Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2008., 09:18   #31
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Cega sve ima , oni su zakljucili da ces ti slagati konfu pa su da ti pomognu je slozili , mislim ovo je smjesno , i stvarno za ne povjerovati . Apsolutno si u pravu da trazis povrat ili sve novo u svojoj ambalazi a ne vec slozeno .
A ovo sto se tice testiranja nove robe u ducanima - ok , neka se testira recimo 1 od 20 grafi ili ploca , ali onda te ne bi smjela ici u prodaju sa ostalim , vec izdvojeno sa nekim popustom i naglaseno da je koristena . Jer ako vec skupo placam nesto novo u ducanu , onda to i mora biti novo , dakle nekoristeno i neotpakirano , u protivnom je sve drugo mazanje ociju i varanje kao sto rade neki nasi veliki trgovci sa otpakiranim hard diskovima.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 11:38   #32
Marko26
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: fds
Postovi: 16
Da, vidim 99% se slazete da je ovo katastrofa osim iznimaka koji misle da treba sarati po maticnoj i ostalim komponentama pored serijkih brojeva i racuna koji sluze za slucaj sigurnosti i prevaranata, stvarno koja profesionalnost
Marko26 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 11:58   #33
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
WTF????

Ma daj, ja bih ih još tužio za pretrpjeli stres...
Kakvo otvaranje? ne kužim??

Ma daj, dok nije sve u celofanu, vraćaj to natrag... ako nigdje, ama baš nigdje na službenim dokumentima (narudžbenici ili čemu već) nisi tražio slaganje, šta oni imaju otvarati...

Nema se tu šta raspravljati, nije to mesnica... sve mora biti zapakirano i kraj priče...
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 13:10   #34
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
ja isto nebi prihvacao otvarane/isprobavane komponente ... jedino da je naglaseno da je otvarano i prodano kao koristeno, s nekim popustom
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 13:18   #35
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Prije 4-5 god.
U Vemil-u kupovao memorije 256mb sd ram.
Ujutro kupim vozim se u zagorje otvorim stavim u komp-piiiiiiii
Vozim se natrag i mjenjam.rekli ok ova je sigurno dobra i opet ja idem u zagorje
Otvaram u komp i piiiiiiiii.
Vraćam se poslije podne opet po druge i kažem trebalo bi ove memorije isprobati jer se neću više vozikati u zg pa doma.Mrsko mu je to palo jer se od jutra natežemo i on nakon teške muke ide isprobati te memorije i ni jedna ne radi i opet dobim druge i morao sam se opet svađat da ih isproba prije nek kaj se vraćam u zagorje.Nakon što je isprobao četvrta po redu koju sam dobio ta je radila i kod njih i doma.

Evo što sam htio reći.
Taj sam događaj dobro zamamtio jer me ta memorija došla puno više(jer sam potrošio benzina za 400km samo zato jer je neko bio ljen isprobati memorije)
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 15:05   #36
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Do sada smo imali smo 1 slučaj koji nismo ispoštovali, a to je kad je neka plavuša od 25 godina kupila 25 CD-a, i "spržila" ih, i nisu joj radili jer nije znala spržiti (pržila budala neke kompilacije muzike audio CD-a na 52X, samo joj je PC htio čitati CD-e).
Sviđa mi se ovakav neformalan pristup kupcu. Budala i to.. Zaista je ugodno kupovati kod vas.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 15:33   #37
Marko26
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: fds
Postovi: 16
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Sviđa mi se ovakav neformalan pristup kupcu. Budala i to.. Zaista je ugodno kupovati kod vas.
Pazi da te nebi markerom
Marko26 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 16:34   #38
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
No nista novo, narucio si komponente za kompletan komp pa je netko tamo zakljucio da bi to bilo u redu i sloziti te poslati.
Zamisli pak situaciju da su poslali nekome samo dijelove i onda ih drugi dan neki kupac zove i salje u rodni kraj kak mu nisu slozili konfu i sto da sad on radi s tim djelovima.
Rekao si da nisi trazio slaganje konfe ali onda si trebao naglasiti da trebas komponente i da ces sam slagati konfu.
Kvalitetna komunikacija rijesi mnogo problema.
To ti tak ide kod nashih shopova, morash zivkati, pitati, reci kako i sto da nebi doslo do ovakve situacije.
Ako su imalo ok trgovina onda im te komponente sigurno nisu jedini primjerci na skladistu tako da nevidim problem sto ti nebi poslali sve zapakirano. Nisu narucivali specjalno za tebe iz Kine.
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 16:52   #39
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Za sve ove koje su komentirali moj post:
1. Vemil je znao po par puta dostaviti oštećenu robu, recimo ploču sa otkinutim kondezatorom i slično, a takvo što prodati kupcu je suludo.
- prc za firmu.
Uopce mi nije jasno kako bi se takvo nesto moglo dogoditi. Kupovao sam svasta i svugdje ali nikad, nikad mi se nije dogodilo da sam dobio zapakiranu robu koja je bila fizicki ostecena (otkinuti kondenator???)...

