Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2011., 10:06   #31
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Kako je sve to zanimljivo, znam da preko IMEI broja mobitela operateri mogu ući u trag svakom uređaju. Kad krađu prijavi firma telefoni se nađu u roku keks. Ja sam jednom prijavio krađu; bio u policiji sat i kusur vremena, pokazao kutiju i račun sa svim informacijama uključujući i IMEI broj, dao izjavu i potpisao da potvrđujem kako je sve izneseno istina (pod materijalnom i kaznenom odgovornosti) i nikad ništa..

Svaki, ali skoro baš svaki uređaj policija ima mogućnosti naći uz zatraženu pomoć operatera ali očigledno to nikad ne čine kad je oštećena privatna osoba.

Zašto?? ...nemam pojma..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 10:17   #32
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,747
A ova spika za račune, kako znati da li je račun pravovaljan ili krivotvorina?
Za krivotvorinu lopov čak ne treba ni imati računalo, škare i fotokopirni aparat rade čuda. A onda dokaži odakle ti račun i roba...
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2011., 10:30   #33
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
@rak21
Na žalost imao si loše iskustvo ali nije istina "to nikad ne čine kad je oštećena privatna osoba", kolege su prijavljivali na forumu da su uz pomoć policije i operatora došli do svog ukradenog moba. Sve zavisi kako ti se "zalomi", na koga ćeš naletit u policiji i sl.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 16:15   #34
djpower
Premium
 
djpower's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@rak21
Na žalost imao si loše iskustvo ali nije istina "to nikad ne čine kad je oštećena privatna osoba", kolege su prijavljivali na forumu da su uz pomoć policije i operatora došli do svog ukradenog moba. Sve zavisi kako ti se "zalomi", na koga ćeš naletit u policiji i sl.
Sto znaci sve ide ak imas vezu...Pred zakonom svi trebamo biti isti, a ne ak mu se sviđas ili ako je dobre volje !
Vjerovatno je postupak za obicnog individualca pre skup, pa nitko nista ne poduzima, a i osim toga tko mu garantira da mob nije izgubljen a ne ukraden, dok je kod pravne osobe to vjerovatno drugacije..
Ak ga slucajno nađu kod neke lopine vrate ti ga jer je upisan seriski u kompu policije posto si prijavio nestanak !
djpower je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 17:19   #35
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Samo da pojasnim: IMEI nije serijski broj, a mobiteli se mogu locirati puno preciznije od 50-metarskog radiusa. Radi se o nekoliko metara i vrlo se brzo riješava. Kod nas to ili ne žele raditi ili im je preskupo. Odeš u malo razvijenije zemlje, napraviš pi-dariju i onda nekog nazoveš. Da vidiš kako te brzo nađu. Uostalom, ne bi bilo ove teme da nisu pronašli ukraden mob.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 17:37   #36
stipe1771
Premium
Moj komp
 
stipe1771's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: split
Postovi: 230
Ja mislio da je to zajebancija ,dobro je znat da nije ruganje kupovina ukradenog moba hvala na ovoj informaciji !
stipe1771 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 17:56   #37
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Citiraj:
Autor stipe1771 Pregled postova
Ja mislio da je to zajebancija ,dobro je znat da nije ruganje kupovina ukradenog moba hvala na ovoj informaciji !
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2011., 15:19   #38
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
nisam od onih koji otvaraju nove teme pa cu ovdje postavit pitanje... Nudi mi se sony e. satio za smijesne novce. Doslovno nov. Ima kutiju i opremu, nema papire. Kako i gdje mogu provjerit jel to ukradeno??
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2011., 15:24   #39
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mislim da ti ovlašteni servisi prate imei od maznutih modela.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2011., 16:03   #40
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
nisam od onih koji otvaraju nove teme pa cu ovdje postavit pitanje... Nudi mi se sony e. satio za smijesne novce. Doslovno nov. Ima kutiju i opremu, nema papire. Kako i gdje mogu provjerit jel to ukradeno??
Kako pitaš? Pa recimo kupiš uređaj i ako ti ne dođu kući u roku par tjedana nemaš brige
rak21 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2011., 16:26   #41
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Hmm, ne bi si htio priustit kaznenu prijavu..
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2011., 17:01   #42
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Samo da pojasnim: IMEI nije serijski broj, a mobiteli se mogu locirati puno preciznije od 50-metarskog radiusa. Radi se o nekoliko metara i vrlo se brzo riješava. Kod nas to ili ne žele raditi ili im je preskupo. Odeš u malo razvijenije zemlje, napraviš pi-dariju i onda nekog nazoveš. Da vidiš kako te brzo nađu. Uostalom, ne bi bilo ove teme da nisu pronašli ukraden mob.

Radi se to i kod nas. Frend se prije jedno godinu dana ponovio s mobitelom u bosni, nakon tjedan dana mu je murja došla kući po taj mobitel. Nije odgovarao jer nije on mobitel maznuo nit je mogo znat da je maznut, al da je vidio svoje pare, nije!
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2011., 08:08   #