Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2010., 16:27   #1
pixote
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 37
kako snimati na dvd recorderu

imam dvd recorder pioneer dvr 433h koji je spojen s lcdom
prije sam snimo na njega najnormalnije filmove s tva na njegov hdd
procedura je bila ovakva
ukljucim ga pomocu upravljaca odem na home menu pa na timer recording-timer recording -new input
i tamo sam imo pod kanalima hrt1 ,hrt 2 ,rtl , novatv
mogo sam unaprijed podesiti snimanje tako da sam odabro neki od tih gore navedenih kanala ,vrijeme pocetka i zavrsetka i datum
i savrseno je sve to funkcioniralo,
medjutim taj dvd recorder nisam koristio dvije godine, u medjuvremenu je moj stari (prije dva mjeseca negdje) narikto digitalni signal na lcdu(imamo ga ugradjenog u lcdu tako da nismo morali kupovati onaj dig.prijemnik),prije smo imali analogni signal,sada neznam dal to ima ikakve veze s tim .
uglavnom neki dan sam ponovno usteko dvd recorder , i tamo di su mi bili kanali one gore navedeni su mi sada p1,p2,p3,p4 itd...do p99, i imam jos l3 i l2,inace na lcdu imam 680 kanala
prvo sam iso na home menu-inital setup-tuner-auto chanel setting -auto scan i dobio sam kanale bez slike , znaci kada bi programiro na dvdu da snimam kanal 1 ,on bi mi to i snimio ali bilo bi bez slike ,znaci nebi na njemu bio htv1 koji se nalazi na lcdu na prvom programu,pa sam iso download channel from tv(bilo mi je ispod pisalo transfer of the station list to the av-link recorder) i ista stvar i onda sam rucno namjesto odnosno iso sam na manuel channel setting i isto opet
sta sada da napravim da mi na dvd recorderu pod kanal 1 bude htv1,kanal 2 htv2 itd....,znaci da imam situcaciju istu ko prije dvije godine odnosno da mogu normalno snimati filmove na recorder
dvd i lcd su mi spojeni scart kabelom,scart mi je ustekan u utor na tvu ispod kojeg pise ex1(rgb/yuv) i u tor dvda ispod kojeg mi pise av1(rgb)-tv
pixote je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 13:25   #2
pixote
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 37
evo prepisacu iz svoje ove knjizice koje sam dobio s lcdom(upute za uporabu)
koji se sve utori nalaze na njemu na straznjoj strani:gore lijevo utori:headphones,s-video input(i.e.for camcorder),video input,audio input right,audio input left,
dole dva skarta:lijevi-euro av socket ext2,desni euro av socket ext1
lijevo pored skartova:antenna socket vhf,uhf,cable-ant-tv(dvb-t 5v=/80mA)
u sredini centar audio input (analog) ,audio input left,right(analog),audio output left,right (analog)ispod tih utora nalazi se component video inputs(cb/pb-cr/pr-y)-ext3,digital audio input, digital audio output,hdmi input,pc input,service socket,socket for power cable
vazno je da napomenem da kada ukljucim lcd na njemu mi pise dvb decoder is starting please wait i sekundu nakon toga pojavi se slika
sto se tice dvd recordera , upisite pod google slike pioneer dvr 433h i pojavice se medju slikama slika straznje strane mog dvda koja se moze povecati i na kojoj se mogu viditi svi utori na njemu
sta sada s cim spojiti da mogu instalirati te kanale na dvd recorder i neometano ih snimati ko prije vec sam prije napiso u prvotnom tekstu kako mi je trenutno dvd recorder spojen s lcdom
daj ekipa pomazite molim vas
mora biti neko rjesenje
pixote je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2010., 14:14   #3
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Pitanje je da li taj tvoj DVD recorder ima u sebi MPEG2 dekoder za prijam digitalnih programa. Nekako nisam siguran da ima. Iz istog razloga se ne može digitalna televizija snimati na video rekorderu.
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 15:13   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Em nepregledno piše, em ko da nezna za "padnite sa krova i prelazimo na digitalni signal".
Tvoj "pajo" nema DVB-T prijemnik i zato sada nemožeš ništa ulovit i da si priključio antenu gdje treba.
Da bi mogao snimati neovisno o tv (LCD) trebaš nabavit DVB-T prijemnik SCART verzije i spojit ga na AV2. Postojeću antenu ćeš priključit u ulaz tog novog prijemnika a sa M/ž ant. kabelom izlaz antene na tv.
Pogledaj ove teme za preporuke:
VHS i digitalni signal
Digitalni zemaljski prijemnici
DVR_433H_S Support (Manual)
Primjeri 1, 2, 3

Kao privremeno rješenje snimanje možeš radit preko AV1 (SCART) kojeg spojiš sa tv (LCD) koji mora biti upaljen na željeni program snimanja.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na