Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.06.2016., 10:43   #571
badger
Premium
 
badger's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Što mu toliko diže cijenu? 3g? GPS?
badger je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2016., 10:50   #572
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
veličina ekrana, 3g/4g modul u svakom slučaju, otg funkcija, hdmi port, gorilla glass (ili nešto slično), veličina baterije nije presudna, no, i nju se nešto pita.
gps zapravo više nije neki luksuz, no, da i on podigne cijenu.

zahtjevi su ti na mjestu i takav tablet sa takvom konfiguracijom je moćan tablet. no, nekako ne i za dijete.
za dijete uzmi neki 7 ili 8" samsung, lenovo, asus, pa ako ga i razbije nije neka šteta. imho.
viking.software je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2016., 11:12   #573
badger
Premium
 
badger's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Znaci ovi kineski oko 1k kuna nemaju gps, 3g, dovoljno dobar ekran, hdmi?
Nije problem ako je 8".
badger je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2016., 11:34   #574
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
gps, napisao sam ti - sve više se ugrađuje, ali nije standard. s time da gps može i ne mora biti precizan. neki modeli, samsung npr. hvataju gps u kući, ali lenovo ni na livadi ne može napraviti lock na satelit. tako da ti je i tu stvar lutrije.
3g treba vidjeti na kojoj frekvenciji radi, i hoće li raditi kod nas (tele2 u pravilu ima te probleme. ne znam, možda su i oni pokrili sve frekventne opsege). ovisi za što kupuješ tablet - za po doma ili za zabavu na putu. ako je za po doma, onda ti 3g ne treba. ako je za po putu, onda možeš iskoristiti svoj pametni telefon kao hot-spot i sa njega dijeliti internet. pa si uštedio na još jednom broju kojeg moraš plaćati, uštedio si na 3g modulu koji podiže cijenu kakvih 20ak% (ako ne i više).

ne znam na koje modele "kineza" misliš. ali, pogledaj malo na ondu, teclast i cube. pipo je nešto zaostao, sugo već nisu izbacili ništa novo. xiaomi je kewl, ali on već odskače od cijene ovih nabrojanih.

ne znam kako namjeravaš kupiti ga - kod nas ili vani. novo ili rabljeno.
ali, kao smjernice, kod nas imaš samsung tab E T560 (wifi only), u trgovini je cca 1200-1400kn. ili asus Z380KL, 8" model, IMAŠ lte, IMAŠ gorilla glass, IMAŠ gps, IMAŠ 2gb rama. i to ti je 1400-1600kn. i ako već uzimaš za dijete, s ovim modelom će se i tata rado poslužiti.
24mj su ti garancije, samo pogledaj gdje je najjeftinij - nabava.net, pa traži.

i takav tablet (osim ako se ne pokvari) može poslužiti godinu, dvije bez problema, po pitanju hardvera i mogućnosti "guranja" aplikacija.
tako da bih ja radije dao 400kn više, nego se kockao sa kinezom, pogotovo ako ga kupuješ iz kine.

EDIT: zaboravih - spajanje na tv ne mora nužno biti sa kablom. em je nezgrapno, em tablet može od težine kabla frknuti na pod. bilo koji model "cast" uređaja - miracast, chromecast prijemnika savršeno radi taj zadatak. čak on nije ni potreban ako tv ima ugrađen prijemnik (najčešće smart tv-i imaju).
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2016., 11:42   #575
badger
Premium
 
badger's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
thx!

badger je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2016., 14:18   #576
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
jel ko probao igrati igre na DosBox-u na kinezima Intelom Z3735Fili 8300? jel bolje iz windowsa s dosbox emulatorom ili iz androida s isto dosbox emulatorom ili je jednako u oba slučaja?

mislio sam da je dosbox nezahtjevan (za 2D igre) no ispada da je npr. moj S3 u rangu nekakvog jačeg 486 ili p1, no svejedno nije tako glatko igranje ko na PC-u tog ranga
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2016., 14:45   #577
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Ista ti je cijena od oko 80-90$ za android-a i windows tab s 32/2gb i dual boot-om pa rađe uzmi Win. Ne znam kako ćeš izvesti igranje, tipkovnicu itd. Rađe ih igraj na pravom kompu
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2016., 15:17   #578
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
ma znam sve o cijenama, zanimaju me isključio performanse dosbox-a na win tabletima sa intel Z3735F ili 8300 procevima
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2016., 09:33   #579
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
zamrla tema...
nego jel ima nekih novih preporuka za kineske tablete u rangu Teclast X98 ili je taj vrh za pare (jer koliko vidim cijena mu ne pada od kad je izašao)
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2016., 16:17   #580
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583
Razmišljam kupit Vivax TPC-800 dual os.

