Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2015., 14:33   #2401
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Vidio vec. Kupovati recenzije za vlastiti app je lako, ali nekako sumnjam da je to slucaj gore na slici. Prvo, lakse je preko maca preko iTunesa napraviti copy/paste, pa i switchanje accounta traje 2sec. Preko iPhonea je to nocna mora.

Mislim da ova mlada dama samo testira aplikacije. Mozda i nekakav drugi scam, ali mi djeluje nerealno da ce toliku lovu utuci u toliki broj iPhonea kad sve to mogu obaviti sa samo jednim mac airom. I to puno lakse.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2015., 02:02   #2402
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
fora koncept, nebih se bunio

__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2015., 11:59   #2403
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Neke stvari me zanimaju koje mi niti nakon istraživanja po netu nisu kristalno jasne.

Jailbrake nije ilegalan, najnovija informacija (meni, s obzirom da ju nisam znao do sada).

Ali, koliko je siguran? Jel bilo kakvih afera u prošlosti, npr. ostavljanje nekog backdoora, ubacivanje malwarea u postupku jalbrakea...

IPhone mi je privlačan zbog fluidnosti i višegodišnje podrške, jer mi je nakon dumphone nokia koje su radile godinama besprijekorno već puna kapa flagship androida s bezbrojnim manama, od manjkave podrške do trzanja - ne mogu podnijeti da uređaj koji dođe više od 5000kn šteka u svakodnevnom radu, a nadogradnje dolaze na kapaljku mjesecima nakon izlaska nadogradnje.
LG G2 - slab signal, GPS signal katastrofa, a gps svakodnevno koristim po cijele dane, te puno telefoniram - često s područja s opskurnim signalom - još nije dobio Android 5
Galaxy S5 - super signal, super gps signal - trzavac od početka bez ijedne moje instalirane aplikacije - stigao Android 5 - generalno ubrzao rad, imam osjećaj da se manje grije i baterija duže traje, ali su neke radnje katastrofalno usporene, bugovite, već sam ga 5 puta resetirao u cca 2tj nakon nadogradnje...katastrofa
WP super fluidan (Lumia 520) - nevjerojatno da je ova Lumia fluidnija od ova 2 flagship androida zajedno...aplikacije za WP su očigledno manje kvalitete - jednog dana kroz par god će biti izvrstan sustav, ali trenutno s previše mana za moj posao (ne koristim mob za zafrkanciju, već puno poziva, mailova, poruka viber/whatsapp i sl, te gps po cijele dane)

IPhone - prezatvoren za moje potrebe, pa ga do sad nisam nabavio, iako sam više puta bio u napasti, jer mi se ne da svako malo zafrkavati s telefonom...ali sad kad vidim da je jailbrake legalan, postao mi je jako privlačan.

Može li se nakon jalbrakea normalno prebacivati na komp, s kompa fileovi ko na androidu, bez itunesa (wifi, USB...)?
Dijeliti fileovi uploadom preko browsera (mislim da je negdje pisalo da se preko safarija ne može, nebitno, može biti neki drugi browser)?
Dijeliti fileovi s interne memorije preko maila/vibera/bluetootha...

Mislim da je to sve što mi treba...

Ne zanimaju me piratizirane aplikacije, tako da bi jailbrake koristio isključivo u navedeno proširivanje funkcionalnosti...većina aplikacija koje mi trebaju su besplatne, a niti jedna besplatna navigacija me ne zadovoljava, pa sam ju kupio.

P.S.
Briše li nadogradnja OS-a jailbrake?

Hvala svima na pomoći
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 10:37   #2404
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Jucer sam ti pisao dug odgovor, i kad sam stisnuo da posalje, naravno forum je bio down pa se sve izgubilo

Ukratko:
Za upload preko safaria morat ces malo bolje opisati sta tocno zelis. Recimo ja ovo koristim, i radi mi sve sto mi treba:
http://www.panic.com/transmit-ios/

Nakon JB-a mozes iPhone vidjeti kao klasicni usb stick, prebacivati po volji bez problema. Barem ja na macu mogu, sad neka ekipa na windowsima opise kako je njima, tu stvarno ne znam, ali ne vidim zasto ne bi moglo. Iako postoje i neke 3rd party aplikacije koliko sam vidio da rade istu stvar bez JB-a. Neke alternative iTunesima. Zaboravio sam imena, ali lako ih izguglas.

Dijeljenje fajlova s interne preko maila? Mislis attachmentsi? Nakon JB-a imas neke pluginse za mail koji cuda od mail.app-a naprave, tako da je i to moguce. Ali imas i alternativne mail klijente na storeu, vrijedi provjeriti i da li oni to mogu bez JB-a. Osobno ne bih znao, jer koristim mailbox, druge nisam ni probao, a mailbox to ne moze.

Sto se samog JB-a tice, on je prejednostavan. Jedan klik i proces od 1-2 min. Ali... Na zalost postoji i ovo 'ali'...

JB je (trenutacno) moguc samo na 8.1.2 i nizim verzijama. A izasla je i 8.1.3 na kojima nije moguc. Dakle morao bi nabaviti iPhone sa maximalno 8.1.2 iOS verzijom. Pa ako uzimas iPhone pazi na to.

U dosta slicnoj situaciji smo, iako ja imam neke druge potrebe od tebe. Android mi to sve uglavnom obavi, ali iz istog razloga kao i ti ne lezi mi u poptunosti. Zato uvijek imam i iOS, ali i Android. Pa se prebacujem sa jednog na drugi po potrebi.

Ukoliko ne uzmes iPhone, iskrene preporuke na OnePlus One. CM je na njemu, dakle dosta slicno stock androidu. Brz, stabilan i fluidan. Ili jednostavno na neki od Nexusa, recimo Nexus 5. Ali bez 5.0 androida, jer je poprilicno bugovit i nestabilan. Radije idi na kit kat. Mislim da ce ti ovo na kraju biti i najrealnije rjesenje.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 10:58   #2405
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova

Nakon JB-a mozes iPhone vidjeti kao klasicni usb stick, prebacivati po volji bez problema. Iako postoje i neke 3rd party aplikacije koliko sam vidio da rade istu stvar bez JB-a. Neke alternative iTunesima. Zaboravio sam imena, ali lako ih izguglas.
Volio bi znat koje su to aplikacije.

I još nešto, kako sa iPhonea prebaciti na PC filmić koji sam snimio u slow-mo?
Na mobitelu je slow motion i mogu birati koji dio da bude normalan a koji u slow-mo, ali kada prebacim na PC onda je normalno. Znam zašto je to tako, ali me zanima kako preko mobitela "spremiti" slow-mo filmić i taj isti filmić prebaciti na PC?
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 12:25   #2406
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
mislim da preko iMovies, bitno je samo dodat neki filter koji niš ne radi, il neku izmjenu napravit reda radi, i onda ima opcija slanja mailom ili upload na youtube, brijem da je tako
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 15:48   #2407
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Evo 1sec google pretrage sta je izbacilo:
http://www.syncios.com/best-alternative-to-itunes.html

Ali to nije onaj koji sam ja prije koristio. Onaj je bio iTools, iNekaKita... Nekakav naziv sa famoznim i. A koliko vidim, ima masa takvih programa. Kasnije kad ulovim vremena naci cu bas onaj kojeg sam jednom priliko koristio.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 19:11   #2408
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Posto nitko od vas apple power usera nije bio od pomoci, evo da opisem svoj slucaj,nekome mozda jednom pomogne

znaci mobitel nije imao imei, niti baseband verziju(modem firmware), pisalo je stalno trazenje mreze.Wifi je radio normalno.

Pokusao sam ga restorati i bacalo je razne greske, pokusao sam svasta, drugi pc, drugi kabel, ma milijun kombinacija, na kraju sam uspio flashati iz recovery (ne dfu) normalan ipsw 8.1.2, ako je sam skidao nije islo. Koristio sam naravno shift+restore i zapelo je opet na apple logo i progress bar na 99%

Pustio sam cca 30 minuta i izbacio je error 3, kazu da je to greska u procesu verificiranja zapisanog firmwarea

Lud vise od svega odlucio sam pokusati ono sto sam najmanje mislio da bi moglo upaliti jer su me svi servisi ubili sa cijenama popravaka ili rijecima da se ne moze popraviti baseband kada tako nestane.

Omotao sam mobitel u papirnati rucnik i stavio u vrecicu za zamrzivac i omotao . Stavio mobitel u zamrzivac na pola sata i kad sam ga izvadio obrisao ono sto se orosilo i odmah ga takvog ledenog spojio na itunes i porkrenuo recovery. Ovaj puta je proslo za cca 10 minuta sve i pokrenuo se mobitel

Probam staviti karticu i spoji se na mrezu, evo vec 30 minuta je na vezi sa sluzbom za korisnike

Ne znam koliko je ovo trajan popravak, neki pisu da im je trajno popravilo ali eto, za sada radi
samo da javim, mobitel i dalje radi ali antena opet ne nalazi signal, radilo je cca dva dana sve , onda je poceo gubiti signal malo malo i na kraju je opet isto
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 23:21   #2409
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Volio bi znat koje su to aplikacije.

I još nešto, kako sa iPhonea prebaciti na PC filmić koji sam snimio u slow-mo?
Na mobitelu je slow motion i mogu birati koji dio da bude normalan a koji u slow-mo, ali kada prebacim na PC onda je normalno. Znam zašto je to tako, ali me zanima kako preko mobitela "spremiti" slow-mo filmić i taj isti filmić prebaciti na PC?
Tweak Slo-mo Mod daje opciju da se sejva kao novi klip (u gornjem desnom kutu se pojavi save slomo)...drugim riječima odradi render istog samo sa spojenim frejmovima iliti uključenim "slomo" efektom što u konačnici znači jednostavno prebacivanje/gledanje na PC

Zadnje izmijenjeno od: RascaL. 10.02.2015. u 23:39.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 08:44   #2410
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
iphone po mogućnosti bez itunesa (ali ako se sve ostalo može bez JB, vjerojatno bi napravio kompromis

nisam baš zahtjevan

Poništava li nadogradnja JB (znam da je prije poništavala)? Ima li straha od virusa samim JB?
-->
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Jucer sam ti pisao dug odgovor, i kad sam stisnuo da posalje, naravno forum je bio down pa se sve izgubilo

Ukratko:
Za upload preko safaria morat ces malo bolje opisati sta tocno zelis. Recimo ja ovo koristim, i radi mi sve sto mi treba:
http://www.panic.com/transmit-ios/

Nakon JB-a mozes iPhone vidjeti kao klasicni usb stick, prebacivati po volji bez problema. Barem ja na macu mogu, sad neka ekipa na windowsima opise kako je njima, tu stvarno ne znam, ali ne vidim zasto ne bi moglo. Iako postoje i neke 3rd party aplikacije koliko sam vidio da rade istu stvar bez JB-a. Neke alternative iTunesima. Zaboravio sam imena, ali lako ih izguglas.

Dijeljenje fajlova s interne preko maila? Mislis attachmentsi? Nakon JB-a imas neke pluginse za mail koji cuda od mail.app-a naprave, tako da je i to moguce. Ali imas i alternativne mail klijente na storeu, vrijedi provjeriti i da li oni to mogu bez JB-a. Osobno ne bih znao, jer koristim mailbox, druge nisam ni probao, a mailbox to ne moze.

Sto se samog JB-a tice, on je prejednostavan. Jedan klik i proces od 1-2 min. Ali... Na zalost postoji i ovo 'ali'...

JB je (trenutacno) moguc samo na 8.1.2 i nizim verzijama. A izasla je i 8.1.3 na kojima nije moguc. Dakle morao bi nabaviti iPhone sa maximalno 8.1.2 iOS verzijom. Pa ako uzimas iPhone pazi na to.

U dosta slicnoj situaciji smo, iako ja imam neke druge potrebe od tebe. Android mi to sve uglavnom obavi, ali iz istog razloga kao i ti ne lezi mi u poptunosti. Zato uvijek imam i iOS, ali i Android. Pa se prebacujem sa jednog na drugi po potrebi.

Ukoliko ne uzmes iPhone, iskrene preporuke na OnePlus One. CM je na njemu, dakle dosta slicno stock androidu. Brz, stabilan i fluidan. Ili jednostavno na neki od Nexusa, recimo Nexus 5. Ali bez 5.0 androida, jer je poprilicno bugovit i nestabilan. Radije idi na kit kat. Mislim da ce ti ovo na kraju biti i najrealnije rjesenje.
Hvala na odgovoru - naučio sam da prije postanja bez obzira na forum prije kopiram post


Upload na internet stranicu file s interne memorije, kao da uploadaš sliku na neki sharing servis (često na terenu moram mijenjati konfiguraciju DSL modema, to su konf. fileovi od par kB, ali se uploadaju u modem preko internet preglednika, pa koristim mob da za svaku sitnicu ne moram laptop paliti, dosta ubrzava posao...)

navedena funkcija mi je obavezna, za ostale bi mogao napraviti kompromis

za potpunu komociju mi treba:
- dijeljenje fileova/slika (s interne memorije) preko maila/chat aplikacija
- spremanje mail attachmenta na internu memoriju
- prebacivanje fileova računalo <--> iphone po mogućnosti bez itunesa (ali ako se sve ostalo može bez JB, vjerojatno bi napravio kompromis

nisam baš zahtjevan

Poništava li nadogradnja JB (znam da je prije poništavala)? Ima li straha od virusa samim JB?
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 09:55   #2411
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Uopće ne kužim što će ti ajfon, za tvoje potrebe Android je mila majka..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 10:03   #2412
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
iphone po mogućnosti bez itunesa (ali ako se sve ostalo može bez JB, vjerojatno bi napravio kompromis

nisam baš zahtjevan

Poništava li nadogradnja JB (znam da je prije poništavala)? Ima li straha od virusa samim JB?
- dijeljenje fajlova i slika preko maila/chata je moguce i bez JB-a.
- moze se spremiti, ali ti onda treba file explorer da bi van tih aplikacija dolazio to tih fajlova. JB dakle moras u tom slucaju napraviti
- isto kao i gornja tocka. Moguce, ali uz JB

Nadogradnje ponistavaju JB. Mada 8.1.2 ne radi nikakvih problema, pa ne vidim ni potrebe za nadogradnjom. Jednog dana kad dodje iOS9 izbacit ce i novi JB. Mozda ga izbace i za 8.1.3, ali sumnjam. Eventualne rupe koje otkriju cuvat ce za iOS9 naravno.

