Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 15.01.2015., 02:52   #1321
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor de sign Pregled postova
Izgleda da TR-069 ne igra ulogu na H1. Nemam opciju za isključivanjem tog protokola.
Ovo kaže avm o tome.
Pa vidis da koriste tr-069, samo nije uobicajeno nego preko definiranog uri-a.
Ali nastranu to, sad cu iskopat iz backupa configa sta sam nasao.
Citiraj:
Zove za 15-tak min. i kaže da nije otkrila tko se spajao i da mogu pismenim putem poslat prigovor!?
Iako imaju pluseva, nevjerovatno da nemaju evidenciju tko se od njihovih tehničara spaja na čiji router i iz kojeg razloga.
A da ne pričam o korištenju promotivne maksimalne propusnosti na 3 mjeseca koju nisam vidio.
Imaju oni evidenciju, ali ona valjda nije mogla vidjet. Meni je to znao tcom radit jako cesto. Popizdjivao sam. Posalji pismeno pa ce ti javit sta se dogodilo. Normalno, morat ces im vjerovat na rijec
Citiraj:
Autor ak75 Pregled postova
poštovanje molio bih vas za pomoć pošto sam novi korisnik h1 usluge ne znam kako da dobijem titl na filmovima putem media centra unaprijed hvala na pomoći
Pa ako ti je titl u istom folderu kao i film, kliknes na "ok" pa ti se pojavi neki izbornik, pa opet ok, pa titlove, i onda izaberes koje titlove hoces. Samo eto, ja koliko koristim taj mediacentar sam skuzio da se titlovi znaju i ne pojavit. Pa onda trebam izvuc usb/stavit nazad i onda se pojave...
sandokan111 je offline  
Staro 15.01.2015., 03:24   #1322
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Da evoga, odi pod boxusers u configu. Vidjet ces da imas u fritzu prikazanog jednog usera (tr069-nesto). E onda odes u backup configa, i pogledas usera pod id 10 (ima pristup svemu), i on nije nigdje prikazan
sandokan111 je offline  
Staro 16.01.2015., 11:56   #1323
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Dobro i što dobijem isključivanjem accounta tog tr069 usera?
Sumnjam da će im to blokirat pristup.
__________________
the secret
de sign je offline  
Staro 16.01.2015., 13:19   #1324
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Pa inace to blokira pristup. Ja sam to uredno iskljucivao na tcomu. Dal brisanje ovog usera iz configa i iskljucivanje tr-069 na fritzu radi isto neznam jer mi se nije dalo provjeravat, posto mi neke druge stvari iz configa nisu radile sto sam nadomjestao a bio sam lijen provjeravat zasto.
sandokan111 je offline  
Staro 16.01.2015., 20:08   #1325
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Ajd baš me zanima hoće li se sada spajat.
Hvala.
__________________
the secret
de sign je offline  
Staro 16.01.2015., 21:06   #1326
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Samo iskljucivanje tr-068 usera u fritzu ti ne pomaze, jer oni kreiraju drugog kad vide da taj ne radi (provjereno). Zato pretpostavljam da koriste ovog box usera koji nigdje nije prikazan.
Na tcomu bi ti agent rekao da nemoze pristupit modemu
sandokan111 je offline  
Staro 17.01.2015., 12:18   #1327
ak75
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: sisak
Postovi: 11
hvala sandokan ali istina je jednom sam dobio titl i od tada vise ne pa koji bi program bio najbolji za skinuti tj.koja verzija a i skuzio sam da media centar ne radi ako je racunalo ugaseno
ak75 je offline  
Staro 17.01.2015., 16:21   #1328
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Samo iskljucivanje tr-068 usera u fritzu ti ne pomaze, jer oni kreiraju drugog kad vide da taj ne radi (provjereno). Zato pretpostavljam da koriste ovog box usera koji nigdje nije prikazan.
Na tcomu bi ti agent rekao da nemoze pristupit modemu
Izgleda da te ne kužim.
Ja imam jedino opciju isključivanja tr-068 usera. Sam tr-068 protokol ne mogu isključiti.
Neznam o kakvom "backup configa" pričaš jer ja u backup postavkama fritza 7360 nemam ništa ni slično user id!?
__________________
the secret
de sign je offline  
Staro 17.01.2015., 17:38   #1329
ak75
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: sisak
Postovi: 11
N7700-nema titlova zna li tko zasto
ak75 je offline  
Staro 17.01.2015., 19:37   #1330
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor de sign Pregled postova
Izgleda da te ne kužim.
Ja imam jedino opciju isključivanja tr-068 usera. Sam tr-068 protokol ne mogu isključiti.
Neznam o kakvom "backup configa" pričaš jer ja u backup postavkama fritza 7360 nemam ništa ni slično user id!?
Kad backupiras config, nadji "boxusers" postavku, koliko usera imas? Ispod toga bi trebao imat sve usere konfigurirane s pripadnim passovima i dozvolama. Ja recimo tu imam 3 usera, a 2 konfigurirana i vidljiva u fritzboxu, s tim da je jedan tr069. Kad sam isao njih izbrisat, tog tr usera sam disableao. Nakon nekog vremena sam neke kvarove prijavljivao i tehnicar se u pocetku nije mogo spojit, onda je rekao "pricekajte" i onda je mogao, kad smo zavrsili razgovor, pojavio se drugi tr069 user s dozvoljenim pristupom.
Tehnicki, ti bi preko tog configa trebao moc sve rjesavat, ali ne ide bas tako. Vjerojatno je nesto overrideano na samom kernel nivou fritza. Ako ti se da istrazivat, spoji se na telnet pa javi sta si nasao.
/etc/passwd sadrzi cak 4 usera :P