Zanima me kakva su iskustva u korištenju, koliko traje baterija (na win i na androidu), pregrijavanje, da li ima problema/zamrzavanja, kvaliteta ekrana, kvaliteta zvučnika, brzina....

Predpostavljam da je to neki drugi tablet, samo rebrendan, znate li možda koji?

Da li postoji koja bolja alternativa u tom cjenovnom razredu (u obzir dolaze i ponude s njuškala/tržnice), cca 600kn?

Volio bih probat te windowse u malom (kažu da je tečniji skrol kroz web stranice, ali ako moram birat radije bih droid.

Trenutno koristim Huawei mediapad t1 (onaj model što je Iskon dijelio), međutim htio bih neki tabletić koji je trunku brži/fluidniji za web, youtube (na ovom mi npr. ne radi 720p @60 fps), pokoji film i slično.

Unaprijed zahvalan....
keyser_s()ze je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2016., 09:00   #581
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Evo ti recenzije
http://www.racunalo.com/vivax-tablet...di-ko-violina/

Apsurdno je da na pragu Nougata on još uvijek koristi KitKat.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2016., 09:08   #582
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
zamrla tema...
nego jel ima nekih novih preporuka za kineske tablete u rangu Teclast X98 ili je taj vrh za pare (jer koliko vidim cijena mu ne pada od kad je izašao)
Evo tek tolko da ti bacim link, regaj se tamo pa pitaj jel ima kaj bolje od ovog
http://techtablets.com/teclast-x98-plus-ii/review/

Ja još uvijek čekam nešto s 4:3 8in ekranom a da nije kinez ili Apple.
kopija je online   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 11:04   #583
Jubito
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 2
Chuwi Vi10 Plus

Jučer sam na Gearbestu odabrao i platio Chuwi Vi10 Plus tablete (2 komada - 128€ komad), ali sam se srećom tokom dana sjetio da na iznose veće od 150€ treba platiti carinu, ali i još jednu važniju stvar:

Da li Chuwi uopće ima potrebne suglasnosti za uvoz na područje EU, može li ga se bez straha da ga zaustave na carini zbog nekih deklaracija ili certifikata naručiti u HR?

Znam da su se pojedini opekli kod uvoza kineske robe, jer nisu mogli doći do nedostajućih deklaracija o sukladnosti, CE certifikata ili nešto slično.

Inače, Gearbest mi je u roku 12 sati od zahtjeva za "cancel order" vratio novac na paypal i nagradne bodove koje sam imao i iskoristio za tu kupnju.
Jubito je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 11:07   #584
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Ne sjećam se da je itko od nas ikada imao problema u vezi sa certifikacijom pri uvozu mobitela ili tableta iz Kine. Znam d aje svojevremeno Chipoteka uvozila kineske tablete, pa ne vidim zašto bi ti imao problema sa certifikatima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 15:59   #585
Jubito
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 2
U svakom slučaju, poslao sam upit da li imaju sve potrebne CE i druge dokumente za EU na službenu e-mail adresu tvrtke Chuwi, pa čekam odgovor.
Između ostalog, predomislio sam se i u odnosu na Chuwi Vi10 Plus. Mislim da je to prevelik i preozbiljan tablet za djecu starosti 12-18 godina.
Bacio sam oko na Chuwi Hi8 Pro. Čini mi se vrlo dobar za cijenu od oko 80€, a i reviews su mu dobri.
Jubito je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 15:46   #586
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
jel zna netko koji kinez se nalazi pod imenom MeanIT Q11?
tj. treba mi touch koji se razbio pa neznam pod kojim imenom da potražim na ebayu koji uzet ako je isplativo..
znam samo da je 10.6"...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2016., 14:07   #587
kameni_zg
Premium
Moj komp
 
kameni_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: malo tu malo tamo
Postovi: 153
Jel se isplati uzeti AMAZON Fire 7 Tablet - 8 GB za filmove i serije?

Ili ima neka dobra ponuda s neke stranice za neki kineski. max 10 inca. Neka black friday ponuda?

neda mi se puno dat kad bi bio samo za serije i filmove
__________________
Pošten trgovac: 1
kameni_zg je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 00:02   #588
Omar_Tokic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
Koji je best buy tablet u rangu 150-200 dolara sa svim davanjima?

Koristio bi se za neke jednostavne igrice, surfanje, viber, skype i sl., nista zahtjevno..
Omar_Tokic je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 14:24   #589
Omar_Tokic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
Na kraju sam se odlučio za Xiaomi Mi Pad 2, naručio u utorak popodne s Honorbuy, već jutros je stigao.

