jamstvom...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2020., 12:49   #449
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Gorenje Special Christmas Edition
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2020., 07:13   #450
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Bok ekipo

Vidim da se ovdje raspravlja zanimljivo i argumentirano pa me zanima , da li je tko od vas kupio sebi veš mašinu sa parnom funkcijom.

Evo koje dvije su meni ušle u izbor.

Prva :

https://www.electrolux.hr/laundry/pe...njem/ew7f348w/

Druga :

https://www.electrolux.hr/laundry/la...hine/ew8f228s/

Zanimaju me vaša iskustva , ako tko ima veš mašinu sa parnom funkcijom..
zgking je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na