Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 01.12.2014., 09:47   #4831
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Foliju nikad pa ni tad. To mi je nešto najjadnije što se može stavit na mobitel. Odmah poslije debelih ogromnih kućišta za iPhone.

Mislim ono, kupiš tanki i ultra elegantni mobitel i onda ić stavljat te kerefeke na njega.

Da se vratim na screen protektor, pored svih ekrana sa majmun premazom iliti gorila staklom, ne vidim poantu.

Pa mobitel je materijalna stvar oko koje se ne treba previše zamarat. Nakon godinu dvije ionako promjeniš mobitel. Ukoliko je očuvan dobiješ kojih parsto kuna više i to je to.

Zato ja koristim Shocksock torbicu u kojoj je mobitel gol.

Potražite na eBayu "Shocksock", oko 10$ ovisno o mobitelu. Fina mekana sa čičak zatvaranjem.
Bome nije ni to lose, a, ima finih tih torbica i bog bogova...
zvonac je offline  
Staro 01.12.2014., 09:57   #4832
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Do sad sam svaki model stavljao u sena ultraslim koznu torbicu. Potrazite na netu kako izgleda, minimalisticka elegancija..
rak21 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2014., 10:32   #4833
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Nikad u nekakvim shop torbicama, protectorima, ultra slim kucistima... Jednostavno - nista. De nada

U dzep ide skupa sa kljucevima, elektronskom cigaretom, itd. Ekran mi je uvijek prakticki nedirnut, kao da je tek otvoren. No mob bude stucen malo sa strana, ali nista strasno. Spustim cijenu kad prodajem, i to je to.

Nemam zivaca za nosati te caseove, a o odvratnim screen protectorima da ni ne govoroim
Mileni je offline  
Staro 01.12.2014., 10:34   #4834
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Dac maj men

EDIT: Evo da ne lutate, vezano za Shocksock, koga zanima ovu imam
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 01.12.2014. u 10:40.
Omerta je offline  
Staro 01.12.2014., 13:42   #4835
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
ja isto neznam zasto bi itko stavljao screen protector, kad možeš lovačkim nožem po ekranu ić doslovno

a ja uz mobitel od 6k kn ne nosim ključeve u džepu, nisam lud (iako bih mogao ali aluminij bi mogao najebati)
__________________
mamutarka je offline  
Staro 01.12.2014., 14:21   #4836
Infomathiker
Premium
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: zg
Postovi: 105
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Foliju nikad pa ni tad. To mi je nešto najjadnije što se može stavit na mobitel. Odmah poslije debelih ogromnih kućišta za iPhone.

Mislim ono, kupiš tanki i ultra elegantni mobitel i onda ić stavljat te kerefeke na njega.

Da se vratim na screen protektor, pored svih ekrana sa majmun premazom iliti gorila staklom, ne vidim poantu.

Pa mobitel je materijalna stvar oko koje se ne treba previše zamarat. Nakon godinu dvije ionako promjeniš mobitel. Ukoliko je očuvan dobiješ kojih parsto kuna više i to je to.

Zato ja koristim Shocksock torbicu u kojoj je mobitel gol.

Potražite na eBayu "Shocksock", oko 10$ ovisno o mobitelu. Fina mekana sa čičak zatvaranjem.
Nešto najgore što postoji su debeli caseovi, nebi ih koristio ni pod koju cijenu ali postoji nešto jos ružnije to su futrole kao ovaj shocksock, estetski ne postoji nešto ružnije za mobitel, još to stavit u džep pa izgleda kao da imas ciglu u džepu, nikako.

Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ja isto neznam zasto bi itko stavljao screen protector, kad možeš lovačkim nožem po ekranu ić doslovno
Ako ti ne koristiš ne mora značit da nitko ne koristi Samo treba naći dobar i kvalitetan, par kuna a ne moram pazit šta ću stavit u džep ili torbicu. Ako misliš da lovačkim nožem možeš ići po ekranu, probaj pa javi rezultate

Zadnje izmijenjeno od: Infomathiker. 01.12.2014. u 14:46.
Infomathiker je offline  
Staro 01.12.2014., 14:31   #4837
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ja isto neznam zasto bi itko stavljao screen protector, kad možeš lovačkim nožem po ekranu ić doslovno

a ja uz mobitel od 6k kn ne nosim ključeve u džepu, nisam lud (iako bih mogao ali aluminij bi mogao najebati)
IMHO najgluplji test za ekran je ici nozem po njemu Uzmi 2 zrna pjeska i prodji lako je testirati ekran meksim predmetom, probaj tvrdim. Ja na svim mobitelima koristim protector, i to ringkeovi supershieldz i odlicni su.
JuiceBox je offline  
Staro 01.12.2014., 14:31   #4838
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
https://www.youtube.com/watch?v=fJlgDIO3oL8

Svaka čast FESB-ovcu, ovo bi volia viditi na idućim modelima!!
dzajko je offline  
Staro 01.12.2014., 15:35   #4839
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
Citiraj:
Autor Infomathiker Pregled postova
Ako misliš da lovačkim nožem možeš ići po ekranu, probaj pa javi rezultate
nemam lovački nož niti bih pokušavao, odem na jutub gdje drugi to obave umjesto mene (ima i ključeva i kovanica na početku) http://youtu.be/UYJBwIhmK60?t=9m8s

a što se pijeska tiče on će mi se još manje od lovačkog noža naći u džepu. na stolu mi je 5S čeka da se proda, točno godinu dana, bio je po džepu, bio je po moru i plaži i eto, ekran je kao iz dućana, a nikakav protector nemam, jer neznam od čega bi ga protector treba protectati. S tim da mi to vrijedi i za prijasnje mobove, nexus 4, ajfoni od 3-5. Uvijek prodavani u top stanju nakon godinu dana, kupaca ima s PCE pa mogu potvrditi. Ili ja jednostavno jako dobro pazim na mob za koji iskesiram duplu prosjecnu placu (nesto manje) pa ga bas ne trpam u džep s pijeskom, jedino ću ga oštetiti silnim dijamantima koje nosim u džepu, al neka

jedino trebam nabaviti neki case za izvanredne situacije gdje mi nije u džepu. to još gledam oću spigen ili što već
__________________

