Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2009., 21:03   #1
HoYack
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 27
Grafički tablet

Kupujem frendici za rođ. grafički tablet. Pošto se ne razumijem u crtanje, a kamoli u tablete, tražim neke informacije u vezi s njima. Gdje kupiti, po kojoj cijeni i sl.?

Hvala
HoYack je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 19:47   #2
lucijan
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 6
Citiraj:
Autor HoYack Pregled postova
Kupujem frendici za rođ. grafički tablet. Pošto se ne razumijem u crtanje, a kamoli u tablete, tražim neke informacije u vezi s njima. Gdje kupiti, po kojoj cijeni i sl.?

Hvala
Koliko novaca misliš potrošiti? Jel frendica prije koristila tablet? Jel se bavi crtnjem hobistički ili u sklopu posla?

Naime, cijene su ti od 200 na gore, isto tako i kvaliteta.. al' u pravilu, mislim da se isplati za dobar tablet (ako će ga koristiti više od prvih 2 tjedna prolazne faze) dati i 600-700kn pa uzeti wacoma (Bamboo serija).

Pozdrav,
Lucijan
lucijan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2013., 09:19   #3
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
Bratu uzimam grafički tablet za rođendan, nešto i zna nacrtati, pa me zanima ovako za početak što uzeti. Ovo bi mu bio prvi susret s grafičkim tabletom.

Čitao sam da je Genius F610 dovoljan za početak, jer radi dobro, malo je veća aktivna površina i, naravno, nije skup.

Ne kužim se previše u to, pa dajte bilo kakav prijedlog.
Naravno, da imam love išao bih odmah na Wacom Intoux5 Touch Large, ali nemam, pa trebam pomoć.

Hvala!
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.

Zadnje izmijenjeno od: Tomy B.. 29.01.2013. u 09:26.
Tomy B. je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2013., 10:58   #4
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Stisni zube i kupi wacoma, kojeg god. Ne mora uopće biti velik za početak, ostati jer kvaliteta i fičri nisu za usporedbu.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2015., 16:39   #5
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
ubo bih ženi za crtanje tablet no prije neg iskeširam 70ak $ za Bamboo Splash Tablet CTL471 me zanima da li je moguće koristiti android ili windows tablet kao grafički tablet i koje su mane (il prednosti) takvog setupa.
također me interesira da li digitalne olovke rade isključivo sa tim tabletima s kojim se dobiju ili se mogu koristi i sa drugim tabletima, recimo upravo sa andorid tabletom?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2016., 12:25   #6
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Može preporuka za grafički tablet?

Početnik sam u Illustratoru i polako učim. Nisam nikada koristio grafički tablet. Radim više iz hobija, ali s potencijalom i da nešto radim konkretno. Dakle, trebam nešto povoljno na čemu ću se učiti, ali s mogućnošću i da ga zadržim duže. Također, u slučaju da odustanem i da se lako može prodati.
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2016., 13:57   #7
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Wacom, ne traži dalje
(Genius i sličlne šrotove slobodno preskoči)

Imaš jeftinije modele s manje opcija (Intuos) i one profesionalne, skuplje (Intuos Pro). Koji god da odabereš, nećeš pogriješiti - vrijede svake kune, a jednom kad se navikneš raditi s tabletom, miša više nećeš ni taknuti.

Pitanje je samo, koja ti veličina treba; najbolje bi bilo isprobati prije kupnje, ako ikako možeš, jer je dosta bitno kako tj. što radiš.
Imam trenutno Intuos Pro S i veličinom radne površine mi je sasvim dovoljan, no nekima je premali (recimo, ljudima koji baš crtaju na kompu, pa im treba prostora za veće pokrete rukom).

Glede kupovine, službeni EU shop je imao najpovoljnije cijene i besplatnu dostavu (ne znam kako je sad, treba malo pogledati).

Alternativno (što ti je možda bolja opcija, za početak), pogledaj eBay i rabljene starije modele - nađe se itekako povoljnih prilika. Bamboo verzija je jako dobar a jeftin izbor, osnovni model me je godinama služio bez greške.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2016., 13:32   #8
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Hvala na info!

Istraživao sam još i sam i potvrđuje sve što si napisao, tako da sam naručio u Linksu Pro S. U službenom shopu im je out of stock, a s ebaya ne bih. Uzeo sam i ja S jer koliko sam skužio ako crtaš pokretima šake, a ne cijele ruke onda je bolji S, nego M.
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 14:08   #9
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Sjajan izbor

Javi dojmove kad stigne, i slobodno pitaj ako te još štogod zanima.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2018., 12:34   #10
congqian
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: roma
Postovi: 1
Post grafički tablet xp-pen

https://www.xp-pen.com/goods/lists/catid/21.html

https://www.storexppen.com/series/ar...s-display.html

Vidi ovdje...mada oni sa lcd su nedostupni kod nas jer mala je potraznja a skupi su, ipak je to za profesionalne graficare i dizajnere a ne za svrljanje...mada ko zna tehnologija napreduje pa mozda spuste cijene, mada ih drze jos uvjek na nekom visem nivou.
congqian je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na