Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2014., 12:45   #1
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Media player preporuka

Zbog preuređenja dnevnog boravka sam morao prebacit radni stol i računalo u drugu sobu te sam time izgubio povezanost pc-tv sa hdmi te aux na pioneer liniju (na nju ide zvuk kad gledam filmove-slušam muziku).

Već posjedujem android tv (mali stick) ali on mi je prespor i zahtjeva tipkovnicu i miš te njega odbacujem kao opciju.

Ono što mi treba je media player koji se može wirelessom ( a može i lan) spojit na pc te upalit film sa titlovima (po mogućnost da ih može i korigirat, ali ne nužno), da ima vlastiti daljinski. Većinom gledam 720P materijal pa neznam kako bi to išlo preko wifi-a (i pc je spojen preko wifi-a na LAN).

Nakon kratkog istraživanja zapeo sam na wd tv-u koji bi trebao ispunjavat ove uvjete ali eto tražim još neko mišljenje/preporuku.
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 13:45   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ne gledaj dalje od WD-a. Ne znam kako je kod novog modela, ali kod starijih je 720p materijal bez problema išao wlanom. Za veću kompresiju je ipak bila potrebna žica za prijenos podataka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2014., 15:32   #3
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne gledaj dalje od WD-a. Ne znam kako je kod novog modela, ali kod starijih je 720p materijal bez problema išao wlanom. Za veću kompresiju je ipak bila potrebna žica za prijenos podataka.
Ma pregledao sam "sve" opcije ali rijetko koja nudi zasebni FUNKCINALNI daljinski prije svega.

Kakvo je sučelje i iskustvo slušanja glazbe preko wd tv-a ?
Kakav je player, mogućnosti ?

Spojio bi ga aux-om ili čak optikom na pionerčeta jer je zvuk na tv-u lošiji
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 16:13   #4
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
radi odlično, streama filmove i muziku, muzike je poredana po abecedi bez mogučnosti drugačijeg redoslijeda, ako imaš sliku albuma onda ti izbaci i sliku dok playa, za vrijeme playa možeš odabrati drugu stvar i pokrenuti je na play (neki drugi player ne daju traženje druge stvari dok trenutna ne završi).
vrti sve koje sam ja probao - mp3, FLAC, AAC, wma, wav.
spajanje preko optike je "must be" jer jedino tako možeš imat pravi zvuk DD ili DTS što i je svrha kod filmova (mkv, m2ts, čak i BD ISO fileova)

to je otprilike to, za sve moraš imat TV il neki monitor upaljen jer navigacija bez toga nema smisla.
zvuk ide ili preko AV izlaza (cinc) ili preko optičkog - ne daje oba signala istovremeno van.

ima i odličan net radio gdje si moš omiljene stanice izdvojit u favorite, ali te stanice moraš nać preko njegove tražilice "tune in". ne možeš kopirati m3u ili pls playliste sa kompa jer nemaš ih gdje prebaciti (neki media playeri primaju unutra HDD pa ih tamo šibneš ali kod WD toga nema).

eto, za filmove moja ocjena 8/10 ali za muziku 6/10 - samo zbog opcija i komfora - pouzdanost rada je 10/10
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 23:35   #5
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
probaj XBMC aka kodi po novome
Imas i na ovom forumu o tome
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2014., 08:08   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Sve to može bolje na nekom Androidu, ali ti ne gine nabavka drugog daljinskog. Konkretan primjer: imam Minix Neo X7. Na njemu sve radi kako treba, ali je dugo boota i njegov daljinski je samo za osnovne stvari. Zato sam si nabavio Minix A1 daljinac i tek tada sam mogao reći da mogu iskoristiti njegove mogućnosti.
Ono što je čudno da taj daljinac neće raditi sa BT-u ugrađenim u X7 nego sam morao ubosti BT usb dongle od A1 u X7 da bi uopće mogao koristiti.

Koliko mi je poznato, WD ima apk za Android pa tako možeš njime upravljati putem bilo kojeg Android uređaja (mob, tablet,...).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2014., 09:21   #7
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
:

Koliko mi je poznato, WD ima apk za Android pa tako možeš njime upravljati putem bilo kojeg Android uređaja (mob, tablet,...).
probao ja al to je toliko traljavo (kao i većina android appsa) tako da je original daljinac ipak najbolje rješenje!!!
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 12:16   #8
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
da, pregledao sam poprilično reviewa i svi kažu da im je ta aplikacija koma...

Probao jučer sa android stickom preko wifia gledat i ide ok ali je slika pretamna (mx player) i to definitivno nije opcija :S.

Bacam se na traženje wd-a
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 12:33   #9
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ja imam TVIX S2 DUO i zadovoljan sam sa njime.
Nisam siguran da li ga ima u prodaji više, znam da su prestali izdavati nadogradnje za njega davno, možda je i firma riknula.

Stalno je nešto štekao kada sam imao ugrađeni disk u njemu, ali otkad sam ga spojio na NAS, radi bez problema.
Jedina mana mu je MKV materijal, kada je u tom formatu ne može se prebaciti na neku scenu u filmu ili ubrzati film, preskočiti dio, jer onda samo vrti ubrzano.

