Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2007., 14:31   #121
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
@Nebbo - da, cudno da ti je tak velka temp sa tak niskim voltazama...probaj jos izmjerit sa pc wizzard il kak god se zove
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
DS3 ima flashanje iz bios-a. Udjes u bios i ima neka F tipka. Novi bios sam stavio na usb i to je to
vidis, to bi mogo probat kak to tocno funkcionira?
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 16:59   #122
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
pa napisao sam!

udjes u bios i dole skroz ti pise koju tipku stisnes za flash bios-a, F2 ili F8, ne sjecam se. Onda mozes snimit trenutni bios na hard ili usb stick i stavit novi bios sa harda ili usb-a. Nemos jednostavnije Za hard nisam siguran jer sam ga iskljucio kad sam radio flash bios-a, ja sam koristio usb stick.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2007., 17:11   #123
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
pa napisao sam!

udjes u bios i dole skroz ti pise koju tipku stisnes za flash bios-a, F2 ili F8, ne sjecam se. Onda mozes snimit trenutni bios na hard ili usb stick i stavit novi bios sa harda ili usb-a. Nemos jednostavnije Za hard nisam siguran jer sam ga iskljucio kad sam radio flash bios-a, ja sam koristio usb stick.
Znaći da se ipak može napraviti BackUp BIOS-a!? A u slućaju da nekaj uhebeš, dali se može vratiti sa HDD-a taj stari BIOS nazad?
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 17:14   #124
OveRkiLL
Registered Abuser
Moj komp
 
OveRkiLL's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zg
Postovi: 590
pa to možeš napravit al ti je to beskorisno jer ak krivo flashaš matična ti ne radi više pa ne možeš vratit taj BIOS
__________________

AMD Ryzen 7700X + Noctua NH-D15
Asus X670 Prime
2x8GB Kingston Fury Beast 6000MHz CL40
XFX RX6800 16GB Qick 319
Kingston NV2 250GB + Crucial P5+ 1TB + Seagate 2TB HDD
EVGA 650W SuperNOVA GQ, 80+ Gold
Fractal Design 7 Compact
23.8" AOC 24G2SPU 165Hz
Windows 10 x64
Logitech G402
Razer Cynosa V2
OveRkiLL je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 17:25   #125
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
istina, neces dobit drugu ako zeznes...frend mi je zaribo p4p800se i nije dobio u linksu...

btw. nemam floppy :P (vec 2-3godine... ^^)
Gigabyte kaže da moraš u trgovinu po drugu što znači da mora proći preko reklamacije...
Citiraj:
Autor Domy
Second question: how to restore BIOS due to unsuccessful flashing if power goes off? On motherboard overview, I found that this motherboard have following features: Virtual Dual BIOS, BIOS Settings Recovery,...? How to actualize this?
Citiraj:
Autor Gigabyte GTS
2. If system power loss while BIOS updating, BIOS will be corrupted and you have to return the board back to the shop for further help.
Citiraj:
Autor Domy
2. That means there is no way to recover BIOS manually?
Citiraj:
Autor Gigabyte GTS
2. Yes. The boot part of BIOS might be damaged and cause POST failure.
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Znaći da se ipak može napraviti BackUp BIOS-a!? A u slućaju da nekaj uhebeš, dali se može vratiti sa HDD-a taj stari BIOS nazad?
To nije pravi backup u slučaju da neki BIOS krivo sjedne nego više backup postavki sa starim BIOS-om...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 17:32   #126
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
A šteta... Bila bi ludnica da stavljaju dva BIOS-a na matične, jedan za flashanje, a drugi tek toliko ak nekaj zahebeš!

Hvala ljudi na informacijama!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 18:12   #127
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
pa neke ploce imaju dual biose
Citiraj:
Autor OveRkiLL Pregled postova
pa to možeš napravit al ti je to beskorisno jer ak krivo flashaš matična ti ne radi više pa ne možeš vratit taj BIOS
radi maticna normalno, ne radi bios
bios mozes i potpuno izbrisat jer to je (eeprom (electrically erasable programable read only memory) chip) ali onda ti treba poseban uredaj s kojim ponovo upises bios, a to ovi nasi u servisima nemaju
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 18:45   #128
OveRkiLL
Registered Abuser
Moj komp
 
OveRkiLL's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zg
Postovi: 590
ma znam ja da matična nije oštećena ali bez BIOS-a ju možeš slobodno zakucat na zid ko ukras jer ne radi.
__________________

AMD Ryzen 7700X + Noctua NH-D15
Asus X670 Prime
2x8GB Kingston Fury Beast 6000MHz CL40
XFX RX6800 16GB Qick 319
Kingston NV2 250GB + Crucial P5+ 1TB + Seagate 2TB HDD
EVGA 650W SuperNOVA GQ, 80+ Gold
Fractal Design 7 Compact
23.8" AOC 24G2SPU 165Hz
Windows 10 x64
Logitech G402
Razer Cynosa V2
OveRkiLL je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 19:52   #129
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
ma znam i ja da ti znas, al mozda netko drugi ko cita nezna pa dobi krivu ideju...
OT, imo sam p4p800 objesenu na zid par mjeseci

