Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2014., 14:28   #1051
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zato što ministarstvo financija raspolaže sa praznom vrećom bez dna pa je odlučilo da nagazi davatelje usluga u mobilnoj telefoniji. A naši jadni napaćeni pošteni i na rubu ivice propasti telekomi su morali to iskazati prema nama.

Ironija u tome svemu je ovo pravo na mukte bail out sa skupih pretplata
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 14:31   #1052
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jer državi fali para pa im stavila nove namete jer oni imaju para. Naravno, telekomi nisu ludi da im daju svoju lovu, pa su povisili cijene korisnicima.
A. Tako dakle.

Savjetujem glupoj državi da štampa svoje beskamatne pare umjesto da posuđuje tuđu lihvu koju će otplaćivati naši praunuci.

Ali to je neka druga tema...

Na pretplatu više nikad!
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 14:35   #1053
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zašto nikad na pretplatu? Nikad više robijanje na 24 mjeseca radi skupog mobitela. Bolje uzet izvana nešto ili na rate u dućanu.
Pretplati od 50-80kn niš ne fali, a ktome nema vremensku obavezu.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 14:41   #1054
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Zato što ministarstvo financija raspolaže sa praznom vrećom bez dna pa je odlučilo da nagazi davatelje usluga u mobilnoj telefoniji. A naši jadni napaćeni pošteni i na rubu ivice propasti telekomi su morali to iskazati prema nama.

Ironija u tome svemu je ovo pravo na mukte bail out sa skupih pretplata
Pa se nebi cudio jos nekome porezu na telekomunikacijske usluge. Uzimati ce od tamo di ima, a telekomi su najlaksa meta trenutno, samo HAKOM uvede novu naknadu i to je to.

mod: nećemo o politici

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 02.06.2014. u 14:52.
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 14:55   #1055
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Zašto nikad na pretplatu? Nikad više robijanje na 24 mjeseca radi skupog mobitela. Bolje uzet izvana nešto ili na rate u dućanu.
Pretplati od 50-80kn niš ne fali, a ktome nema vremensku obavezu.
Kad su tek počeli dilati u HR imali su pretplatu koja se zvala 0 (nula). Tj. nula minimalne potrošnje, plaćalo se samo ono što je stvarno potrošeno.

Nemam pojma je li to još uvijek postoji. Najvjerojatnije ne. Razbahatili se kao i ostali. Same shit, different asshole.

I da, potpisujem, bolje uzet mob na kredit / rate. Čak i sa kamatama ispadne puno jeftinije nego pretplata.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 15:26   #1056
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Savjetujem glupoj državi da štampa svoje beskamatne pare umjesto da posuđuje tuđu lihvu koju će otplaćivati naši praunuci.
Ah, da, dobro poznati Topčider model. Puno dobrog je donio bivšoj državi, cijena štruce kruha se sa protokom vremena povećavala (bar u nominalnom iznosu) tako da je ujutro bila 7 milijardi dinara, a navečer 8 milijardi.

A sada malo računice. Hoću sebi kupiti iPhone 5S 16 gb. U pretplati koju sam uzeo cijena istog je 18 kn + 24 rate po 75 kn, dakle 1.818 kn.

Radi se o T-comovoj Obitelj XXL tarifi, gdje za 400 kn mjesečno četiri broja imaju neograničeno zvanje prema T-Com i T-mobile mrežama, neograničene SMS-ove, 5000 minuta prema drugim mrežama i 5gb flat internet. I to sve bez naknade za uspostavljanje poziva. Na to se dodaje po 5 kn radijske frekvencije i 10 kn harača, tako da na kraju ću plaćati 460 kn cijelu pjesmu. Znači, u 24 mjeseca ću dati minimalno 11.040 kn. Ako oduzmemo cijenu telefona, ispada da ću dati 9.222 kn samo za uslugu koju plaćam za 4 telefona, odnosno 96 kn mjesečno po priključku.

A sada da vidimo kako ćemo taj isti mob kupiti na Njuškalu. Cijena je 3.200 kn za novi vakumirani uređaj sa garancijom i računom (iako su cijene u prosjeku veće, uzeo sam najnižu dostupnu). Dakle, odjednom pljusnem 3.200 kn i sada moram pronaći za 7.840 za dvije godine i četiri priključka sličnu uslugu. Dakle, za 81,67 kn mjesečno moram imati besplatne pozive prema T-comu i T-mobileu, neograničene SMSove, 1.250 minuta prema drugim mrežama (5000 podijeljeno na četiri, iako jedan broj može potrošiti svih 5000 minuta ako ostali ne troše ništa bez ikakve dodatne naknade) i 5 Gb prometa po 4G brzini, ako se prekorači onda se smanjuje brzina i nema naknade.