Od titlova ne otvara SUB format, ali na to sam naletio možda 2 puta od kada ga imam (3-4 godine). Titlove možeš štimati, ubrzavati, usporavati itd...
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2014., 12:03   #10
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor iko222 Pregled postova
da, pregledao sam poprilično reviewa i svi kažu da im je ta aplikacija koma...

Probao jučer sa android stickom preko wifia gledat i ide ok ali je slika pretamna (mx player) i to definitivno nije opcija :S.

Bacam se na traženje wd-a
Mx ima svoje interno podesavanje svjetline, moguce da je samo u tome problem. Ali XBMC je jedini odgovor za takve potrebe

I ima appove za kontrolu, ili se uzme nesto sa ebaya. Plus sto cuda jos.
Dac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2014., 00:48   #11
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Evo sad sam nakon malo kopanja po ebayu naručio NEO X7 Quad Core 4.2 TV Box Bluetooth 2G / 16GB. Cijena od 30 usd mi se učinila niskom s obzirom na druge od cca 100 usd pa sam ga kupio. Budemo vidjeli kad dodje

http://www.ebay.com/itm/301297825854...84.m1497.l2649
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2014., 12:19   #12
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Vidio sam i ja tog, nekako sam siguran da ti neće doći
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2014., 12:46   #13
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
a po feedbacku je bio ok za te stvari. budemo vidjeli kad/ako dodje
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2014., 13:21   #14
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Ima 7 feedbacka, od toga 1 negativan. Ovaj sto mu je pozitivan za Minixa drugog je sigurno njegova mama kupila. Bolje kreni odmah tražit idući, za ovo ćeš dobit refund od paypala kasnije kad ne bude stigao item.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 19:26   #15
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Evo zbavih wd live-a sa wirelessom.

Malo usporen na prvi dojam ali budem se još poigrao s njim.

Zasad ne vidi windows share :S
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 11:13   #16
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Koji si nabavio model, 2 ili zadnji, treći.
Imamo taj treći na poslu i to je takvo sranje, spor užasno.
Slika i zvuk su dobri ali meni-ji i daljinski su grozni, Mede8er ga ubije...
Ako je 2-ka onda ima custom firmware-a pa ga se da srediti.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 09:45   #17
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Mislim da je trojka,
Kupljen je 02.13 u linksu.

Ugl, full had malo steka (tj dok ga otvori malo više treba odvrtit) pa sam prebacio na LAN.
Preko lan-a sve ide super.
Youtube leanback isto radi ok.

Ugl kul igračka
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 09:53   #18
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Već dugo godina imam 2. generaciju i nedavno sam nabavio 3. generaciju (najnoviji). Malo sam se igrao njime i vratio se na 2 - sučelje čudno, sporo reagira,... A gore je stock fw.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 14:51   #19
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Nije nešto ekstra brz ali ide dovoljno dobro.

Za čudo i wd remote (android) radi koliko-toliko dobro. sve sam uspio preko njega...
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 18:03   #20
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Brzo pitanje, sto na Njuskalu, ducanu, kupiti a da nije preslo u Android ekstazu spajanja koja me ne zanimaju.

Trebam za dvoje seniora, neki recentni WD Live, kako se god zvao.

Da cita sve bez problema, da radi glatko, uz sto je moguce bedastije, citaj jednostavnije sucelje. Daljinski isto nije primarano kako izgleda, lako ga kopiram s velikim ucecima koji ima gumbe velicine SD adaptera.

Ne pratim godinama ponudu, da kupim ljudima i da zaboravim. Citanje formata, glatko izvodjenje zadane liste na sticku, da nastavi gdje je stao i cao djaci. Nista drugo.

Hvala

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 18:35   #21
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Brzo pitanje, sto na Njuskalu, ducanu, kupiti a da nije preslo u Android ekstazu spajanja koja me ne zanimaju.

Trebam za dvoje seniora, neki recentni WD Live, kako se god zvao.

Da cita sve bez problema, da radi glatko, uz sto je moguce bedastije, citaj jednostavnije sucelje. Daljinski isto nije primarano kako izgleda, lako ga kopiram s velikim ucecima koji ima gumbe velicine SD adaptera.

Ne pratim godinama ponudu, da kupim ljudima i da zaboravim. Citanje formata, glatko izvodjenje zadane liste na sticku, da nastavi gdje je stao i cao djaci. Nista drugo.

Hvala

...
koliko novca je u pitanju? jer boldani djelovi ne staju bas u istu recenicu

ja vozim zidoo zx9 pro, mislim da ima i jeftinija opcija, besprijekorno izvodenje, cita apsolutno sve, cijena nije otisla u nebesa....
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2023., 11:33   #22
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Brzo pitanje, sto na Njuskalu, ducanu, kupiti a da nije preslo u Android ekstazu spajanja koja me ne zanimaju.

Trebam za dvoje seniora, neki recentni WD Live, kako se god zvao.

