Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2009., 19:01   #1
ObiVanKnozi
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
Preporuka (neobičnog) laptopa

Zašto neobičnog? Zbog toga što razlozi za njegovu kupnju se ne podudaraju s razlozima nabave laptopa za prosječnog korisnika.

Kupujem laptop koji bi mi koristio umjesto još jednog stolnog računala (ograničen sam prostorom). Koristio bih ga za:
- reprodukciju filmova (divxi uglavnom) – međutim, filmovi bi se isključivo gledali na plasmi na koju bi taj laptop trebao (morao) biti spojen (HDMI-jem pretpostavljam)
- reprodukciju MP3-ica – koje bi se slušale preko zvučnika linije, znači laptop bi trebao biti spojen na liniju (za informaciju, i plasma i linija su vrlo blizu mjesta gdje planiram držati laptop...)
- vrlo bitan razlog nabave – da ima mogućnost spajanja (za običnog korisnika) zvučne (USB pretpostavljam da imaju svi, ali ne treba biti ako je uopće moguće spojiti eksternu zvučnu na laptop drukčije) kartice da bi, koristeći softver tipa Guitar Rig, taj laptop simulirao gitarsko pjačalo (naravno, sviranje preko backing tracksa/vježbanje gitare je u pitanju)
- koristio bi mi također za surfanje netom i najosnovnije Word i Excel operacije (kada bi gorespomenuto stolno računalo bilo zauzeto nekim drugim članom obitelji)

Dodatne informacije:
- igre me ne zanimaju kao niti bilo kakve hardverski zahtjevne aplikacije (za informaciju: Guitar Rig 3 na mojem Sempronu 3000+ s 1 GB-a rama zauzima oko 15% resursa)
- nije bitno trajanje baterije, ni prenosivost (planiram ga rijetko premještati, uglavnom kada će mi trebati za Word i slične zadaće),
- softver – nikada nisam Vistu koristio, WinXp mi je sasvim dobar :ne zna: (to bi moglo biti problem jer gledajući ponudu laptopa svi(?) imaju Vistu),
- HDD – unatoč spomenutim divxima i mp3-icama 160 GB bi bilo dovoljno jer filmove i mp3-ice imam na dvd-ima pa bih ih samo po potrebi na laptop prebacivao,
- dijagonala – min 15 inča, nikako manje, poželjno više,
- budžet – 5k kn s time da bi se moglo eventualno dogurati do 5 i pol tisuća kn ako bi se tim dodatnim troškom osigurale značajno kvalitetnije performanse i
- trgovina – nebitno, odnosno tamo gdje je najjeftiniji (planiram gotovinom platiti, beskamatno u obrocima predstavlja samo dodatnu opciju plaćanja)

Tražim vaš savjet jer laptop nikada nisam posjedovao – ne znam kakav bi to laptop spomenute zahtjeve zadovoljavajuće ispunio (bolji procesor ili bolja grafička, s „ovim“ ili „onim“ karakteristikama...)

U očekivanju vaših prijedloga, kritika i ostalog

Unaprijed hvala
ObiVanKnozi je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 19:29   #2
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 871
http://www.superbit.hr/index.php/Pri...?keyword=7630g
Najeftiniji 17 inčni sa HDMI izlazom i solidnom grafikom, ostale karakteristike također nisu za bacit

Jedan od jeftinijih 15 inčaca
http://www.diskont24.com/product.php?productid=49894
sa 70gb više storagea, ali slabijom grafikom

A pošto kažeš da ga nećeš prenosit onda ti kvaliteta kućišta nije presudna, valjda
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2009., 21:19   #3
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
Što se tiče guitar riga,baci oko na koji jeftiniji zoomov procesor.Kao dugogodišnji gitarist ti kažem da ti nijedan takav program uz bilokoju uber zvučnu neće dat onaj pravi zvuk,pogotovo ako se furaš na onaj čisti bluesy zvuk,crunch još kolko tolko moš dobit

Isprobavo sam guitar rig par puta na skupljim zvučnim karticama ali nema nekakve "vajde" od toga
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2009., 12:27   #4
ObiVanKnozi
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
Zahvaljujem na preporukama. Još ćemo odlučiti...
ObiVanKnozi je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2009., 12:39   #5
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor Angelus Pregled postova
Što se tiče guitar riga,baci oko na koji jeftiniji zoomov procesor.Kao dugogodišnji gitarist ti kažem da ti nijedan takav program uz bilokoju uber zvučnu neće dat onaj pravi zvuk,pogotovo ako se furaš na onaj čisti bluesy zvuk,crunch još kolko tolko moš dobit

Isprobavo sam guitar rig par puta na skupljim zvučnim karticama ali nema nekakve "vajde" od toga
Neznam za guitar rig, ali Guitar Tracks Pro radi đust fajn na Audigy-ju
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na