/snip

Citiraj:
4. Nije bezveze što je iSHOP najjači u Sisku, što samo mi popravljamo (ali zaista popravljamo) što se može (serverska ploča sa puknutim kondezatorima, nije bed skrpati, ploča je skupa).
NHF, ali zasita ne znam koliko ozbiljno mogu shvatiti ovu konstataciju, i tko bi nosio "serverske ploce s puknutim kondenzatorima" kod vas na "popravak"?

Citiraj:
PS - Mala firma, mali grad, a Vemil i HG spot se nagurali u grad, velika konkurencija, al ipak ih mažemo!
Sve je to super, divno i krasno - ali ja zaista ne znam nikoga tko bi bio lud za kupovanjem otvaranih i "testiranih" proizvoda (iz bilo kojeg razloga), osim kao sto je netko spomenuo, ako nije tako predhodno navedeno i adekvatno amortizirano. Da pace, takva praksa mi nije poznata ni u jednoj trgovini za maloprodaju.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 19:11   #40
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
ja sam slicnog misljenja kao celduce, mozda je samo mala greska u komunikaciji. ako su ti odmah nakon opaske rekli da ce poslati / vec poslali zapakirane komponente, bez nekih prepiranja, prijetnji potrosackim kodom i slicno, onda ne vidim neki veliki problem. a ono rigorozno testiranje je vrlo vjerojatno upali/ugasi da vide jel sve ustekano kak treba ..... ako pak imaju tako stalnu praksu, i nastave sprehu ovo, ono, onda prisili sanadera da opet izjavljuje kako se prelila casa.....
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 20:05   #41
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
@ Bubba - Do sada se nitko nije žalio na kvalitetu usluge. Tko hoće neotpakovano, ok, može, ali tada mora čuvati račun. I zamjena duže traje (ne zbog nas nego zbog veleprodajnih partnera).
Nadalje, sve što mi pregledamo, radi 100%, Pa ne gledamo mi sve ploče! Tko bi 100 ploča pregledao, rekoh, ako naručimo 20 GB ploča, 5 ih ide van, da se pregledaju, popišu i to je to...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 21:45   #42
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Pa ne gledamo mi sve ploče! Tko bi 100 ploča pregledao, rekoh, ako naručimo 20 GB ploča, 5 ih ide van, da se pregledaju, popišu i to je to...
A sta je sa ostalih 16? Jel njih onda prodate neotpakovane? Svidja mi se ovaj vas princip prodaje.Nema mi nista mrskije nego kad moram ici nesto reklamirati u neki od nasih "velikih" ducana....
wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 21:50   #43
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Nije mi jasan ovaj dio gdje zamjena neotpakovane ploče traje duže. Zar i jedna i druga ne idu direktno dobavljaču? Na koju foru oni sa otpakovanom prije dobiju zamjenu? Nije li to stavljanji u nepovoljni položaj dijela kupaca što mislim da nije u skladu sa zakonom? Ne ulazim u vaš način rada. Ako to kupcima paše sve za 5. Međutim prije 2 godine sam u "malom dućanu" kupio ploču i grafičku koja je bila korištena za nekakvo njihovo testiranje konfiguracije sa nekim specijalističkim programom(ništa OC) za 20% jeftinije. Razlog-komponente su bile otvorene, a ja to nisam tražio. Dakle ako nekom paše da mu vi to istestirate ne vidim problem. Međutim ako to kupac ne traži... I šta se dobije testiranjem 4 ploče od 20. U preostalih 16 može biti nekolicina neispravnih(mala vjerojatnost jer su ploče tvornički testirane). Testiranje svih 20 mi izgleda logičnije. Kužim da neko kupi nekoliko komponenti pa provjerite da li jer npr. RAM kompatibilan ili nadogradite Bios da bude kompatiblan sa CPU(opet samo na zahtjev kupca) . Bez uvrede u ovom stvarno ne vidim smisla.
PS
Nemojte me krivo shvatiti ali ovakvo testiranje me podsjeća na neke od naših trgovačkih lanaca koje kupuje robu sumnjivog porijekla(pokisla,prevrnut kamion..) pa je dodatno istestiraju da vide da li je upotrebljiva te je prodaju ispod tržišne cijene.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 22:26   #44
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor wireless_os Pregled postova
A sta je sa ostalih 16? Jel njih onda prodate neotpakovane? Svidja mi se ovaj vas princip prodaje.Nema mi nista mrskije nego kad moram ici nesto reklamirati u neki od nasih "velikih" ducana....
Da, ostatak se ne dira, pa tko bi ih sve otvorio! Ima se pamethijeg posla, lemiti kondezatore, spašavanje podataka, igranje traviana, zajebavanje Apache-a (ludi indijanac)!
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 22:41   #45
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
čovječe koje su to šeme.. jbt više ni u dućanu nemožeš dobiti nešto novo zapakirano jer oni neki k.. moraju provjeriti... meni je to jednako debilno kao da dođeš u auto salon i vidiš na auto 300km i to uz objašnjenje da su ga morali malo provozati da vidiju dal sve radi... ma dajte molim vas, koje su to gluposti... meni je sve to jednostavno bezveze... šta je onda s artiklima tipa zvučnici... njih isto malo otpakiraju pa razvale tam do ibera da vide jel imaju kakve greške i jel su dobri... mislim... šta su komponente tipa rama, ploča, proceva drugačije od bilo kojih drugih... baš bi htio vidjeti da mi daju nešto otpakirano u dućanu... valjda bi umro od smijeha....

