Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2003., 19:39   #1
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
NEC ND1300 i mediji

Boga mi, nemam pojma kako bi počeo. Nabavim ja sebi tako navedenog NEC-a, kupim par -Traxdata (blank), snimim ih, sve prođe bez problema. Ali, sutradan ne mogu s njih ništa iskopirati na disk. Snimao sam mp3 kolekciju. Ništa ne ide. Uzmem još koji disk i uključim verifikaciju. Na jednom mi javi grešku, pa ga bacim i snimim drugog koji je verificiran pozitivno. Međutim, kasnije ni s njega ne mogu iskopirati ništa na disk?!
Sad sam uzeo dva brand name Traxdate, međutim provjerom sam ustanovio da su mediji u biti isti. Oba su kao proizvođača naveli Ritek, a pozadina im je ljubičasta.
Ima li NEC problem s Traxdatom ili je problem u njemu?
Je li neko imao sličnih iskustava? Mediji koji su korišteni su uglavnom ovi najzastupljeniji kod nas. Prodaju se naveliko, pa ne vjerujem da bi oni pravili probleme.
E,da. Od 9 DVD-Rova, jedan sam uspio višekratno pročitati bez problema. Ostale ni slučajno.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2003., 20:27   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Re: NEC ND1300 i mediji

Citiraj:
Originally posted by Rivi-[Seti.hr]
Boga mi, nemam pojma kako bi počeo. Nabavim ja sebi tako navedenog NEC-a, kupim par -Traxdata (blank), snimim ih, sve prođe bez problema. Ali, sutradan ne mogu s njih ništa iskopirati na disk. Snimao sam mp3 kolekciju. Ništa ne ide. Uzmem još koji disk i uključim verifikaciju. Na jednom mi javi grešku, pa ga bacim i snimim drugog koji je verificiran pozitivno. Međutim, kasnije ni s njega ne mogu iskopirati ništa na disk?!
Sad sam uzeo dva brand name Traxdate, međutim provjerom sam ustanovio da su mediji u biti isti. Oba su kao proizvođača naveli Ritek, a pozadina im je ljubičasta.
Ima li NEC problem s Traxdatom ili je problem u njemu?
Je li neko imao sličnih iskustava? Mediji koji su korišteni su uglavnom ovi najzastupljeniji kod nas. Prodaju se naveliko, pa ne vjerujem da bi oni pravili probleme.
E,da. Od 9 DVD-Rova, jedan sam uspio višekratno pročitati bez problema. Ostale ni slučajno.
Da nisi uzeo one medije koji se sami izbrišu nakon 48 h?
tor je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 06.10.2003., 21:39   #3
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
A jel stvarno misliš da mi je do zajebancije?
Sve je to ok, samo, moga' si uz to ubacit i nešto konkretno. Prijedlog, savjet, misao. Pa onda još malo zajebancije.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2003., 21:51   #4
gorilla
Registered User
 
gorilla's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: zgb
Postovi: 29
Re: NEC ND1300 i mediji

Citiraj:
Originally posted by Rivi-[Seti.hr]
Boga mi, nemam pojma kako bi počeo. Nabavim ja sebi tako navedenog NEC-a, kupim par -Traxdata (blank), snimim ih, sve prođe bez problema. Ali, sutradan ne mogu s njih ništa iskopirati na disk. Snimao sam mp3 kolekciju. Ništa ne ide. Uzmem još koji disk i uključim verifikaciju. Na jednom mi javi grešku, pa ga bacim i snimim drugog koji je verificiran pozitivno. Međutim, kasnije ni s njega ne mogu iskopirati ništa na disk?!
Sad sam uzeo dva brand name Traxdate, međutim provjerom sam ustanovio da su mediji u biti isti. Oba su kao proizvođača naveli Ritek, a pozadina im je ljubičasta.
Ima li NEC problem s Traxdatom ili je problem u njemu?
Je li neko imao sličnih iskustava? Mediji koji su korišteni su uglavnom ovi najzastupljeniji kod nas. Prodaju se naveliko, pa ne vjerujem da bi oni pravili probleme.
E,da. Od 9 DVD-Rova, jedan sam uspio višekratno pročitati bez problema. Ostale ni slučajno.
e,a u kojem programu za prženje si to radio,bio je problem sa nerom 6,0 i prženjem na dvd medije...inače,i ja samnovi u tome pa me isto živo interesira koji bi mogao biti problem..
__________________
dlakavi
-----------------------------------
gorilla je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2003., 00:15   #5
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Re: NEC ND1300 i mediji

Citiraj:
Originally posted by Rivi-[Seti.hr]
Boga mi, nemam pojma kako bi počeo. Nabavim ja sebi tako navedenog NEC-a, kupim par -Traxdata (blank), snimim ih, sve prođe bez problema. Ali, sutradan ne mogu s njih ništa iskopirati na disk.
99.9% Traxdati na hrvatskom trzistu imaju brzinu 1x. Ja sam do sada snimio 15ak komada na isti medij sa istom przilicom brzinom 1x sa data verifikacijom i citam ga u svemu i svacemu (od stacionarnih dvd playera do svakojakih racunalnih citaca).
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2003., 01:39   #6
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Radim u Neru 6.0.0.15 i pržim brzinom 2× jer je Nero tako ponudio. A u dućanu rekoše da je medij 2×, pa nisam ni sumnjao. Istina, apsolutno nigdje ne piše deklarirana brzina. A najgore od svega je to što mi je naknadno palo napamet da smanjim brzinu. U svakom slučaju hvala.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2003., 05:42   #7
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Bas sam hvalio kako NEC snima na sve bez problema, ali sam i ja naletio na te spomenute traxice, koje su nakon snimanja bile necitljive, i to od spindla u kojem je bilo 10 kom. prvih 4 je snimljeno bez problema, a ostalih 6. necitljivo.
Ali najzanimljivije je to, sto sam imao 3 spindla tih traxica=30kom. ( jedan dio cd-a je od frenda pa mu przim kako mu sto zatreba) i jos 4 identicna traxdatina DVD-R medija u kutijama.