Zadnje izmijenjeno od: mamutarka. 01.12.2014. u 15:45.
mamutarka je offline  
Staro 01.12.2014., 17:11   #4840
ivwan19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Okolica Zagreba
Postovi: 24
ja sam koristio spigen i super zadovoljan sam bio. pogotovo sa folijama koje su im odlicne.
ivwan19 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2014., 17:21   #4841
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
ja sam krenuo tamo i već da ću naručit, ali dostava košta ko case :S

mislim nije skupo 135kn al eto, nećkam se dal to uzet il original apple za ~300
__________________
mamutarka je offline  
Staro 01.12.2014., 19:30   #4842
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ja sam krenuo tamo i već da ću naručit, ali dostava košta ko case :S

mislim nije skupo 135kn al eto, nećkam se dal to uzet il original apple za ~300
Dobro kaje sad, jel buš podjelil dojmove s nama il si još pod šokom?

Case me ne zanima, daj malo napiši neki kratki rivju, i molim lijepo bez onog "pa isti je ko 5s samo veći"..
Kamera, baterija, ekran, video, ergonomija, zvuk itd..
zvonac je offline  
Staro 01.12.2014., 20:25   #4843
Franzek
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Ja sam za IP6 plus kupio Incipio NGP case ( http://thewirecutter.com/reviews/best-iphone-6-case/ ), platio sam ga 160kn. Isti sam kupio i frendu a onda je on kupio kupio IP6 umjesto IP6 plus.
Franzek je offline  
Staro 01.12.2014., 20:25   #4844
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
Kamera stvarno je ko 5S, barem po danu, kvaliteta slike kad pogledaš ista, jer imam još oba moba pa sam malo uspoređivao. Jedino što 6 Plus ima autofokus i to stvarno fino i brzo radi. Po noći je druga priča, 6 Plus je nenadmašiv, slike su stvarno jaw drop. S tim da još ni nisam nešto puno okidao po noći, vjerujem da se mogu stvarno vrh slike uhvatit. Snimanje videa ne koristim baš ali eto, kako ima OIS jasno je da je slika mirna i dok ti nisi miran, vozio sam se u autu i snimao, poslije pogledao video i kao da sam na tračnicama.

Baterija po meni glavna prednost nakon ekrana. Evo slike sada uslikao. http://i.imgur.com/aQBLS3W.png
Znači napunio sam ga u subotu popodne. Imat ću 10+ h usage i oko 3 dana standby vjerojatno. Definitivno ga ne mogu iscjedit u jednom danu, a znate kako je kad dobijete mob, prckate po njemu cijelo vrijeme. S tim da sam ga do sada samo 1 il 2x punio, tako da će baterija kroz neko vrijeme biti i bolja, tako iOS radi, treba mu par punjenja da dođe na svoje.

Ekran je retina full HD. Tu same pohvale. Fenomenalna slika, youtube u 1080p izgleda fantasticno, isto kao i bilo kakav full HD sadržaj. Držim brightness na pola i čak bih mogao smanjiti kolko je jak. Kad sam gledao jedno 20ak recenzija po youtubeu, svi su nahvalili ekran tako da nemam što više reći osim da je jeben, samo da jos i aplikacije prilagode toj dijagonali, jer neke nisu pa je sve zumirano i sugavo, al bit ce.

Ergonomija hmm, mob je velik. Odmah u startu to morate znat, da nije bas za svakog. Ja ne nosim siroke hlace nego više uske, i ajfon mi stane normalno bez beda dok hodam. No sjedit tako mi ne pada napamet, mob je fakat extra tanak, velik i od aluminija, ako ga napnem na pola sata svojim tijelom, riskiram ono sto ce se desit bilo kojem mobu (tako tankom i velikom), savit ce se, ili nece, ne zelim riskirat. Tako da eto, to morate znat, nije ajfon 5 pa da ga tutnes u dzep, sad kad peticu S primim u ruke kao da mrava imam, jako se brzo covjek navikne na velik mob, iznenađujuće.

Zvuk mi je bolji od prijasnjeg ajfona 5S, vjerojatno neki prosjecan normalan zvuk, za jutub i slično odličan, malo glasniji i nema krčenja na najglasnijem, meni dosta.

još jedna bitna stvar za napomenut, a odnosi se na usporedbu sa 5S a to je Touch ID

Imao sam neko vrijeme touch ID enejblan na 5S i jednostavno ugasio nakon nekog vremena, jer sam često po par puta morao stavljat prst da otključa. Čak sam isti prst registrirao po 3x da stvarno svaki detalj prsta uhvati, ali eto, kad je malo prst mokar, jednostavno ne reagira. Očito su to improvali na šestici jer stvarno radi ko avion.

živeli
__________________
mamutarka je offline  
Staro 01.12.2014., 20:42   #4845
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Aj dok bus imal vremena okini par fotki u low light uvjetima, navodno je kamera odlicna u tim uvjetima pogotovo uz OIS...
zvonac je offline