Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.07.2016., 08:58   #1
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Zeleni ekran na R9 380

Prije par mjeseci mi krepala XFX 270x 2 GB, eto sreća u nesreći i par mjeseci prije isteka garancije. Najbolje što sam mogao je nadoplatiti parsto kuna za XFX 380 4GB, nije bilo direktne zamjene pa reko zašto ne napraviti lagani upgrade. I radi to lijepo u Battlefieldu 4 (samo to i igram praktički) i sve radi normalno dok ne pustim video. Bilo kakav.

Najprije sam mislio da je neki bug sa browserima ili nečime, i našao sam neki fix za flash (npr ovo ovdje) ali onda sam primijetio da radi isto sa svim videima u svim playerima. Kodi, MPC, PotPlayer, h264 ili h265, svejedno. Nakon nekog nepredviđenog vremena, nekad 2 min a nekad 12 minuta, ekran na kojem je video pozeleni a drugi se zacrni i sve zablokira. Probao nekoliko drivera iz serije 16, jučer i 15.12 koji je spomenut kao da ne radi probleme, između reinstalacija drivera čistim sve sa DDU, ali nema promjena. Ponekad mogu odgledati neku epizodu serije, ponekad u jednoj epizodi komp zablokira 3 puta, pogledati film - nema šanse. Temperatura grafičke je 40-i-nešto stupnjeva, kao i procesora i svega, nije pregrijavanje a uostalom ne radi pod opterećenjem kad se problem događa. Ima tko kakav savjet?

Guglanjem pojmova kao "R9 380 green screen" vidim da dosta ljudi ima sličnih problema, i svi pretpostavljaju da su driveri, ali ništa konkretno ne nalazim
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 10:06   #2
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Jesi proba samo na monitoru gledat bez spojene TV pa vidit događa li se isto, na koje ulaze su ti spojeni, probaj kombinirat?

Lako moguće da je do drivera, ali mi je čudno da nitko nije uspija s tom serijom napisat - evo napokon sam naša odgovarajuće drivere...

Kako stoji s igrama (ako uopće igraš)?
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2016., 10:37   #3
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Meni radi sve savršeno, monitor+ TV a koristio sam sve drivere kako su izlazili kroz proteklo razdoblje. Gore su windowsi 10. Nadogradi na destku ako nisi, mislim da ovaj vikend izlazi promo razdoblje. Moguće neki problem sa driverima i starijim windowsima.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 11:15   #4
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Jel imas instaliran kakav codec pack?
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 12:28   #5
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Windowsi 8.1 i neće mi se apgrejdti na 10, nema razloga za to. A imam nekoliko dobrih protiv ali to nije tema hm. Otkako je krepala 270x (koja je radila savršeno do tog dana kada je, zanimljivo, krepala u trenu kad je trebalo pokrenuti video na yt i više nije bilo slike uopće) bila je posuđena i neka 7770 mislim. Nikakvih problema. TV i monitor su u istoj kombinaciji već godinama i imao sam prije i 5770 i 7770 u istom setupu, a video problem se dogodi na oba bez pravila tako da nije kabel u pitanju - onaj izlaz na kojem je bio video se zazeleni a drugi pocrni, zvuk blokira i to je to, stoji dok ga se prisilno ne ugasi.

Kodek pakungi mislim da ne mogu biti uzrok, Kodi ima svoje, MPC koristi LAV, PotPlayer ima svoje, ali dogodi se i na embedanim videima u browserima.

Battlefield 4 radi bez problema, u mirovanju može raditi cijeli dan, samo video je problem. I koliko vidim samo ja imam takav problem

Softver ili hardver? Ako to vraćam pod garancijom, nekako sumnjam da će utvrditi da je neispravna . A je neki su pisali da su našli neku verziju i da nemaju više problema, doduše dosta stari postovi i taka su te neke friška beta verzije bile aktualnije. Najpopularnija je bila verzija 15.12 ali kod mene je i sa tom isto
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 09:08   #6
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Vidim da ništa od ovoga, jedini sam sa takvim problemom, što bi trebalo značiti da je grafička neispravna. Morat ću se baktati sa garancijom, mada sumnjam da će si ijedan servis dati toliko truda da ovo detektira :|

Jučer počistio sa DDU, instalirao zadnje Crimson Edition 16.7.2 Hotfix i opet isto. Pustio seriju i zazelenila se i zablokiralo je za cca 10 min, ali nakon restarta pola sata Battlefielda radi ok.

Dac je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 10:19   #7
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Snimi filmić ili fotografije toga i pošalji zajedno na reklamaciju.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na