Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.08.2015., 18:03   #1
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
PC se ne budi iz sleepa (normlano)

Opet novi problem s sranjem od 1k+ eura.

Sve do jucer je bilo ok, naime kad PC ode u sleep, ne budi se normalno tj probudi se ali ne ucitava di je sta nego ide ponovo post i boot.

Do sad je utvrdjeno da grafika radi problem, proba san CLEAR CMOS, sve zivo uninstalirat, ali kad radi na onboard i7 grafici budi se najnormalnije. Napajanje bi tribalo bit ispravno (bar radi po opterecenjem normalno, Antec 550W Gold).

Windowse jos nisan dira, ali nema sta bit (jer je do fuckin jucer radilo). Proba san i sve odspojit, jednostavno nema normalnog resuma.

Opet ponavljan, kad izvadin GTX970 sve radi ok...
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 18:44   #2
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Jesi bil u control panelu pod power options? Možda je povezano sa monitorom,ili nešto u samom biosu od matične ti onemogućava sleep...nisam taj sleep nikad koristio pa ni neznam baš
Možda je i do grafičke i drivera
esc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2015., 19:54   #3
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
Jesi bil u control panelu pod power options? Možda je povezano sa monitorom,ili nešto u samom biosu od matične ti onemogućava sleep...nisam taj sleep nikad koristio pa ni neznam baš
Možda je i do grafičke i drivera
  1. Nije do drivera, proba san sa i bez drivera (bez ne ide u sleep)
  2. Nije do power opcija (nisan od jucer nista dira), a i to san proba minjat danas
  3. Nije nista s monitorom ni PCom jer bez 970 radi najnormalnije
  4. Nije do Windowsa jer san taman diga friske
  5. Nije do periferije jer iskopcana, i samo se koristila PS2 tipkovnica
Graficka nesto jebe a do jucer nije... A bas san je nahvalio u 9xx temi.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 20:07   #4
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova
  1. Nije do drivera, proba san sa i bez drivera (bez ne ide u sleep)
  2. Nije do power opcija (nisan od jucer nista dira), a i to san proba minjat danas
  3. Nije nista s monitorom ni PCom jer bez 970 radi najnormalnije
  4. Nije do Windowsa jer san taman diga friske
  5. Nije do periferije jer iskopcana, i samo se koristila PS2 tipkovnica
Graficka nesto jebe a do jucer nije... A bas san je nahvalio u 9xx temi.
A opcije u biosu?
esc je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 21:45   #5
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
A opcije u biosu?
Citiraj:
proba san CLEAR CMOS
To san napisa u prvom postu.

EDIT:

Citiraj:
The previous system shutdown at 21:47:37 on ‎17.‎8.‎2015. was unexpected.
Citiraj:
The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.
Event viewer

EDIT2:
Pribacio HD7870 iz drugog kompa na prvi, sleep radi. Sad cu probat pokrenit 970 na odronu od Corsaira...

EDIT3:
Corsiar nema 8pin PCIE

EDIT4:
Kad izvadin DP kabel normalno se boota iz sleepa. Ustekam nazad i iman sliku, ako je odma ustekan DP samo se resetira. Pas mater. Triba sve stuc.

EDIT5:
S neispravnim kabelom (iz prethodnog threada) se normalno budi. Pa ti sad budi normalan.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Drift_King. 17.08.2015. u 23:26.
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 23:41   #6
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Ok, jedno jako očito pitanje ali moram ga postaviti: Jesi probao ne stavljati PC u sleep nego ga isključiti u power opcijama? Ima neki baš jako dobar razlog zašto mora biti u sleepu?
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 00:41   #7
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Ok, jedno jako očito pitanje ali moram ga postaviti: Jesi probao ne stavljati PC u sleep nego ga isključiti u power opcijama? Ima neki baš jako dobar razlog zašto mora biti u sleepu?
Are you serious? Are you serious right now?
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 02:10   #8
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Jos jedno glupo pitanje. Imas li SP 1 na Windowsima? Na mobu sam pa ne vidim detalje.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 06:47   #9
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Koliko sam procitao po forumima, skoro svi sa tom karticom dijele isti problem. Pogotovo korisnici sa multi-monitor setupom.
Neki kazu da je pomoglo flashanje BIOS-a, drugi pak tvrde da je HDMI rijesio problem, treci kazu da rjesenja nema...tako da stvarno nisam siguran sto bih ti uopce predlozio, osim prodaje kartice i nabavke nove.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 08:48   #10
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802