Moje pitanje je: da li postoji takva ili usporediva ponuda kod drugih operatera?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 19:21   #1057
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Evo ja svoje odradio bez previse natezanja.
Pitala me trebica jel imam opciju uredjaj, rekoh - ne. Sve sredjeno za par minuta i na kraju me pita zasto to radim. Odgovorih joj da idem u mrezu gdje su ljepse cure hahahah, koji burn
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 19:59   #1058
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Odgovorih joj da idem u mrezu gdje su ljepse cure hahahah, koji burn
Hahaha, kako mućko džubradski!
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 21:49   #1059
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Hahaha, kako mućko džubradski!
Fućka se njima za ovakve teen dosjetke, bitno je samo da plaća sjedne na kraju mjeseca.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 03:28   #1060
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Ja fino velim 700 kn, ali ženska me počela uvjeravati da je to ustvari 1300 kn.

Skoro me moždani udar strefio.
Matematika ne laže

Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Potpisala sam zahtjev za migraciju sa pretplate na bonove (i dobro ga prije toga pročitala), pobrala novu sim karticu i smršavila za nekih 5 kila.

....

Na onom papiru piše da će mi deaktivirati pretplatu 10.6. Fakat predugo.
Daj pogledaj da slučajno ne piše krajnji rok (datum) da je 10.6. Moglo bi bit ranije. U svakom slučaju znat ćeš kada nestane signal.

Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
P.S. Ženska je također rekla da se navodno (svaki novi ili postojeći) ugovor može raskinuti bez ikakvih penala bilo kada, čak i nakon 30. 6. (uz otplatu preostale cijene za uređaj, ako je isti uzet). Je li to stvarno istina???
Ako je u pitanju Tele2 ili Tmobile, obzirom da je odluka stupila na snagu od 1.6. svi novi korisnici na računu za 6.mj. dobiju i tih 10kn (sa PDVom), dakle oni ne mogu raskinut ugovor bez penala jer su potpisom pristali na sve od 1.6. Tako bi trebalo biti. Ako je bilo zaključno sa 31.5. potpisivanje ugovora onda postoji ta mogućnost.
Da li je ona u pravu ili ne, zaključi sama, jer pitanje je što je ona mislila kada ti je to rekla.



Ono što je nekad ljudima neshvatljivo je da su pretplata (bez ugovora) i pretplata sa ugovorom (u slučaju kupnje mobitela ili drugih pogodnosti) dva različita pojma. I misle ako im istekne ugovor da je istekla i pretplata, da je više nema.
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 06:37   #1061
nixass
Premium
Moj komp
 
nixass's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 177
"opcija mobitel" podrazumijeva samo slucajeve kad se uz pretplatu placa neka mjesecna cifra i za mobitel? ja sam kod potpisivanja ugovora dobio popust na mobitel (sa 2400kn na 1800kn), platio amexom na par rata i gotovo.. uz pretplatu nemam nikakvog dodatnog troska u vidu placanja neke dodatne naknade za mobitel pa pretpostavljam da mi nece nista zaracunat?
imam li pravo na besplatno dekodiranje tog mobitela kad i ako se odlucim za prekid pretplate?
nixass je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 07:56   #1062
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor NeooS Pregled postova
pogledaj da slučajno ne piše krajnji rok (datum) da je 10.6. Moglo bi bit ranije. U svakom slučaju znat ćeš kada nestane signal.
Puh.. Već jutros me iskopčalo. Isprobavam sim kojeg su mi jučer dali na prodajnom mjestu - ne radi. Zovem szk - uvjeravaju me da novi sim radi. Ja opet uzvratim da ne radi. Povuci potegni. Tip me na kraju upita serijski broj sim karte i vidi čuda - razlikuje se od njihovog.

Ukratko: na osnovu mojih ranijih upita automatski su poslali poštom svoj sim. I moram sad čekati da to stigne jer ne postoji mogućnost da mi aktiviraju ovaj sim sa prodajnog mjesta.