Da cita sve bez problema, da radi glatko, uz sto je moguce bedastije, citaj jednostavnije sucelje. Daljinski isto nije primarano kako izgleda, lako ga kopiram s velikim ucecima koji ima gumbe velicine SD adaptera.

Ne pratim godinama ponudu, da kupim ljudima i da zaboravim. Citanje formata, glatko izvodjenje zadane liste na sticku, da nastavi gdje je stao i cao djaci. Nista drugo.

Hvala

...
Evo svjezeg oglasa za wd tv live = http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=317578
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2023., 12:00   #23
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
WD TV je EOL odavno i ima problema sa nekim formatima tipa x265. Šteta što ne postoji neki noviji takav media player.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2023., 12:02   #24
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Brzo pitanje, sto na Njuskalu, ducanu, kupiti a da nije preslo u Android ekstazu spajanja koja me ne zanimaju.

Trebam za dvoje seniora, neki recentni WD Live, kako se god zvao.

Da cita sve bez problema, da radi glatko, uz sto je moguce bedastije, citaj jednostavnije sucelje. Daljinski isto nije primarano kako izgleda, lako ga kopiram s velikim ucecima koji ima gumbe velicine SD adaptera.

Ne pratim godinama ponudu, da kupim ljudima i da zaboravim. Citanje formata, glatko izvodjenje zadane liste na sticku, da nastavi gdje je stao i cao djaci. Nista drugo.

Hvala

...
zapitti 4K oneSE.
stream mu je na tragu nekadašnjeg WD, sam očita share diskove ili unutra baciš HDD

https://www.zappiti.com/appiti-one-se-4k-hdr

WD je danas totalni obsolete
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2023., 19:34   #25
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 548
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
WD TV je EOL odavno i ima problema sa nekim formatima tipa x265. Šteta što ne postoji neki noviji takav media player.

Da, EOL je i nažalost ne podržava nove formate.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 19:16   #26
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
koliko novca je u pitanju? jer boldani djelovi ne staju bas u istu recenicu. Ja vozim zidoo zx9 pro, mislim da ima i jeftinija opcija, besprijekorno izvodenje, cita apsolutno sve, cijena nije otisla u nebesa....
Flyer1, hvala ti na sugestiji, vjerujem da da je odlican, ali cim vidim antene i Wifi i ostatak, previse moderan za namjenu.

Trebam stabilnu kutiju, za puknuti SD/USB koji vjerojatno nece ni 720p preci, da ljudi gledaju neke arhive i slicno. UTP eventualno za povuci dodatni izvor i jednostavno sucelje za starije ljude to je sve. Zato i pitah i za Njuskalo, samo da je stabilan.

Kolega mi rekao dati Popcorn Hour A-110, veli da je prakticno nekoristen i da ima dobro sucelje.

@Quasar, hvala pogleda cu detalje.

@Nino, hvala, stavit cu u bookmark, ako mi se Popcorn ne svidi.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 16:04   #27
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Ako kome znaci, prosli vikend konacno otvorio kutije s dva uredjaja koje sam dobio. Kolega koji je rekao da mi daje Popcorn, zapravo je imao dva uredjaja, od kojih je model Kaboer NMT K200 zapravo identican Popcorn modelu.



A dobio sam i K300, kojeg je mislio nositi na more, ali mu je i doma i tamo, onboard TV opcija gledanja MMedije zadovoljavala potrebe. K200 je nesto koristio, K300 nije par puta upaljen. Rekao je da je bio odusevljen radom, da nije ikad imao problema.

Ne znam za vas u temi, ali ime Kaboer ime, do proslog tjedna, prvi glas da su uopce postojali. Vidim po web stranici - koja se sad samo preko arhive moze gledati - da vise ne postoje cak ni u obliku podrske. Potpuno metalno kuciste, robusno, vrlo pedantna unutrasnjost, jasno, osim ploce i ladice za HDD i optike (K300), prakticno prazno. On ih je dobio od kolege koji je izvana nabavio. A mene zanima dal je te Kaboere netko prodavao u HR?

Uglavnom, sto god sam ubacio, reproducira bez greske. Ton i slika, stvarno odlicni. Daljinski imaju pozadinsko na svim gumbima. Disk nisam ni ubacio jos, jer USB je glavni za potrebe. Ventilator je gotovo necujan dok ne dodjes na metar od kucista.

Jedino sto mi se ne svidja, inicijalni boot, mogao bi trajati kojih 10-tak sekundi krace. On pamti bookmark gdje si stao, ali ako imas folder koji ima 100 epizoda necega, ponudit ce ti da se tamo vratis, samo ako sam odes prvo na tu epizodu/sadrzaj. Onda ce te vratiti tocno gdje si stao.

Ima li ijedan najnoviji uredjaj koji danas koristite kod sebe, da moze u folderu sa stotinjak fajli, odmah ponuditi epizodu koju si gledao, pa onda precizirati i vrijeme? Ili previse trazim?

Inace sve ostalo bez greske, zapravo jako ugodno iznenadjenje.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na