S obzirom na to da sam dobio dosta loš adapter uz njega, gledam da naručim neki odgovarajući. Da li je neki od ovih dobar:

http://www.gearbest.com/iphone-cable...pp_453949.html

http://www.gearbest.com/iphone-cable...55.html?wid=21

Ili ima neki bolji koji bi preporučili?
Omar_Tokic je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 19:26   #590
pero78
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 97
Ima tko za preporucit tablet cca 10", s 3g modulom za nista zahtjevno 99% ce se koristiti za surfanje, te da ima ok ekran i bateriju

tnx
pero78 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 13:55   #591
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Trebam preporuku za najjeftiniji sa svim davanjima 9,7" i 2048 rezolucijom.
Nije potreban dual boot, može i samo Android - koristio bi večinom za čitanje stručne literature, zatim surfanje, mail, Teamviewer i RDP te video. 2GB minimum, ako ima više tim bolje - čak mi je baterija bitnija. Pred par godina sam imao neki Cube s RK chipsetom, 2GB i 10Ah baterijom i bio sam zadovoljan.
Gledao sam Ondu 919 Air - košta oko 1100kn s Gearbest EU skladišta, ali ako ima bolja ponuda pogotovo s jačom baterijom..
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance


Zadnje izmijenjeno od: Srdan. 31.01.2017. u 14:39.
Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2017., 12:54   #592
badger
Premium
 
badger's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Prebacio post

Zadnje izmijenjeno od: badger. 08.07.2017. u 15:58.
badger je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 11:11   #593
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,321
Ima netko kakvu preporuku za Win 10 tablet?

Gledam nešto u rangu 200$ kineza i ne znam kojeg je ok kupiti...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 11:14   #594
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Nijednog. Pogotovo ne baziranog na W10. Pročitaj kakve probleme je imao Ag008 sa jednim takvim. A ima još takvih primjera ovdje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 11:18   #595
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,321
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nijednog. Pogotovo ne baziranog na W10. Pročitaj kakve probleme je imao Ag008 sa jednim takvim. A ima još takvih primjera ovdje.
Samo Android dolazi u obzir? Čitao sam nešto
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 11:34   #596
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
iOS i Android su daleko bolji izbor za tablet od Winsa. A ti sada vidi jesu li ti winsi neophodni. Npr. nekim ljudima winsi trebaju iz strogo poslovnih razloga.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 12:57   #597
CROXXX69
KAVA.hr
 
CROXXX69's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: zg
Postovi: 366
Pozdrav,

gledam sada da kupim starom tablet, njegov je prespor, nes uvijek steka iako samo igra sah i ponekad nes online pogleda, al se tako sve sporo otvara ili uopce ne (srusi se app).
Pa bi zato neki jeftini androidni kupio samo da je dovoljno da pokrene neke sah igre i ponekad nes moze normalno na netu provjeriti... i da ima veci ekran, ove od 10 inca.
Jel ima nesta oko 500kn?
I jos me zanima vezano za carinu, jel se moze ona izbjeci? Jer vidim da za njemce ima ona opcija da salju iz EU pa ne moraju valjda nis platiti...
CROXXX69 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 13:10   #598
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor CROXXX69 Pregled postova
Pozdrav,

gledam sada da kupim starom tablet, njegov je prespor, nes uvijek steka iako samo igra sah i ponekad nes online pogleda, al se tako sve sporo otvara ili uopce ne (srusi se app).
Pa bi zato neki jeftini androidni kupio samo da je dovoljno da pokrene neke sah igre i ponekad nes moze normalno na netu provjeriti... i da ima veci ekran, ove od 10 inca.
Jel ima nesta oko 500kn?
I jos me zanima vezano za carinu, jel se moze ona izbjeci? Jer vidim da za njemce ima ona opcija da salju iz EU pa ne moraju valjda nis platiti...

ponukan postovima člana Ag006, predlazem ti da bjezis od tih kineskih jeftilena glavom bez obzira, to ni kad je novo ne radi kako treba a kamoli nakon nekog vremena, radije uzmi nesto skuplje al polovno, sakupi jos malo ili na rate pa uzmi nesto bar oko 1500 kn, vjeruj mi, ustedit ces si zivaca, novca i vremena...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 19:55   #599
CROXXX69
KAVA.hr
 
CROXXX69's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: zg
Postovi: 366
steta, ok hvala!
CROXXX69 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 20:50   #600
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 258
imam problem sa vivax tabletom .kad je spojen na punjač napuni samo 1%, i onda na trenutak puni pa prestane. tako par puta u sekundi. punjač i kabel nisu u pitanju jer sam probao više njih. sad je spojen na računalo i puni bez prekidanja, ali sporo(3 sata 20%). instalirao neki program za bateriju i kaže da je dobra. šta bi bio uzrok čudnom ponašanju osim da je loš "kinez"?
aurelio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na