@Domy, kazes da gigabyte kaze da idemo kod prodavaca za ''daljnu pomoc'', to je ok, ali ako si corrupto bios, oni ti nece zamjenit plocu, bar ne po mojem osobnom iskustvu...
dakle odlazak kod prodavaca nema neke koristi...
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 01:03   #130
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Hoće, znam za par slučaja i to baš iz Osijeka... Ponavljam, nikako ne flashati iz Windowsa nego isključivo iz DOS-a. Staru S3 sam flashao sigurno 20 puta jer sam non-stop isprobavao BIOS-e u nadi da ću riješiti probleme. Sad imam DS4 i čekam da ovaj zadnji BIOS izađe iz bete pa ću i njega zakucati gore.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2007., 01:53   #131
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
to je onda super ako mijenjaju plocu zbog toga...onda se nemam cega bojat valjda mislim da uskoro flash pada ^^
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 09:36   #132
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Novi BIOS više nije u beti pa za koji dan ide gore, kad stigne E4300. Mogu u par slika pokazati kako se to radi...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 10:05   #133
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
zar nije flash potpuno bezopasan ak ploča ima dual bios? ja uvijek flešam iz windowsa i jednom mi se čak i komp usred flasha smrzo, morao sam ga ugasiti i ploča je fino automatski prebacila na rezervni bios, komp se bez problema butao i onda sam nanavo flešal novi bios, nije bilo nikakvih problema? puka sreća ili normalna stvar?
glista je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 10:15   #134
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Cudno mi je domy sto si opet uzeo gigabyte-icu obzirom da nisi bio zadovoljan sa onom 965-S3. Nije li logicniji izbor bila Asus P5B-E Plus? (ok, kuzim, problem kod te asusice je mali broj PCI utora )
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 10:19   #135
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
zar nije flash potpuno bezopasan ak ploča ima dual bios? ja uvijek flešam iz windowsa i jednom mi se čak i komp usred flasha smrzo, morao sam ga ugasiti i ploča je fino automatski prebacila na rezervni bios, komp se bez problema butao i onda sam nanavo flešal novi bios, nije bilo nikakvih problema? puka sreća ili normalna stvar?
Ovo zvuči jako lijepo!

@Domy, ako imaš volje, kada slijedeći put nekaj flashas, stavi par slika i kratki tutorial! Hvala!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 10:29   #136
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
zar nije flash potpuno bezopasan ak ploča ima dual bios? ja uvijek flešam iz windowsa i jednom mi se čak i komp usred flasha smrzo, morao sam ga ugasiti i ploča je fino automatski prebacila na rezervni bios, komp se bez problema butao i onda sam nanavo flešal novi bios, nije bilo nikakvih problema? puka sreća ili normalna stvar?
DS4 i DQ6 imaju DualBIOS Plus pa se zato ploča bootala.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 11:20   #137
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
@Domy, ako imaš volje, kada slijedeći put nekaj flashas, stavi par slika i kratki tutorial! Hvala!
evo ak ti se da citat, http://forums.extremeoverclocking.co...ad.php?t=31025
ak ne onda cekaj domy-a
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 11:25   #138
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Ajme majko... ovaj je napravio doktorsku dizertaciju oko najobicnijeg flashanja BIOS-a...

Kako je netko rekao ovdje sa foruma, a i ja sam kasnije skuzio... fino novi BIOS na stik, udete u stari BIOS, stisnete F8 i dalje je lako... ako ne nestane struje

*EDIT
BTW, da ne budem lijen, otiso sam pogledat u manual od ploce. Svi koji imaju DS3, fino literaturu u ruke i na stranici 60/61 je sve fino objasnjeno kako i sto... Za druge neka potraze poglavlje "Flash BIOS Method Introduction"...
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 13:22   #139
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
Ajme majko... ovaj je napravio doktorsku dizertaciju oko najobicnijeg flashanja BIOS-a...
Ne znam, najvjerojatnije se to nije tako često radilo 2002. godine pa je zbog toga najdetaljnije moguće objašnjen postupak.
Moje mišljenje...
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 13:42   #140
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
vjerovatno si u pravu al ne skodi malo se obrazovat ^^

@Nebbo, evo bas otvaram manual
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 14:38   #141
sale01
Premium
Moj komp
 
sale01's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 335
Malo pitanje glede DS3 i e4300, ostatak konfe je kao u sigu. Nakon instalacije WinXP Pro SP2 i drivera i ostalih programčića sve OK, međutim nakon instalacije NET Framework 2.0 komp jednostavno ne ulazi u Win, kaže da "instalation not full", reinstall ??
Prije nikakvih problema nisam imao, a uvijek jednako instaliram.

