Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.06.2007., 19:58   #31
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Znači, kaj, sticky za sve djelove kojih nema na nabavi.net ?

Računaj da ima min. 4-5 procjena na dan, ponekad i više. Pitanje je koliko će se to moći održati koliko toliko u redu. To je najveći problem prijedloga za 1 sticky sa procjenama, barem po meni.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 19:38   #32
duffy
Brum brum...
 
duffy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 582
E i ja se slazem ovim e sa procijenama...

Pa to nije normalno svaki drugi post je procijena a bilo je vec X-puta procijena iste komponente.

Pa jel se ne moze odvojiti i napraviti novi podforum za procijene?

Evo dokaz:


...samnjio sam stranicu da se vidi više...


eh sad ce se reci da vecina komponenti iz procijene ide u prodaju - pa neka ide - kada se procijeni komponenta neka sam onda napise temu u prodaja (sta ima veze koliko posta napravi kada se postovi ne broje!!! - u trznici)

Zadnje izmijenjeno od: duffy. 01.08.2008. u 19:52.
duffy je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 01:07   #33
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
ma jedan sticky PROCJENE i to je to. ako netko napise neki glupi post,mod ga jednostavno izbrise i gotovo. nek pljuj, ko im brani ,drzis se pravila i gotovo. Sticky je sasvim dosta. I naravno sa uputstvima u prvom postu ,kako treba dati nesto na prcjenu, tj. starost,gara,stanje itd.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 10:13   #34
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Procjene su počele sasvim slučajno i po meni su totalno nepotrebne. OK, ako imaš neku stvar koje nema više na cjenicima, no ni onda nije nužno tražit procjenu i drevit 10 stranica po tome.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 10:37   #35
duffy
Brum brum...
 
duffy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 582
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Procjene su počele sasvim slučajno i po meni su totalno nepotrebne. OK, ako imaš neku stvar koje nema više na cjenicima, no ni onda nije nužno tražit procjenu i drevit 10 stranica po tome.
Pa kažem trebalo bi ih odvojiti ... svijet bi bio odmah bolji

Pa svejedno procijenjuju par ljudi na forumu - ostale to ne zanima, meni je to sasvim glupo da se mjesa procijena i prodaja.


i ponavljam opet ono kaj sam rekao:
Citiraj:
Autor duffy Pregled postova
eh sad ce se reci da vecina komponenti iz procijene ide u prodaju - pa neka ide - kada se procijeni komponenta neka sam onda napise temu u prodaja (sta ima veze koliko posta napravi kada se postovi ne broje!!! - u trznici)
duffy je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 17:01   #36
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
ako smijem komentirati, procjena definitivno ima previše, daleko je više onih koji traže procjenu nego onih koji direktno prodaju, ne želim se miješati u način na koji bi se te procjene odvojile od podforuma prodaja,ali same procjene bi se trebale skresat, jer nema smisla tražit procjenu za nove komponente, npr netko prodaje grafičku tipa hd4850 ili nešto slično i hoće procjenu. nema smisla to procjenjivat kad je to realno gledao nova grafička, to se zna da se cijena određuje prema najjeftinijoj ponudi sa nabave minus 20-30% i to je to, takve topice bi trebalo odmah lockati da se mene pita, e sad druga je stvar sa starijim hardverom kojeg još ima u prodaji, a razlog je to što je taj stariji hardver nerealno skup tako npr još uvijek ima grafičkih kartica tipa ove moje iz siga koje u trgovinama nove koštaju po 450-500kn a na forumu niti kod bilo koga razmnoga neće dobiti 30% manju cijenu nego može bit sretan ako je proda za 50% jeftinije od cijene nove, e za takve stvari procjena dobro dođe jer nisu baš svi u toku sa padom cijena polovnih komponenti na tržištu pa im teba pomoći.
druga opcija je uvesti zabranu procjena u potpunosti, zabraniti komentiranje cijena,eventualno napravit nekakav sticky u kojem bi bila nekakva vrsta tablice pada vrijednosti polovnih komponenti s obzirom na njihovu starost i to je to, a svako komentiranje cijena prepustiti pojedincima da riješavaju putem pm-a,znači ako si zainteresiran za komonentu a preskupa ti je, pošalješ prodavaču pm i probaš dogovorit sa njim neku razumniju cijenu, time bi se po meni najviše postiglo po pitanju preglednosti.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 17:33   #37
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Izgubit procjene bi značilo izgubit pojam za koliko šta ide i trenutna situacija u kretanju cijene pojedinih dijelova.
Često prodavači editiraju prvi post sa cijenom i napiše samo prodano a obriše koju cifru je tražio.

U svakom slučaju bolje ih je izdvojit nego da se ovako mješaju sa prodajom.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 19:21   #38
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Takodjer se slazem da bi trebalo odvojiti procjene od prodaje, nije vrag da taj posao odvajanja traje 2 dana, pa da se nikom neda napravit; a bilo bi preglednije, i sredjenije... Ovako sam danas potrosio vise vremena na pregledavanje Prodaje, jer sam svako malo nailazio na procjenu,...

Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 22:48   #39
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
I po meni bi oku ugodnije bilo da su u posebnom (pod)forumu.

A šta onda s PIPom? Ima doszta procjena, ali ima dosta i PIPova ma, zabranit PIP, pa nek ekipa izabere, procjenu prvo, pa prodaju onda
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 02:36   #40
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
pa normalno, prvo da procjenu u svom podforumu i kad ju dobi ponovo posta u prodaji sa konačnom cifrom i garancijom
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 11:06   #41
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
I po meni bi oku ugodnije bilo da su u posebnom (pod)forumu.