Inace nesto sam ja prije petljao po tom configu bio i uredno ga ucitao u fritza, i ne bi mi prihvatio neke stavke, neke bi. Kazem, nije mi se dalo previse s tim zezat pa sam odustao, nije mi bilo od neke prevelika vaznosti. Kad ponovno bude od vaznosti i nadjem vremena, proucit cu to bolje.


@ak75
Titl bi trebao biti u mediacentru. Kazem, meni se nekad pojavi, nekad ne. Obicno zahtjeva da odspojim usb i vratim ga nazad pa se pojavi. Ako ga nemas, odspoji usb pa ga vrati nazad. Ako ti ne upali nakon 2-3 puta, onda nesto ne stima, zovni tehnicku.
Nisam testirao s kompom ugasenim jer mi je uvijek upaljen, ali ne vidim kakve veze ima komp s tim da ti mediacentar ne radi.

Zadnje izmijenjeno od: sandokan111. 17.01.2015. u 19:51.
sandokan111 je offline  
Staro 17.01.2015., 20:06   #1331
ak75
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: sisak
Postovi: 11
hvala na pomoći situacija je ovakva gledam filmove preko tversity programa i pokrecem sve filmove ali nema titla kad je racunalo ugaseno ne radi medijski centar kada ubacim usb stick sa identicnim filmom kao na hdd od racunala film radi i ima titla verzija programa je 1.9.7. mozda je stvar u tome nemam pojma
ak75 je offline  
Staro 17.01.2015., 21:07   #1332
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Cekaj. Jel ti koristis DLNA za gledat filmove, ili mediacentar od h1? DLNA je skroz nesto drugo, i titlove imas ako dlna program podrzava titlove. Mediacentar od h1 je na STB-u i neovisan je o kompu (barem mislim da je, trebao bi bit).

Ako koristis DLNA on je jasno da ti nema toga kad ti komp ne radi :P
Probaj serviio radje onda, ja s njim nemam nikakvih problema s titlovima, ali ja to furam direktno wirelss -> TV.
sandokan111 je offline  
Staro 17.01.2015., 22:12   #1333
ak75
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: sisak
Postovi: 11
ma mediacentar koristim i dobijem i slike i filmove i muziku ali nema titlova da nije do stb boxa on je ovaj novi n7700 koji serviio da skinem tj.koju verziju ali kazem ti kad je racunalo iskljuceno nemam mediacentra tj.pise nijedan uredjaj nije pronadjen itd., puno ti hvala pa ako nije problem i ako ti se da slusat cu tvoje savjete sta da napravim veliko hvala
ak75 je offline  
Staro 17.01.2015., 22:35   #1334
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
probajte PS3 Media server http://www.ps3mediaserver.org/
ja sam njega koristio jos sa PS3,a svi uredjaji rade perfektno preko njega
__________________
"There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die."
Banx je offline  
Staro 17.01.2015., 23:13   #1335
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor ak75 Pregled postova
ma mediacentar koristim i dobijem i slike i filmove i muziku ali nema titlova da nije do stb boxa on je ovaj novi n7700 koji serviio da skinem tj.koju verziju ali kazem ti kad je racunalo iskljuceno nemam mediacentra tj.pise nijedan uredjaj nije pronadjen itd., puno ti hvala pa ako nije problem i ako ti se da slusat cu tvoje savjete sta da napravim veliko hvala
tversity je DLNA. Ako njega koristis onda ne koristis h1 mediacentar, nego samo preko h1 mediacentra pristupas tversityju.