Da, sleep ne znam jesam tri puta u zivotu koristio.
Nixis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2015., 09:26   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ako se dobro sjećam u nvidia inspectoru ima nekih prtlj-prtlj po power state-ovima... daj tome isto šansu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 11:10   #12
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ako se dobro sjećam u nvidia inspectoru ima nekih prtlj-prtlj po power state-ovima... daj tome isto šansu.
Dat cu mu sansu.

Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Da, sleep ne znam jesam tri puta u zivotu koristio.
Bravo za tebe. Jer bolje je da komp stalno sauga struju i grije iako moze bit u sleepu i instantno se upaliti.

Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Jos jedno glupo pitanje. Imas li SP 1 na Windowsima? Na mobu sam pa ne vidim detalje.
Naravno. Sve apdejtano.

Citiraj:
Autor Alph4Dawg Pregled postova
Koliko sam procitao po forumima, skoro svi sa tom karticom dijele isti problem. Pogotovo korisnici sa multi-monitor setupom.
Neki kazu da je pomoglo flashanje BIOS-a, drugi pak tvrde da je HDMI rijesio problem, treci kazu da rjesenja nema...tako da stvarno nisam siguran sto bih ti uopce predlozio, osim prodaje kartice i nabavke nove.
A dok mi je blica monitor ucinio san flash, nakon toga san prominio kabel i sve je radilo. Do prije dan. Sad kad san vratio stari DP (koji je radio sranja) komp ide u sleep kao i sa novin dok se nije "usvira".

Ugrubo san bacio na papir, i u PC je ulozeno vise od 15000 kn i smece ne radi.

Google je pun upita s 9 serijom, DPom i velikim ekranima. Pa je li toliko tesko napravit hw da actually valja???
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 11:34   #13
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova
Bravo za tebe. Jer bolje je da komp stalno sauga struju i grije iako moze bit u sleepu i instantno se upaliti.
Kak moze saugat struju i grijati se ako je ugasen.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 12:12   #14
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor VedranO Pregled postova
Kak moze saugat struju i grijati se ako je ugasen.
Nisan Bubba ali morat cu se tako postaviti. Pogledaj logiku I sklopa. Ako je ugasen nije za par ms spreman za rad di san ga ostavio.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 21:39   #15
gnad
Premium
 
gnad's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ST
Postovi: 117
Jesi proba iskljucit u device manageru pod mreznom karticom da ne ide u sleep mode?
gnad je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2015., 22:25   #16
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor gnad Pregled postova
Jesi proba iskljucit u device manageru pod mreznom karticom da ne ide u sleep mode?
Dasta. Ali vec san otkrio problem, ako stavin stari poluispravan DP radi sleep, s novim ne radi. Tj resetira se.

Sad san naracuio neki s ebaye pa da vidimo kad dodje...
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2015., 08:09   #17
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova



Bravo za tebe. Jer bolje je da komp stalno sauga struju i grije iako moze bit u sleepu i instantno se upaliti.
Mogao bi biti malo manje arogantan ipak si ti taj koji trazis pomoc. Ljudima odgovaras kao da si popio pamet svijeta a opet jedna sleep opcija ti stvara probleme. Chill out.

Navika mi je ugasiti racunalo pri odlasku. Zbog 1minute za boot nece svijet propasti, a ne vidim kako moze trositi struju kada je iskljucen iz uticnice. Kad je potrebno koristim hibernate.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2015., 10:53   #18
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Mogao bi biti malo manje arogantan ipak si ti taj koji trazis pomoc. Ljudima odgovaras kao da si popio pamet svijeta a opet jedna sleep opcija ti stvara probleme. Chill out.