Imam osjećaj da ću biti mjesec dana bez broja.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 08:16   #1063
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor nixass Pregled postova
"opcija mobitel" podrazumijeva samo slucajeve kad se uz pretplatu placa neka mjesecna cifra i za mobitel? ja sam kod potpisivanja ugovora dobio popust na mobitel (sa 2400kn na 1800kn), platio amexom na par rata i gotovo.. uz pretplatu nemam nikakvog dodatnog troska u vidu placanja neke dodatne naknade za mobitel pa pretpostavljam da mi nece nista zaracunat?
imam li pravo na besplatno dekodiranje tog mobitela kad i ako se odlucim za prekid pretplate?
Moraju ti dati kod za otključavanje mobitela, ali ih moraš tražiti.
Na email im pošalji fotku računa i garancije, da se vidi i imei i to je to.
Tako su meni riješili nokiju 6303c. Čekao sam cca tjedan dana, poslali upute u pdfu i taj kod.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 08:24   #1064
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Cujem da se vrti na TV neka nova Revolucija 3GB neta, 1500 min prema svima,,neogranicen sms prema svima i neograniceni pozivi u Tele2 za 100 krznasa ali na njihovoj strani ne nalazim nista o tome.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 09:08   #1065
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Cujem da se vrti na TV neka nova Revolucija 3GB neta, 1500 min prema svima,,neogranicen sms prema svima i neograniceni pozivi u Tele2 za 100 krznasa ali na njihovoj strani ne nalazim nista o tome.
Vidio sinoc istu reklamu, pisalo je i da je dostupna do 30.6.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 09:13   #1066
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Steta sto nigdje na netu nema nista o tome....
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 10:09   #1067
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
i ja se hoću prebacit na novu revoluciju

prvih godinu dana je 100 kn sa 3gb nakon toga 150 kn 1GB

mod: koristiti edit/multiquote

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 04.06.2014. u 06:53.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 11:13   #1068
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Znaci zajeb je pisan malim slovima
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 15:08   #1069
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Da ... ali reklamira se kao bez ugovorne obveze... jel to onda znači da nakon godinu dana možemo nešt drugo birat ak nam se svidi? I jel to pretplata ili bonovi?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 15:19   #1070
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
Da, možeš kasnije birati što god hoćeš.. to je pretplata, nisu bonovi. Pretplata bez ugovora tako da moš i nakon tjedan dana prelaska na pretplatu ići gdje god hoćeš, a možeš i kad prođe tih godinu dana.
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 15:48   #1071
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Da, sad sam pročitao sve uvjete.

Ak koga zanima:
http://www.tele2.hr/podrska-korisnic...a/opci-uvjeti/
u cjeniku je to stranica 24, a imaju i uvjeti korištenja tarife revolucija u promo razdoblju .

Izgleda tarifa čist ok .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 16:23   #1072
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Danas otkazah ugovor (revolucija 190), iako je uređaj kupljen na pretplatu, ali nije na opciju uređaj.
Može se prebaciti broj na bonove (zadržava se broj), ili ukinuti broj u potpunosti.

Ja sam prebacija na bonove, pa ću vidit kasnije na kojeg operatera ću otići.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 16:40   #1073
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Možeš ti prebaciti broj i na drugog operatera i to odmah tj. ne smiju ti ukinuti broj zbog prebačaja drugome.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 16:45   #1074
hrvoje29
Registered User
 
hrvoje29's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Šibenik
Postovi: 44
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Možeš ti prebaciti broj i na drugog operatera i to odmah tj. ne smiju ti ukinuti broj zbog prebačaja drugome.

Super, nisam to zna!
hrvoje29 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 17:24   #1075
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Pogledaj nekoliko zadnjih stranica na temi 'Kojeg operatera odabrati...' Tamo ti je sve objašnjeno.
http://forum.pcekspert.com/showthrea...201522&page=30
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 22:10   #1076
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Koliko treba čekati da novi sim dođe poštom kod prebacivanja na bon?

I zakaj oni meni ne žele aktivirati sim kojeg su mi dali na prodajnom mjestu?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 23:23   #1077
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Koliko treba čekati da novi sim dođe poštom kod prebacivanja na bon?

I zakaj oni meni ne žele aktivirati sim kojeg su mi dali na prodajnom mjestu?
Čini mi se da si bila rekla da si poslala zahtjev emailom za prijelaz na bonove, a kasnije si tek išla u Tele2. Vjerojatno su ti već ranije odradili zahtjev poslan emailom i aktivirali SIM te ga poslali kući. Pa ti je bolje sad pričekati da ti ta kartica stigne.
A koliko može poštom stizati, 2,3 dana
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2014., 08:06   #1078
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Kolik vidim, ova "nova" revolucija je za one na bonovima i za nove tele2 korisnike. Ja ne mogu dobiti popust ako sam već na revoluciji . Ajmo, HT, daj mi ovo što sad imam u Tele2 za 150kn i odmah potpisujem
FitzTN je online   Reply With Quote
Staro 04.06.2014., 08:12   #1079
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Pa Tcom ima onu promociju plana za surfanje L sa flat opcijom za 87,5 kn
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2014., 11:34   #1080
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Vezano za novu revoluciju, ženska je bila jučer i prišla sa stare na novu bez problema tako da se raspitaj.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na