Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.06.2014., 10:05   #1
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Smile Macbook pro 3.1 ne daje znakove života

Pozdrav, dobio sam od kolege Macbook Pro 3.1 u dijelovima sa dvije neispravne matične ploče (jedna originalna i jedna malo novije generacije no istih dimenzija i rasporeda) E sad ovako, na laptopu se radilo, lemilo i svašta, ploče su bile masne od fluxa i detaljno sam to sve isprao nitro-m i osušio. Kako se ništa i dalje nije dešavalo, skinuo sam silikonske graničnike uz CPU, GPU i chipset i prelemio ponovo (gdje je opet višak fluxa curio van, te je i to kasnije počišćeno).

Situacija je sljedeća: MagSafe svijetli zeleno i baterija se puni, no ne želi se početi bootati, već na tren uključi hdd (čuje se klik zvuk) i lijevi ventilator trzne na tren i to je to. Pretpostavljam da mu zaštitna elektronika ne dozvoljava boot, no po tutorialima nisam uspio naći na kombinaciju tipki koja išta pomogne.

Zanima me još kako imam dvije ploče, mora li se matična isključivo upariti s power boardom iste revizije ili mogu kombinirati?
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2014., 14:38   #2
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Moram podići temu u nadi da se netko javi s kojom informacijom. Sutuacija je sljedeća. Odlučio sam napraviti reballing CPU-a, GPU-a i Chipseta kako je po ploči svašta lemljeno i pitanje gdje su se kuglice lema spojile. Lemilicu na vruć zrak imam, te planiram nabaviti direct heat stencilse i kućnom radinosti to riješiti.

Zna li netko odakle početi? Gdje nabaviti što jeftinije stencilse i kuglice lema ili proglasiti popravak neisplativim.. Dalje, ako tko zna, može li se negdje nabaviti relativno jeftino druga matična za navedeni laptop?
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na