ubiti, kad bolje razmislim, pa nije ni problem u prodavačima... nego meni naprosto nije jasno tko kupi nešto otpakirano i plati kao novo novcato... mislim, bilo šta šta je izvađeno iz kutije je moglo biti i izložbeni primjerak, ako ne i korišteno... koja je to ironija, prodaju ti nešto praktički rabljeno i onda još ispadne da su ti učinili uslugu jer su ti prodali nešto šta 100% radi... jaoooo, ludnica...
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 22:51   #46
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor geniusboy Pregled postova
čovječe koje su to šeme.. jbt više ni u dućanu nemožeš dobiti nešto novo zapakirano jer oni neki k.. moraju provjeriti... meni je to jednako debilno kao da dođeš u auto salon i vidiš na auto 300km i to uz objašnjenje da su ga morali malo provozati da vidiju dal sve radi... ma dajte molim vas, koje su to gluposti... meni je sve to jednostavno bezveze... šta je onda s artiklima tipa zvučnici... njih isto malo otpakiraju pa razvale tam do ibera da vide jel imaju kakve greške i jel su dobri... mislim... šta su komponente tipa rama, ploča, proceva drugačije od bilo kojih drugih... baš bi htio vidjeti da mi daju nešto otpakirano u dućanu... valjda bi umro od smijeha....
To sve ide u k. Znam ekipu (nije bitno koji dučan) koja si uzima komponente (večinom grafe) na dva-tri mjeseca i onda vraća u trgovinu/prodaju i to bez pola bundlea. Jbg, to je tak danas, ako se nećeš sam paziti - nitko neće.

Ovo sa otvaranjem i priznavanjem samog čina, jest potpuna glupost. A markiranje bolje da ne komentiram.

Kada smo u takvoj temi, meni nije normalno da Vemulj daje godinu dana garancije na gainward i sapphire, nije mo normalno da seru kod svake reklamacije, nije normalno kakav kadar danas radi u prodaju hardvera, nije normalno kako samo gledaju kako da nas zajebu.

Svašta danas nije normalno...ili možemo reći da je "ovo" postalo uobičajeno a samim time i normalno.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote