Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Tvrdi diskovi
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 22.02.2017., 01:06   #1711
Rofellos
Premium
Moj komp

Rofellos's Avatar

Datum registracije: Feb 2008
Pitanje vezano uz NAS i može li sljedeće.

Imam komp i laptop. Imam folder koji nadopunjavam sa mp3icama. Mogu li na NAS staviti folder koji sinka u sebe folder iz kompa a onda da si laptop posinka sa nasa?

Ima li jednostavniji način za ovo izvest?
Staro 22.02.2017., 01:53   #1712
veve
woot!!!
Moj komp

veve's Avatar

Datum registracije: Aug 2005
Probaj microsoft synctoy ili neki slicni program.
Možda i sam NAS ima neku opciju sinkronizacije.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 09:05   #1713
Mikeyy
Premium

Datum registracije: May 2006
Citiraj:
Autor Rofellos Pregled postova
Pitanje vezano uz NAS i može li sljedeće.

Imam komp i laptop. Imam folder koji nadopunjavam sa mp3icama. Mogu li na NAS staviti folder koji sinka u sebe folder iz kompa a onda da si laptop posinka sa nasa?

Ima li jednostavniji način za ovo izvest?
Jesu svi u istoj mreži?
Treba li svaki uređaj imati svoju kopiju pjesama ili ne?

1. Cloudstation staviš na laptop i kompjuter, usmjeriš na mapu s pjesmama i na bilo kojem kompjuteru napraviš izmjenu, sve će ti sinkronizirati. To znači da ima 3x kopije pjesama, na laptopu, na kompjuteru i na NAS-u.

2. Ako su svi u istoj mreži i ne miču se iz nje, staviš pjesme na NAS i napraviš mrežne diskove na laptopu i kompjuteru koji gledaju u tu mapu s pjesmama. Najjednostavnije, i imaš samo jednu kopiju pjesama, na NAS-u.

3. Ako se laptop miče iz mreže povremeno, na njega staviš cloudstation i on jedini radi sinkronizaciju prema NAS-u, a na kompjuteru povučeš mrežni disk na mapu s pjesmama. Imaš 2x kopiju pjesama, na laptopu i NAS-u.

P.S. Ovo s cloudstation može jedino ako imaš Synology. Ako ne, onda kombinacija mrežnih diskova i nekog software za sinkronizaciju mapa. Ja sam koristio cryptsync dok sam imao dropbox, ali on i kriptira uz sinkronizaciju što tebi ne treba. Nisam siguran da li može raditi sinkronizaciju bez kriptiranja.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 15:51   #1714
Old Iggy
Premium

Old Iggy's Avatar

Datum registracije: Feb 2006
Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
OK, ajmo ovako - ne želim nikakve aplikacije od Synology-a koristiti.

Server će raditi kopiranje, a ako trebam povratiti neki file, gdje to mogu odraditi preko Synology (DSM 6.0) GUI-ja?

@ stari Igy
Za backup koristim druge alate
Synology mi treba za file level versioning jer se neki dokumenti trebaju vratiti na stanje od npr. pred mjesec dana.
Moram priznati da mi baš nije jasno.
Zači, dokumenti su na serveru, na njemu nemaš versioning, sve syncaš na NAS na kojem pak imaš versioning i još imaš backup?
Staro Jučer, 14:04   #1715
Chuby
Premium
Moj komp

Chuby's Avatar

Datum registracije: Feb 2004
Znaci da NAS ne gazi preko postojeceg fajla nego svaki put pise novi kad otkrije bilokakvu promjenu u fajlu?
Zgodna fora.
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 10:02   #1716
Lewis
Freelancer
Moj komp

Lewis's Avatar

Datum registracije: Jan 2007
Jel netko probao DSM 6.1 betu do sad ?

Vidim final je vani
https://www.synology.com/en-global/dsm/6.1
Staro Danas, 13:16   #1717
Rofellos
Premium
Moj komp

Rofellos's Avatar

Datum registracije: Feb 2008
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Jesu svi u istoj mreži?
Treba li svaki uređaj imati svoju kopiju pjesama ili ne?

1. Cloudstation staviš na laptop i kompjuter, usmjeriš na mapu s pjesmama i na bilo kojem kompjuteru napraviš izmjenu, sve će ti sinkronizirati. To znači da ima 3x kopije pjesama, na laptopu, na kompjuteru i na NAS-u.

2. Ako su svi u istoj mreži i ne miču se iz nje, staviš pjesme na NAS i napraviš mrežne diskove na laptopu i kompjuteru koji gledaju u tu mapu s pjesmama. Najjednostavnije, i imaš samo jednu kopiju pjesama, na NAS-u.

3. Ako se laptop miče iz mreže povremeno, na njega staviš cloudstation i on jedini radi sinkronizaciju prema NAS-u, a na kompjuteru povučeš mrežni disk na mapu s pjesmama. Imaš 2x kopiju pjesama, na laptopu i NAS-u.

P.S. Ovo s cloudstation može jedino ako imaš Synology. Ako ne, onda kombinacija mrežnih diskova i nekog software za sinkronizaciju mapa. Ja sam koristio cryptsync dok sam imao dropbox, ali on i kriptira uz sinkronizaciju što tebi ne treba. Nisam siguran da li može raditi sinkronizaciju bez kriptiranja.
Opa svaka čast. To je ono kaj mi treba. Konkretno sa kompu downloadam i prslušavam muziku, na NAS-u bi imao backup, a sa laptopa bi je svirao. I da oni jesu u istoj mreži a laptop izlazi van.

Kaj mislite o Synology DS216se?

I koje diskove bi prepoučili? Razmišljam o 2*2 tere diska.
Osim MP3-ca bi backapao slike i videe, uspomene uglavnom.

Mišljenja?
Staro Danas, 17:13   #1718
Vuco
Moderator
Moj komp

Vuco's Avatar

Datum registracije: Dec 2004
Za to što ti treba - DS216se će biti i više nego dovoljan.

Mi smo za posao iskoristili WD Red verziju, onu jeftiniju, čisto jer je to deklarirani NAS disk.

Kad sam vidio druge, Synology sa svojim DSM-om je stvarno lagan za koristiti i konfigurirati - ima neke svoje mušice, ali solidno radi.

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na