Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2014., 16:15   #181
anion_4Princ
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: sofa
Postovi: 22
Ako se meni neke stvari u životu "moraju vratiti i obiti o glavu"neka mi se vrate i obiju na ovome načinu,ali zato vas preklinjem(to se odnosi na svakoga tko ovo bude čitao):

Ovaj AGRAM SERVIS iz Zagreba(točnije moj ovlašteni serviser,za moju marku mobitela)me koštao toliko živaca da ni sam nemogu vjerovati.To su takve proklete lopine koje očito čuva netko sa strane;i što je najgore,ovaj moj zahtjev su očito uzeli na zub.
Provjeravajte radi svoga dobra koji će vam biti ovlašteni serviser da vam se ne desi isto kao i meni.Jer ja eto nemam vezu,niti poznajem ikoga tko mi u ovajvoj situaciji može uskočiti ii automatski sam zakinut.Žalostno jeste što ću telefon koji se(ne mojom)krivnjom pokvario i više nikad neće biti onakav kakav je bio popušiti i upasti u rupu bez dna,točnije upao sam u rupu bez dna.
Ja samo čekam jedan od idućih servisa gdje će mi reći,telefon ste svojom krivnjom oštetili i nismo vam u mogućnosti prihvatiti garanciju,točnije odbijamo vam je.

Nemojte da vam ovlašteni serviser bude "Agram servis"u Zagrebu ako boga znate.
anion_4Princ je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 16:19   #182
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor anion_4Princ Pregled postova
Pazite ovoj dio:
Što je krivo u citiranom?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 16:21   #183
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Lijepo ti piše (još si i boldao) - a da se isti ne može otkloniti. Jesu ti otklonili problem zamjenom matične ploče? Jesu. Za njih, a i zakonski, problem je riješen.

Mislim da nije puno bolje ni kod drugih providera jer svi oni koriste isti servis. Bitna stavka je i tko traži novi uređaj - ako je to firma koja ima dosta linija i masno plaća, jasno da će joj prije izaći u susret nego pojedincu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 17:00   #184
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor anion_4Princ Pregled postova
Citirati ću stvari koje su me ostavile bez daha kada sam ih pročitao,točnije određeni djelove,za koje niti sam ne vjerujem da su mogući i da sam na njih prilikom potpisa ugovora sa provider pristao.
I tko je kriv za to što ti ne čitaš ugovor koji potpisuješ?
Telefon ti je popravljen, case closed.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 17:56   #185
anion_4Princ
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: sofa
Postovi: 22
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
I tko je kriv za to što ti ne čitaš ugovor koji potpisuješ?
Telefon ti je popravljen, case closed.
Telefon je popravljen i drugi puta kada je (po prvi puta)stavljena nova matična ploča i baterija-isto to se radilo i sada.
Telefon je popravljen po treći put.
I imam pravo na novi telefon(zakonski),isto tako i na garanciju koja teče iz početka i traje puna 24mjeseca.

To je bitna stavka koja ne zaključava slučaj.
Citiraj:
Što je krivo u citiranom?
To što mi provider kao takav ne može omogućiti zamjenski mobitel ukoliko je potrebno,ovdje se ne radi o hrani za stoku već o stvari vrijednoj 5 tisuća kuna.Ponašanje dotičnoga kada sam se našao u problemu.

Citiraj:
Za njih, a i zakonski, problem je riješen.
Ok,da imam novaca i pokrenem privatnu tužbu protiv njih;iz konteksta mogu izvući kako ja imam pravo na legitiman prekid pretplate,isto kao što oni imaju pravo ograđivanje na zakon i koristeći njegove "rupe".
Nakon trećega puta imam pravo na novi telefon i to lijepo piše u garantnome listu;očito jeste da ovaj servis iskorištava rupe u zakonu.
Citiraj:
a da se isti ne može otkloniti.
Ok,znači li ti to isto kao da posjeduješ novi auto,on se pokvari i svaki ti puta na garanciji mjenjaju i stavljaju "novi motor".Kužiš li poantu?Ja nemam namjeru nositi mobitel na popravak svakih mjesec dana,gubiti kontakte i saveane stvari u mobitel radi slonova i degenerika koji sebe nazivaju ovlaštenim serviserima.
Plus toga plaćam(uredno)pretplatu a ne koristim je u tome periodu kada mi je telefon bio na popravku jer "mi zamjenski"nije mogao biti omogućen.

Zadnje izmijenjeno od: anion_4Princ. 28.01.2014. u 18:04.
anion_4Princ je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 21:37   #186
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Mislim da ti u jamstvenom piše da u slučaju da tri puta bude isti kvar,
tek onda se to smatra serijskom greškom i imaš pravo na "novi" zamjenski (čitaj refurbished/certified repaired) uređaj.

A i u tom slučaju bi radije svoj uređaj, koji bar znam koliko sam čuvao, nego
da dobijem nekakvu satarbinu koju je netko mučio tko zna koliko, makar ona bila
popravljena i obnovljena od samog proizvođača.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 23:04   #187
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor anion_4Princ Pregled postova
Telefon je popravljen i drugi puta kada je (po prvi puta)stavljena nova matična ploča i baterija-isto to se radilo i sada.
Telefon je popravljen po treći put.
I imam pravo na novi telefon(zakonski),


Zakonski?