A šta onda s PIPom? Ima doszta procjena, ali ima dosta i PIPova ma, zabranit PIP, pa nek ekipa izabere, procjenu prvo, pa prodaju onda
PiP nek ostane u podforumu Procjene, kad bi jedan user otvorio u jednom danu 2 threada za jednu komponentu bio bi još veći kaos
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 11:28   #42
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Čak bi rekao naprotiv, vjerujem da bi se procjene čak i smanjile kad bi bile odvojene od prodaje !
Prodaja je oduvjek bila najvažnija i svatko tko ide nešto prodati a da mu se žuri ( a velikoj većini se žuri ) neće se gombati sa procjenom nego će opalit odmah prodaju i to sa većom cijenom nego da zatraži procjenu.

A nema se šta mudrovat više, treba probat, pa lako je vrnit nazad ako bude gore nego što je sada mada sumnjam da može biti gore.

@vuco vidi sa vrhuškom pa nek se netko od mjerodavnih izjasni.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 19:13   #43
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Definitivno se slažem s tim da te procjene treba na neki način riješiti.... No ni sticky a bome ni podforum mi se baš ne čine kao dobra rješenja... jer istina je da bi to smanjilo gužvu u "prodaji", ali onda se bi stavljalo još i više stvari na procjenu nego što je to slučaj sad... nekako imam osjećaj da kad bi neki ugledali podforum procjena većina bi bila mišljenja "pa ajd idem to staviti i na procjenu, niš me ne košta", a ionako već imaju ucrtanu cijenu...
Postalo je očito da te procjene nemaju svrhu u velikoj većini slučajeva, jer svi ionako lupaju svoje cijene koje ukoliko su veće od procjena ostaju kakve jesu, a ukoliko su manje onda, naravno, rastu na visinu procjena....

Imam osjećaj da će to tako ostati toliko dugo dok to nebude toliko veliki kaos koji će srozati popularnost tržnice, a onda će se morati uvoditi temeljite promjene... ne znam, tipa, zabraniti procjene i uvesti pravilo da svaki prodavač mora napisati cijenu po kojoj je artikl otišao ili zadnju cijenu koja je bila postavljena ukoliko artikl nije prodan (ovo zbog mogućnosti praćenja kretanja cijena), te da mu upravo to bude uvjet za otvaranje nove teme na tržnici... e sad, na koji način bi modovi provjeravali to, e to nemam pojma... jednostavnije rečeno, smatra da bi svatko trebao imati pravo na jednu temu na tržnici istovremeno, te da novu može otvoriti tek kad prvu zatvori... (recimo postom "može lock" i sl.)...

Makar, kad bolje razmislim, ovo je kompliciranje, ali kad sam već sve napisao nek ostane...
__________________
Macbook Pro Unibody 15.4", 2.4GHz, 4GB DDR3, 9400M+9600GT, 250GB
iPhone 4 16GB
Logitech Z5500, G-Drive Mobile 500GB, Canon LBP-3010, Logitech HUB Premium, Apple Magic Mouse, Apple Remote, Apple Airport Express, Terratec Cinergy DT USB XS Diversity, Tucano Second Skin

Samsung LE-32 B530 P7
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 19:21   #44
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Tržnicu treba ugasiti i gotovo. Nikakve procjene, razno-razne kombinacije podforuma unutar same Tražnice i tome slično. Svakim danom sve više bisera otvara nove teme samo da bi stavili nekaj na prodaju ili procjenu, a na kraju svi skupa posvade jer autoru nije baš drago kaj mu 8800GTX ne vredi više od 900 kn (ko mu je kriv kaj je nekad dal masu para, a sad hoće još i masno zaraditi). Ko hoće nekaj prodati, nek si fino (ne pretjerano upadljivo) složi u potpis, da prodaje/kupuje to i to, detalji i zainteresirani na PM. Oni koji prodaju masu toga, lako si slože gumbek u kojem fino nabroje sve kaj imaju na prodaju i gotovo. Nema više blesavih procjena, nema više prodaje komponenti čija cijena nema veze sa zdravim razumom, moderatori nemaju više brige oko onih koji varaju koga stignu. Sve se riješi prek PM-a, a ko ostane nasamaren - sam si je kriv.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 21:07   #45
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Još će na kraju tržnica završiti kao plavi oglasnik, dođeš, ostaviš oglas, ako je u skladu s pravilima ostaje, automatski se locka i nema rasprave. Kontakt preko PM, maila, moba ili kako već i to je to. Plavi oglasnik samo u el. izdanju. Znam da se tu gube sve prednosti koje net pruža no u ovakvom sistemu ovo je ogroman posao oko održavanja tržnice, koji na kraji ni ne daje rezultate. Još se neki i ljute kad im se zbrišu poostovi...jeh vrajt.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 21:32   #46
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ma dobro sad,ugasiti tržnicu nema smisla,pa svaki forum bilo sa tematikom bilo bez tematike ima svoju tržnicu, tako da to nema smisla. Problem je u procjenama i prevelikom bumpanju jednom kad krene neka rasprava o procjeni. Najjednostavnije riješenje bi bilo jednostavno ugasit procjene i zabranit bilo kome osim prodavača i moderatora da odgovaraju na postove u toj temi i bok. Znači netko prodaje nešto,i jedino i mod mijenjaju i bumpaju taj oglas,ostali fino imaju p.m. i tamo nek dogovaraju sve ostalo.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 23:12   #47
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402