JB nije nekakav problem. Perolaka kategorija za obavit, a ne mozes nista pokupim ako instaliras sa 'normalnih' repositorya. Dakle bez crackanih tweakova i sl. gluparija. Uz ta 2-3 tweaka koja tebi trebaju ne bi trebao imati nikakvih problema.

iPhone lako i prodas ako ti ne legne, jer potraznja za istim je uvijek puno bolja nego za bilo kojim drugim mobom.

No opet, moras pronaci iPhone sa 8.1.2 da bi ovo gore imao sve omoguceno. Sa 8.1.3 ne mozes JB napraviti. Osim ako ti Android nije poprilicno dopizdio, sve ovo gore navedeno je ipak osjetno lakse napraviti na Androidu. Nije nista kompliciranije na iOS-u, no uz uvjet da ga moras jailbreakati. Sad je na tebi da odlucis sta zelis
-->
Citiraj:
Autor RaNz0 Pregled postova
Upload na internet stranicu file s interne memorije, kao da uploadaš sliku na neki sharing servis (često na terenu moram mijenjati konfiguraciju DSL modema, to su konf. fileovi od par kB, ali se uploadaju u modem preko internet preglednika, pa koristim mob da za svaku sitnicu ne moram laptop paliti, dosta ubrzava posao...)

navedena funkcija mi je obavezna, za ostale bi mogao napraviti kompromis
Za navedenu funkciju jedino ne znam ni odgovoriti. Nikad mi to na mobu nije trebalo, tako da to nikad nisam ni koristio. Vrlo vjerojatno moguce uz neki JB tweak, ali ovako out of the box - na zalost ne

Citiraj:
za potpunu komociju mi treba:
- dijeljenje fileova/slika (s interne memorije) preko maila/chat aplikacija
- spremanje mail attachmenta na internu memoriju
- prebacivanje fileova računalo <--> iphone po mogućnosti bez itunesa (ali ako se sve ostalo može bez JB, vjerojatno bi napravio kompromis

nisam baš zahtjevan

Poništava li nadogradnja JB (znam da je prije poništavala)? Ima li straha od virusa samim JB?
- dijeljenje fajlova i slika preko maila/chata je moguce i bez JB-a.
- moze se spremiti, ali ti onda treba file explorer da bi van tih aplikacija dolazio to tih fajlova. JB dakle moras u tom slucaju napraviti
- isto kao i gornja tocka. Moguce, ali uz JB

Nadogradnje ponistavaju JB. Mada 8.1.2 ne radi nikakvih problema, pa ne vidim ni potrebe za nadogradnjom. Jednog dana kad dodje iOS9 izbacit ce i novi JB. Mozda ga izbace i za 8.1.3, ali sumnjam. Eventualne rupe koje otkriju cuvat ce za iOS9 naravno.

JB nije nekakav problem. Perolaka kategorija za obavit, a ne mozes nista pokupim ako instaliras sa 'normalnih' repositorya. Dakle bez crackanih tweakova i sl. gluparija. Uz ta 2-3 tweaka koja tebi trebaju ne bi trebao imati nikakvih problema.

iPhone lako i prodas ako ti ne legne, jer potraznja za istim je uvijek puno bolja nego za bilo kojim drugim mobom.

No opet, moras pronaci iPhone sa 8.1.2 da bi ovo gore imao sve omoguceno. Sa 8.1.3 ne mozes JB napraviti. Osim ako ti Android nije poprilicno dopizdio, sve ovo gore navedeno je ipak osjetno lakse napraviti na Androidu. Nije nista kompliciranije na iOS-u, no uz uvjet da ga moras jailbreakati. Sad je na tebi da odlucis sta zelis
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 15:05   #2413
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
fora koncept, nebih se bunio

Previse interakcije na NC, mislin da to Apple nece napravit nikad (i sad bana slicne widgete). Iako bi tribalo vise stvari za 3rd party aplikacije, npr SMS se moze quick replayat ali ne moze FB messenger/Viber i sl.
Citiraj:
Upload na internet stranicu file s interne memorije, kao da uploadaš sliku na neki sharing servis (često na terenu moram mijenjati konfiguraciju DSL modema, to su konf. fileovi od par kB, ali se uploadaju u modem preko internet pre