Citiraj:
Autor anion_4Princ Pregled postova
To je bitna stavka koja ne zaključava slučaj.To što mi provider kao takav ne može omogućiti zamjenski mobitel ukoliko je potrebno,ovdje se ne radi o hrani za stoku već o stvari vrijednoj 5 tisuća kuna.Ponašanje dotičnoga kada sam se našao u problemu.
Standardno ponašanje. Zamjenski uređaj nije standard, to se dobro naplaćuje posebnim ugovorima.

Citiraj:
Autor anion_4Princ Pregled postova
Ok,da imam novaca i pokrenem privatnu tužbu protiv njih;
Na osnovu čega?

Citiraj:
Autor anion_4Princ Pregled postova
Nakon trećega puta imam pravo na novi telefon i to lijepo piše u garantnome listu;očito jeste da ovaj servis iskorištava rupe u zakonu.
Sigurno to piše u jamstvenom listu?

Citiraj:
Autor anion_4Princ Pregled postova
Ok,znači li ti to isto kao da posjeduješ novi auto,on se pokvari i svaki ti puta na garanciji mjenjaju i stavljaju "novi motor".
I?
Samo trebaš dobiti novo jamstvo.

Citiraj:
Autor anion_4Princ Pregled postova
Plus toga plaćam(uredno)pretplatu a ne koristim je u tome periodu kada mi je telefon bio na popravku jer "mi zamjenski"nije mogao biti omogućen.
Nebitno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 18:24   #188
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Zna li netko servis mobitela u kojem bi mogli napraviti reball chipa na maticnoj?
daki je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 18:38   #189
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Obrati se Alvinu. On to radi na laptopima. Sigurno može i na mobitelu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 13:07   #190
Raging Demon
Premium
Moj komp
 
Raging Demon's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 224
ekipa ima ko iskustva sa narucivanjem djelova za mob?

danas slomia ekran na lg l3 e400 pa me zanima odakle je najbolje narucit, al da je u hr i da bude kroz par dana u mene.
Raging Demon je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 16:51   #191
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
Evo ako tko ima kakav pametan savjet situacija slj.
SONY Xperia Z kupljena u DE 18.12.2013 pokvarila se i poslana na servis u Agram
da bih danas dobio ovu napomenu:

Napomena
potrebno zamijeniti matičnu ploču.prema SONY proceduri,za zamjenu matične ploče potrebno je obratiti se na mjesto gdje je aparat kupljen

Sad bih ja trebao nosit uređaj na servis u DE što mi onda vrijedi što smo EU i što priznaju granciju za uređaje kupljne nakon 01.07.2013 kakva je to uopće garancija samo software-ske prirode ili?

Inače imao sam jedan slučaj prije cca. 2god. sa Xperiom Neo V koja je isto bila kupljena gore zamjenili neispravni display bez ikakvih problema čak i bez računa i garancije po IMEI broju!

Ima tko kakav savjet tko poznaje malo bolje garantne uvjete EU....
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 16:54   #192
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor branuschi Pregled postova
Evo ako tko ima kakav pametan savjet situacija slj.
SONY Xperia Z kupljena u DE 18.12.2013 pokvarila se i poslana na servis u Agram
da bih danas dobio ovu napomenu:

Napomena
potrebno zamijeniti matičnu ploču.prema SONY proceduri,za zamjenu matične ploče potrebno je obratiti se na mjesto gdje je aparat kupljen

Sad bih ja trebao nosit uređaj na servis u DE što mi onda vrijedi što smo EU i što priznaju granciju za uređaje kupljne nakon 01.07.2013 kakva je to uopće garancija samo software-ske prirode ili?

Inače imao sam jedan slučaj prije cca. 2god. sa Xperiom Neo V koja je isto bila kupljena gore zamjenili neispravni display bez ikakvih problema čak i bez računa i garancije po IMEI broju!

Ima tko kakav savjet tko poznaje malo bolje garantne uvjete EU....
Seru kvake. Hrvatska je u EU od 01.07.2013. Od onda vrijedi jamstvo u cijeloj EU.
Što Sony Mobile HR na fejsu kažu na to?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 17:04   #193
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
Evo što kaže Sony Mobile HR:

Kako je servis pojasnio, riječ je o redovnoj proceduri kada je riječ o tako velikom popravku kao što je zamjena matične ploče.

Jel ima neki zakon na koji se mogu pozvati?
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 17:10   #194
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Nemaš se na šta pozivat, sam Sony ti je rekao kako stvari stoje.
Pola tih 'eu zakona' još nije usklađeno s nama, u europi je normalno i da je minimalna garancija 2 god. dok je kod nas još uvijek moguće dati i 12 mjeseci.
Nismo mi ulaskom u eu automatski preuzeli sve ono što je na snazi i na zapadu niti nas svi doživljavaju kao da smo u eu.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2014., 17:07   #195
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
@wooden
ako nisi siguran molim ne širiti dezinformacije,
nego što je HR radila u predpristupnim pregovorima nego usvajala zakone EU koje
treba i poštivati kad ih usvojiš i postaneš čalnicom EU....

uglavnom nakon dopisa mailom MMM Agramu da razlog koji oni navode nema smisla i da smo mi članica EU i samim
time smo preuzeli neke zakone koje treba poštivati i kontaktiranja SonyMobile na 062000000 koji su mi odmah
potvrdili da ovi u servisu pričaju bajke i da će oni ekalirati slučaj kod njih priča se okranula i uređaju je zamjenjena matična ploča.

eto ako kom zatreba nek zna koja su mu prava


Lp
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 ,