Instaliraj serviio zadnju verziju i na isti nacin kako radis s tversityjem probaj i s serviiom
EDIT: ili ovaj program od banxa, na isti nacin.
sandokan111 je offline  
Staro 18.01.2015., 02:35   #1336
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Kad backupiras config, nadji "boxusers" postavku, koliko usera imas? Ispod toga bi trebao imat sve usere konfigurirane s pripadnim passovima i dozvolama. Ja recimo tu imam 3 usera, a 2 konfigurirana i vidljiva u fritzboxu, s tim da je jedan tr069. Kad sam isao njih izbrisat, tog tr usera sam disableao. Nakon nekog vremena sam neke kvarove prijavljivao i tehnicar se u pocetku nije mogo spojit, onda je rekao "pricekajte" i onda je mogao, kad smo zavrsili razgovor, pojavio se drugi tr069 user s dozvoljenim pristupom.
Tehnicki, ti bi preko tog configa trebao moc sve rjesavat, ali ne ide bas tako. Vjerojatno je nesto overrideano na samom kernel nivou fritza. Ako ti se da istrazivat, spoji se na telnet pa javi sta si nasao.
/etc/passwd sadrzi cak 4 usera :P

Inace nesto sam ja prije petljao po tom configu bio i uredno ga ucitao u fritza, i ne bi mi prihvatio neke stavke, neke bi. Kazem, nije mi se dalo previse s tim zezat pa sam odustao, nije mi bilo od neke prevelika vaznosti. Kad ponovno bude od vaznosti i nadjem vremena, proucit cu to bolje.
Sad kužim. Ni meni se zasad neda dublje petljati po tome.
Trenutno me više zanima što zakonski smiju a što nesmiju raditi (bez moje suglasnosti) spajanjem na router. Jednom prilikom su mi zbog nekakvog problema sa telefonom, bez najave resetirali sve postavke. Vratili su samo port forward. Tada još nisam napravio backup. Ali najmanji su problem bile postavke nego se izbrisala evidencija trajanja telefonskih poziva a to mi je bitno zbog kontrole troškova. I kao šlag na kraju, kaže mi tip da je to zbog updejtiranja na novi firmware a telefon je par dana normalno radio nakon update.
__________________
the secret
de sign je offline  
Staro 18.01.2015., 09:45   #1337
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor de sign Pregled postova
Sad kužim. Ni meni se zasad neda dublje petljati po tome.
Trenutno me više zanima što zakonski smiju a što nesmiju raditi (bez moje suglasnosti) spajanjem na router. Jednom prilikom su mi zbog nekakvog problema sa telefonom, bez najave resetirali sve postavke. Vratili su samo port forward. Tada još nisam napravio backup. Ali najmanji su problem bile postavke nego se izbrisala evidencija trajanja telefonskih poziva a to mi je bitno zbog kontrole troškova. I kao šlag na kraju, kaže mi tip da je to zbog updejtiranja na novi firmware a telefon je par dana normalno radio nakon update.
Što nemaš evidenciju na korisničkim stranicama?

http://moj.h1telekom.hr/Login.aspx

Mislim da danas svaki operator na korisničkim stranicama pruža informacije o potrošnji.
RaNz0 je offline  
Staro 18.01.2015., 12:46   #1338
ak75
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: sisak
Postovi: 11
preko serviia dobio titlove na trenutak pa su nestali vjerovatno nesto u opcijama treba poriktati ali naravno ja ne znam sta pa ako ima caka javi a kako da se bezicno povezem da mogu gledati filmove sa kompa i kada racunalo ne radi hvala i pozz
ak75 je offline  
Staro 18.01.2015., 13:33   #1339
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Nemogu ti magicno nestat ako su bili tu. Ili ih ima ili nema. Bezicno se povezes ako ti tv ima wireless. Nemozes gledat filmove s kompa ako ti je komp ugasen, to nema smisla. Jednostavno uzmi usb i stavi u tv ili stb i rjesio s i problem. Ovo mi izgleda prekomplicirano za tebe, a nije.
sandokan111 je offline  
Staro 18.01.2015., 19:01   #1340
ak75
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: sisak
Postovi: 11
najvise bih volio da imas uvid i da mozes doci do mene da to pogledas ovako se samo vrtimo u krug
ak75 je offline  
Staro 18.01.2015., 21:35   #1341
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor RaNz0 Pregled postova
Što nemaš evidenciju na korisničkim stranicama?

http://moj.h1telekom.hr/Login.aspx

Mislim da danas svaki operator na korisničkim stranicama pruža informacije o potrošnji.
Da, vidim sada.