Navika mi je ugasiti racunalo pri odlasku. Zbog 1minute za boot nece svijet propasti, a ne vidim kako moze trositi struju kada je iskljucen iz uticnice. Kad je potrebno koristim hibernate.
Skip thread. Trazin pomoc za problem a ne soluciju koja zaobilazi problem. koristim sleep, i koristim ga od prvog PCa. Ne pada mi na pamet gasit PC ako nije nuzno. Ako ne mozes doprinit rjesenju, nemoj pisat gluposti.

Da san tio koristit shutdown nebi ni otvara thread.

Trosi struju ako je upaljen, bespotrebno. Ne trosi (ili zanemarivo trosi) ako je ugasen, ali isto tako ne nastavlja di sam sta, plus ne da mi se ckat boot, login i startup.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2015., 11:15   #19
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova
Skip thread. Trazin pomoc za problem a ne soluciju koja zaobilazi problem. koristim sleep, i koristim ga od prvog PCa. Ne pada mi na pamet gasit PC ako nije nuzno. Ako ne mozes doprinit rjesenju, nemoj pisat gluposti.

Da san tio koristit shutdown nebi ni otvara thread.

Trosi struju ako je upaljen, bespotrebno. Ne trosi (ili zanemarivo trosi) ako je ugasen, ali isto tako ne nastavlja di sam sta, plus ne da mi se ckat boot, login i startup.
Pitao sam te obično pitanje vezano za problem, onda odgovoriš na normalan način, a ne boldanim slovima i nekakvim riječima sa visoka i meni i kolegi koji je pitao kako PC troši ako ne radi.

Internet power, jel.

Idem van iz topica jer nema smisla.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2015., 12:41   #20
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Pitao sam te obično pitanje vezano za problem, onda odgovoriš na normalan način, a ne boldanim slovima i nekakvim riječima sa visoka i meni i kolegi koji je pitao kako PC troši ako ne radi.

Internet power, jel.

Idem van iz topica jer nema smisla.
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Ok, jedno jako očito pitanje ali moram ga postaviti: Jesi probao ne stavljati PC u sleep nego ga isključiti u power opcijama? Ima neki baš jako dobar razlog zašto mora biti u sleepu?
Prijatelju da li bi ja otvara thread zamara tebe i ostale, da me zadovoljava shut down?

Sleep je problem i taj problem zelim rijesit, a ne istekat sve iz zida i palit kad zelin komp koristit.

Moram s visoka jer jednostavno mi nije jasan upit, koji nije vezan za problem. Jedna mini anegdota, kolega pita kolegu "imas li kemijsku (olovku), nemam ali imam ostrilo". Kuzis sad?

Ako ti i ne kolicina ne koristite sleep, dobro za vas, ali ne i za mene pa taman da san pale sam na svijetu.

PS boldano je bio link na dio iz The Dictator filma.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2015., 15:35   #21
carnage88
Premium
 
carnage88's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: cro
Postovi: 53
Ja isto koristim sleep i stalno neki problemi, evo sad zadnje vrijeme mi ekran zna se palit gasit, pa se driveri rušit od grafe pa da poludiš, probaj u biosu namjestiti c7 state i te postavke, možda ti zna riješit problem.
carnage88 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2015., 18:28   #22
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Ha, kuzim potrebu jer imam htpc koji gori 0-24, a nakon idla od sat vremena ide u standby. Na win7 mi to i nije radilo kako sam htio, imam gtx 750 i u pravilu odustao od sleepa. No, na 8.1 mi radi savrseno, ode u sleep 50x i svaki put se vrati bez problema. Win10 nisam probao ali mislim da su oni ista dida ko i win8.1. Probaj update biosa, guglaj malo o sleep bios postavkama, moguce da kartica povuce struju pri pokretanju pa probaj neko drugo napajanje. Takoder stavi starije drivere (clean install odaberi). Uglavnom, sleep je nazalost problematican i mene je razocarao a utuko sam isto gro love u konfu. Ipak sad radi ko urica pa se nadam da ces i ti rijesit problem
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na