Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2017., 06:30   #2491
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
Kaj tebe briga za to di su kartice, zbog čega se čeka.
Ti si sklopio ugovor s njima, ne s distributerom, proizvođačem.

Da su fer, onda bi ti nakon mj dana dali nešto s svog lagera a onda ono što bi dobili natrag iz kine prodali.

Na tvom mjestu bi, zatražio raskid ugovora i puni povrat novca, prijava inspektoratu i privatna tužba za štetu.

Po meni je krajnji razumni rok u 21. st. 45 radnih dana.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 19:00   #2492
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Refurbished diskovi, matične, grafičke se uredno vraćaju u opticaj. Čak se i prodaju, samo tada je to jasno naznačeno. I ne, nigdje ne stoji da moraš dobiti novi proizvod.
Inace se generalno ne slazem sa standardnim balkanoidnim modus operandijem (trgam kartice na kraju jamstvenog roka a onda hocu stariju i lepsu sa hiljadu vekova garancije), ali ta refurbished fora mi ide neopisivo na kurac.

Dao sam ti uredjaj (PC hardver) pod jamstvenim rokom, onda ocekujem natrag:

a) novi isti
b) tocno taj koji sam ti dao ako ga kanis popraviti

To mi je pogotovo slatko s diskovima i ako me krhko pamcenje sluzi, upravo sam imao slicnu pricu (ne za sebe, ali sam bio mediator) u ADM-u. Donesem "novi" disk koji je krepao, a oni mi vracaju *refurbished* disk kao zamjenu u jamstvu. "Pa to vam je isto", povikase. Super, onda si ti taj "isti" zadrzi, a meni daj novi - mislim, ionako je *isto*, pa je tako svejedno, zar ne?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2017., 19:06   #2493
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Kužim što želiš reći. Ni ja ne volim refurbished stvari, posebno diskove. I definitivno ne bi pristao na refurbished disk. No činjenica je da novu 270-icu neće dobit. A ovi mu nisu dužni dat novu generaciju kartice ako im vrate refurbished 270-icu sa RMA.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 19:31   #2494
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Kužim što želiš reći. Ni ja ne volim refurbished stvari, posebno diskove. I definitivno ne bi pristao na refurbished disk. No činjenica je da novu 270-icu neće dobit. A ovi mu nisu dužni dat novu generaciju kartice ako im vrate refurbished 270-icu sa RMA.
Mislim da je definicija "refurbished" proizvoda dovoljno jasna da ne podrazumijeva "prasnjavo", "zuto", "pogrebano" i slicno.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 19:40   #2495
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Dao sam ti uredjaj (PC hardver) pod jamstvenim rokom, onda ocekujem natrag:

a) novi isti
b) tocno taj koji sam ti dao ako ga kanis popraviti
Ako ti daju to pod b), znači da su ti dali popravljen odnosno refurbished uređaj.
Osim ako nisi sentimentalno vezan za komad hardvera, ne vidim kako se taj tvoj popravljen, razlikuje od nekog drugog popravljenog.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 19:53   #2496
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Osim ako nisi sentimentalno vezan za komad hardvera, ne vidim kako se taj tvoj popravljen, razlikuje od nekog drugog popravljenog.
Upravo zato sto niti ne zelim razmisljati kako i razlikuje li se uopce, zelim tocno taj koji sam dao a potrgan je, ili identican novi. Razloga iz glave mogu osmisliti barem 20, ali niti jedan se ne tice niti tebe niti trgovca, pa je stvar i tu poprilicno jasna.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 20:06   #2497
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Pa možeš ti izmisliti i 100 razloga iz svoje glave, ne znači da imaš zakonsko uporište.

Zakon nigdje ne kaže da ti moraš dobiti novi proizvod ako se tvoj ne može popraviti, zakon kaže sljedeće:
Citiraj:
(1) Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača da stvar popravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna.
Dakle, moraš dobiti "stvar" koja je ispravna, pa to može biti i refurbished stvar.

Nadalje, čak je bolje dobiti refurbished nego tvoj popravljen uređaj.
Ako idu tvoj popravljati, jamstvo ti se produžuje za onaj period koji je predmet bio na servisu, ako ti daju drugi uređaj pa makar i refurbished, to znači da je izvršena zamjena uređaja i onda dobivaš potpuno novu garanciju:
Citiraj:
(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 20:13   #2498
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Dakle, moraš dobiti "stvar" koja je ispravna, pa to može biti i refurbished stvar.
Vidim da je zakonsko uporiste mocno do jaja, "stvari" i "bitni popravci" su toliko precizno definirani da to nije istina.

No vjerujem da je tumacenje dovoljno jasno, pa ako sam predao stvar "A" zelim stvar "A" natrag, tako da ne vidim kako tu nemam "zakonsko uporiste". Jer da je "refurbished" proizvod istovjetan "pravom", onda ne bi bilo potrebe da ga se eksplicitno tako nazove. Ja nisam kupio refurbished proizvod, pa ga stoga ni ne zelim u zamjenu. Zelim onaj koji sam predao. Potpuno nov ili moj popravljen, kako god je prodavaca volja...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 20:19   #2499
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Ukoliko dobijes refurbished bez original ambalaze i ne daju ti jamstveni list, dali ostvarujes novo jamstvo ili se nastavlja staro?

Jer pise : "Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena"

Ali ti ga nije predao, ne?

Sent from my D6603 using Tapatalk
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 20:22   #2500
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Zelim onaj koji sam predao. Potpuno nov ili moj popravljen, kako god je prodavaca volja...
Pa dobro, tvoje je pravo tražiti.