Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2008., 11:18   #1
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
Končar Nela

TVRTKA Končar -Inem danas je predstavila novi prijenosnik Nela koji spada u najjeftinija prijenosna računala, ali s Dual Core procesorom.
Prijenosnik je zamišljen kao zamjena za stolno računalo premda ima ekran od "samo" 14,1 inča i zadovoljavat će prohtjeve kućnih i uredskih korisnika. Na matičnoj ploči SIS M672 postavljen je Pentium Dual Core procesor koji kuca na 1,73 Ghz, 1 Gb memorije te tvrdi disk od 120 GB.
Audio i video kartice nalaze se, naravno, na matičnoj ploči, a za povezivost tu su četiri USB priključka, VGA priključak, Ethernet, te Wi-Fi 802.11b/g. Ekran je, kao što smo spomenuli, 14,1 inča dijagonale maksimalne razlučivosti 1280 x 800 piksela, ugrađen je čitač kartica, ali i DVD-RW pogon.
Ukupna masa računala s baterijom ne prelazi 2,4 kilograma dok će baterija potrajati do 2 sata i dvadesetak minuta. Ono što je najzanimljivije je cijena koja iznosi 2.999 kuna za osnovnu verziju što je više nego povoljno za računalo s dvojezgrenim procesorom.



http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...ca/391846.aspx



ne cini se lose....
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2008., 11:38   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
2.999kn za Nelu, a 2.300 za Eee 700. Eee900 će biti tu negdje sa cijenom kao Nela. Po meni, Nela nije toliko fancy, ali je bolji lap od Eee i radije bi nju uzeo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2008., 11:40   #3
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
2.999kn za Nelu, a 2.300 za Eee 700. Eee900 će biti tu negdje sa cijenom kao Nela. Po meni, Nela nije toliko fancy, ali je bolji lap od Eee i radije bi nju uzeo.
i ja bi ju rađe uzeo makar je grda ko vrag
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2008., 11:52   #4
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Prije bi uzeo ASUS X51RL nego slonicu Nelicu
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2008., 12:15   #5
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Demon Hunter Pregled postova
Prije bi uzeo ASUS X51RL nego slonicu Nelicu
zasto?
manji hard,slabiji proc...
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2008., 12:21   #6
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
2.999kn za Nelu, a 2.300 za Eee 700. Eee900 će biti tu negdje sa cijenom kao Nela. Po meni, Nela nije toliko fancy, ali je bolji lap od Eee i radije bi nju uzeo.
Onak, ne vrijedjajte inteligenciju ljudi na ovom forumu. U koju klasu spada slonica nelica, a u koju eee?

"Mali" detalji:

"14,1 inča "

"120 GB" ne SSD!

"Ukupna masa računala s baterijom ne prelazi 2,4 kilograma dok će baterija potrajati do 2 sata i dvadesetak minuta."
  Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 14:40   #7
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
Nelica mi se čini dobra, samo sam nekako nepovjerljiv prema Končaru. Možda paranoja ali svejedno...
__________________
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 02:27   #8
Digitron
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 57
nije Končar loš, dapače, ali SISM672 čipset brate....brrrrrr
Digitron je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 08:20   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Onak, ne vrijedjajte inteligenciju ljudi na ovom forumu. U koju klasu spada slonica nelica, a u koju eee?

"Mali" detalji:

"14,1 inča "

"120 GB" ne SSD!

"Ukupna masa računala s baterijom ne prelazi 2,4 kilograma dok će baterija potrajati do 2 sata i dvadesetak minuta."
Slažem se da je Eee tehnolioški napredniji i o tome nema dileme, ali ako gledaš samo omjer uloženo/dobiveno, onda je Nelica u prednosti jer je to ipak konkretan i potpun laptop, a Eee je okljaštren (npr. nema optike).

Citiraj:
Autor Bilobrkster Pregled postova
Nelica mi se čini dobra, samo sam nekako nepovjerljiv prema Končaru. Možda paranoja ali svejedno...
Končarova je samo naljepnica na njemu. Sve ostalo je iz poznatih destinacija tipa Kina i Tajvan. Ali vjeruj mi, Končar je bar 2 klase bolji od raznih Forcebookova & co. koji se prodaju kod nas.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 12:24   #10
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Iskreno, mislim da je ovo koliko god Koncar bio za nekoga ili ne, jako dobra ponuda u smislu rusenja cijena i konkurencije. Gledam, cijene laptopa su se srozale uzasno otkako je pocela ova hajka sa ultraprijenosnicima, sad je lowest sto sam uspio naci http://tinyurl.com/4k9grw, a ocekujem uskoro ponude trgovina i oko 2,5k kn za low end modele.

Bilo bi super kad bi netko napravio review Nele kad ju kupi, tako da svi ostali imamo bar mao bolji uvid u izradu, zagrijavanje, autonomiju, performanse etc, jer sam i sam pomalo nevjerni tomo

Za te pare odlicna konfiguracija, cak i tih 14,1'' + 2,4kg zvuce super za nositi uokolo, jedino me isto kao kolegu gore JAKO bode u oci losa autonomija baterije, ma ne zanima pod kojim uvjetima su to dobili, i smeta me sto u nemaju zamjensku bateriju veceg kapaciteta u ponudi ili uz nadoplatu kad kupujes novi lap.
__________________
Chasing shadows, all your life

Zadnje izmijenjeno od: brandon. 22.06.2008. u 12:27. Razlog: gramaticke greskice ^^
brandon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2008., 03:56   #11
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Slažem se da je Eee tehnolioški napredniji i o tome nema dileme, ali ako gledaš samo omjer uloženo/dobiveno, onda je Nelica u prednosti jer je to ipak konkretan i potpun laptop, a Eee je okljaštren (npr. nema optike).
Ja se ne bi slozio nikako da je slonica nelica u prednosti. Gledaj target skupinu, potpuno je druga. U zadnje 2 godine, sam u laptop stavio mozda sve skupa 20 DVD-ova. Sve mi ostalo ide preko stick-a. To je UMPC, Nelica to nije.
  Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 12:34   #12
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
hehe šteta što Nelica ne može biti Hackintoshelica :-)
__________________
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2008., 06:31   #13