Naravno vec pogdjas samo onih 6 vec spomenutih DVD-a je bilo necitljivo, dok s ostalim nije bilo problema, svih 6 bilo je iz iste serije (kod ona 4 uspjesno sprzena nisam mogao pogledati ser. br. iz jednostavnog razloga jer sam przio malo iz kutija malo iz svojih spindlova, malo iz frendovih, malo drugih proizvodjaca, pa vise nisam znao koja su to ta 4 ...testirao sam NEC-a).

Uglavnom ja tu necitljivost pripisujem skart DVD-R traxdatinim medijima, koje je najvjerojatnije trebalo zaprziti na 1X, jer bas sam jucer zaprzio jos 2kom i nema frke (sve snimam s verifikacijom, i sve je przeno na 2x).

Nakon sto sam przio na sve DVD medije kojih sam se dokopao odlucio sam koristiti traxice ,ali DVD+R koje su 2kn skuplje.

p.s. onaj spindl u kojem je 6/10 traxica baceno u smece kupljen je u tehnomaxu, ostali ne...izgleda da je to bas skart serija.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2003., 09:01   #8
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Kad bolje razmislim, simptomi koje medij poslije pokazuje identičan je kao i kad CD spržiš brzinom većom o deklarirane. Ista mi se stvar dešavala s CD-ovima na kojima je pisalo 48×, a mogao si ih snimati maksimalno 16×, inače, zaboravi da ćeš ga pročitat kasnije.

Probat ću snimat 1×, pa bum ostavil rezultate ovdje. Jer, sniman na 2×, s uključenom verifikacijom, sve prođe ok, a nakon toga nešto pročita s medija, nešto neće...
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2003., 20:46   #9
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Citiraj:
Originally posted by Rivi-[Seti.hr]
Radim u Neru 6.0.0.15 i pržim brzinom 2× jer je Nero tako ponudio. A u dućanu rekoše da je medij 2×, pa nisam ni sumnjao. Istina, apsolutno nigdje ne piše deklarirana brzina. A najgore od svega je to što mi je naknadno palo napamet da smanjim brzinu. U svakom slučaju hvala.
2x? Mozda pise, ali to NIJE - ponavljam NIJE 2x medij.. Simptomi kada ih snimis 2x brzinom su sljedeci: prvi dan je sve ok, drugi dan rubna podrucja se vise ne daju procitati (cak ni sa bad copy pro), nakon tjedan dana citav cd je neupotrebljiv.. Snimi sa 1x i nemoj napuniti do kraja - ja ga max tjeram na 4.4GB i sve ce raditi savrseno. Inace, DVD+R mediji su daleko bolji i njih mozes skoro sve prziti na 2.4x
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2003., 14:35   #10
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Probat ću. U svakom slučaju, majstore, puno hvala.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2003., 16:40   #11
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Ovako, Nero mi daje jedino 2× mogućnost snimanja. 1× ne postoji. Može li se to gdje ručno namjestiti?! Koja glupost....

Evo, konkretni podaci iz DVD identifiera:
Media Information
Region information N/A not a DVD-VIDEO
Media code/Manufacturer ID RITEKG03
Format Capacity Not Formatted
Free Blocks 412352512
Free Capacity 4.38GB(4.71GB)
Book Type DVD-R
Media Type DVD-R
Media Id Code Speed 1.0x 1385KBps
Available Write Descriptor CLV 2.0x 2770KBps
Write Strategy Speed 1.0x 1385KBps
Data area starting sector 30000h
Linear Density 0.267um/bit
Track Density 0.74um/track
Number of Layers 1
Media Id Code Speed 1.0x 1385KBps

Kako da ga snimim s 1×?
__________________
Potpisujem!

Zadnje izmijenjeno od: Rivi. 09.10.2003. u 18:56.
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2003., 21:24   #12
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Citiraj:
Originally posted by Rivi-[Seti.hr]
Ovako, Nero mi daje jedino 2× mogućnost snimanja. 1× ne postoji. Može li se to gdje ručno namjestiti?! Koja glupost....
Ah, sigurno koristis Neru 6.0.0.15.. Zaboravi ga i koristi .9 ili 5.5.10.x, oni su puno bolji.. ova .15 verzija ima i problema sa snimanjem na 700MB cd-ove..
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2003., 20:16   #13
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Izgleda da neke pržilice nemaju mogućnost snimanja 1×. Nije mi baš bistro iz kog razloga, ali eto.
Nego, NEC ima sjajan web site. Toliko komplikacija na jednom mjestu davno nisam vidio. Drajverima ni traga (kao, ne daju ih za ovaj snimač), cijeli opis uređaja stane na jednu stranicu, od koje pola zauzimaju zaglavlje i dno stranice... Ludnica.
Jesi siguran da će stara verzija dati mogućnost snimanja 1×?
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na