Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.04.2023., 10:29   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Cl+ card za TV

Starci mi žive u pripizdićima donjim i imaju TV sa CL+ ulazom i satelitsku te maxtv satelitsku spojenu na vanjski satelitski prijemnik sa dekoderskom karticom koji je spojen HDMI-em na TV. Takav setup zahtjeva dva daljinska. Obzirom da bi ja jedan daljinski, razmišljao sam o Cl+ modulu no ne znam ništa o njima pa me zanima:


da li se za maxtv mora uzeti baš cl+ modul od T-coma ili postoji neki univerzalni cl+ modul u koji samo stavim dekodersku karticu iz prijamnika od t-coma. Ako postoji univerzalni, molio bih primjer/link na njega


kako općenito izgleda rad TV-a sa cl+ modulom s dekoderskom karticom u TV-u: da li se prilikom skena kanala samo pojave ti dodatni kanali i za njihov izvor piše da je DVB-S ili?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2023., 15:06   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Pretpostavljam da se radi o MaxTv Sat usluzi ?

a) neki programibilni daljinski pa složiti na njemu komande za TV i STB
b) varijanta sa odg. cl+ modul + kartica

Baci oko ovamo > https://satelitskiforum.com/sf/index...1473&pageNo=90

Sad mi se neda tražiti kojim sistemom je zaštićen, ovisno o tome ide odgovarajući CI+ modul,
njega u TV sa satelitskim tunerom a u modul prebaciš karticu iz trenutnog sat. prijemnika.

Sam rad je jednak, info sa kartice služi da otključa kanale za koje imaš pretplatu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2023., 19:57   #3
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pretpostavljam da se radi o MaxTv Sat usluzi ?

a) neki programibilni daljinski pa složiti na njemu komande za TV i STB
b) varijanta sa odg. cl+ modul + kartica

Baci oko ovamo > https://satelitskiforum.com/sf/index...1473&pageNo=90

Sad mi se neda tražiti kojim sistemom je zaštićen, ovisno o tome ide odgovarajući CI+ modul,
njega u TV sa satelitskim tunerom a u modul prebaciš karticu iz trenutnog sat. prijemnika.

Sam rad je jednak, info sa kartice služi da otključa kanale za koje imaš pretplatu.
Da, MaxTv sat

Ma ne želim za džabe maxtv već samo da se sve radi sa daljincem od Tva. Daljinac je Magic remote od LGa tako da nema šanse da bih ga mijenjao a i univerzalni bi ih samo dodatno zbunio

Sve u svemu, iz tcoma su mi rekli da imaju cl+ modul ali za evotv, ne i za maxtv sat, te da se ne može kupiti već isključivo iznajmiti. Zato pitam da li postoji neki univerzalni jer mi je blesavo plaćati i pretplatu za modul za uslugu koju već plaćam
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2023., 20:40   #4
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Ne može, jer su tcom ci+ modul i kartica upareni .
Zatraži ih da ti promijene uslugu, vratiš klasični stb i traži zamjenu za modul. Ako ti ne daju odjaviš uslugu i kupiš zasebno modul (ili u njih ili ako nemaju vidi ako ima možda na njuškalu) i zasnuješ novi pretplatnički odnos na tom modulu i kartici sa svim paketima koje nude ili koje ti trebaš/želiš.

Znači kad se kaže ci+ modul podrazumijeva se da uz taj modul ide i originalna uparena kartica , i tada to radi bez problema. Nema neki univerzalni u koji se umetne samo kartica, a i da ima, to nije legalno.
Ante M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na