btw. kod mene je sad stock cooler(cpu 1.8@2.4GHz), i temp je u idle-u 27-28C, a nakon superpi je 30-31C, matična je 45-48C stalno. Kontam da je to OK?
__________________
e5200/2x2Gb Mushkin 1000MHz/BFG 8800GT/500Gb
Antec Overture II
22"Lenovo 220x
Logitech z3e
sale01 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 17:23   #142
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
mislim da ti je to cisto softwareski, meni radi normalno framework...
temperature se cine ok, ali ne mjeri se load nakon superpi-a nego sa orthosom, a ploca je mozda malo vruca..., tu moze pomoci bolji protok zraka, dodavanje ventica i tako...
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 18:51   #143
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Evo, ja upravo kupio novi Gigabyticu N650SLI-DS4 i pinkuo u nju E6600...sad se igram malo s biosom. Inače, ima dual boot i sva čuda...kloknuo sam proc na 3.0 (9*333) is vrtio malo testove bez beda ali, kad sam restartam komp prvo se ugasi, onda stisnem tiku za uključit pa se nakon sekunde ugasi, pa opet stisnem tipku za uključit i onda se boota....
mislim da me j*be voltaža, idem stavit na 1.40 pa probat opet...
Inače na 3.0 full load s Orthosom, nekih 50-tak stupnjeva...
Razdvojio sam proc i memu tako da mi je mema ručno cijelo vrijeme na 667 zasad, pa se igram sam s FSB-om...
Puno voltaža ovdje ima, za CPU, FSB, DDR, Vcore, blah, blah...Diram samo ovu CPU, ove druge ostavim na normal?
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 19:32   #144
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
nemoj dirat komp kad se sama od sebe ugasi, sama ce se i upalit, to ti je vise manje normalno, nemora znacit da fali voltaze
stavi najnoviji bios

u nekakvom pravilu nemoras dirat te sve voltaze (dakle ostavi na normal) do nekih 400mhz fsb-a...a sad,...nikad neznas, kad zapnes sa overclockom onda pocni porbavat sa tim pa vidi jel pomaze
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 20:33   #145
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Probao sam sa 1.375V, ista stvar...već sam stavio novi BIOS, F5...
Kloknem, odvrtim testove, sve pet, stabilno....stisnem restart, i on umjesto da se restartira, ugasi se...
Šteta, radi ko urica na 3.0, ubo sam B stepping (Everest kaže B2), išao bi on i glatko do 3.6, ali neću preko 3.0 dok ne skužim o čemu se radi...
ploča je tek izašla...vjerojatno neka glupost tipa "ištekaj ventilator i ubodi ga naopačke" i slično...dječje bolesti, sve ih imaju...samo treba nekak skužit o čemu se radi, a do tad mi je bed ostavljat ga klokanog...
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 20:54   #146
sale01
Premium
Moj komp
 
sale01's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 335
Orthos skinem sa
http://www.overclock.net/downloads/1...v20060420.html
ili neki drugi link? Koliko bi se dugo trebao vrtiti?
__________________
e5200/2x2Gb Mushkin 1000MHz/BFG 8800GT/500Gb
Antec Overture II
22"Lenovo 220x
Logitech z3e
sale01 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 21:03   #147
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Da, to je taj, vrti ga koliko ti se da

Najbolje ga preko noći ostaviti...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 21:39   #148
sale01
Premium
Moj komp
 
sale01's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 335
evo vrti ga zadnjih 35min i temp je došla do 57C i stala. Sad ga zaustavio i pala začas na 28C.
__________________
e5200/2x2Gb Mushkin 1000MHz/BFG 8800GT/500Gb
Antec Overture II
22"Lenovo 220x
Logitech z3e
sale01 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 21:41   #149
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor TheProfiler Pregled postova
Probao sam sa 1.375V, ista stvar...već sam stavio novi BIOS, F5...
Kloknem, odvrtim testove, sve pet, stabilno....stisnem restart, i on umjesto da se restartira, ugasi se...
Šteta, radi ko urica na 3.0, ubo sam B stepping (Everest kaže B2), išao bi on i glatko do 3.6, ali neću preko 3.0 dok ne skužim o čemu se radi...
ploča je tek izašla...vjerojatno neka glupost tipa "ištekaj ventilator i ubodi ga naopačke" i slično...dječje bolesti, sve ih imaju...samo treba nekak skužit o čemu se radi, a do tad mi je bed ostavljat ga klokanog...
To je svima tako, barem kad se OC-a, kao nekakva zaštita...
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 21:42   #150
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
35min je premalo, treba ga vrtiti par sati, što dulje to bolje...
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na