Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.07.2014., 02:14   #1
NateC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: ZG
Postovi: 195
(riješeno) Temperatura - nemam hlađenje/ventilator za kućište

Dakle ovakoc. Zabrinut sam malo za temperaturu na svojem kompu. Nemam hlađenje/ventilator na kompu. Procesor mi ima svoj ventilator,a grafička svoj. I to su jedina 2 ventilatora u mojem kučištu. Nisam zabrinut za procesor i grafičku,nego baš za kučište. Kolike su šanse da mi se npr matična zariba radi tog? Dal' bi možda trebao neki dodatan ventilator čisto da mi se matična hladi?

Edit:

http://oi62.tinypic.com/egzvrb.jpg

Ne znam koje su normalne temperature,ali ovo sam izvukao.

Zadnje izmijenjeno od: NateC. 08.07.2014. u 02:39.
NateC je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2014., 03:07   #2
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Mislim da se ne moras brinut previse, ako nemas ventilatore na kucistu nista ti nemre zaribat.
Moze ti nesto zaribat tipa grafa/proc ali neovisno o temperaturama kucista, vec iz razloga jer je njihov cooler slab ili prasnjav ili se pasta pretvorila u kamen.

Da sami ventilatori koji upuhuju/ispuhuju na kucistu pomazu to je istina ali ne tako znacajno kolko moze pomoc bolji hladnjak ili ciscenje starog ako je u komi sa prasinom.

Te temperature su ti predpostavljam u idle. Probaj nesta vrtit sa program u pozadini pa ponovo zaljepit slicicu, da se vidi kako ti se proc i grafa ponasaju u loadu .

P.S. Maticne se vecinom zagrivaju dosta kada se Overclockaju onda taj airflow od kucista dobro dode. Ako imas sve na stock nemas brige oko maticne. My point of view.

Hope it helps !
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.07.2014., 13:50   #3
NateC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: ZG
Postovi: 195
Evo,javljam se nakon nekog vremena. Na igrama kao što su GRID Autosport,NFS The Run i NFS Most Wanted 2012,temperature su: procesor - 52 stupnja,tj varira od 51 do 53,jedna jezgra ima 51 pa druga 53 ili obratno,ponekad obje na 52. Grafička je 37 stupnjeva,38 max.
NateC je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 14:40   #4
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Nemaš razloga za brigu
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 15:59   #5
NateC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: ZG
Postovi: 195
a kad bi mjenjao matičnu,procesor i RAMe bez (over)klokanja,isto nema razloga za brigu? Jer ću mjenjat te 3 komponente,pa me zanima..
NateC je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 17:01   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Obzirom na ljeto temperature su ti skroz ok,
međutim nije na odmet staviti bar jedan dodatni vent zada da izbacuje vani te tako pomogne ventu u napajanju koji sada jedini radi taj posao.
Na toj BIOSTAR - GF7050V imaš dole kraj sata konektora JSFAN1: System Fan Header.
Nemamo info koje / kakvo kućište imaš za daljne preporuke.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 16.07.2014. u 17:13.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 17:30   #7
NateC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: ZG
Postovi: 195
Ako je taj JSFAN1 ono na što idu crveno/bijelo/plavo/žuti jako tanki i mali kablovi,onda je to to. Koliko vidim,popunjeno mi je to.

Što se tiče kučišta,niti ja ne znam koje je. Tražio sam slične modele po netu,i našao sam jedan jako sličan model,i onda sam prokleto zaboravio koji je to model bio.

A što se tiče prostora,ispod ona 2 bijela je još jedan mini-bijeli. I ispod toga ima još jedno 10ak cm prostora,taman za 3 utora sa stražnje strane,koji su ostali neiskorišteni. Na kraju,u ravnini tog zadnjeg utora,ima neke dvije kvrge. To je vjerojatno da se ekstra duge matične spoje na to. Probat ću saznati koje je moje kučište.

Jedino se brinem radi napajanja (XFX 450W Core Edition),na kompu mi nerade neke stvari kao npr. front output jack za zvuk,pa mi se čini da mu manjka konektora.

Slikat ću kučište kad nađem vremena.
NateC je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 17:56   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
1 - razmaci iza znakova inerpunkcije
2 - JSFAN1 je fan header tj. priključak za ventilator, većina novih kupovnih ventilatora dolazi sa takvim 3-pin konektorom
3 - nije ni bitno koje / kakvo kućište nego gdje su mu zada otvori za ventilator i koje velićine, slikaj ili probaj naći na netu
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 13:33   #9
NateC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: ZG
Postovi: 195
Kučište mi ima otvor za ventilator,ali je zaj**ano to što je na taj prostor točno okomit ventilator od procesora. Dakle: ako želim još jedan ventilator,onda moram i kupiti novo kučište. Damn you.
NateC je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2014., 14:07   #10
NateC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: ZG
Postovi: 195
Evo mene opet. Stane mi jedan 92x92x25. Ima koja preporuka za isti?
NateC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2014., 18:53   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
ARCTIC COOLING F9 ili ARCTIC COOLING F9 Pro
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na