Svejedno, mislim da je resetiranje postavki rutera bez najave vrlo neprofesionalno. Ako plaćam uslugu koja podrazumijeva mogućnosti podešavanja postavki rutera onda očekujem da će te postavke biti onakve kakve želim. Ako tehničar smatra da ima potrebe za resetom onda bi bilo normalno najaviti a ne bez ikakvog pitanja resetirati. Nije na korisniku da se treba brinut hoće li mu ISP bez najave sasvim promijeniti postavke routera. To je potencijalni sigurnosni problem.
__________________
the secret
de sign je offline  
Staro 19.01.2015., 11:46   #1342
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
dosao tv prijemnik i prepozna mi normalno ps3 media server,foldere,film+prijevod i kada kliknem play i pojavi se crveno na dnu ekrana

(PS3 media server medijski server nije dostupan iz nepoznatog razloga)

Help

update:
nikako nemogu preko dlna dobiti sliku i titlove,kad pokrenem film resetira se prijemnik
jedino serviio radi,al sve steka kao ludo i nema titlova

eo i serviio resetira prijemnik,katastofa
__________________
"There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die."

Zadnje izmijenjeno od: Banx. 19.01.2015. u 14:16.
Banx je offline  
Staro 19.01.2015., 17:07   #1343
ak75
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: sisak
Postovi: 11
instaliraj tversity 1.9.7. verziju i neces imati problema kljucni su ti nazivi filma i titla vjerovatno znas da moraju biti u istoj mapi i moraju biti isti ali kljucno je sad pazi ovo NESMIJU BITI TOCKE,CRTICE I DRUGI ZNAKOVI ZNACI npr. ime.filma to ti nece citati titlve vec mora biti bez ili sa crticama na dnu npr. ime_filma i tad ces dobiti titlove to ti je provjereno a ovi drugi znalci samo pametuju pozz i javi jel u redu

EDIT by mod: Bez naziva filmova i naznaka na pirate.
ak75 je offline  
Staro 19.01.2015., 18:35   #1344
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Evo riješili smo napokon korištenje promo maksimalne brzine. Živio H1.

__________________
the secret
de sign je offline  
Staro 19.01.2015., 18:56   #1345
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
pa sta je to..premalo...slaba parica:=)
__________________

Shuky je offline  
Staro 19.01.2015., 22:18   #1346
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
tversity 1.9.7. ne ocitava titlove,probao bez tockica,zareza itd...
stream isto steka,neznam...ne cini mi se taj prijemnik nesto na prvu ruku bas predobar,bar u svezi dlna streama
__________________
"There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die."
Banx je offline  
Staro 19.01.2015., 22:36   #1347
ak75
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: sisak
Postovi: 11
kada krene film stisni 2 puta ok i pojaqvit ce ti se izbornik za titlove
ak75 je offline  
Staro 20.01.2015., 00:03   #1348
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Banx Pregled postova
jedino serviio radi,al sve steka kao ludo i nema titlova

eo i serviio resetira prijemnik,katastofa
Koji prijemnik resetira?
Kako gledas dlna? Preko mediaservera na STB-u izabires serviio? Film je na kompu? Jesi nakon sto krene film kliko "ok" i onda ti se pojavi oni izbornik i onda kad odes na "titlovi" ti ne prikazuje da mozes izabrat svoj titl?

Kako ti je komp spojen s routerom? Ako ti je wireless, steka ti vjerojatno radi toga, pogotovo ako je veca kvaliteta filma. Spoji komp zicom s routerom pa pogledaj onda hoce stekat (posto je linija rotuer->stb->tv zicom ionako povezana vec.

Resetiranje STB-a znaci da nesto nevalja, mozda stb nevalja, ne bi se to smjelo dogadjat.
Titlovi ne rade s serviiom? Opisi koji je format titla, i koji je tv i film gdje ne rade. Za konacnu provjeru, ako imas usb na tv-u, prikljuci samo taj film direktno na tv pa vidi onda jel rade. Film i titlovi su naravno istog imena.
sandokan111 je offline  
Staro 20.01.2015., 01:32   #1349
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Spojeno je sve zicom naravno,titlovi ni jedni mi nerade
Cim pokrenem stream(mkv na kompu) preko dlna STB,serviio iliti ps3 media servera(na kompu) resetira se STB!!!
Nema zvuka,trza,ne mogu vjerovati da je toliko los taj STB

Svi ti filmovi rade normalno kada ih ustekam u usb na tv-u(zvuk,titlovi...)
__________________
"There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die."
Banx je offline  
Staro 20.01.2015., 02:19   #1350
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Nesto je onda do tog stb-a. Zovi tehnicku. To se meni ne dogadja, ni priblizno. Ajde da nemas titlove, ali resetiranje? WTF.
Za titlove koji je tv? Potrazi na serviio forumu taj tv ima li problema.
sandokan111 je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na